Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 100

Tema: Montignac

  1. #1
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno Montignac

    Hrani li se itko ovdje po Montignacovoj metodi?
    If yes, press the OK button... Ne, ne, šalim se - ako da - može neki prijedlog za jelovnik?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Razmatramo da pocnemo. :D

    Muz je izabrao meso i salata kombinacije a ja ne volim meso a i bez salate bih mogla pa imamo malo problema da se uskladimo. Prijedlog je da kuham kao i do sada, on ce salatu i vaditi meso iz jela, a meni ce ostaviti rizu, makarone ili sta vec sa povrcem.

    Tako da sam i ja jako zainteresirana za prijedloge jer mi se ovo sto meni ostaje ne cini dovoljno izazovno da pristanem na deal. :D

    Kako se gleda na ribu? Kao i na meso ili je s njom malo fleksibilnije? Ja bih tonu ribe.

  3. #3
    svjetlana

    Početno učinkovito

    Ja sam prije dvije godine počela s tom ishranom. Kile su se topile, ja nikad gladna. Hranila sam se tako dok nisam počela raditi. Onda je stres i promijenjeni način života napravio svoje. Ovih dana se spremam ponovno i nadam se da neću ponovno odustati. Uglavnom sam se inspirirala receptima iz njegove knjige. Najdraži su mi bili nabujci s povrćem.
    Sretno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Meni je Montignac malo kompliciran s tim indeksima, nikako da sve prokljuvim.

    Odnedavna prakticiram trennkost, što je, načelno, dosta slična metoda, barem što se tiče pravilnih kombinacija namirnica kako bi probava bila lakša.

    Pazim da ne kombiniram ugljikohidrate i proteinske namirnice (lilly, riba je također proteinska, kao i meso), radim nekoliko sati razmaka između unosa različitih namirnica.

    Ne odričem se onog što volim (to mi je inače najveći minus dijeta, a ja stvarno uživam u hrani), nekad pojedem i malo čokolade. Pršut jedem samo s maslinama (one su neutralne).
    Na žalost, bježim od kolača (oni su kombinacija ), a i pohanci mi fale.

    Voće i/li povrće jedem kao samostalan obrok.

    Dosta su dobre gljive, kao neutralna namirnica, pa ih kombiniram s povrćem ili mesom.

    Pijem puno obranog jogurta, fina večera mi je onaj Kernen zrnati sir, lagan je i zasitan.

    Ugljikohidrate ne jedem nakon 17 sati.

    Pomalo i vježbam, stalno pijem vodu ili vodu s limunom.
    Kile idu pomalo, osjećam se bolje kad se ne prežderavam. Iako, znala sam često i gladovati, organizam mi je to do sad dobro podnosio (netko mi je davno rekao da to ima veze s tim što sam Riba u horoskopu ). Sad samo pazim što jedem i biram svježe, izuzetno rijetko nešto konzervirano.
    Da si smirim mozak (sve je u glavi ) kupila sam si Linia tablete i, makar ne utječu baš strašno na smanjenje apetita, barem mi je probava bolja od njih.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Ja jos nista nisam citala (jesam namjeravala), samo slusala od ljudi koji se tako hrane pa sam zapravo totalan pocetnik (ili ni to). Ono sto znam je da nema sanse da cu se zamarati pravilima dijete koja pociva na vise od tri pravila. Unaprijed znam da ce mi dosaditi kad zbog toga sto zaboravim par puta prekrsim neko pravilo.

    Tako da, ako neko ima dara da u tri osnovne stvari skupi montignac filozofiju, vrlo rado, bas me zanima a svakako sam spremala da je malo proucim.

    Sunce, nadala sam se da ce riba biti nesto sto mozes kombinirati kako hoces. :D Prijatelji su mi pricali o razdvajanju ugljikohidrata i 'masnih proteina zivotinjskog porijekla' pa sam si ja zamislila svinjetinu, govedinu i to a riba mi je previse plemenita za tu kategoriju. Posto su joj masnoce, a ako se ne varam i proteini, drugaciji nego kod ovih 'teskih' vrsta mesa.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja imam knjigu Montignacovi recepti i jelovnici, no sad je na posudbi kod sestre

    ja sam se intenzivno hranila tako kad sam prestala pusiti i nisam se udebljala niti grama, za razliku od mm-a koji nije jeo isto sto i ja i udebljao se 7 kg u vrlo kratkom razdoblju. onda je i on navalio na montignaca i skinuo tih 7 kg

    kad knjiga dodje, raspisat cu se. a mogu ti i posuditi, odlicna je!

  7. #7
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    ja imam knjigu Montignacovi recepti i jelovnici, no sad je na posudbi kod sestre
    Upravo je naručila iz Superknjižare!

    Ja imam problema sa šećerom (diabetes mellitus, tip II), a čula sam da je Montignacova metoda vrlo dobra za reguliranje šećera. Niš'... od sutra u nove pobjede.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno

    A koliko knjiga košta?
    Nadam se da nije onak jako debela i teška jel odustajem unaprijed..

    A ta Superknjižara..kaj je pak to..di da se ja to raspitam..ima kakav broj..ili web stranica?

  9. #9
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj draga prvotno napisa
    A koliko knjiga košta?
    Nadam se da nije onak jako debela i teška jel odustajem unaprijed..

    A ta Superknjižara..kaj je pak to..di da se ja to raspitam..ima kakav broj..ili web stranica?
    Superknjižara

    Knjiga ima cca. 270 stranica i vrlo je čitka. Puna je fotografija jela, pregledna je i, jednostavno, izvrsna.

    Ja sam je naručila preko neta, a onda je MM otišao po nju u knjižaru(preko puta Mimare). Tako je nešto jeftinija, negoli da je kupiš direktno u knjižari.

  10. #10
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Just for the record - od 01. 03. sam smršavila sa 75kg na 68,5kg.
    Nikad nisam gladna, jedem koliko mi treba da utolim glad, jedem skoro sve (izbacila sam jedino krumpire i bijelu tjesteninu te šećer, a zamjenske namirnice su sladila i fruktoza, integralna tjestenina i celer umjesto krumpira).

    Pretpostavljam da je to čak i za nevjernike dovoljno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Lex, zadivljena sam!!!
    :shock:

    A sad zucni koji detalj viška, moooolim te! Kaj obično skuhaš?
    Ja sam za sebe uvela poseban režim. Kuham samo mužu a ja se hranim salatama, povrćem ili, pak, samim kruhom...

    Tankam se vodom, limunom i jogurtom.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    :shock: :shock: :shock:
    Jesi možda krivo napisala datum? Za 2 tjedna 6 i pol kila? Da nije od 3.1.? Nisam mislila da je to tako revolucionarna dijeta.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Eh, sad sam se sjetila da ti vjerojatno još uvijek imaš "izlaz" od kojih 1000-1500 kalorija dnevno kroz mlijeko. To je u 14 dana 14000 do 21000 kalorija odnosno 1.5 do 2.2 kg (otprilike).
    Svejedno, impresivno....

  14. #14
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Nije krivi datum!

    Dakle, jedem isključivo po Montignacu.

    Da me vidite što i koliko jedem, rekli bi mi da lažem i da ziher sve zrigam dok me nitko ne gleda.
    Primjer dnevnog jelovnika:

    Na tašte- iscijeđeni sok od naranči i grejpa. Dvije žlice ribljeg ulja, sok od 1 limuna.

    - nakon 15-20 minuta

    Doručak - omlet od 3 jaja, 5-6 šnitica kuhane šunke, 2-3 debele šnite nekog sira (kozji, ementaler, kravlji dimljeni), malo svježeg sira, 1/2L jogurta 0,1 m.m.
    ili
    musli bez šećera i raznih medova i čokolada, s obranim mlijekom ili jogurtom, integralni kruh namazan pekmezom bez šećera (ev. fruktoza)

    - ako sam jako gladna između dor. i ručka - malo suhog voća i orašastih plodova, možda koja svježa voćka

    Ručak - juhice su mahom povrtne, napravljene od pasiranog povrća na pilećem temeljcu. Meso pripremam lešo ili na maslinovom ulju ili na roštilju. Uz meso se jede povrće, pripremano na isti način. Jedina iznimka je celer koji se može pohati u parmezanu. Krumpira i mrkve NEMA. Zaboravite na njih.
    Tjestenina iključivo integralna, s povrćem, gljivama, umacima na bazi maslinova ulja, slatkog vrhnja ili svježih začina i povrća.

    Večera - Isto što i za ručak, ili doručak, ali u manjim količinama. Preporučam ugljikohidrate radi bolje probave i manjeg opterećenja želuca.

    Piti vodu, biljne čajeve, obrano mlijeko, jogurte. Zaboraviti šećere, koristiti zaslađivače ili fruktozu.

    Desert - razne čokoladne i voćne pjenice, palačinke od inegralnog brašna, sorbeti, itd., ali samo ponekad.

    Vino crno, dopušteno uz svaki ručak.

    Cure, ja sam se preporodila!

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zašto riblje ulje?

  16. #16
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Zaboravila sam reći - dojim, naravno. Cijelo vrijeme!

    A ključni princip kod ove dijete je sljedeće: nemojte u istom obroku miješati ugljikohidrate i bjelančevine i masti. Ako jedete tjesteninu, jedite je s povrćem i ostalim ugljikohidratima, a ako jedete meso, jedite ga s povrćem. (Neke iznimke su dopuštene.)

    Riblje ulje je super kao izvor esencijalnih masnih kiselina. A još je bolje za rastvaranje špeka i celulita!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Muz je isto smrsao, ja se jos nisam vagnula, postavila sam si za cilj 65kg i dok na sebi ne osjetim da sam tu tezinu postigla ne vazem se.

    Moram reci da muz nije narocito pametno prisao cijeloj stvari jer preko dana jede samo voce a poslije posla, oko 18.00, veceramo, obicno kombinacija meso i povrce.

  18. #18
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    lex, kak se to poha u parmezanu ?? :shock:

    i gdje kupiš to riblje ulje; kakav to ima okus ?


  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Lilly, i moj cilj je 65 kg!
    Ok, kad dođem do toga, sanjarim o 62-63...

    Riblje ulje ima jeziv okus, al u te svrhe sve je dopušteno!
    Pa krećem u kupnju!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Sunce, hocemo se onda podrzavati? :D
    Poseban topic pa kad pomislim da srknem onog nekog predobrog jogurta (0% masti ali o seceru ne pitaj ) ja javim a ti onda smajlic koji lupa po prstima. Koliko si visoka? Ja sam sa 65 jako ambiciozna, obzirom da polazim od nekih 75. Pred-trudnjackih 59 je na 175cm bilo premalo pa sam zakljucila da je 65 zdravo.


    Napisala sam kako to muz (po meni pogresno) radi, a sada kako ja: prije nego malca odvedem u skolu pijem caj a kad se vratim gledam da doruckujem. Ne volim skoro nista od mesnih pripravaka pa imam jako malo ideja za dorucke. Najdraza su mi jaja. Pokusavam bez kruha, ako ne moze onda integralni pa jos sa puno sjemenki i sto manje toga. Zadnji puta sam ponjupala tri pecena jajeta sa samo jednom tankom snitom kruha.

    Aha, spasava me kad mi od vecere ostane mesa. Piletine ili cak i riba. Izvucem iz fridza i onako hladno. (njami ) Onda ne moram frktati nosom na salame i misliti kako u ovoj zemlji nema nista za pojesti a da nije otrovno. :D

    Jos cjedim narandze i mandarine ili srcem caj.

    Ako sam se tu dobro najela ostatak dana sam dobra i treba mi samo voda i negdje oko 15.00 neko voce. Ako se bas i nisam najela najcesce posegnem za nekom gluposcu tipa vocni jogurt Te p... ne zasite nego samo traze jos i jos pa se veselim kad dode vrijeme za ici po malca jer bih inace pojela fridz u kompletu sa uticnicom.

    Malcu nakon skole dam klopu a ja krenem kuhati veceru. Dok reckam povrce njupam tako sirovog sta mi se vec svida. Kupus, tikvice,...

    Vecera dakle obicno meso i povrce. Poslije toga ne njupam nikakve slatkise kao sto sam prije voljela ili ako nekad uzmem to je minimalna kolicina.

    Potpuno izbaceno: krumpir, bijela tjestenina (integralna je brasnjavo poruzna pa ni nju ne jedemo), bijela riza koju ionako bas ne volimo pa ni ne zamjenjujemo nekom drugom, bijeli, kukuruzni i 'smedi' kruh.

    Kontrolirano izbaceno: secer.

    Zeznuto: preko dana par puta 'zgrijesila' klopajuci m&m's koji su mi ostali u torbi nakon nekog kina. Poslije toga se osjecala uzasno tromo, pospano i sveukupno bljak. U nedjelju sa familijom setala po sumi te poslije otisli na kavu, malcu pomfrit. Drugarski podjelili pomfrit sinak i ja (iako je nama zabranjen i muz se zgrazao) a onda uz kavu pojela neki bijeli nougat sa ljesnjacima i tonom sabijenog secera. Opet se osjecala lose. Prekovise secera. Tjesim se da sad znam sta mi NE odgovara.

    Znam da mi NE odgovara crveno meso. Osjecam se jos tromije od njega nego od secera. Super mi odgovara riba, nesto manje piletina, juhe i povrce.

    Politika oko secera: u caj ne ide i u brzinsku kavu. Ako je kava za uzivanje, kao recimo vikendom ili nakon vecere pa uz cakulu sa muzem onda moze ali samo malo. Doduse nismo puno stavljali ni prije.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Pomislih zasto ne bih napisala neku od klopica koje sam do sada pravila za veceru.

    Znate one pljosnate hrskave mahunice? Koliko znam nisu od graska niti od graha jer kada narastu vece samo postanu tvrde, zrnca unutra ne narastu da bi bila plod (koliko znam).

    Anywayz, u jednoj uspjesnoj kombinaciji bacih te mahunice oprane i ocjedene ali ne i posusene na vreo wok. Pucale su i derale se da se culo do kraja ulice (mozda je dobro posusiti ih nakon pranja ) a ja sam prvo bacila veliki poklopac na njih a poslije hrabro mjesala i prebacivala po woku. Kad su se stisale nekon jedno 4 mjesanja dodala sam im tikvicu na kockice, dva puta prebacila ovamo onamo i onda dodala oguljene pomidore iz konzerve ali sa sto manje soka. Nisam htjela da bude juhica. Onda jos bosiljka i oregana, so i sta vec. Uz to sam pekla ribu. Malo mi se pomjesalo, mozda je bila tuna, mozda list. Kako god, zapamtila sam i sa sjetom prizeljkujem opet.


    Uspjesna juhica, zapravo corbica je bila od govedeg repa, bez kocki (brrr, ne volim!). Kuhao se rep sa celerom, pasternakom ili kako bi se to vec zvalo i jednom velikom mrkvom (prvih dana dijete, jos ne znali da mrkva ne ide, ali bih je svejedno opet stavila jer nismo bas tirani sami sebi ) + so i zrnca bibera.

    U procjedeno dodala izrezan kupus, kuhala pa onda dodala jos raznog povrca i kratko kuhala tako da je jos cvrsto. Onu kuhanu mrkvu zgnjecila i ubacila pa pomislila zasto ne i celer i pasternak. Bilo jako dobro.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    damn i radoznalost i svi crvi koji ne daju mira!
    Nisam mogla izdrzati te sam stala na vagu. 69. Nakon dorucka i dvije case soka od narandze.

    No, muz je uvijek skeptican prema prvim izgubljenim kilama, kaze da te lako odu, pa cu i ja preuzeti to drzanje. Nakon manje od mjesec, ovo nije neki uspjeh. Treba izdrzati.

  23. #23
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ali to je 6 manje, zar ne? kako nije super, samo ne treba prebrzo da idu jer se onda jos brze vracaju...

    samo polako

  24. #24
    ivarica

    Početno

    kad kazes rep bas mislis rep? :shock:

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Znate one pljosnate hrskave mahunice? Koliko znam nisu od graska niti od graha jer kada narastu vece samo postanu tvrde, zrnca unutra ne narastu da bi bila plod (koliko znam).
    To je šećerac.

    Ivka, a..., vi nikada ne jedete repove?
    Mislim, ja to jako volim jesti - glockati pršljenčić po pršjenčić.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Da, rep. Jako lijepo. Najozbiljnije. Jako ukusno kad je skuhano. Probaj jednom pa javi ali treba se par uri kuhati.


    Pocetnih 75 kg sam pausalno odredila. Stala bih na vagu tako da mi je guzica izvan dometa i konstatirala 70kg. Korigirala bih svoje drzanje do 73 a onda uplaseno skocila sa vage i pobjegla. Vjerovatno sam imala i vise od 75 kg u neka doba ali nisam imala hrabrosti da se suocim sa cinjenicama.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Znate one pljosnate hrskave mahunice? Koliko znam nisu od graska niti od graha jer kada narastu vece samo postanu tvrde, zrnca unutra ne narastu da bi bila plod (koliko znam).
    To je šećerac.

    Ivka, a..., vi nikada ne jedete repove?
    Mislim, ja to jako volim jesti - glockati pršljenčić po pršjenčić.

    Mi secerac zovemo peultjes.

    Da, to je jedini pravi nacin za papiti rep. Mada moram priznati da se kod mene ne radi o glockanju. Zadnji puta sam izabrala jedan od prsljenova srednje debljine i u tri griza je bio sreden. Otprilike kao Shrek i Fiona kad klopaju zivotinjke sa raznjica. mljac.

  28. #28
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ja sam odrasla, ne svojom voljom , na grahu s junecim/telecim repom... moji prste lizu, a ja grah vise ni nacrtan...

  29. #29
    ivarica

    Početno

    hahahaha, ja da probam rep, naglas se smijem.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    ja isto, te se ujedno lupam cekicem po glavi jer se sjetih da si vegetarijanka.

    Ima li vise nego uobicajeno proteina kakav uticaj na mentalne sposobnosti?

    U, kad vidim pitanje odgovor mi se sam daje,...

  31. #31
    ivarica

    Početno

    ma nisam vise vegetarijanka
    ali nema tog repa kojeg bi ja pojela

    trenutno mi cak nije svejedno sto sam jela kremsnite iz apricotinih tanjura po kojima su mozda nekad repovi mahali

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Ako je prava nisu joj trebali tanjuri, rep se vadi iz lonca i tako iz ruke jede.

  33. #33
    ivarica

    Početno

    ajde dobro, nije nam nista iz lonca spravila

  34. #34
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ali će drugi put gosti U loncu završiti!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Lilly, ajd baš mi je drago da i na 69! :D
    Ja na 71, visoka isto 175 , a na potporu svakako računaj, i meni treba neki dodatni glas savjesti!

    I meni su isprva lako odlazili kg, uglavnom je to voda.
    Najjači motiv - kupila sam si hlače i minicu br. 40 i ne mogu dočekati da se uguram u njih.

    Osjećam se bolje jer pijem hektolitre obične vode, meso sam skoro pa izbacila, od ručka koji skuham za muža pojedem prilog i/li salatu.
    malo mi je frkovito s kuhanjem jer dok miješam po rajngli, najradije bih pojela sve skupa s emajlo ili rostfreijom.

  36. #36
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Sori cure što vam uzurpiram topic, ja se definitivno ne uklapam u njega , ali samo da mi neka nabaci gdje se može kupiti riblje ulje. Niste na kraju odgovorile. Dijete me definitivno ne zanimaju jer mi ne trebaju(jedino ako imate neku za debljanje :/ ), ali vama svima od srca želim da ako ne ranije onda barem do ljeta postignete što ste si zacrtale.

    Znači, GDJE kupiti riblje ulje?

  37. #37
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Daj, molim te... kaj TEBI treba riblje ulje?!

    Ali, da ipak odgovorim - riblje ulje možete kupiti u ljekarnama. Decilitar košta oko 16kn. To je ono odvratno, pravo, bez dodataka, kaj umrete kad ga progutate. Ali, postoji i emulgirano vodom, s dodatkom pektina i okusom naranče ili mente, od TwinLaba. 330mL košta oko 115kn. Narančaste je boje, čak je i fino. Jest da ostaje onaj bljakasti aftertaste, ali bolje i to, nego da umreš kad ga samo gutaš...

    Ne zaboravite limunov sok poslije ulja. On pospješuje razgradnju adipoznih stanica.

    Inače, čitam vas i kužim da vas je dosta izbacilo meso iz prehrane. To se onda ne može nazvati Montignacovom dijetom, jer ona uključuje i bjelančevine životinjskog podrijetla, a ne samo biljnoga.
    Isto tako vidim da ste neke i vegetarijanke, ali to ne kužim.
    U nedjelju sam za ručak smazala jedan prekrasni, krvavi biftek. S roštilja. S povrćem, također s roštilja. NJAM!

    Jučer je MM imao rođendan pa sam mu napravila neke slastice. Osim palačinki od integralnog brašna, napravila sam i tri vrste pjenica/kremica od čokolade sa 70%, 85% i 99% kakaa. Creme, mousse i moelleux au chocolat. Prefino! Sve se radi od čokolade, mlijeka, jaja, eventualno slatkog vrhnja, fruktoze te za creme malo integralnog brašna, a za mousse malo ruma i jake kave. Mousse je ispao takav kakav nisam jela niti u najboljim restoranima. Nije da se hvalim, ali bio je vrhunski. 8)

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ~lex~, možeš li nam retrogradno pisati jelovnike od prethodnog dana.
    Ja bih po Montegnacu, ali sam lijena razmišljati i izmišljati.
    Ali, kad ti meni lijepo napišeš: doručak - 5 šnita sira, užina - jabuka, ručak - biftek i tri tikvice... E, onda je to meni suuuper!
    Ajde, pomozi zaposlenim ženama kojima glava puca od upotrebe (lupanje o zid i to).

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    apricot, ja imam knjigu s receptima i jelovnicima, ovu po kojoj lex mrsavi ko luda

    mogu ti je posuditi na nekoliko dana, ja sam jos dva tjedna na drugoj dijeti

    no ovo da se ne mijesaju ugljikohidrati i bjelancevine nije bas sasvim tocno, evo npr u palacinkama jaja+brasno+mlijeko, nije li to mijesanje? dakle nije bas samo u tome vic, vic je i u tom niskom glikemijskom indeksu, ma treba procitati i onu drugu knjigu

    i termicko obradjivanje maslinovog ulja isto nije nesto s cime bih se slozila...ispravite me ako grijesim, no cini mi se da przenje na maslinovom ulju je isto ko i na masti, sto se tice masnih kiselina, kolesterola i svih ostalih zlocestica, ne?

    mamazika, nemoj brojati kalorije, montignac se jako ljuti na to

  40. #40
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ~lex~, možeš li nam retrogradno pisati jelovnike od prethodnog dana.
    Ja bih po Montegnacu, ali sam lijena razmišljati i izmišljati.
    Ali, kad ti meni lijepo napišeš: doručak - 5 šnita sira, užina - jabuka, ručak - biftek i tri tikvice... E, onda je to meni suuuper!
    Ajde, pomozi zaposlenim ženama kojima glava puca od upotrebe (lupanje o zid i to).
    A za koga tebi treba dijeta?

    Ti i Ivančica spadate u kategoriju "sakrila se iza metle", tako da pretpostavljam da ti ovo tražiš za nekog drugog.

    Elem, jučer doručak - svježe iscijeđeni sok od naranče i grejpa, 3 šnite integralnog kruha, volkorn, s pekmezom od šljiva bez šećera, voda.

    Ručak - gusta juha od poriluka i brokule, integralna riža zapečena s patlidžanima i rajčicama.

    Večera - musli od žitarica, cveba i lješnjaka.

    Danas, doručak - 3 jaja na omlet s pršutom, mozzarella, kravlji dimljeni sir. Prije toga, naravno, iscijeđeni sok od naranče i grejpa.

    Mislim da ću danas za ručak škarpinu, ali još si moram razmisliti. Pišem kasnije kaje bilo na trpezi.

  41. #41
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    no ovo da se ne mijesaju ugljikohidrati i bjelancevine nije bas sasvim tocno, evo npr u palacinkama jaja+brasno+mlijeko, nije li to mijesanje? dakle nije bas samo u tome vic, vic je i u tom niskom glikemijskom indeksu, ma treba procitati i onu drugu knjigu
    Ma napisala sam ja da su neke iznimke dopuštene, pritom misleći na glikemične indekse "dobrih" i "loših" ugljikohidrata, ali nisam htjela ulaziti u puko teoretiziranje.

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ~lex~, sjećaš se onoga pp-a u vezi s onim blizancima kojima si nudila pomoć.
    Da se ne ponavljam...

    BTW, ovo je pravo mjesto da napišem kako napreduje moja dijeta.
    Krenula sam sa 66,6, a sad sam na 63,5 - dakle, nije onako kako sam očekivala.
    Svejedno, imam vremena do 16.4. da se dovedem u red, a zahvaljujući dragoj ~lex~, krenut ću po njezinom receptu.

    Ivančica se stvarno može sakriti iza breze, ali ja...
    Mora da me ova ~lex~ voli :shock:

    Ivana7997, ti ionako moraš svratiti, s knjigom ili bez

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Da, neki od uljigohidrata se brzo razgraduju neki sporo. Ja ne zelim znati vise. Uopce me ne zanima. Hocu samo povoljne i ne povoljne kombinacije klope. Palacinke kakve lex spominje pretpostavljam da prolaze jer je integralno brasno koje se dakle sporo razgraduje.

    Lex, ja nisam izbacila meso, samo sam povecala frekvenciju ribi a smanjila junetini. Muz valjda bolje podnosi crveno meso ali meni treba tri dana da se oslobodi energija iz toga. Ako i tada. Poslije ribe mogu trcati, skakati, raditi sta hocu, poslije 'teskog' mesa mogu se samo izvrnuti i cekati da dodu bolja vremena. :D


    Sunce, sta je prilog? Povrce? Btw, nije ti dobro ako si stalno gladna. Kad postignes 65 i dozvolis si da jedes navalit ces i eto te opet na staroj tezini. Ja cvrsto vjerujem da je jedini nacin borbe protiv jo-jo efekta kad promjenis nacin ishrane ali tako da znas da se mozes nastaviti hraniti tako i kad postignes zeljenu tezinu. Zato sada ne zelim biti prestroga prema sebi, jer niti imam pretjeran visak kila koji zbog zdravstvenih razloga MORAM skinuti, niti zelim nekoliko mjeseci patiti a onda poslije kao podivljala zvjerka pojesti cijelu kuhinju i dostici 80 kg.


    Sinoc primjetih da kad bih otisla na fitnes (nisam bila jedno dva mjeseca) da bih osjetila gdje su mi trbusni misici. I kada bih krenula vjezbati da se ne bih osjecala kao da imam na sebi spuzveno odjelo pa samo bez veze pravim pokrete a uopce ne znam sta se desava. Tako mi je naime bilo prije ove pauze. Mozda se veceras i zafuram vjezbati. :D

  44. #44
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ma daj apricot :? :? :? da mi je sad koji mlotek da te mloteknem
    kaj ce tebi dijeta???

    a inace
    sline mi cure dok citam kak imate sve manje kila
    i zavidim vam na voli i upornosti
    a ja... tak sam turbo dizel ljena sve to pripremat i bavit se namirnicama tak u detalje...

    dok mi jos koji saraf u glavi ne sjedne na mjesto sam' cu vas citat i bit beskrajno zavidna na tome kak izgledate kad vas vidim

    apricot
    nemrem odoljet a da jos koji put ne okrenem s ocima

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Jednostavno o razdvajanju namirnica:

    http://www.zg-akupunktura.com/trennkost2.doc

    Nisam se odrekla mesa. :D Pršut, npr. uredno jedem, uz masline ili neki masniji sir. Bez kruha.

    Al, iskreno, nemam baš više neki apetit za steakovima (premda meso mužu spremam svaki dan), koji su mi prije bili uvjerljivi broj 1.

    Lilly, od priloga, npr. jedem rizi-bizi, kuhani krumpir, špagete...
    Sve uz salatu (davim se u bijelom zelju, ta mi je najdraža).

    Isto, poput Lex, često uzimam iscijeđeni limun...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Mukica, ako ja uspijevam, ne sumnjam da ćeš i ti.

    Trust me, nema nediscipliniranije bucke od mene.

    Doručkujem kavu i cigaretu , obožavam se prejedati navečer, na bavljenje sportom ni ne pomišljam...

    Al evo, krenula sam s malim promjenama, guštam na novu i staru obleku u koju se nikako nisam mogla ugurati. :D

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Citiraj SUNCE prvotno napisa
    Najjači motiv - kupila sam si hlače i minicu br. 40 i ne mogu dočekati da se uguram u njih.
    Ja sam se uplasila kad sam morala obuci hlace od odjela koje sam kupila za odbranu diplomskog a trebale su sluziti i za razgovore za posao. Kad sam tek kupila stajale su super. Prije par tjedana obucem i jedva zakopcam. To je bio turning point. Neki motiv pored tog mi ne treba. Kontrolirat cu napredak na hlacama.

  48. #48
    ivarica

    Početno

    ja cu jos danas zgrijesiti u subwayu, a onda krecem i ja na neku dijetu. do ljeta mi treba izgubiti 10 kila.
    ali, montignac mi ne odgovara, bojim je se, ko i one prehrane po zoni, koga god znam postao je fanatik :shock:

  49. #49
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Znala sam da ćete me popljuvati, ali ja ne trebam riblje ulje za nešto drugo. Vidjela sam da o tome ovdje pričate pa mi vas bilo zgodno pitati.

    Lex, hvala!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja cu jos danas zgrijesiti u subwayu, a onda krecem i ja na neku dijetu. do ljeta mi treba izgubiti 10 kila.
    ali, montignac mi ne odgovara, bojim je se, ko i one prehrane po zoni, koga god znam postao je fanatik :shock:

    A ti uzmi Atkinsa. :D
    Dode otprilike na isto. Montignac je cak laksi.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •