Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Vađenje krvi - natašte

  1. #1
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno Vađenje krvi - natašte

    Dakle, imamo problemcic pa bi nam svaki tips&tricks dobro dosao.

    Radi se o tome da iskljucivo dojeno dijete od 5 mj. i kusur mora biti nataste za metabolicke pretrage krvi, dakle od ponoci pa do ujutro negdje oko 8-9h ne smije nista jesti. Ponoci u tom periodu doji i do 5 puta, zavisi kako kada.
    Teska srca sam mislila kasno navecer za zadnji obrok dati bocicu adaptiranog da ga duze drzi sitim, ali ne znam koliko ce nam to pomoci. Jos ima i sum na srcu pa ne smije puno plakati. Dudicu nece...vodu ne znam da li mu smijem dati, rade se pretrage na GUK i laktazu.

    Kako ste vi izlazile na kraj s ovim?

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Stvarno ne znam sta bi na tvom mjestu ali sumnjam da bi dala adaptirano jer kao prvo nikad ne znas kako ce dijete na njega reagirat a kao drugo nece ga drzat do jutra sitim. Mozda i hoce al recimo mog starijeg nije, budio se vise nego ovaj maleni kojeg dojim.
    Nadam se da ce ti se javit netko s pametnim savjetom.

  3. #3
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Ne vjerujem da će adaptirano pomoći. Moj je jeo kombinaciju mog i ad-a i bilo je sasvim svejedno koje je pojeo kao zadnji obrok, u toj je dobi spavao uglavnom do jutra. Jednostavno je bio takvo dijete. Baš mi je žao bebice, stvarno ne znam kako će to izdržati. I nadam se da netko ipak ima neki trick.

  4. #4
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Nemam nažalost savjet, ali sam prilično uvjerena da smije piti vodu. Najbolje ti je da nazoveš lab ili doktoricu i provjeriš.

    Sretno

  5. #5
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Hvala na odgovorima i na dobrim zeljama!
    Ipak bi mi bilo jako drago da se javi netko tko je ovo vec prosao, a ja cu napisati nase iskustvo nakon sto ovo sve (vise manje dobro) prodjemo pa mozda nekome pomogne.
    Danas cu se raspitati za vodu, nije mi bilo ni na kraj pameti pitati tada, imala sam masu ostalih pitanja.

  6. #6
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    baš nezgodno, luce. nismo na sreću imali takvoh dilema, ali daj javi kad saznaš, dobro će doći taj podatak.
    ovako mi, gledajući i moga momka od skoro godinu dana zvuči nepojmljivo da bi ga uspjela držat bez podoja toliko dugo.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    zbog pretrage šečera u krvi ( to je GUK?) trebalo bi bit na tašte, pa mu onda nekaj dat ( nadam se da tak malim bembačima ne daju ono kaj i trudnicama). Sad ja se sječam da sam s prvim klincem morala bit na tašte , ali recimo on je moral bit od 5.
    Inače s malim sad neki dan vadila krv, i nahranila ga prije polaska od kuće ( imali smo običnu krvnu sliku, i pretrage za alergiju).

  8. #8
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zbog pretrage šečera u krvi ( to je GUK?) trebalo bi bit na tašte, pa mu onda nekaj dat ( nadam se da tak malim bembačima ne daju ono kaj i trudnicama). Sad ja se sječam da sam s prvim klincem morala bit na tašte , ali recimo on je moral bit od 5.
    Kamoli srece da je i ovo od 5, puno bolje bi prosli.
    Radi se o nekakvim pretragama koje bi trebale pokazati funkcioniranje metabolizma, nije kao trudnicki OGTT test. Tako moramo vadit krv nataste pa 2 sata nakon jela, tj. podoja.

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jeste bili na vadenju krvi? Kako ste izveli da bude nataste?

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Ne tiče se direktno ovog slučaja (mala beba), ali dobro funkcionira usluga vađenja krvi kod kuće i nošenja uzorka u laboratorij (bilo koji u ZG, uz uputnicu). Mene je neki dan spasilo jer sam bila sama s dvoje polubolesne djece (sat i pol čekati natašte s njima ) - teta došla u 6.40 i za 80kn odnijela i krv i urin u labos.

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jel? Pa to je stvarno korisna informacija? A koja to teta? Koga si zvala?

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    možda ih ima više, ali ja sam zvala ove
    http://www.epruveta.hr/vadjenje-krvi/index.html

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ovo je odlicno! Trazim po stranici al nigdje ne pise jel to samo za podrucje Zg-a il moze i Samobor...

  14. #14
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Moja mama je mene zarazila s tom praksom da tete dolaze doma vadit krv.
    Mogu vam reći nije uopće loše, posebno kad je čovjek bolestan i ne da mu se izići iz kreveta.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    koksy , ova tvoja pretraga za klinca ne mora biti nužno na tašte.

  16. #16
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste bili na vadenju krvi? Kako ste izveli da bude nataste?
    Joj da, zaboravila sam odgovoriti.

    Ovako, zadnji podoj je bio oko 2.30h, onda je zaspao i probudio se opet oko 5, dala sam mu vodu (moze se) pa smo skakutali po krevetu. Nekim cudom je zaspao. Oko 6h opet malo vode i skakutanja. 7h-dizanje, presvlacenje, nosanje, plac.
    Oko 8h smo bili na prijemu, tamo je gledao u sve one naljepnice na zidovima i igracke, malo plakao, malo se zabavljao. Pregled i uzimanje anamneze je proplakao. Oko 9.30 smo bili na odjelu, nakon toga su mu prvi put izvadili krv. Onda napokon slijedi podoj pa jos ejdno vadjenje krvi 1h iza jela.

    U biti je sve proslo puno bolje nego sto sam ja sama ocekivala. Bilo je gadno, ali ne toliko koliko sam mislila da ce biti.

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koksy , ova tvoja pretraga za klinca ne mora biti nužno na tašte.
    Ma znam, ja to cisto informativno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj luce2006 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj da, zaboravila sam odgovoriti.

    Ovako, zadnji podoj je bio oko 2.30h, onda je zaspao i probudio se opet oko 5, dala sam mu vodu (moze se) pa smo skakutali po krevetu. Nekim cudom je zaspao. Oko 6h opet malo vode i skakutanja. 7h-dizanje, presvlacenje, nosanje, plac.
    Oko 8h smo bili na prijemu, tamo je gledao u sve one naljepnice na zidovima i igracke, malo plakao, malo se zabavljao. Pregled i uzimanje anamneze je proplakao. Oko 9.30 smo bili na odjelu, nakon toga su mu prvi put izvadili krv. Onda napokon slijedi podoj pa jos ejdno vadjenje krvi 1h iza jela.

    U biti je sve proslo puno bolje nego sto sam ja sama ocekivala. Bilo je gadno, ali ne toliko koliko sam mislila da ce biti.
    svaka čast!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •