Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Dnevno nespavanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno Dnevno nespavanje

    Evo ovako.... Vec sam otvorila temu radi zapravog istog problema na "dojenju" ali kako se ispostavilo da nije problem u dojenju nego u neispavanoj bebi s gerb-om koja se uz to nonstop zeli nositi.... Sada otvaram temu tu.

    Mi se i dalje stalno nosimo i to mi nije tesko, dapace, naucila sam tako funkcionirat i pase nam.
    Beba pije Famotidine sirup za refluks i nemamo nikakvih problema stim.
    Osim toga beba je na granici anemicnosti ( hemogoblin 109) jer je rodena 8 tjedana ranije, ali cu pricekat dohranu do 6mj rade nego joj davati adaptirano ili kapi jer i tako kaka svakih tjedan, pa i dva!

    Problem je da vise nigdje, ali apsolutno nigdje ne mozemo ici jer beba place jer ne moze zaspati. Odlazak na kontrole su nam nocna mora jer bude sva izmorena dok se vratimo i onda ne spava ostatak dana ni noc. U pocetku je pomagao white noise, jutarnja setnja, moje skakutanje, dojenje... Kad bi beba zaspala sam mogla sjesti snjom u narucju. Onda smo imali fazu kad bi se probudila cim sjednem... I tako se to vrtilo u krug, ali nekako je islo.

    Sad vise ne mogu uspavati bebu nicim i nema pravila vise za nista!
    Evo npr sada spava nakon sto skakucem ispod nape od 7 u jutro! Vecinom zaspe od totalne izmorenosti. Ne moram reci da cu sve napraviti pa i dubiti na glavi samo ako postoji neki nacin da spava/ne place? Trlja oci, zjeva, sva se zacrveni oko ociju, savija se, njurga, kad je spustim za presvuc pelenu urlik, prije sam je mogla makar polegnuti kad bi joj igracke pokazivala... sad okrece glavu od njih, nervozna je...

    Pokusavam je zaspati na prve znakove umora, ali sada je umorna konstantno - i kad se probudi u jutro nakon pola sata vec zjevanje, a kasnije ako i odspava ( eventualno 30min) kao da i nije spavala.
    Noc spava od cca 22 do 7 uz npr sinoc 18 budenja- to nam je dobra noc jer nije otvorila oci pa se nisam morala setat snjom u 3 u jutro. Cicanjem se natrag uspava- a po danu ako je pokusam uspavati dojenjem place i okrece glavu.....

    Inace je skroz zdrava i izdrzala bi sve nekako kad bi ona bila zadovoljna, ali nije, stalno je premorena! Ili sto li je vec!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Nemam ti ništa pametnog za reći,s.amo šaljem zagrlj prisjećajući se dana kad ni ja nisam znala što uradit sa svojom curicom, čak sam ju uspavljivala vožnjom u autu

  3. #3
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a da je malo u kolica staviš, dobro obučeš pa u šetnju?
    možda bi joj svježi zrak prijao...

  4. #4
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Staviti ju u maramu, pa van?

  5. #5
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Prvo veliki zagrljaj
    Kako spava po noći?
    Kako napreduje motorički?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Mame moje, mislim da nema sta nisam probala! I kolica i maramu i sve!
    Kolica ne mozemo jer ona place ako je polegnuta a ja ne lezim uz nju ili joj aktivno nesto ne pricam i zabavljam je. Npr dok piskim place, perem zube, evo zove me... Tako da sve radim snjom u jednoj ruci.

    Svjezi zrak bi meni prijao! I da porazgovaram s nekim tko ne nosi pelene ! Ali gospodica place jer nakon nekog vremena kad joj se pocnu sklapat oci pocinje se trgati i plakati! Kao da se bori protiv sna! A umorna je!

    Ako odustanem od uspavljivanja se smije, ali za 2min opet ista stvar.

    Za noci se necu zalit jer cjelo vrijeme ima zatvorene oci i samo cica... Nekad 5,6 puta, a nekad imam osjecaj da cica 200puta...pa prducka pa bi podrignula itd.. Ali bar ne ustajem od 22 do 7 - spava snama.

    Motoricki je jos i ok... Drzi dobro glavu u uspravnom polozaju-valjda od silnog nosenja ! Ali da bi radila vjezbice dizanja glave, okretanja itd treba biti ipak malo odmornija... Ima skoro 5mj (korigirano jucer tocno 3) kognitivno je po kronoloskoj a motoricki po korigiranoj
    Taman je pocela hvatat igracke i sad pak od svega okrece glavu ako ne odmah, nakon 1min..vidno je konstantno umorna...
    I malo me uplasilo jer je pocela plazit jezik i izvijat se ali sam procitala da to moze bit od umora isto??
    Vec ju je neuro ped pregledavao rutinski i bilo je sve ok.

    Miffy....i kad se tvoja cura pocela normalno uspavljivati?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Deedee11 prvotno napisa Vidi poruku

    Svjezi zrak bi meni prijao! I da porazgovaram s nekim tko ne nosi pelene !
    skini joj pelene pa razgovaraj s njom

    ne znači da ne možeš s njom na zrak možda i u rukama, ili je obuci i otvori prozor ili izađite na balkon i sjednite na nešto ( napose ako sunce pili u vas, ko na mom balkonu), mada je najbolje se prošetat i dete stavit u kolica možda da to vani napravite na početak, možda možeš dignuti malo u kosinu kolica moja su to mogla a nisam imala neke baš moderne.

    što tebi znači normalno uspavljivanje, jel to da zaspi bez tebe? moj prvi je počeo tak spavat s manje od 6 mjeseci pa si cijelo vrijeme čošlkal čošak, ( to radi i sad a ima 14+ godina), manji klinci nisu nikad bez cice zaspali (navećer) do 18-26 mjeseci, po danu samo u vožnji s kolicima.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.12.2015. at 10:52

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Idemo na balkon, ali je toliko nervozna da ne mozemo sjediti...
    Kolica ne mozemo... Ne odvaja se beba od mene...doslovno... Muz je uzme na cca 3min dnevno- koliko joj uspije zadrzati paznju dok ne skuzi da me nema, a ja za to vrijeme pod tus... Ali ni ne trudim se to promjeniti vise...istina nekad mi dopiz...jer sam umorna...ali znam da joj necu uvjek bit potrebna na ovaj nacin.

    Bez mene se uspavala jedino prvih mjesec dana dok je bila u bolnici. Pod normalno mislim bez urlikanja, placa, savijanja i da traje manje od 1h... Jer ne znam ni kako se "uspavljivanje" od 2,3,4 h moze ni zvati uspavljivanjem. Jucer je bila budna od 6 i pol,7 Od 9 do 10 je spavala. I onda je bila budna do 19h,( znaci beba koja bi trebala imati 3mj je bila budna 9h u komadu) pa se probudila u 19 i 30... Onda je uspjela zaspat u 20 i 30..... Pa se probudila u 21. I u 21 i 30 je konacno zaspala u 22 i 30 smo legle, ona je u polusnu pocicala i krenula je noc...s budenjima.
    Ali ona cak i kad 2h nekako odspava i dalje se probudi umorna!! Kao da smo u nekom zacaranom krugu iz kojeg ne mozemo izaci!

  9. #9
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Manjak željeza izaziva umor i cendravost između ostalog. Aktiferrin bebe jako dobro podnose.
    To da nema period u danu kad je sretna, odmorna, naspavana ili barem nekoliko kraćih perioda mi ne zvuči dobro. Kao da je ipak muči još nešto osim "faze". Možda to željezo, a možda nešto drugo, teško je uopće nagađati.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Kod pedijatrice smo naruceni tek sredinom 1mj.... Nazvat cu je telefonski pa je pitati sto mi je ciniti. Hemogoblin je prije 2mj bio 109, vjerovatno i je pao, ali pedijatrica mi je rekla da joj mogu uvest dohranu, a zitne da dajem s adaptiranim mlijekom...nije ju to zabrinulo, niti je zatrazila ponovno kontrolu kad sam pitala, nego je rekla kontrola tek nakon uvodenja dohrane pa nakon par mjeseci. Nista kao da bi bilo tako drasticno da utjece u toj mjeri na bebino raspolozenje....
    Danas je odspavala 1 x 1h i 2 x 30min...

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Dobiva na težini? S tim je sve ok?

  12. #12
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi imamo par trikova za bezizlazne situacije, al ne vjerujem da su univerzalne. Beba se umiri dok je gola, dok je gola pod mlazom vode u kadi (al ne tus, nego pipa) je super, al ne voli se brisati pa se place i ima svoju pjesmicu na koju se 99% ugasi.

    Kad to ne bi upalilo, otisla bih kod pedijatra, najvjerojatnije privatno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Evo opet je zaspala i to bez placa! Trebala sam se prije pozalit!
    Probala sam je sad uspavat uz radio i plesanje i pjevusenje i onda cica i sad je uspjelo...a to nikad prije nije palilo! Vidjet cemo za dalje...

    Ima sada preko 7 i pol vjerovatno i 66cm je duga - s 1810g se rodila i 43cm....U pocetku je dobivala vise, sada malo manje ali i dalje super dobiva... Iskljucivo dojimo.

    Vidjet cu sta ce ped sutra reci moze li to biti povezano. Moze li to zeljezo uopce za nesto skoditi?? Ili pretjerujem?

    Ped nije preporucila zeljezo, nego dohranu, a zitne da radim s adaptiranim...sto mi nema logike jer mislim da zitarice i zeljezo ne idu skupa... A i ona iako je dobila na gramazi dobro, zbilja izgleda kao beba od 3mj...sve na njoj....totalno cudno bi mi bilo davat joj hranu.... Tako je malena jos....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    A kada nedonoscad prolazi kroz skokove u razvoju? Po kojoj dobi, zna li tko? Samo sto ne trazi cicat, nego bas zna i okretat glavu od cike i bunit se, a ima mlijeka.. a i predugo to traje da bi bio skok valjda... Mi smo u konstantnom jednom skoku hihi...

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kad im dodje... s obzirom da skokovi u razvoju nisu nista univerzalno, ako su uopce stvarno... stvarni.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Moolim??? Ja strijepim i cekam sto ce to biti, a to mozda ni ne postoji?! Ma da!! Hm, hm.... Zanimljivo kako je bebi svaki put nesto kad ja pomislim da bi uskoro mogao skok... Mogla bi malo poradit na sebi! Mislim ipak mene beba cica, mozda joj i moje nervoze "ide" ? Fantaziram kao i obicno, ali ako odrastao covjek osjeti tudu nervozu, vjerovatno i beba... Jel vasa djeca vas "skuze" ? Spava sada od 17 i 30!! Nemam pojma sta se dogada...ali svida mi se!!
    Drz'te fige da potraje!
    Kaae-zaprepastena sam!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Moja je tek s neke 3. g. počela normalnijese uspavljivat,bez puno parade,mada, uek od 5.g. Mogureći dasam odahnula,samo uz priču i maženje.
    Al do neke treće,stalno sam morala smišljat nešo novo,uspavljivanje na leđima uz rock pjesme bio mi je vrhunac parade, i to zato jer mi je bila preteška da ju nosim na rukama kao manju.
    Ne mora da će tako i tebi bit,moja je bila baš teška s uspavljivanjem,a i dan danas s 6.g. nebi nikad išla spavat i mora nešt zanimljivo doživit prije spavanja da bi zadovoljna zaspala.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Je, i ja mislim da osjete našu nervozu,pogotovo kad želimo da čim prije zaspu. Ja sam prvo morala samoj sebi reći da se smirim i opustim i ne nadam da će brzo zaspat, tad kad nisam imala očekivanja,brže je zaspala,a kad sam bila najumornija i nervoznija, uspavljivanje je trajalo i trajalo dok nismo sjeli u auto i zaspala bi onda odma.

  19. #19
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    moji uvijek lakse zaspu ako ja dugo klafram na telefon. Pogotovo sa šogi koja je i inače mirna i staložena. Vidiš vidiš :/

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Miffy mislila sam da umisljam, ali i ja imam takve razgovore sama sa sobom prije nego pokusam uspavljivanje.... Ziva istina ovo kad sam najumornija bas onda je najgore!
    Ako si ovo prolazila toliko vremena - nemam onda rjeci - divim se izdrzljivosti!
    Zbilja se nadam da nece potrajat jer vec sam potpuno ukocena, ali nije u tome stvar, nego bebac mi je nezadovoljan... Bas ne bi voljela da se ovako uspavljuje i da san povezuje sa stresom...

    Kako bebe od npr 8,9mj reagiraju na citanje i mazenje u krevetu? Ili je to prerano za takvo sto?

    Ma od kad je ona dosla ja sam si stavila u glavu da nista ne mogu vise sto oduzima vrijeme..pa tako sad vise nikoga ni ne zovem (nit se javljam moram priznati) jer ako se razgovor oduzi da ne zapostavim bebu... Realno znam... Ali....imam griznju savjesti i dok se tusiram kao da nesto propustam... Valjda jer je jos mala... samo nek nastavi ovako ona pa mozda pobjegnem glavom bez obzira! :-\

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Eh draga,ja i dan danas imam grižnju savjesti ak sam ja na kavi a ona s bakom,pitam se šta rade i bojim da jój se nešt ne dogodi baš dok ja pijem kavicu tj uživam. Al to je sve toliko pogrešno. Tvoja je još premala al sad shvaćam da sam pretjerivala i još uvijek pretjerujem. Jer gdje smo onda mi? Ne postojimo?

  22. #22
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Za čitanje, mi čitamo od drugog mjeseca. Prvo sam krenula s brojalicam, pa s pjesmicama za djecu. Kako sam vidjela da uziva, mislila sam - mogu ja i svoju knjigu njemu na glas citati, ionako nista ne razumije. Al to je islo traljavo jer nije ista intonacija s romanom i sa smijesnom pjesmicom tako da sam se vratila na pjesmice.

    Uspavljivanje uz citanje ne prakticiramo cesto, mozda dvaput tjedno uvrh glave. Vidim ja vec po raspolozenju.

  23. #23
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Kao prvo, šaljem ti . Kao drugo, to će nespavanje stvarno proći. Ubrzo.

    Moj stariji je bio zaebani bebač koji se budio zilion puta noću i spavao kratko danju, imao podočnjake i bio vječno nezadovoljan zbog umora.

    Oba su se uspavljivala na cici od rođenja da bi nakon nekog vremena to postalo nedovoljno i oni bi tražili da zaspu na neki drugi način.
    Stariji cicanjem na lopti, pa skakutanjem na lopti, pa u el. ljuljački uz bijeli šum, pa cicanjem dok ga nosam, pa onda jedno vrijeme niišta nije palilo nego nošenje u ergobabyju ALI samo kad šetamo po dubokom šljunku uz more . I tako je spavao i par mjeseci, a imao je 10 kg sa 6 mjeseci . Ali bi jedino tako odspavao i po 2 sata u komadu, pa sam teglila.
    Kad nismo mogli tako, onda bih ga uspavala u zamračenoj sobi uz upaljeni bijeli šum. U početku sam ostajala uz njega dok se nije lagano navikao, a onda sam ga pocela ostavljati samog uz obavezna douspavljivanja svakih 45 min, koja su se sa vremenom prorijedila I prestala.

    Sto se tice tvog pitanja u vezi uspavljivanja pricom ili sl, meni su obojica sa oko 10 mjeseci poceli traziti nekakvo drugacije uspavljivanje. Ni oni ni ja nismo ynali kakvo, ali smo kroz neko vrijeme stvorili neku novu rutinu koja je palila.
    Kod starijeg sam morala fizicki odvojiti cicanje od spavanja I dojiti ga u kupaonici, onda leci sa njim na krevet, on bi se po meni malo verao I negodovao i zaspao. Nocu sam mu govorila da cika spava i mazila ga i ubrzo je prestao traziti.
    Mladi je jednostavno sam odlucio da hoce pocicati i da lezim kraj njega dok se ne izvrti i zaspe.

    I, kada su se prestali uspavljivati cicajuci, I broj budenja se drasticno smanjio.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Maca vrlo domisljato! Ajme nadam se da moja beba nece traziti nesto bas tako specificno i da ce ipak to ici malo lakse!
    E to ja ne kuzim, jer do veceri ja jedva zivu glavu izvucem, a nemam nego samo nju, pa da mi je jos jedna beba, ne znam kud bi sama sa sobom a kamo li s njima! A silno bi voljela jos bar jedno ! I ma mora bit lakse od ovog, radim nesto krivo, a to ne vidim! Nemoguce da je to tako...ma ne....
    Hvala na info za nocno spavanje, dobro ce nam doci kad to dode na red, premda - za sada mi je lijepo da je pored mene po noci, ovo "cika nana" mi je super ako se ne desi spontano....nada umire zadnja...

    Ja sam jucer skoro crkla.... Ozbiljno... Toooooliko sam se trudila da zaspi da je spavala od 6 do 20h svega par min - ne pretjerujem! Od KUD tako maloj bebi toliko snage, a vec od 9h je izgledala kao da bi mogla zacorit svaki cas... I na vecer najtuzniji plac koji sam ikad cula, ma srce mi se slomilo!
    Danas je super, 3 i pol h je od 7 odspavala i odmah je bolje volje...
    Sutra kod pedijatrice...pa cemo vidjet!

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Pomakni spavanje na još sat ranije. Možda se iznenadiš. Moji su dečki cirkusirali noću ako bi im prošlo optimalno vrijeme za polazakna spavanje, ato je bilo 8 navečer. Čak i ljeti, kad je vani bio bijeli dan, ovi su morali ići spat, naročito mlađi. Nije ni to uvijek ugodno, ali je lakše nego ih zabavljati cijelu noć. Probaj... treba par dana da uhvate ritam, a onda se drž rutine. Sretno!

  26. #26
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja ću ti prijaviti najsrariju "bebu" iz potpisa, u zadnjih 42 sata spavao je točno 4 sata, evo ga još je budan, gleda film. Bio je ista takva beba. Jbg, bude lakše kako odrastaju, a i nije svaki dan Božić

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Vadili smo krv prekjucer. Hemogoblin je 109, dakle isti od rodenja.
    Doktorice kod kojih smo radili nalaze su mi rekle da beba nije nezadovoljna. Da je sretna, nasmijana beba. I da nije nimalo nervozna, da sam ja nervozna... I da sam umorna... A beba da je super! Ne moram reci da sam se htjela u zemlju uvuc....hihi....
    Hvala Bogu pa je sve u redu! Ugl, rekle su da bi mi dale svoju djecu da vidim sto je nervozno djete
    A ne znam sta da kazem...
    Rekle su mi da beba izmedu 4 i 8 mj intenzivnije prolazi kroz faze izmjene sna i da treba izdrzat, a ostalo da su navike koje mogu potrajat i godinama. I da ce ona spavat koliko joj je potrebno za razvoj, da se oko toga ne trebam brinuti.
    Laknulo mi je u svakom slucaju!

    Dosle smo do toga da po danu ja sjedim, a ona drzi cicu u ustima, ali tako bar odspava i 2h u komadu!
    Sada po noci se budi cim cica ispadne iz usta.... Ili je i to "faza" ? Strah me odvajat nocno spavanje i cicanje jer mi iskljucivo dojimo tek 3mj, pa ne znam ako se reguliralo to vec...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Mame dnevnih nespavaca, jeste pokusale s uvodenjem rutine ikad? Jel to nesto pomoglo?

  29. #29
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Deedee11 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekle su mi da beba izmedu 4 i 8 mj intenzivnije prolazi kroz faze izmjene sna i da treba izdrzat, a ostalo da su navike koje mogu potrajat i godinama. I da ce ona spavat koliko joj je potrebno za razvoj, da se oko toga ne trebam brinuti.
    A je li tvoja beba prije spavala pa je pocelo negdje u toj dobi?

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,281

    Početno

    Citiraj Deedee11 prvotno napisa Vidi poruku
    Mame dnevnih nespavaca, jeste pokusale s uvodenjem rutine ikad? Jel to nesto pomoglo?
    To je jedino što je pomagalo. I nisam ja uvodila rutinu nego sam imala dojam da rutinu uvode djeca, a ja je moram slijediti. Napisala sam već, dan bij3li usred ljeta, a mi moramo doma ići spat.

    Ali to je bilo lakše nego probdjeti cijelu noć, što se događalo ako bi zakasnili s kupanjem i spavanjem. Tolerancija je bila 10min, 15 je već bilo previše.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Joj hvala vam sto mi odgovarate! Znam da je normalno da beba tu i tamo zaplace, ali ona inace place jedino ako je spustim. U zadnja 2mj smo se totalno uskladile i znala sam kada da dam sisu, kada mazenje, setnja, spavanje sve bez i jednog njurga, a kamo li placa! Samo sam vjerovanja da bebe ne placu bezveze...nego jer im nesto ne pase.... A nadam se da mogu napravit nesto po tom pitanju! Prije je spavala puno vise, isto ovako na rukama, ali i po 2,3h u komadu. I bila budna nekih cca 1-1,5h zadovoljna i nije izgledala ovako umorno. Ako je ne bi na vrijeme uspavala isto bi teze zaspala, ali u zadnja 2mj je to bilo mozda 1 ili uvrh glave 2x. Sada se budi tocno svakih 35min, a ako uspije opet zaspati onda spava jos 35min itd...
    Citala sam sada tuda iskustva i vidim da su to vrlo ucestali problemi... Ipak se nadam da joj mogu olaksati tu fazu, iako sad znam da ce proc...
    A i evo ovo se pocinje odrazavati i na nocno spavanje...sve vise me po noci pita cicu za uspavat se, a od 3,4 u jutro joj mora zsdnja dva dana bit konstantno u ustima inace se odmah budi. Tako da sam stvarno bas umorna, jer ne mogu zaspati tako jer drzim cicu da bar noc odspava...

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    A jesi liprobala tapšat poguzici, tak sujedno vrijeme moji jedino spavali

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jesi liprobala tapšat poguzici, tak sujedno vrijeme moji jedino spavali
    Tako i moj mali zaspi! Jedino tako je pristao spavati do prije par mjeseci. Sjećam se kada se noću znao probuditi, pa smo muž i ja naizmjenice tapšali dok nije opet zaspao. Zbilja je upalilo svaki put! Naravno, LAGANO tapšanje...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Nisam, probat cu i to. Sinoc smo budne od 1 do 4 setale po kuhinji. pod napom. I od 4 do 8 je ona spavala a ja sam je drzala u rukama s cicom u ustima, cim bi se malo pomaknula, meskoljenje, tako da nisam ni vadila. A do 1 se budila svakih pol sata sat za cicanje tako da mislim da se probudila jer se nagutala zraka.
    A noci su nam bile ok..

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Evo da javim...
    Ni tapsanje, ni ranije spavanje, nista ne utjece na dan. Valjda je tako kako je i to je to....
    Kad zaspi najcesce se probudi za 35min... Jos cu pokusavat olaksat joj nekako, a nadam se da ce ubrzo proci.

  36. #36
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Deedee, iskreno suosjećam sa tobom... Nije lako tu torturu izdržati, koliko god volimo svoju djecu.
    Meni je postalo puno lakše kad sam se prestala pitati zašto i brojati noćna buđenja. Jednostavno nisam više gledala na sat već bi izvadila cicu i douspavala ga. A budio se zbog nezrelog mozga (on je bio nespavač od rođenja; sa mlađim se itekako pitam zašto kad se češće budi- on je bolji spavač i, kad se budi, budi se sa nekim razlogom).
    S obzirom da ne možeš znati do kada će to trajati, moraš sebi nekako olakšati.
    Probaj ju uspavljivati dojenjem ležećke u sobi. Kad zaspi, pričekaj 5-10 minuta, pa probaj lagano izvući bradavicu, ali stavi svoj prst na donju usnicu da ublažiš šok gubitka. S vremenom će uspjeti, pa i ti ubij oko pored nje. Probaj isto noću.
    Rekla si da spavate zajedno? Pokušaj ju jednu noć prebaciti u krevetić da vidiš hoće li biti bolje ili lošije.
    Mislim da si i pisala da kod tate ne bude dulje od par minuta dok se tuširaš jer traži i treba tebe? Ne radi si tu zamku. Treba tebe, ali sad već treba i druge članove obitelji, osobito tatu. trebat će im neko vrijeme da nađu zajedničke gušte, ali naći će ih. A kada se ti umoriš od pokušaja uspavljivanja, daj ju tati, ako treba i čepiće u uši i makni se da se skuliraš. Očevi su nerijetko smireniji od nas i manje tragično shvaćaju plač bebe pa ih misteriozno i uspavaju.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Maco hvala na savjetima. Pokusavat cu je uspavljivati na lezecki i preko dana, mozda s vremenom uspije, a nemam sta izgubit... Sto se tate tice, i tih par min mi je puno sobzirom da je bolestan, tako da bi zapravo se ja trebala o njemu brinuti, ne on o bebi. I imas pravo, jednostavno trebam prestati zbrajati minute spavanja i svemu drugacije pristupiti. Hvala puno, pomoglo mi je ovo.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    S odusevljenjem javljam da od mojeg posljednjeg posta beba spava 11-13h nocu uz 5,6 budenja i danju 4,5 puta po 35 min ili cak po sat, sat i pol! Vesela je cjeeelo vrijeme! Ne izgleda vise onako umorno i prije par dana se odjednom pocela dizati na ruke, pokusava se okrenuti, vrlo spretno trpa sve u usta i glasno se smije pa vice i onda se opet sama sebi smije! Citala sam i temu koju sam otvorila prije 3mj. I zapravo je identicno ovo bilo u pitanju samo je beba bila manja... A nakon toga tada je beba pocela gugutat i lagano dizat glavicu, pratit pogledom itd... Mogu zakljucit da ako ti skokovi i postoje, nama traju po 2 tjedna.
    Hvala svima koji su nam odgovarali! Mislim da me ovo izjadanje na forumu i spasilo dok je trajalo! Hihi...

  39. #39
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Baš mi je drago da je bolje.
    Neka potraje...

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    samo tak napred

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •