Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 208 od 208

Tema: The No-Cry Sleep Solution

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj kailash prvotno napisa
    htjela bih samo podsjetiti da pričamo o knjizi "NO crying sleeping solution" u kojoj autorica više puta naglašava da je broj sekundi plakanja u metodi : nula.

    Dakle, cure, ne pričamo o istoj metodi ako puštate dijete da imalo plače
    U općim bih se crtama složila s tobom, Kailash, ali ima djece koja se jednostavno ne mogu umiriti bez plakanja. Moj se Vilenjak uspavljivao urlanjem prva tri mjeseca svog života i ništa što bih ja napravila ne bi ga zaustavilo (o tome sam već pisala na prvoj ili druogj stranici). Ova knjiga polazi od pretpostavke da svako dijete ima neki način uspavljivanja bez plakanja (uglavnom dojenje), ali to nije točno. Neka mogu, druga ne.

    Zato sam ga povremeno znala ostaviti u krevetu da plače, ali uvijek bih bila uz njega, tješila ga, pjevala, mazila... Skužila sam da će on plakati ovako ili onako, a ako bi zaspao u krevetu, bar bi dulje odspavao, bio manje nervozan tijekom dana i manje urlao pri sljedećem uspavljivanju, jer nije bio premoren od nespavanja. Zato mislim da nije svako plakanje identično i da je najvažnije ono što P. stalno naglašava, a to je promatranje svog djeteta i djelovanje u skladu s onim što baš njemu najviše pomaže.

    Da ne bih ispala zagovornica cry-outa, ja stvarno mislim da dijete ne bi trebalo plakati, a kamoli ga ostaviti samoga dok plače, ako se to ikako može spriječiti. Ali neki klinci su jednostavno osjetljiviji i tu roditelj stvarno ne može ništa nego mu pomoći da se plakanje svede na najmanju moguću mjeru i u čim brižnijoj okolini.
    bravo argenta! super si ovo napisala! identično je bilo i kod nas!
    Iskra se mogla uspavati jedino sisom a i tad bi plakala
    plakala bi i budila se svaki čas i po 15 puta tijekom noći, bez obzira na cicu, na nošenje, maženje, SVE čega sam se got mogla sjetiti, ona bi plakala dok ne zaspi!
    Zato sam počela primjenjivati način da bi bila uz nju i pokušavala djelovati na nju što smirujuće dok se sama ne smiri i zaspe
    i kao da je shvatila za par dana, da kad je pospana da treba zaspati a ne plakati, i od tad sama zaspi svaku noć i imamo 2-4 podoja, spava 10-12 sati što je prije bilo SF

    tako da naš slučaj izgleda kao cry - out ali to zapravo nije

    za mene je cry - out kada roditelji radi vlastite komocije i/ ili želje da uvedu nekakav režim i disciplinu ostavljaju dijete da plače dok se ne iscrpi do iznemoglosti i zaspe uvidjevši da nema nikakvog odaziva od strane roditelja

    iz svog iskustva, kad dijete plače jer je pospano i premoreno, naočigled vapi za snom, treba mu pomoći da nauči zaspati što je obazrivije moguće a ne mu nuditi druge sadržaje jer ga to još samo dodatno frustrira

  2. #202

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj Rozi prvotno napisa
    uf, kod nas je sve gore i gore... sinoć je bila worst night ever -
    nitko nije spavao. nadam se da su zubići jer bi me to utješilo da će proći...

    dan je bio kao i svaki drugi, zaspao najnormalnije u 20 kao i inače, pa se malo bunio oko 21 i opet oko 22.30, ali ššš-kanjem je čak nastavio spavati. puni optimizma palo je čak i hopa-cupa , ali onda oko 23.30 krenulo i do 1.30 samo je jadan stenjao. čim u horizontalu odmah negoduje. nije plakao, samo je nešto stenjao. i onda sam odlučila da spava na meni no i to nije baš pomoglo, pa smo se tako mučili kroz polu san svo troje sve do pola osam ujutro i onda sam odustala. i evo tek sada opet zaspao...
    samo se nadam da su zubići, pa da će ga jadnog to što brže proći. ovu noć ni cika nije pomagala, jednostavno nije htio.

    za dnevno spavanje - zadnjih mjesec dana uvijek u otprilike isto doba dana vozamo se u kolicima do dva sata i on obično spava k'o top. ono nosanje nakon pola sata spavanja nije pomagalo ni u 25 posto slučajeva, pa smo otkrili ovo. u nadi da će tako razviti naviku spavanja uvijek u isto vrijeme, ja šećem k'o manijak po kvartu.

    i ja se nadam da će sve to stvoriti neke navike spavanja, pa se trudim pridržavati i dalje savjeta knjige, ali stvarno u ovakvim trenucima izgubim svaku nadu
    rozi u vezi dnevnog spavanja...nisi jedini manijak koji svakodnevno hoda 2 sata po kvartu da mu dijete odspava...i mi to radimo već 2 mjeseca!

    ali nažalost (još) nismo uspjeli postići da ona to odradi sama u krevetu (uspjelo mi je možda 5 puta da uopće ne plače)
    tako da sam odustala od pokušavanja
    al barem su nam se kolica pokazala kao isplativa investicija!
    jedino što sam tim hodanjem po kvartu uspjela postići je da je to uvijek u isto vrijeme tako da si već to mogu planirati i usput svašta obaviti pa i nije to tak loše...
    a za dane kad nisam u mogućnosti ić s njom van kad joj se spava, prišteka se na mene i odvalimo skupa sat-dva
    nije ni to loše...


    mene strah kad nam krenu zubići da će nam se sve pošemerit.... :/

  3. #203
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    samo ću reći da smo s noćnim opet po starom (buđenje i cicanje kratko za glad, a malo duže za utjehu, 3-4 puta u noći), a da se i s dnevnim nešto događa (u pozitivnom smislu), ali ne želim ništa pisati dok ne utvrdimo je li to slučajno...
    bojim se da samu sebe ne ureknem iako sam daleko od vjerovanja u takve stvari. ali kada je riječ o spavanju djeteta, sve dolazi u obzir

    i zubi su definitivno u igri jer se naziru dvije izbočine kroz desni, ali još nema dramatične nervoze

    držte fige

  4. #204
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    OT: Ne mogu nigdje naći nešto o fazi razdvajanja i tom strahu od napuštanja pa ako ima netko neki link bila bi zahvalna. Čini mi se da smo ušli u tu fazu pa bi se voljela malo informirati. Hvala

  5. #205
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    OT: Ne mogu nigdje naći nešto o fazi razdvajanja i tom strahu od napuštanja pa ako ima netko neki link bila bi zahvalna. Čini mi se da smo ušli u tu fazu pa bi se voljela malo informirati. Hvala
    Evo linka:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...vajanje+++mame
    Nisam čitala al mislim da bi mogla pronaći što te zanima

  6. #206
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Nešto sam krivo kopirala

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=25388

    mislim da bi ovaj mogao raditi.

  7. #207
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    ajd na toj temi ti stavim jos linkova da ne idemo u OT

  8. #208

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj kailash prvotno napisa
    htjela bih samo podsjetiti da pričamo o knjizi "NO crying sleeping solution" u kojoj autorica više puta naglašava da je broj sekundi plakanja u metodi : nula.

    Dakle, cure, ne pričamo o istoj metodi ako puštate dijete da imalo plače
    U općim bih se crtama složila s tobom, Kailash, ali ima djece koja se jednostavno ne mogu umiriti bez plakanja. Moj se Vilenjak uspavljivao urlanjem prva tri mjeseca svog života i ništa što bih ja napravila ne bi ga zaustavilo (o tome sam već pisala na prvoj ili druogj stranici). Ova knjiga polazi od pretpostavke da svako dijete ima neki način uspavljivanja bez plakanja (uglavnom dojenje), ali to nije točno. Neka mogu, druga ne.

    Zato sam ga povremeno znala ostaviti u krevetu da plače, ali uvijek bih bila uz njega, tješila ga, pjevala, mazila... Skužila sam da će on plakati ovako ili onako, a ako bi zaspao u krevetu, bar bi dulje odspavao, bio manje nervozan tijekom dana i manje urlao pri sljedećem uspavljivanju, jer nije bio premoren od nespavanja. Zato mislim da nije svako plakanje identično i da je najvažnije ono što P. stalno naglašava, a to je promatranje svog djeteta i djelovanje u skladu s onim što baš njemu najviše pomaže.

    Da ne bih ispala zagovornica cry-outa, ja stvarno mislim da dijete ne bi trebalo plakati, a kamoli ga ostaviti samoga dok plače, ako se to ikako može spriječiti. Ali neki klinci su jednostavno osjetljiviji i tu roditelj stvarno ne može ništa nego mu pomoći da se plakanje svede na najmanju moguću mjeru i u čim brižnijoj okolini.
    bravo argenta! super si ovo napisala! identično je bilo i kod nas!
    Iskra se mogla uspavati jedino sisom a i tad bi plakala
    plakala bi i budila se svaki čas i po 15 puta tijekom noći, bez obzira na cicu, na nošenje, maženje, SVE čega sam se got mogla sjetiti, ona bi plakala dok ne zaspi!
    Zato sam počela primjenjivati način da bi bila uz nju i pokušavala djelovati na nju što smirujuće dok se sama ne smiri i zaspe
    i kao da je shvatila za par dana, da kad je pospana da treba zaspati a ne plakati, i od tad sama zaspi svaku noć i imamo 2-4 podoja, spava 10-12 sati što je prije bilo SF

    tako da naš slučaj izgleda kao cry - out ali to zapravo nije

    za mene je cry - out kada roditelji radi vlastite komocije i/ ili želje da uvedu nekakav režim i disciplinu ostavljaju dijete da plače dok se ne iscrpi do iznemoglosti i zaspe uvidjevši da nema nikakvog odaziva od strane roditelja

    iz svog iskustva, kad dijete plače jer je pospano i premoreno, naočigled vapi za snom, treba mu pomoći da nauči zaspati što je obazrivije moguće a ne mu nuditi druge sadržaje jer ga to još samo dodatno frustrira
    I kod nas je bilo puno puta kad bi on njurgao jer nije mogao sam zaspati. Dok samo njurga ja sam tamo pored njega, mazim ga, držim mu ručicu, puštam nježne uspavanke. I sve je to ok ako ne počne plakati. Onda ga odmah uzmem i mazim i opet umirujem da ga mogu opet spustiti. I tako dok ne zaspi. Tako je bilo na početku. Sada on već zna sve kad ga spustim u krevetić. Gledamo se, smiješka mi se, vrpolji i na kraju se uspava. Jedino mu je bitno da sam pored njega i da me može vidjeti. Sve to bez njurganja. Sada smo to počeli koristiti i kod dnevnog uspavljivanja. On ima svoj ritam i točno zna kad ga spustim na trbuh u vrijeme kada treba nanati da se treba primiriti i sam zaspi. Na rukama više ne želi zaspati što mi je super jer mi leđa pucaju. Ne ide to baš jako brzo ali to nije ni bitno. Ja budem pored njega jer mu je to potrebno i na taj način se smiri i zaspi. Ne vjerujem da postoji beba koja nije njurgala i stenjala jer je bila preumorna i koja zbog toga nije mogla zaspati. Koliko ima beba koje se uspavljuju na rukama a ponekad plaču svom snagom jer se ne uspijevaju primiriti a jako su pospana? Na nama je da im pomognemo da se što više opuste da bi mogli mirno zaspati bez obzira koji to način bio.

    Sad su nam krenuli zubići tako da ima dan ili dva kada se malo više budi po noći i cica ali mislim da je izbio i drugi pa da će noćas biti malo više mira. :D


    nastavak na:
    The No-Cry Sleep Solution- 2. dio

    leonisa

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •