Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 217

Tema: Dali nosite dijete na rukama?

  1. #51
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    ja razumijem kad djeca imaju potrebu da se dignu,pomaze ali po ovim svim izjavama kao da su im djeca stalno na rukama...moja mama je samnom izludila....ja se nisam skidala iz ruku...moj benjamin,isto tako...idemo iz vrtica,on je lijen hodat,lako je kad si mlad pa mozes nosit,a moja mama koja ima 46 i dijete od 3 bome vise nemoze nosit koliko ju ruke bole.....


    dobro,ja sam uglavnom pitala za novorodencad ,a ne za vec vecu djecu....

  2. #52
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    neka novorođenčad imaju jaku potrebu za maminom blizinom (otkucaji srca, šum disanja, miris..) jer teže prihvaćaju novu okolinu ("vanjski" svijet)
    emotivnija su i traže nosanje, jer se tako osječaju sigurni i zaštičeni
    nisu sve bebe iste, nekima je super u krevetiču , neki i ne vole pretjerano nosanje (pa čak niti za uspavljivanje)

    kad smo vani, Nera šeta, ako vidim da joj je dosadilo šetati .odvlačim joj pažnju i sl. jer mislim da joj je potrebno jačati mišiče nogu .. no ako je već umorna , dignem je i nosim

  3. #53
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    sve zavisi kakve potrebe dijete ima
    moji su se puuno nosili kao mali, ali cim se prohodali, ne zele prebise, cak i u situacijama kad ih moram nositi, kad smo u nekoj guzvi ili zurimo, ne zele....

    mi, koliko ja shvacam, pricamo o zadovoljavanju djecjih potreba za nosenjem i za blizinom majke...a kako su mi djecje potrebe vazne i nastojim ih zadovokjiti u mjeri u kojoj mogu, onda to znaci da ih nosim...
    kako se tek rodjena djeca uglavnom vole cesto nositi, i treba im olaksati taj prijelazni period iz maternice do potpunog osamostaljenja, onda mi je puno pomogao sling, i marama, jer sam osim nosenja morala obavljati i neke druge stvari u kuci, a na taj nacin sam uspjevala zadovoljiti i jedno i drugo...

    meni osobno nositi dijete nije nikad bilo tesko, to mi je tako normlano i prirodno i najmirnija sam bila kad bi jelena bila tako uz mene...a i ona bi bila tada najmirnija...

  4. #54
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ako se radi o novorođenčetu - B nisam skidala s ruku negdje do trećeg mjeseca, on je izričito htio biti na rukama. I drugo dijete ću tako, jedno ne ako se ono baš izričito bude bunilo protiv nošenja. Mislim da je kontakt malim bebama od neprocjenjive važnosti i ne mislim mu ga uskraćivati bez obzira na kuću, goste, odmor ili sl. ...

  5. #55
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    Citiraj medusa prvotno napisa
    Mi se ne nosamo. Naravno, podignem ju kad plače, ali radije se igram s njom na podu nego da ju nanašam okolo bezveze.

    potpisujem.......majko mila ,same nosalice......pa jel radite kaj po kuci osim kaj nosite klince na rukama??????nije niti cudno kaj klinci nece u kolica.....
    Ajme meni

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Nosili smo se stalno, i uživali smo u tome

    Sada puzi i ne želi se više toliko nosati, zato uživaj dok traje
    doci ce opet u tu fazu...kad se zasiti hodanja
    x

    Nekoliko mjeseci nije se dao nositi, sad hodanje više nije tako zanimljivo, u kolica neće, pa se (opet) nosimo.

  7. #57
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Citiraj filip prvotno napisa
    Citiraj medusa prvotno napisa
    Mi se ne nosamo. Naravno, podignem ju kad plače, ali radije se igram s njom na podu nego da ju nanašam okolo bezveze.

    potpisujem.......majko mila ,same nosalice......pa jel radite kaj po kuci osim kaj nosite klince na rukama??????nije niti cudno kaj klinci nece u kolica.....
    ne znam više jel koga sam točno kvotala, no baš me ovakav komentar povrijedio.

    ja te pozivam k sebi da dođeš vidjeti kako nam izgleda kuća pa da vidiš kako ništa ne radim/o.

    radim sve uz nošenje djeteta.

    skoro svaki dan kuham ručak-onda kad ne kuham skuha svekrva jer nam je najvažniji obrok u danu.

    kuća nam je najnormalnije spremljena i još stignem otići i na net.

    fora je baš u ovome o čemu i cure pričaju-staviš dijete u nosiljku i imaš slobodne ruke.

    a naš klinac jednostavno nije htio u kolica, a ne suprotno.
    mi kupili kolica jer smo htjeli s bebačem špancirati ko najponosniji roditelji na svijetu s obzirom da na to čudo čekomo već 7 godina.

    nije da se nije dao u kolica, nego je plakao čim smo ga krenuli voziti u njima, tražio je da ga nosamo za vrijeme šetnje.
    i mi idemo i na pod i u ležaljku, i igramo se na velikom krevetu i svašta nešto radimo, ali se i puuuno, puno nosamo i to ne ked se beba razdere nego i ja i muž već znamo prepoznati signal koji znači-nosi me!

    isto kao što znamo kad nam kaže-idemo se kupati, izvadi me van iz kadice, nahrani me,, dosadno mi je, idemo van i sl.

    beba ima 5 mjeseci i ovako se "razgovaramo" od rođenja-bez plakanja.

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    sve zavisi kakve potrebe dijete ima
    moji su se puuno nosili kao mali, ali cim se prohodali, ne zele prebise, cak i u situacijama kad ih moram nositi, kad smo u nekoj guzvi ili zurimo, ne zele....

    mi, koliko ja shvacam, pricamo o zadovoljavanju djecjih potreba za nosenjem i za blizinom majke...a kako su mi djecje potrebe vazne i nastojim ih zadovokjiti u mjeri u kojoj mogu, onda to znaci da ih nosim...
    kako se tek rodjena djeca uglavnom vole cesto nositi, i treba im olaksati taj prijelazni period iz maternice do potpunog osamostaljenja, onda mi je puno pomogao sling, i marama, jer sam osim nosenja morala obavljati i neke druge stvari u kuci, a na taj nacin sam uspjevala zadovoljiti i jedno i drugo...

    meni osobno nositi dijete nije nikad bilo tesko, to mi je tako normlano i prirodno i najmirnija sam bila kad bi jelena bila tako uz mene...a i ona bi bila tada najmirnija...
    predivno zrinka
    a zar mame nisu na porodiljnom zbog i radi djeteta? da zadovolje sve njegove potrebe? (sto ne znaci da kad zavrsi porodiljni da zavrsava i zadovoljavanje potreba )

  9. #59
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Zrinka, Leonisa

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja stvarno ništa nisam stizala raditi po kući kad je Lea bila mala. Kad sam otkrila Fly lady počela sam barem ujutro prati zube a nekad bih se i presvukla iz pidžame. No, srećom, meni muž rano dolazi doma sa posla, pa bi onda on držao Leu dok bih ja radila neke osnovne kućanske poslove (ili obrnuto).

  11. #61
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    svatko ima pravo rec svoje misljenje.moje dijete je sasvim ok,s tim da ga nismo nosili ako je lezao u sjedalici i igrao se,a ja sam za to vrijeme skuhala i oprala....bome nebum nosila djete i prala pod ili ribala wc skoljku....

  12. #62
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    i svakako ne zelim da mi dijete postane ovisno o rukama,jer ja trebam nakon godinu dana krenut radit,i nemam auto da dodem po djete ,nego umorna s posla jos moram njega teglit po rukama...

  13. #63
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    i svakako ne zelim da mi dijete postane ovisno o rukama,jer ja trebam nakon godinu dana krenut radit,i nemam auto da dodem po djete ,nego umorna s posla jos moram njega teglit po rukama...
    Ali bas suprotno, to sto ces novorodjence vise nositi, drzati uz sebe, u startu odgovoriti na njegovu potrebu za majcinom blizinom, kasnije ce biti sigurniji sigurniji u sebe i svoju majku i time samostalniji.

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    svatko ima pravo rec svoje misljenje.moje dijete je sasvim ok,s tim da ga nismo nosili ako je lezao u sjedalici i igrao se,a ja sam za to vrijeme skuhala i oprala....bome nebum nosila djete i prala pod ili ribala wc skoljku....
    ali on se tada igrao.
    mislim da se nismo shvatili.
    mi govorimo o nosanju kad dijete trazi. da nismo to odbijali na ustrap nekih (po mene nebitnih ali da budem blaza, reci cu ono sto je opceprihvaceno- manje bitnih) stvari.
    ako place i zeli k meni, necu tada ribat wc.
    niti cu skuhat rucak, ako je takav dan, a bilo ih je, kad se nije dala spustit (a nisam volila s njom blizu stednjaka). necemo umrijet zbog toga sto nema rucka na stolu. narucit cemo pizzu u najgorem slucaju.

    svakako ne zelim da mi dijete postane ovisno o rukama,jer ja trebam nakon godinu dana krenut radit,i nemam auto da dodem po djete ,nego umorna s posla jos moram njega teglit po rukama...
    to su "stare price i mitovi"
    biti ovisan o rukama....
    procitaj linkani tekst Vaznost "faze narucja", mozda ti bude jasnije.
    a i velika je razlika izmedju dijeteta od par mjeseci i godine dana kao i izmedju njihovih potreba, ovisnosti i ono sto zaboravljamo- samostalnosti

    dodala sam link teksta

  15. #65
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj filip prvotno napisa
    svatko ima pravo rec svoje misljenje.moje dijete je sasvim ok,s tim da ga nismo nosili ako je lezao u sjedalici i igrao se,a ja sam za to vrijeme skuhala i oprala....bome nebum nosila djete i prala pod ili ribala wc skoljku....
    ali on se tada igrao.
    mislim da se nismo shvatili.
    mi govorimo o nosanju kad dijete trazi. da nismo to odbijali na ustrap nekih (po mene nebitnih ali da budem blaza, reci cu ono sto je opceprihvaceno- manje bitnih) stvari.
    ako place i zeli k meni, necu tada ribat wc.
    niti cu skuhat rucak, ako je takav dan, a bilo ih je, kad se nije dala spustit (a nisam volila s njom blizu stednjaka). necemo umrijet zbog toga sto nema rucka na stolu. narucit cemo pizzu u najgorem slucaju.

    svakako ne zelim da mi dijete postane ovisno o rukama,jer ja trebam nakon godinu dana krenut radit,i nemam auto da dodem po djete ,nego umorna s posla jos moram njega teglit po rukama...
    to su "stare price i mitovi"
    biti ovisan o rukama....
    procitaj linkani tekst faza narucja, mozda ti bude jasnije.
    a i velika je razlika izmedju dijeteta od par mjeseci i godine dana kao i izmedju njihovih potreba, ovisnosti i ono sto zaboravljamo- samostalnosti
    shvacam i ja kad "trazi",ali po onome sto su drugi odgovarali nisam tako shvatila...
    ovo je trebao ispasti ajmo reci neka tzv.anketa,na kraju otislo malo predaleko.....

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa sto je nisi napravila ko anketu

  17. #67
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    pa sto je nisi napravila ko anketu
    ma nisam znala kak,pa sam odustala....
    na kraju ,covjece toliko odgovora..uf

  18. #68
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ja sam svoje cure nosala do besvjesti. U meni je nešto jače od svega pa me vuče da mi bebuška bude blizu. Najmilije mi je na rukama.
    I Miju bi rado nosila, al ona se ne da, prošlo vrijeme.

  19. #69
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Ja sam svoje cure nosala do besvjesti. U meni je nešto jače od svega pa me vuče da mi bebuška bude blizu. Najmilije mi je na rukama.
    I Miju bi rado nosila, al ona se ne da, prošlo vrijeme.



    super :D :D :D :D

  20. #70
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    shvacam i ja kad "trazi",ali po onome sto su drugi odgovarali nisam tako shvatila...
    ja mislim da si krivo shvatila te odgovore, mislim da je svaka ova beba imala i periode, ležanja na krevetu, ležanja na podu, igranja na podu itd - ali kad je imala potrebu za nošenjem mama je bila na usluzi

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb-centar
    Postovi
    86

    Početno

    Mi smo novi u klubu 0-1! (Doduše ne čitači, ali pisači..)

    Nego, mi našu ljepoticu isto nosamo od prvog dana, i nikad ju ne puštamo da plače jer ne želi ležati. Zna se sama zaigrati i to, ali kad želi da ju primim uvijek ću ju primiti. Po vani ju nosimo u rukama, slingu,a počela je volit i kolica, pa mi to dobro dođe kad vani zaspe jer me leđa rasturaju. Čak si i masažu priuštim i 2x tjedno u zadnje vrijeme jer ima svega u mojim leđicama :/
    I strašno me iritiraju babetine koje si po cesti uzimaju za pravo m igovorit da ju pustim neka plače u kolicima jer ću ju naučit na ruke.
    I onda ne ušute ni kad im kažem da ja s tim nemam problem i da je život ionako dovoljno težak, te da im treba dobar start za njega...a u zadnje vrijeme se pravim da ne čujem..
    Zakaj svi misle da je dobar odgoj, spartanski odgoj?!?
    I onda se čudimo kaj je svim tim tinejđerima po cesti..

  22. #72
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    neznam gdje je nestala sloboda misljenja????

  23. #73
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    neznam gdje je nestala sloboda misljenja????
    šta ti sad to znači?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa da si sigurna u svoje misljenje, ne bi te pogadjalo tudje. Sto se slobode misljenja tice, nitko te nije cenzurirao, ili??

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ako se radi o novorođenčetu - B nisam skidala s ruku negdje do trećeg mjeseca, on je izričito htio biti na rukama.I drugo dijete ću tako, jedno ne ako se ono baš izričito bude bunilo protiv nošenja. Mislim da je kontakt malim bebama od neprocjenjive važnosti i ne mislim mu ga uskraćivati bez obzira na kuću, goste, odmor ili sl. ...
    malo ot, ali da sada ne otvaram novi topic:
    ovo bi mogla u potpunosti potpisati, da mi se ovaj boldani dio nije dogodio s drugim djetetom.
    ima li netko iskustva s malim bebama koja se ne vole puno nositi i doslovno se bore rukama i nogama da ih se spusti. sta to znaci? mislim da li to uopce nesto znaci, tj. da li to moze biti neki pokazatelj o buducem ponasanju djeteta, njegovoj osobnosti ili necem trecem?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    a jesam bas uletila u pravo vrijeme

  27. #77
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mali samostalci
    šta je u horoskopu? jarac?
    ako neće neće, pusti ga u krevetić/vrtić i neka uživa

  28. #78
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    razilazimo se u misljenjima i to je to......ali ovo je sad vec postala rasprava na tu temu...... ne vidim razlog zasto bih zasutila i nista ne rekla ako se ja sa nekim stavovima ne slazem?i to je to...ako se netko osobno uvrijedio ,sory

  29. #79
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    kao odgovor na ovo o izbjegavanju fiz. kontakta-

    ako je beba zdrava-ne odstupa od prosječnog razvoja i sl.(znači ostvaruje norman kontakt s okolinom, smije se, guguće, motorički je ok)-onda to ne bi trebao biti problem-vjerojatno je jednostavno takva beba.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa reci svoj stav, u cemu je problem?Nisi ni osudjena ni napadnuta, ljudi su samo napisali da se slazu ili ne slazu s tim.

  31. #81
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    mali samostalci
    šta je u horoskopu? jarac?
    ako neće neće, pusti ga u krevetić/vrtić i neka uživa

    gle ti mgrubi-ja sam jarac i jako se volim maziti , ali ima tu nešto-jarci su prgavo i ponosno samostalni 8)

  32. #82
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    mali samostalci
    šta je u horoskopu? jarac?
    ako neće neće, pusti ga u krevetić/vrtić i neka uživa

    gle ti mgrubi-ja sam jarac i jako se volim maziti , ali ima tu nešto-jarci su prgavo i ponosno samostalni 8)
    i ja sam, moja mama mi je govorila kako je ona mene htjela maziti i nosati... ali ja se nisam dala
    i onda je rodila brata (rak) pa je došla na svoje

  33. #83
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    razilazimo se u misljenjima i to je to.....ja sam svoje prvo dijete rodila jako mlada,i snalazila sam se kako sam osjetila da trebam.....benjamina sam drzala na rukama kad je dijete pokazalo potrebu da mu se vise posveti,poigra s njim,dok je bio na cici...

    ali ono kod ceg se ne slazem je:moja mama ga digne i nosa po kuci pola sata,na kaj sam znala ludit......a kad je trebalo po noci nosat onda su svi spavali ko top...

  34. #84
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    razilazimo se u misljenjima i to je to.....ja sam svoje prvo dijete rodila jako mlada,i snalazila sam se kako sam osjetila da trebam.....benjamina sam drzala na rukama kad je dijete pokazalo potrebu da mu se vise posveti,poigra s njim,dok je bio na cici...

    ali ono kod ceg se ne slazem je:moja mama ga digne i nosa po kuci pola sata,na kaj sam znala ludit......a kad je trebalo po noci nosat onda su svi spavali ko top...


    On je bio od onih beba kaj vole bit u sjedalici dok ja npr.kuham....
    neznam,mozda curka bude drugacija u prohtjevima nego benjamin...vidjet cemo...

  35. #85
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    100 beba 200 ćudi

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    mali samostalci
    šta je u horoskopu? jarac?
    ako neće neće, pusti ga u krevetić/vrtić i neka uživa

    gle ti mgrubi-ja sam jarac i jako se volim maziti , ali ima tu nešto-jarci su prgavo i ponosno samostalni 8)
    i ja sam, moja mama mi je govorila kako je ona mene htjela maziti i nosati... ali ja se nisam dala
    i onda je rodila brata (rak) pa je došla na svoje
    jok, vidi dolje datum - djevica
    a i moja mama kaze da se ja nisam dala puno maziti, a ja vaga.

  37. #87
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    curke,nema ljutnje!!!?

  38. #88
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    curke,nema ljutnje!!!?
    sve 5


  39. #89
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    filip-pa stavi malog k sebi po noći u krevet i nećeš ga morati nositi.
    naš a. spava ko top kraj nas-nama nikakvog nosanja ni urlanja po noći.
    on se osjeća sigurno, a mi odmorno.

    maženj s mužem organiziraš nekako drugačije i svi sretni i veseli.

    moje dijete se ne da svakome nositi, pogotove ne licem prema licu-no way dat ako ide ikome osim meni i mužu.
    prema van ide svakome tko ga je voljan nanašati

  40. #90
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    sad sam i ja rekla nelogičnost-da, ne da se nositi svekome prema licu.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    slažem se da dijete ne treba non stop nosat ali svakako ponekad i kad dijete to traži no smatram da ne treba biti tolika žrtva djeteta pri tom mislim ako sad uništim leđa i svoje zdravlje ( mršam od dojenja užasno i nemam snage) mali mi neće imati brata ili sestru i što onda? u ničemu ne treba pretjeriva pa ni u nošenju ako je djete mirno samo se igra zabavlja ne plače nema potrebe da kuham ručak s njim u jednoj ruci...pri tom mislim da djete ne treba uzimat samo kad plače ali ne mora mi odrast na rukama (doslovno)

  42. #92
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    meni je patronazna kad je prvi put dosla rekla nosaj nanasaj jer ce doci vrijeme kad ces htjeti nosat i mazit a oni nece htjet nemozes djete nauciti na nesto s cim je rodeno

  43. #93
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    ima li netko iskustva s malim bebama koja se ne vole puno nositi i doslovno se bore rukama i nogama da ih se spusti. sta to znaci? mislim da li to uopce nesto znaci, tj. da li to moze biti neki pokazatelj o buducem ponasanju djeteta, njegovoj osobnosti ili necem trecem?
    Sličan je bio moj A. Nije podnosio sputanost i želio je kretanje, pa je nošenje bilo u redu jedino ako se smisleno krećemo i on gleda prema naprijed. Kad je postao pokretniji, a propuzao je pravilno sa 7 mjeseci jer nije mogao dočekati mogućnost samostalnog kretanja, više ga nisi na sekundu mogao zaustaviti. Zagrljaje smo krali, jer su mu bili gubitak vremena, i počeo bi baš to - izmotavati se rukama i nogama da mu damo prostora.
    I danas je turbo dijete, beskonačne energije. Dosadu ne podnosi, mora stalno nešto raditi, bilo fizički ili mentalno. Ali se voli maziti, dijeli poljupce rado i često, voli fizički kontakt. Doduše, još do pred, recimo, godinu i po ili dvije, to bi izgledalo ovako - Ajmo se malo pomazit - Ajmo - (nakon tri sekunde) Ej, oćemo li...(i gotovo maženje).

  44. #94
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    filip-pa stavi malog k sebi po noći u krevet i nećeš ga morati nositi.
    naš a. spava ko top kraj nas-nama nikakvog nosanja ni urlanja po noći.
    on se osjeća sigurno, a mi odmorno.

    maženj s mužem organiziraš nekako drugačije i svi sretni i veseli.

    moje dijete se ne da svakome nositi, pogotove ne licem prema licu-no way dat ako ide ikome osim meni i mužu.
    prema van ide svakome tko ga je voljan nanašati
    i na kraju je spavao s nama do svoje 5-6 godine jer je s 1god.zavrsio u bolnici ,i to ga je toliko iztraumatiziralo da u kindac vise nije htio nego je lijepo spavao s nama....malo je bilo tjesno ali smo se snasli.....

  45. #95
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Da... a vec ima 6 i pol kila i nije mi lako.

  46. #96
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    hbg LE-moj ima 9400 i hoće se nositi-baš njega briga

  47. #97
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    slažem se da dijete ne treba non stop nosat ali svakako ponekad i kad dijete to traži no smatram da ne treba biti tolika žrtva djeteta pri tom mislim ako sad uništim leđa i svoje zdravlje ( mršam od dojenja užasno i nemam snage) mali mi neće imati brata ili sestru i što onda?
    da se ja u nošenju osjećam kao žrtva djeteta nošenje sigurno ne bi upražnjavala. Ali ja se tako ne osjećam, dapače. Činim nešto u čemu oboje uživamo. Moje starije dijete sada ima sedam godina, ja sam trudna i prvi puta sam mu rekla da ga sada ne mogu dizati (naravno da je to zadnjih godina bilo rijetko ali od velikog gušta za oboje). Nije niš ovisniji i nesamostalniji od druge djece.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Nisam stigla pročitati sve odgovore jer se puno nosamo i moramo se kretati pri tome, a ne sjediti.
    Dakle nosamo se, ali ima i razdoblja kada mu ne paše nosanje nego bi se radije razmahao na krevetu ili podu.
    Nosamo se u svim pozama, voli čak i kolijevka položaj, ali najviše voli kad gleda prema van, sve mu je zanimljivo. Više smo na rukama nego u marami. Vani smo u kolicima, i to mu paše.
    Mali su i to tako bro prođe, ja bih i svog nećaka koji sad ima 9 godina primila, ali on se više ne da

  49. #99
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    pa sto je nisi napravila ko anketu
    ma nisam znala kak,pa sam odustala....
    na kraju ,covjece toliko odgovora..uf
    jos uvijek mogu editirati tvoj post i ubaciti anketu.
    ako zelis, posalji mi na PP pitanje i odgovore koje zelis da su u anketi

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    Citiraj medusa prvotno napisa
    Mi se ne nosamo. Naravno, podignem ju kad plače, ali radije se igram s njom na podu nego da ju nanašam okolo bezveze.

    potpisujem.......majko mila ,same nosalice......pa jel radite kaj po kuci osim kaj nosite klince na rukama??????nije niti cudno kaj klinci nece u kolica.....
    Obje cure sam puno nosila. Mlađa je sad 15,5 mj i ponekad stalno hoće biti na rukama.

    I, da, sve radim po kući noseći je jer je puuuuno vremena u slingu. Tj kad ja moram nešto napraviti, a ona dođe u kuhinju i prilijepi mi se za noge, stavim je u sling i sve radim tako. Kuham ručak, pečem palačinke, punim suđericu, praznim suđericu, nosim veš iz sušilice, pospremam speglani veš u ormare. nema to ga što ne bih mogla s njom u slingu. Moram si uskoro probati sušiti kosu tako
    I ne mislim da je to pretjerivanje. ja sam si samo našla način kako pomiriti njenu potrenu za mojom blizinom i moje svakodnevne obaveze.
    I mislim da joj je to baš zanimljivo. Gleda kako kuham ručak, dam joj da malo pomiješa kuhačom i tako. Stalno nešto novo.
    Onda joj to dosadi nakon nekog vremena pa traži dolje. Onda ja brzo obavim nešto što ne mogu s njom u slingu i super.
    Uglavnom, s ovim djetetom mi se sling višestruko ispatio

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •