Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Štetnost podloge za puzanje-puzzel

  1. #1

    Početno Štetnost podloge za puzanje-puzzel

    Dakle, neki dan sam bila u kvartovskom dućanu za djecu s namjerom da svom mališanu kupim podlogu za puzanje tj one puzzle za pod. Prodavačica mi rekla da ih više ne prodaju jer su dobili od veleprodaje dopis da povuku proizvod iz prodaje zbog štetnih tvari koje sadrži. :? Pitala sam od kojeg je to proizvođača, rekla od nekih Kineza i da uglavnom sve te podlogice za puzanje štancaju Kinezi. Jel netko zna nešto više o tome? Što umjesto tih puzzla bi bilo zgodno? Tepih baš i nebi ako ne moram.

  2. #2
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a na njima pise da nije za djecu ispod 3god. da ne mora proci testiranje i zadovoljiti standarde

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Pogledaj one u crtiću. Nije sva roba iz Kine štetna. Svakako prije provjeri deklaraciju (mislim da si oni nebi dozvolili držati robu koja ne zadovoljava kvalitetu). Jedino mislim da su skuplji :/

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    naš i su njemačke proizvodnje, kupljeni u bauhausu.
    i nikad nisu onak smrdili, kako svi pričaju o svojima, niti se mogu odgristi kao što je s drugima slučaj.
    ali su bili i skuplji. (80 kn jedan paketić)

  5. #5
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    naš i su njemačke proizvodnje, kupljeni u bauhausu.
    i nikad nisu onak smrdili, kako svi pričaju o svojima, niti se mogu odgristi kao što je s drugima slučaj.
    ali su bili i skuplji. (80 kn jedan paketić)
    ma da! moram otici u bauhaus i crtic

    za sad imam iz getroa, ali L. jos ne grize

  6. #6

    Početno

    E vidiš, budem pogledala u crtiću. tx

  7. #7
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ja sam kupila nama za vježbice u Turbo limaču sa slikom Bob spužve, nise imale nekakav miris, a došle su oko 15 kn. Deklaraciju nisam gledala i šta sad da radim, bacim? :/

  8. #8
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    moje su isto iz TL i nikad nisu smrdile.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Danas sam ih vidjela i u interspar-u

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja sam kupila te puzzle i shvatila da mi je to totalno bezveze. Bolje mi je staviti na debeli vuneni tepih neku mekanu dekicu. Uopce ne kuzim svrhu tih puzzli!? :?

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    potpisujem, ja sam sve koje sam dobila samo proslijedila dalje. meni dijete puze naokolo po stanu, znaci po tepihu, po parketu, po plocicama, po betonu na balkonu... pa ne mogu je hodat za njim i spred njega stavljat odgovarajucu podlogu...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Meni su svi nahvalili te puzzle.Mada ja isto ne kužim koja je svrha tih puzzli?I u kojoj dobi ih treba kupiti?

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ko kaze da ih treba kupiti

    jel imas ti pod u kuci/stanu? ako imas, sta ce ti puzzle za pokrivanje poda?

  14. #14
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    pa ne mogu je hodat za njim i spred njega stavljat odgovarajucu podlogu...

    Ma netrebaš hodati za njim, nije to samo za puzanje. Mi recimo moramo vježbati svaki dan i to nam je recimo kao umjesto strunjače, jer ipak bilo bi preskupo kupiti strunjaču , a mora biti tvrda podloga. A isto tako mislim da je dobro da se dijete igra na tome, gleda sličice, boje, nije na hladnome podu, jer ako i staviš dekicu na pod on je uvjek hladan ispod....

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    a znaci to je za vjezbanje dobro. ok. eto svrhe.

    mi nismo vjezbaci, nama ne treba. a pod je hladan. istina. a sparet je vruc.

  16. #16
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Mi kupili, Andrej ih je papao, tako da smo maknuli. Stavili smo neki veseli tepihić na dijelu gdje su njegove igračke, ali on puže po svuda i već nekih sat vremena nakon buđenja igračke su po cijelom stanu

  17. #17
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    a pod je hladan. istina. a sparet je vruc.
    :? Samo sam iznesla svoje mišljenje s kojim nisam mislila ništa loše, sori ako je to koga zasmetalo.

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni sluze za Lein kutak. prerasla je dekicu (BG) a jos nije pocela puzati a trebala je cvstu i ravnu podlogu da joj rukice budu otvorene. parket nije dolazio u obzir a tepih takodjer iz razga sto joj se sve ljepi na jezik i jer anormalno bljuca pa mi je spuzvasta podloga idealna. kad propuze puat ce postanu, a kad pocne gristi maknut cu ih.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Samo da ponovim (za one koji nisu čitali topic o tome): Tin je zbog odgriženog komada tih puzzli završio na hitnoj bronhoskopiji, nakon što mi se gotovo ugušio pred očima. Moje su sve završile u smeću, a Tin je dalje veselo puzao po parketu, pločicama ili tepihu, kako mu je u kojem trenutku došlo. I mi smo vježbači i vježbali smo na tepihu u sekinoj sobi (jer je to bio jedini tepih u stanu) preko kojega sam stavila običnu bijelu plahtu.

  20. #20
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Tin je zbog odgriženog komada tih puzzli završio na hitnoj bronhoskopiji
    Joj žao mi je, nisam znala to, jooj dobro da znam, a u kojoj dobi se to dogodilo? Mi ne smijemo plahtu korisiti jer sa šakicama sva prima, a mora ih otvarati.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    U dobi od 9 mjeseci.

  22. #22
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Imam dosta vremena da ih maknem, hvala na upozorenju!

  23. #23
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    mi, kao da ih imamo oduvijek.
    ja nisam mogla naći tepih koji mi se sviđa, a željela sam provoditi vrijeme s franom na podu.
    jako su mu zanimljive,sve više i više.
    sad je u fazi da pita koji je broj ili slovo i gdje paše, pa ih umeće.prije mu je bio gušt sve ih povaditi.
    bile su mu fora i kockice koje smo radili od njih.
    one sitne dijelove sam povadila.
    ne sjećam se da je imao fazu kada ih je grizao. sjećam se da je stavljao slova u usta (ne i grizao u toj mjeri da pokuša odgristi), ali ponavljanjem kako se one ne stavljaju u usta postigla sam da je prestao.
    kao što se ne grize /liže cipela, kanta za smeće... tako se to ne čini ni sa puzzlama.
    meni su one super, i iako znam da je već stvarno vrijeme da ih maknem(dosadile mi), nikako da to i učinim, jer se on s njima zabavlja

  24. #24
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mi smo ih kupili u Ikei prije Fioninog rođenja, ali me je bilo strah da ne odgrize komadić i na kraju smo ih raspakirali tek kad je imala oko godinu i pol i kad je već lagano prepoznavala slova i brojeve. Nikad nam nisu služili kao podloga za pod, prohodala je na parketu - tepih imamo samo u njezinoj sobi, preko cijelog poda.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    meni sluze za Lein kutak. prerasla je dekicu (BG) a jos nije pocela puzati a trebala je cvstu i ravnu podlogu da joj rukice budu otvorene. parket nije dolazio u obzir a tepih takodjer iz razga sto joj se sve ljepi na jezik i jer anormalno bljuca pa mi je spuzvasta podloga idealna. kad propuze puat ce postanu, a kad pocne gristi maknut cu ih.
    Točno ovako. I savršen mu je taj njegov kutak, jako se voli igrati tamo. Kad propuže, pičit će po cijelom stanu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    imala oko godinu i pol i kad je već lagano prepoznavala slova i brojeve.
    Ozbiljno? :shock: :shock:

  27. #27
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Puzzle su mi super.

    Probala sam sjedit, ležat i valjat se pored njih, n podu, na parketu, dok ih je još bio manji broj (pa da mu ne zauzmem previše mjesta) i moram priznati da je razlika u temperaturi vrlo primjetna.

    Ja obično sve što mogu probam prije nego mu dam pa ako meni ne paše, pa neću bogme ni njega na parket. Možda zato što smo u staroj zgradi, pa e i stan malo hladniji. Meni su svakako puzzle dobre. A nisu kupljene na placu ni u sumnjivom dućanu pa se ne bojim da su toksične. Zube nemamo još, pa ne možemo ni odgrist komad, ali svakako ću jaaako paziti da ne ih grize.

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa
    a pod je hladan. istina. a sparet je vruc.
    :? Samo sam iznesla svoje mišljenje s kojim nisam mislila ništa loše, sori ako je to koga zasmetalo.
    oprosti, ja nisam mislila nista lose. samo sam htjela naglasiti da je to toplo-hladno vrlo subjektivno. djeca puzu tamo gdje ih spustis, mislim da njih bas i ne brine previse toplina i hladnoca.

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mi smo imali cijeli dnevni boravak u puzzlama, ne toliko radi hladnoće, već radi tvrdoće, V je nekoliko puta zveknula s kauča na puzzle, samo se nasmijala, a kad je 1x uspjela pogoditi mali dio bez puzzli nije bilo ugodno.
    Mene je beskrajno nerviralo čišćenje, dignuti 150 komada, svaku oprati i ponovo složiti, išlo mi je užasno na živce.
    Skinula sam u svibnju za V rođendan da ljude ne sazuvam kad mi ulaze u DB i nisam ih (još) vratila baš zbog toga što ih ima tona.
    Zna li tko gdje se mogu uzeti baš ful velike da s možda 10 komada pokrijem cijeli pod da se više ne zavrkavam s malima?

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Samo da ponovim (za one koji nisu čitali topic o tome): Tin je zbog odgriženog komada tih puzzli završio na hitnoj bronhoskopiji, nakon što mi se gotovo ugušio pred očima.
    svašta! mislim, žao mi je što vam se to dogodilo, ali ista ti se stvar mogla dogoditi i s komadom papira, gumbom koji ti je slučajno ispao s jakne, zrnom graha koji ti je pao dok si radila salatu, komadićem igračke koju je u naletu igre neprimijetno strgao, gumbićem s daljinskog koji je odgrizao dok nisi gledala i sl.
    mislim da puzzle nemaju apsolutno nikakve veze s tim slučajem!

    a što se njihove upotrebe tiče - meni su od jako velike koristi (o tome da su nevjerojatno poslužile na proslavi prvog rođendana na kojem su bili i puzači i hodači neću ni pričati), one su podloga i oznaka samo njegovog kutka u dnevnom boravku na koji i ja vrlo često legnem i igram se s njim na podu, gradimo tornjeve od kocaka, umećemo razne oblike u one didaktičke kornjače i što sve ne i sl. ne mogu ni zamisliti da ležim na golom podu (laminat) pogotovo sad kako se bliži zima...
    tepih mi ne dolazi u obzir jer bi ga trebalo prati svaki drugi dan...

  31. #31
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    potpisujem od a do ž mihu!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Nama su bile super za vježbanje ali od kada je propuzala samo se popikavamo po njima. Ne znam da li su od istog materijala i karimati za vježbanje (pretpostavljam da jesu).
    Pusa mališanu

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mi smo nabavili one puzzle velike 1m2x1m2 za tekwando. skupe su ali imam ih 4 lako dignem svaku i operem bez problema, deblje su od ovih o kojima vi pricate, sigurno ih ne moze zagristi i nisu smrdile. sad su u dnevnom boravku, a poslije ih mislim preseliti u njegovu sobu umjesto tepiha.

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    takodjer potpisujem mihu.

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa
    mi smo nabavili one puzzle velike 1m2x1m2 za tekwando. skupe su ali imam ih 4 lako dignem svaku i operem bez problema, deblje su od ovih o kojima vi pricate, sigurno ih ne moze zagristi i nisu smrdile. sad su u dnevnom boravku, a poslije ih mislim preseliti u njegovu sobu umjesto tepiha.
    Gdje, i koja cijena?

  36. #36
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Svaku smo platili oko 250 kn, bila je neka akcija, ali kad preracunam bolji tepih ne cu naci za tu lovu, a moze se po njemu polivati i ostalo, opere se u tren i prebrise i eto odmah i cisto i suho :D . iskreno mislila sam da smo se zaletili kad smo kupovali jer smo potrosili oko 1000 kn na to, ali to mi je trenutno tepih u dnevnom boravku i super sam zadovoljna.
    http://www.kwon.hr/
    Kwon
    Jelasicka 5
    Kad ideš autom prema Samoboru po staroj samoborskoj cesti, nakon zetovog autobusnog terminala i benzinske pumpe mislim, vidjet ćeš s ljeve strane ceste ploču na kojoj piše Kwon. S desne strane ceste je nekakva čistina kao parkiralište. Odmah do ceste je neka nova zgrada. Kwonov dućan nije u toj zgradi nego u kući iza te zgrade (praktički u podrumu - nekakv suteren), uglavnom vidjet ćeš....
    Inače broj telefona je mislim (01) 3460 655
    i mislim da rade od 8:30 do 16:30 radnim danom

  37. #37
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    spajalica - to sam baš ja htjela predložiti. tatami je odličan za klince.

  38. #38
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Hvala spajalica.
    Dok njih ne kontaktiram možeš mi napisati da li se one spajaju kao puzzle ili imaju ravne rubove pa se samo prislone jedna na drugu?
    Koja je boja?
    Ako je 250 kn (skupo) akcija, kolika je puna cijena?

  39. #39
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    a ima ih i na okretištu remiza u onom dućkasu sa biciklima i ostalim.

  40. #40
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Hvala spajalica.
    Dok njih ne kontaktiram možeš mi napisati da li se one spajaju kao puzzle ili imaju ravne rubove pa se samo prislone jedna na drugu?
    Koja je boja?
    Ako je 250 kn (skupo) akcija, kolika je puna cijena?
    postoji više boja. osnovne su crvena i plava, a ima i roza i zelenih. spajaju se kao puzzle.

    cijena ti je (manje-više) od 250-300 kuna. ima još nekih dućana, ali ovaj čas ne znam točno gdje...

    p.s. znam da nisam spajalica

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Hvala sorciere i josie.
    Gdje ste bile prije 3 godine kad sam ja kupovala pakete onih malih i svako toliko sve dizala, prala, sušila, slagala, pola dana bi na to potrošila svaki put.

  42. #42
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    eto i mene. nase su crvene i plave, tocnije s jedne strane su crvene a sa druge plave. za cijenu ti zbilja ne znam, ali znam da obicne strunjace od 1,5 cm debljine dodju oko 500 kn, a velicina im je malo manja od dvije "ploce"

    sorciere hvala, jer znam da se to nekako zove ali sad cu zapamtiti: tatami.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    svašta!
    Nisam svoje iskustvo napisala da bih popljuvala puzzle (koje većina ovdje vidim obožava) nego samo da bih upozorila na oprez onima koji ih koriste jer se i ovakvo što može dogoditi.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    mamanatali, ja sam ih bacila nakon tvog iskustva, zlo mi je bilo dok sam citala tvoj post.

  45. #45
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam Janku pije stavljala te puzzle na pod a on bi ih u roku manjem od 2 minute sve raskupusao, tako da bih onda imala samo više nereda po podu a ne podlogu, ap ih sada više ne stavljamo na pod 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •