Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: mitovi...

  1. #51
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Citiraj slonić tonić prvotno napisa
    nemoj je dugo dojiti jer ne valja žensku djecu dugo dojiti jer poslije budu promiskuitetna. :shock:



    Već se dugo nisam ovako dobro nasmijala

    Hm, moja baka je moju mamu dojila do 2,5 godine ,a to je bilo prije 60 godina !!!
    Looool, ne mogu se prestati smijati ovome...jedva čekam da ovo kažem svojoj mami !!!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    NOVI MIT O TV:

    a meni govore da te mitove o TV ne slušam, jer je to nekad bilo... dok je ekran bio živi užas! A danas s boljom frekvencijom i titranjem slike nema opasnosti, pogotovo što se tiče plazme! jer nekad je TV bio loš i za veću djecu i odrasle, a kamoli bebe!
    Ekran je bio samo uzasniji nego je danas, ali to ne znaci da i danasnji nije uzas. Titraj tih frekvencija je jos uvijek prespor za nase oci. A kako djeca jos ne vide 3D prvih godina zivota, tv ih skroz zbunjuje i ne mogu ni zamisliti da tv moze biti ok za njih.

    Ali o svemu tome se moze procitati na masu mjesta... evo jedno takvo...
    http://www.waldorfhomeschoolers.com/media.htm

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    dovoljno je da tv zrači...
    ali tragična činjenica je da su današnja djeca u bilo kojem smislu bar pola sata dnevno vezana za nju
    televiziju...
    žao mi je jer je to jedini način da od starijeg nešto napravim po kući...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Jadranka, kuzim te u potpunosti....
    Totalni sam protivnik tv-a i gledamo ga manje od svih ljudi koje poznajem.... ali ipak gotovo da ne prodje dan, a sigurno ne vise od 3, a da Omi ne pogleda neki crtic (s dvd-a... ustvari bas tv uopce ne gleda, osim kod bake naravno )...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    kad smo kod epilepsije: prije par godina su bile aktualne neke video-igrice koje su povucene s trzista jer su djeca dobivala epi napade od njih

  6. #56
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ajmo mi na temu. Moram priznati da sam u trudnoći razmišljala crvenom koncu - jer sam tada samo za taj znala - i moj cijeli duh je se tome opirao, nisam nikako htjela pasti pod taj utjecaj. I nisam... ali moram priznati da mi nije ugodno kad mi netko odvali takav mit, a meni su brate odvalili sve te koje ste vi tu spomenule

  7. #57
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    A kako djeca jos ne vide 3D prvih godina zivota...
    Ma jesi ti bas sigurna u ovo?? To bi znacilo da djeca par godina nemaju percepciju dubine, teze bi koordinirali hvatanje predmeta... Prvi put cujem. Daj molim te kakav link jer mi zvuci nevjerojatno.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    A kako djeca jos ne vide 3D prvih godina zivota...
    Ma jesi ti bas sigurna u ovo?? To bi znacilo da djeca par godina nemaju percepciju dubine, teze bi koordinirali hvatanje predmeta... Prvi put cujem. Daj molim te kakav link jer mi zvuci nevjerojatno.
    da... to je i meni sumnjivo... npr. stolac, moja beba je na stupnju prohodavanja... da ga beba vidi 2D kako bi znala gdje ga uhvatiti da se podigne? ili kod igranja s lopticama itd. itd.

    Naravno da bi svi željeli da nam je dijete radije u seoskom okruženju, da trči livadama i igra se nestašno s drugom dječicom... ali nekad je to nemoguće... ja mislim da malo gledanje TV-a s edukativnim stvarima ne može štetiti... u kratkom vremenu dijete dobi puno informacija! Npr. znam dosta sad odraslih ljudi koji su se naučili njemački gledajući njemačke crtiće! Bezazlen primjer...
    Ali neko pretjerivanje u TV

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ma ima na onom linku.... i naci cu jos kasnije... ne stignem sad.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    najtragičnije je što će pouku o prijateljstvu, poštovanju i ljubavi dobiti upravo iz crtića...
    tetama u vrtiću baš i nije napeto davati pouke na tu temu...
    često puta kad Duje gleda crtani na kraju ga pitam i šta to znači?
    Onda on odgovori kako mora biti dobar...
    izbjegavamo agresivne crtiće...
    najviše volimo disneya i pixara...
    kvaliteta i poanta

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Jadranka... slazem se s izborom!

  12. #62
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    ja se opet vraćam na temu nisam ni sama sigurna jel to ovdje spada ali sad sam se sjetila i svejedno ću reći

    vjerujem u Boga i to je jedino u što vjerujem, ali dok sam bila trudna postila sam svaki ponedjeljak za lagan porod i da sa bebi bude sve u redu. Tako mi je nekako bilo lakše, ne znam, tako sam htjela i vjerovala sam... i stvarno je tako i bilo Šta kažete?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Vjera je jaka stvar. Pleacebo je jaka stvar. Noceabo je jaka stvar. Postovi su super stvar!
    Sve si super radila!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    ...anjica,nema radijatora ispod prozora...a za hladnoću bi mi valjda odgovorila al ne ona samo ponavlja ne smije se...

  15. #65
    slonić tonić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    ja se opet vraćam na temu nisam ni sama sigurna jel to ovdje spada ali sad sam se sjetila i svejedno ću reći

    vjerujem u Boga i to je jedino u što vjerujem, ali dok sam bila trudna postila sam svaki ponedjeljak za lagan porod i da sa bebi bude sve u redu. Tako mi je nekako bilo lakše, ne znam, tako sam htjela i vjerovala sam... i stvarno je tako i bilo Šta kažete?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    ja se opet vraćam na temu nisam ni sama sigurna jel to ovdje spada ali sad sam se sjetila i svejedno ću reći

    vjerujem u Boga i to je jedino u što vjerujem, ali dok sam bila trudna postila sam svaki ponedjeljak za lagan porod i da sa bebi bude sve u redu. Tako mi je nekako bilo lakše, ne znam, tako sam htjela i vjerovala sam... i stvarno je tako i bilo Šta kažete?
    Ja mislim da "dobar" stav u glavi može jako olakšati porod, a "loš" iskomplicirati, zato mi je ovo što pišeš skroz logično. Psiha je u porodu važan faktor.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    najtragičnije je što će pouku o prijateljstvu, poštovanju i ljubavi dobiti upravo iz crtića...
    tetama u vrtiću baš i nije napeto davati pouke na tu temu...
    često puta kad Duje gleda crtani na kraju ga pitam i šta to znači?
    Onda on odgovori kako mora biti dobar...
    izbjegavamo agresivne crtiće...
    najviše volimo disneya i pixara...
    kvaliteta i poanta
    Točno to... i oni filmovi za djecu... baš su humani! Proizvode dobro... :D

    A mene ljute ono zvanje: npr. na RTL-u za BB ili na Novoj TV "Lova do krova", mislim da je to super udica za djecu i baš u jutarnjim satima...

  18. #68
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Tin je imao već preko godinu dana kad sam vidjela bebicu sa crvenim končićem oko rukice. Ja plavuša pitala kaj mu je to zapelo oko ruke, a oni meni pa kaj ne znaš??? To ti je protiv uroka, to beba MORA cijelo vrijeme imati! Najbolje mi je što jedni rođaci malom umjesto konca drže zlatni lančić oko ruke, da se vidi tko ima

  19. #69
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    honey - ak već hoće pokazati da "imaju", onda nek stave crvene koralje .

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    što je nisi pitala jel prešla na kabalu
    znaš ono ko Madonna :D

  21. #71
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    E sada o sisanju kose prije napunjene godine dana.

  22. #72
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    E sada o sisanju kose prije napunjene godine dana.
    :? Opet ja neuka, niš o tome ne znam!

  23. #73
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    (Jadno to dijete sa mnom)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    kakvo sisanje kose
    :?
    to mi je novo

  25. #75

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Priča se...
    kao do godine dana se nesmije bebi šišati kosa! a zašto? :? nitko ne zna... i to je mit

    o... koliko smo već mi šišali šiškice... loše nam se piše

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Priča se...
    kao do godine dana se nesmije bebi šišati kosa! a zašto? :? nitko ne zna... i to je mit

    o... koliko smo već mi šišali šiškice... loše nam se piše
    Taj su mit smislile tete frizerke kojima je užasno komplicirano podšišati malu bebu....

  27. #77
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Već sam negdje napisala, TV kod djece do 3 godine je nepoželjan i nekoristan jer on predstavlja jednosmjernu komunikaciju a bebama i maloj djeci je za učenje iznimno važna dvosmjerna komunikacija (mama - dijete ili netko - dijete). Kasnije da, u vrlo strogo određenim količinama s vrlo obzirno odabranim programom. Djeca su spužve. Ne treba mi da mi klinac pomisli da može drugog klinca u parku opizdit granom po glavi jer će ovaj samo vidjet zvjezdice (ili ptičice ovisno o crtiću) i svima će biti smiješno. A klinac od 3 godine definitivno ne razumije laž i nikako mu ne može biti jasno da je nešto u redu na TVu a nije u stvarnom životu.

    Uroci .. moje dijete nema crvenu špagicu oko ruke ali zato ima mamu koja mora svako jutro pospremit rošćiće pod šiške i izglancat metlu. Pa nek se netko usudi

    Sisanje kose .. oprostite nisam od prve skužila i mislila sam da bebe sišu kosu pa rek'o - nema veze mi smo ionako skoro ćelavi

    Inače, netko je spomenuo sušenje robe vani noću. E sad, feng shui to nikako ne preporuča (ne samo bebinu robu) jer noću veš povuče ili nakuplja negativnu energiju svemira (nema sunca da štiti) pa tko vjeruje, nije mu glupo. Meni osobno se to sviđa.

    Sto ljudi sto ćudi, svatko si nađe neke stvari koje nam se dopadnu pa nam se i prilijepe

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Već sam negdje napisala, TV kod djece do 3 godine je nepoželjan i nekoristan jer on predstavlja jednosmjernu komunikaciju a bebama i maloj djeci je za učenje iznimno važna dvosmjerna komunikacija (mama - dijete ili netko - dijete).
    To je istina, ja sam isto nedavno to čitala, i čak je bila emisija na TV-u o tome, čini mi se, a i ful je logično.

    Al ne znam, moja beba ima 10.mjeseci, pa da je držim zavezanu ispred TV-a nema šanse da bi u njega gledala
    Al vjerojatno je do tri godine i drugačija situacija...
    makar protiv kakvog kratkog crtića je se nebi bunila... bolje to dok mama nešto radi (npr.kuha ručak, pegla) nego nikakva komunikacija. Mislim, bolje jednosmjerna nego nikakva, a najbolje dvosmjerna!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    [makar protiv kakvog kratkog crtića je se nebi bunila... bolje to dok mama nešto radi (npr.kuha ručak, pegla) nego nikakva komunikacija. Mislim, bolje jednosmjerna nego nikakva, a najbolje dvosmjerna!
    Ja se ne slazem, jer i ta "nikakva" komunikacija je ustvari vrijeme koje dijete provodi samo sa sobom, sigurno se nekako zabavi ako vec ne zove i gunđa.
    Znači ako dijete zadovoljno guguće dok ne radi ništa je daleko bolje, nego da šuti i omamljeno gleda u ekran.
    Alternativa je također i zajedničko kuhanje. Ako ga se od prvog dana uči na zajedništvo, možda neće biti ni potrebno otuđivanje pred tv-om. Jer, situacija je slična kao i sa šećerom.. ne treba puno da se postane ovisnik, a onda je stvar teže rješavati nego da je bila spriječena.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Kao što je Jadranka napisala:

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    najtragičnije je što će pouku o prijateljstvu, poštovanju i ljubavi dobiti upravo iz crtića...
    tetama u vrtiću baš i nije napeto davati pouke na tu temu...
    često puta kad Duje gleda crtani na kraju ga pitam i šta to znači?
    Onda on odgovori kako mora biti dobar...
    izbjegavamo agresivne crtiće...
    najviše volimo disneya i pixara...
    kvaliteta i poanta
    sve to zavisi koliko je dijete staro, naravno da se maximalno treba s djetetom baviti... daleko od toga... al mislim da tu i tamo ne škodi... uvijek ima tih 10min u danu kad treba odmora ili nešto raditi... kuhinja je bila samo glupi bezezlen primjer... a ostaviti djete samo da nešto radi (uf, ja se bojim nezgoda...) Al, ponavljam, zavisi o godištu djeteta!

    ovo mene zanima: baš sam bila u jednoj situaciji (ne moja beba jer je premalena)
    došla su djeca i gledala crtić, i sad je došla jedna mama s 2-godišnjim djetetom, u toj situaciji vi nebi dopustili da dijete gleda s njima?
    drugo je ako je dijete non stop s mamom i ona određuje pravila, a šta kada je u interakciji s drugima? onda će svojemu djetetu braniti? nije li to još gore jer u njemu izaziva osjećaj otuđenosti, nekakvu osobnu pobunu? kako se onda u tim situacijama postaviti?

    Nisam ja pobornik TV-a, niti slučajno! Ali koliko sam shvatila ti članci su bili za roditelje koji pretjeraju ili kao oprez da ne pretjeraju! Ne možeš ti bebi umjesto sebe staviti Teletubbies da joj pričaju! Koje su to gluposti! treba čim manje tehnike i puno više međusobne interakcije! ali kako će nam djeca rasti sve je više tehnike, u školama informatika! Od toga nitko ne može pobjeći! Ali čim manje ne mora značiti strogu restrikciju! Braniti samo znači buditi djetetov interes... pa će ono poskrivečki to tražiti! A to je mazanje očiju a ne iskrenost! samo mislim da minimalne doze ne štete nego da mogu biti i produktivne! Ali strogo minimalne doze! Čim manje... odnosno čim više to izbjegavati kad nije neophodno!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Jer, situacija je slična kao i sa šećerom.. ne treba puno da se postane ovisnik, a onda je stvar teže rješavati nego da je bila spriječena.
    A ima još jedna...
    ...zabranjeno voće je najslađe voće...

    Zavisi kako na to gledaš...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ma normalno da neces djetetu braniti kad vec dodje u dob da se tako sto i moze. Ova je tema sad tu slucajno zalutala unutar 0-1g a tu je najdefinitivnije i beskompromisno NE za tv.

    Ali ta grupna druzenja kad djeca sjednu za tv, ja srezem u korjenu s tim roditeljima kojima lijepo objasnim da tv moze gledati i doma, a druzit se s prijateljima ne moze. Naravno, svi se sloze i djeca se lijepo igraju. Ali ako vidim da je to pravilo kod nekoga, pozivanje na igru, a ustvari je to buljenje u tv... onda nam to nisu adekvatni "družioci". Srećom, tako ni nije bilo s Ominim prijateljicama. Sve se djeca radije igraju nego gledaju, osim onih koji su ozbiljno zaglibili. :/

  33. #83
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Priča se...
    kao do godine dana se nesmije bebi šišati kosa! a zašto? :? nitko ne zna... i to je mit

    o... koliko smo već mi šišali šiškice... loše nam se piše
    Taj su mit smislile tete frizerke kojima je užasno komplicirano podšišati malu bebu....
    Pitam zato sto smo ja i MM nesto razgovarali o ovome. Citam na netu (I Village< pa dobro od amerikanaca) da se do godinu dana bebina kosica ne smatra kao kosica nego kao dio organizma i da se nebi trebala sisati do godinu. Meni je bilo cudno sto dosta amerikanaca ovo prakticira.


    Probacu potraziti malo detaljnije.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Jer, situacija je slična kao i sa šećerom.. ne treba puno da se postane ovisnik, a onda je stvar teže rješavati nego da je bila spriječena.
    A ima još jedna...
    ...zabranjeno voće je najslađe voće...

    Zavisi kako na to gledaš...
    Ne radi se o tome. Kemijski procesi u tijelu su ipak takvi kakvi jesu... neke stvari (ipak) nisu na psihičkoj bazi. Da, mogu imati udio u tome.... ali tu se radi o 5%...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Anita... inače, ja sam ovisnik o šećeru (radije Milka nego meso) a i psihički ovisnik o mnogo čemu ...
    Psiha mi je jako bitna i izražena... pomoću nje sam to što jesam i mogu svašta, čak sam mislila studirat psihologiju...

    Nema veze, rekle smo svoje, već smo dosadne :/ a i pobjegle smo s teme

    nadam se da ćemo u nekoj drugoj temi biti istog mišljenja tako da ostanemo frendice (da se ne pamtimo kao neistomišljenice)

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    e hvala vam cure baš ste me nasmijale
    :D
    i educirale
    :D

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •