Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: Gledanje tv-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno Gledanje tv-a

    Je li gledanje tv-a štetno za tak male klince? Skužila sam da kad se prošetamo ispred tv-a Lovro okreće glavu. A sad sam mu pustila crtani, lamatao je nogicama i rukama i "pričao" je s tv-om. Bio je na miru jedno 20 min. Je li gledanje tv-a šteti njihovim očima?

  2. #2
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    to i mene zanima

  3. #3
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    i mene

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa ne znam šteti li očima, ali buljenje u tv nije dobro za nikoga, a kamoli za bebu.
    što će 4-mjesečnoj bebi tv? sigurno je možeš zabaviti na puno kreativnije i zdravije načine, nego gledanjem crtića :/

  5. #5
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ne mora se raditi o buljenju u tv. kod nas je tv tako namješten da kada ga god držim na rukama njemu je on na vidiku i baš ga voli gledati. ne stavim ja njega pred tv s namjerom da on baš gleda u njega nego ga gleda dok ga npr držim, a često mu zaokupi pažnju i dok se igram s njim. baš voli gledati u njega zato bih baš voljela čuti neko utemeljeno mišljenje jel im šteti za oči ili ne? ako šteti morala bih držati tv ugašen :/

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    normalno da voli gledati, sve je šareno i miče se.
    ima još puno stvari koje bi dijete vjerojatno voljelo, ali kao roditelj znaš da je to nezdravo i loše za njega, zar ne?
    svejedno, mislim da je to loše za dijete i da stvara lošu naviku.

    ja bih radije uzela šarenu slikovnicu/ igračku/ ... i zabavljala ga s tim, nego "imala mira" 20 minuta jer malena beba gleda crtić.

    ali, ako je tebi to ok, i brine te samo (ne)štetnost za oči, onda ti nemam što više reći na tu temu.

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i u čemu je problem sa zgašenim teveom?
    ne kužim.
    ako se igraš s bebom, zašto ti treba tv biti upaljen?
    a ako nešto gledaš, onda valjda beba spava?

    mislim, ne kužim kako možeš istovremeno pratiti nešto na tv i aktivno se družiti sa bebom?

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    sve je šareno i miče se.
    u algoritmu su dobili poveći izbor baby einstein slikovnica i flash cards namijenjenih baš malim bebama, različitih tema, s ogledalcima i različitim materijalima koje dijete može pipkati... ma, tako su prekrasne - jedva čekam da mi seka rodi!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Ja se sa svojim djetetom igram i zabavljam na razne načine. Tv sam do sada izbjegavala. Nisam ni mislila ga zabavljati s tv-om dok ja lakiram nokte ili ispijam kavu. Vidjela sam da ga to smiri i da je na miru dok me nema u sobi. Nisam pobornik gledanja tv-a, niti da djeca bulje u komp. Samo me zanimalo da li je štetno da pogleda nešto na kratko dok sam ja npr. u toaletu.A buljenje 24 sata u tv naravno da je štetno i na samo za oči

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    39

    Početno

    Kod mene je TV najčešće isključen, s izuzetkom jutra - pola sata nakon budjenja, dok pijem kavu, spremam doručke, krevete, sebe... srednja i mladji gledaju crtiće. Ne znam šta bih bez toga, crtići su spas

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    mislim, ne kužim kako možeš istovremeno pratiti nešto na tv i aktivno se družiti sa bebom?
    ..ne treba odmah toliko osuđivati što je upaljen tv tijekom dana da se čuju i informacije i pjesme, iako je bebač u kući.
    Pa svi mi forumaši imamo bebe u kući sa upaljenim računalom..ne vidim razliku.. ili vama svima bebači toooliko spavaju po danu da možete pratiti razne teme i odgovarati?

  12. #12
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    mi se puno igramo, plešemo i pjevamo, ali da gledamo i tv i crtiće - gledamo. i ne vidim u tome ništa loše. 8)
    nisam stručnjak, ali ne kužim zašto bi gledanje tv-a s pristojne udaljenosti štetilo bebinim okicama?

  13. #13
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    kod nas je također upaljen tv čitav dan, iako je i ne gledam.

    ono šta me zanimalo je postoji li razlika između gledanja u tv i gledanja recimo u mobile, dakle, zanima me samo štetnost za oči.

    šta se tiče odgojnih metoda, mislim da ćemo sve djecu odgajat po svojoj savjesti i dalje, bez obzira na kritike.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    ne znam ali meni se uopće ne sviđa gledanje u TV (za bebe). Ima toliko stvari za činiti s djetetom da mi se čini šteta da bulji u taj ekran.
    I mislim da je za dijete, ako je pitanje da ne bude tišina, ljepše pustiti neku muziku nego čuti zvukove s TV-a.
    Moju petru je mala sestrična navukla na crtiće i žao mi zbog toga - ali i od tad joj nikad ne palim TV nego samo stavljam DVD-e crtića koje ja za nju izaberem. I to uvijek na hrvatskom pa si nekako pravdam savjest da tako uči jezik :/ dok ja radim nešto deseto.

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj mimazg prvotno napisa
    Ja se sa svojim djetetom igram i zabavljam na razne načine. Tv sam do sada izbjegavala. Nisam ni mislila ga zabavljati s tv-om dok ja lakiram nokte ili ispijam kavu. Vidjela sam da ga to smiri i da je na miru dok me nema u sobi. Nisam pobornik gledanja tv-a, niti da djeca bulje u komp. Samo me zanimalo da li je štetno da pogleda nešto na kratko dok sam ja npr. u toaletu.A buljenje 24 sata u tv naravno da je štetno i na samo za oči
    nisam željela implicirati da se ti ne baviš djetetom (žao mi je ako je tako ispalo), već mi nije bio jasan onaj tužni smajlić pored tvog komentara da bi tv trebao biti zgašen.
    jer, ako je upaljen samo zato da čuješ zvukove, ili kao što reče mercedes - da čuješ vijesti i pjesme, onda može biti upaljen i radio. ili tvoj omiljeni cd

    Kod mene je TV najčešće isključen, s izuzetkom jutra - pola sata nakon budjenja, dok pijem kavu, spremam doručke, krevete, sebe... srednja i mladji gledaju crtiće. Ne znam šta bih bez toga, crtići su spas
    jesu i za mene ponekad, ali moje dijete ima 3,5 godine. a ovdje je pitanje postavljeno za bebu od 4 mjeseca.

  16. #16
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i u čemu je problem sa zgašenim teveom?
    ne kužim.
    ako se igraš s bebom, zašto ti treba tv biti upaljen?
    a ako nešto gledaš, onda valjda beba spava?

    mislim, ne kužim kako možeš istovremeno pratiti nešto na tv i aktivno se družiti sa bebom?

    lutonjice nekom tv gori cijeli dan, nekom ne i kakve to sada veze ima sa aktivnim igranjem s bebom. možda netko drugi gleda tv dok se ja igram sa bebom, a možda tv gori iz navike, uopće nije bitno. mima je pitala jel gledanje tv štetno za bebine oči, a ne jel je je ona dobra ili loša majka ako dopusti da joj beba gleda u njega.

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim da sam u gornjem postu sve objasnila

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    pa si nekako pravdam savjest da tako uči jezik :/ dok ja radim nešto deseto.
    bez namjere da kritiziram, napominjem samo da s lingvističkog stajališta crtići, bez obzira na jezik sinkronizacije, s iskarikiranom intonacijom i dinamikom govora, nisu adekvatan edukativni materijal za taj uzrast.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Džez svjesna sam toga, ali petra je cijelo vrijeme u okruženju na flamanskom jeziku a povremeno čuje francuski i engleski (živimo u Belgiji).
    I ima 3ipol godine...
    Jednostavno hrvatski nije nigdje prisutan, osim kad joj ja čitam priče itd... zato su mi ti crtići na hrvatskom, koliko god jezik možda bio iskarikiran (iako se meni iskreno ne čini toliko strašno loš, ber ne u ovim crtićima koje Petra redovito gleda - Pepeljuga, Tarzan 2, dama i skitnica, mala sirena...) toliko su mi jedini dodir s "živim hrvatskim jezikom".
    Znam da nije najbolje rješenje ali :/

  20. #20
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Sjećam se da sam nedavno čula nešto o tome, ne mogu se sjetiti gdje. Gledanje televizije može biti štetno i navodno može čak izazvati epilepsiju. Naravno, to je onaj krajnji slučaj kada se tv gleda satima. Trebalo bi ograničiti djeci gledanje tv na sat-dva dnevno. A ovako skroz male bebe ne bi uopće trebale to gledati jer njihov mozak još nije dovoljno razvijen da prati tako brzo izmjenjivanje slika i to onda može imati neželjene učinke. Inače meni je uglavnom stalno upaljen tv i često uhvatim Niku da gleda u njega ali ne skačem odmah i gasim ga. Pokušam ju zabaviti nečim drugim i trudim se da ne gleda u njega.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Koalica hvala!
    Mislim da neki nisu shvatili moje pitanje. Mene je zanimalo da li je tu i tamo gledanje tv štetno za oči (ili mozak) a ne za psihički razvoj djeteta. Kad sam došla iz bolnice patronažna nam je rekla da dijete ne slikamo s blicom jer šteti njegovim očima, pa me zanimalo da li je ista stvar i s tv-om.
    [/quote]

  22. #22
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Slažem se sa svim što je Lutonjica napisala, a i stručnjaci vele NE gledanju TV-a.
    Ja sam koza bila ponosna kako je L. sa 2-3 mjeseca gledao neki crtić, onda sam malo čitati o štetnosti gledanje TV-a, o senzornim epilepsijama i naravno ugasila TV.
    Sada tu i tamo zajedno plešemo, slušamo i gledamo Baby Mozarta i to je sve. TV se pali oko 9 navečer kada L. zaspe.

  23. #23
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    E da, sa blicom mislim da je ista stvar - iako bez njega slike ispadaju koma pa ja ipak koji puta priuštim si slikati s blicom

  24. #24
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    zna biti jako teških dana, slabo prospavana noć, promjena vremena pa je domagoj nervozan, cendrav...dajem sve od sebe. plešemo, vježbamo, hopsamo na lopti, nosimo se u marami, igramo, kreveljimo, glumim životinje...nekada traži toliko pažnje da doslovno na wc mogu otići ili da je on sa mnom ili da ga slušam kako plače...dok dođe predvečer nisam u stanju više se nasmijati a ne animirati ga a tate još nema. tada upalim baby einstein ,prekrasan poučan crtić za dječicu iako nije još zrel za to no on se umiri, priča sa tigrićima i majmunima na tv-u a ja dobijem 15tak minuta za napuniti baterije...i dalje mislim da sam najbolja mama svom djetetu i sigurno mu to ne šteti u mjeri u kojoj koristimo. višu bi mu štetilo da ga premorena i prenervozna mama ostavi da plače. nemojte krivo shvatiti, i molim da mi se ne javljaju s kritikama one čija djeca odspavaju tri puta po dva sata jer kod nas se to nikada nije dogodilo.

  25. #25
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Tonja_1 prvotno napisa
    zna biti jako teških dana, slabo prospavana noć, promjena vremena pa je domagoj nervozan, cendrav...dajem sve od sebe. plešemo, vježbamo, hopsamo na lopti, nosimo se u marami, igramo, kreveljimo, glumim životinje...nekada traži toliko pažnje da doslovno na wc mogu otići ili da je on sa mnom ili da ga slušam kako plače...dok dođe predvečer nisam u stanju više se nasmijati a ne animirati ga a tate još nema. tada upalim baby einstein ,prekrasan poučan crtić za dječicu iako nije još zrel za to no on se umiri, priča sa tigrićima i majmunima na tv-u a ja dobijem 15tak minuta za napuniti baterije...i dalje mislim da sam najbolja mama svom djetetu i sigurno mu to ne šteti u mjeri u kojoj koristimo. višu bi mu štetilo da ga premorena i prenervozna mama ostavi da plače. nemojte krivo shvatiti, i molim da mi se ne javljaju s kritikama one čija djeca odspavaju tri puta po dva sata jer kod nas se to nikada nije dogodilo.
    , potpuno te razumijem. I moj bebač povremeno bulji u tv, s pristojne udaljenosti i to su trenuci samo za mene. A još moram i skuhati i popeglati 3 mašine veša dnevno, i pospremiti stan, odvest se autom s bebom svaki dan po starijeg u vrtić....., i još milijun toga. A mm mi dođe kući tek oko 18 sati navečer. nek mi onda netko govori da mi televizor bude ugašen.

  26. #26
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Tonja
    ne kritiziram nikoga, ne pada mi na pamet.
    Ja sam se jednostavno uplašila kada sam pročitala hrpu toga o štetnosti.
    L. je danas prijepodne spavao 8 minuta i 29 sekundi (točno toliko sam pričala sa mamom), popodne 36 minuta meni na rukama, pa znam šta je imati nespavajuću, aktivnu i zahtjevnu bebu.
    Mene spašava to što se L. zadnjih tjedana cca 20-30 minuta na podu može sam zaigrati.

  27. #27
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa


    lutonjice nekom tv gori cijeli dan, nekom ne i kakve to sada veze ima sa aktivnim igranjem s bebom. možda netko drugi gleda tv dok se ja igram sa bebom, a možda tv gori iz navike, uopće nije bitno. mima je pitala jel gledanje tv štetno za bebine oči, a ne jel je je ona dobra ili loša majka ako dopusti da joj beba gleda u njega.
    Exactly 8)

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mislim da je ok sve sto je umjereno. razumijem da je nekome fora kad tako mala bebica pokazuje zivi interes za tv bez obzira sto je stetan.
    m. je isto bila taj tip bebe, obozavala je slikovnice, tv i kompjutor tj. obozavala je promatrati slike. sjecam se da je bila neka opera na tv-u i ona je to pratila s takvim interesom da mi je bilo glupo ugasiti tv, unatoc tome sto je imala tek par mjeseci i sto to sigurno bas nije zdravo.
    danas ima dvije i pol godine. imamo jendostavno pravilo da se tv ne smije paliti po danu, nego samo po mraku i tad ona gleda crtice (a da nije tako ja bih vjerovatno ispalila na glavu jer imam jos jednu bebu ).
    i da, m. je oduvijek provodila gomilu vremena vani, na zraku i jako je aktivno dijete. zato nikad nisam previse brinula zbog malo gledanja u ekran.

  29. #29
    sarajka

    Početno

    comp imam samo kad je muž kući(prokleti laptop), cd u kvaru i da nemam tv već odavno bi morala hodati na prstima po stanu dok malecka spava jer bi se navikla na potpunu tišinu. naravno ne puštam je da gleda tv ali ni ne padam u komu ako baci koji pogled u prolazu. vjerujem da su štetni titraji ekrana(koje mi u principu ne primjećujemo) ali u jaaaako maloj količini neće štetiti

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Nama je TV upaljen od ranog jutra pa do navečer.Isto tako i PC. I ja ne vidim nikakav problem u tome.Naravno da je igra u prvom planu,ali ponekad se baš razveseli kada nešto vidi na TV-u li npr. kada čuje poznatu muziku, npr. obožava muziku serije OBIČNI LJUDI koju pratimo svaki dan!Stan nam nije tako veliki da bi sada mogla odabrati posebno mjesto za TV ili posebno mjesto za igru a da nije "izložena" TV-u.nemamo izbora,ali ja osobno se uopće ne zamaram takvim svakodnevnim stvarima koje su realni dio današnjice i čine naš život.

  31. #31
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Niti ja ne vidim problem u upaljenom tv-u. Problem je ako se djetetom nitko ne bavi. Isto tako nije loše ni izgasiti tv i posvetiti se obitelji bez utjecaja slika i glazbe. Kad vam klinci narastu teško će te kontrolirati njihovo vrijeme pred tv-om, važnije ih je naučiti što da čine sa sobom kad tv ne radi, tako da se ne sjete ga upaliti

  32. #32
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kolko se sjecam iz neke literature, gledanje TV-a se uopce ne preporucuje za djecu mladju od 10mj. Tek kada skuzite da dijete "shvaca" (npr. prepozna sat, pas ili neke likove) sta se desava na ekranu, moze pogledati tu i tamo koju djecju emisiju ili crtic. Ali sto manje. H je pocela gledati crtice sa cca. 12mj, i to nastojimo sto manje.

    Inace, mislim da nije dobro da je TV ukljucen po cijele dane, cak i ako ga stalno ne gleda. Naviknuti ce se, pa ce nedostajati ako se iskljuci. I gledati ce sve vise i vise.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Upaljen tv kod mene je uglavnom ujutro i navecer.Moga malisana ne interesira pa nemam problema sa tim. A da bi volila da ga barem 10 min moze zabavit volila bi tako da se stignem sama popiskit
    Inace smatram da u normalnim kolicinama nije toliko stetno.
    Na kraju krajeva u danasnje vrijeme apsolutno je nemoguce drzat se svih preporucenih zabrana i u potpunosti zdravo zivit.Treba se trudit ali ne bit ekstremist,ipak treba uzivat u zivotu i ponekad se ne zamarat sa svim i svacim

  34. #34
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Zabica prvotno napisa
    Inace smatram da u normalnim kolicinama nije toliko stetno.
    Na kraju krajeva u danasnje vrijeme apsolutno je nemoguce drzat se svih preporucenih zabrana i u potpunosti zdravo zivit.Treba se trudit ali ne bit ekstremist,ipak treba uzivat u zivotu i ponekad se ne zamarat sa svim i svacim
    Mislim da je TV vazan i u edukativnom i socijalnom smislu. Slazem se Zabice s tobom.

  35. #35
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Ja se često pitam kako TV utječe na djecu dok ona još ne razumiju što se zbiva.
    Današnji program je presječen ulomcima iz filmova punim nasilja, krvi... i tko zna kakve tragove te slike u bljeskovima ostavljaju.

    Tada se sjetim reklamnih manipulacija sa ubacivanjem kratkih sličica u filmove koje su ostajale u podsvijesti a svijest ih nije registrirala, uglavnom u trgovini nas privuče određeni proizvod čija slika nam je ostala u podsvijesti.

    Pročitah negdje da je posebno za bebe štetno da gledaju u TV

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Kad nam treba predah i odmor, mislim da ima masu boljih načina za to od TV-a. Pozvati baku, tetu čuvalicu na sat vremena ili teen age odgovornu curu koja bi ga malo zabavljala dok se mi odmaramo, spavamo, radimo nešto ili ništa, već što nam je potrebno. Sve je to bolje od TV-a.

    Što se tiče toga kako je danas nemoguće zdravo živjeti i paziti na sve... pa da, upravo tako! Toliko je nemoguće da je bitno paziti na sve ŠTO MOŽEMO jer će se unatoč 100% pažnji i trudu ionako izdogađati svašta i dijete biti izloženo svemu i svačemu. Da je pod najstaklenijim zvonom na svijetu, još uvijek ispod tog stakla dolazi dovoljno smeća da to staklo ne moramo svojevoljno razbiti, bar ne tako rano.

  37. #37
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kod nas je tv stalno upaljen a najmanje dijete to apsolutno ne zanima jer je to sasvim uobičajena i normalna pojava u našoj kući i valjda je naviknut da nešto stalno radi.A zabavlja se drugim stvarima,najviše mamom Stariji gledaju ali ne pretjerano,uvijek radije izaberu igru vani s prijateljima nego tv.Pretpostavljam da je štetno ako se konstantno bulji u njega ali i ja sam odrasla uz tv i nemam nikakvih smetnji.A možda se netko javi pa mi kaže da bi možda bila drugačija da nisam toliko gledala televiziju
    Btw,ja ne volim taj novi trend kritiziranja svega i svačega.Ne valja pretjerivati u ničemu.Ja sam ZA tv,bočice,povremeno lijenčarenje mame dok djeca zabavljaju sami sebe,za povremenu nezdravu hranu i sve ono što se na ovom forumu jako često spominje kao nešto strašno.Ja sam ZA sve to ali u granicama normale.Smatram da ne valja djecu držati pod staklenim zvonom jer će i ta djeca jednog dana odrasti pa kad shvate da postoje i zabranjene stvarimvrlo rado će pretjerivati u svemu tome.I nek mi netko sad ne kaže da neće jer ih treba odgojiti da nauče što valja a što ne,ja kažem da to ne ide tako

    Ali skrenuh s teme,ja mislim da u tv-u nema ništa loše osim ako se ne bulji po par sati u njega.To vrijedi i za male i za velike

  38. #38
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Anita,vidim da smo u isto vrijeme pisale i dirnule u stakleno zvono

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Apsolutno se slažem s Trinom. Sve što je u granicama normale i u čemu se ne pretjeruje je normalno.Svaka pretjeranost i ekstremnost, pa čak i u zdravoj hrani, higijeni i slično, nije dobra-to valjda SVI znamo!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    malo je OT ali ne znam kako se to moze pretjerivati u zdravoj hrani. rekla bih radje da postoje razliciti stilovi prehrane.
    ovo s tv-om je ipak nesto drugo...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Potpisjujem Trinu :D

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Pretjeranost u zdravoj hrani sta se tice djece ja smatram ako mu apsolutno nikad ne dozvoljavas da pojede nesto sto nije toliko zdravo...slatkisi,grickalice ili slicno.Ne mislim na kuhinju i kuhanje,s tim se slazem da iskljucivo mora biti zdravo i raznoliko.

  43. #43
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    do godinu dana uopće nije gledao TV palila sam ga nakon šta
    bi njega stavila na spavanje
    tek negdje oko 2g bi znao pogledati neki crtani
    sada naravno sam bira šta će gledati ali ipak nastojim da je to šta manje
    vremena
    a gledanje sapunica skupa sa djetetom bilo koje dobi mi je :?
    mislim čemu šta če tamo pametno i lijepo naučiti

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Ja mislim da ne treba pretjerivati ni u čemu, ni u zdravoj/nezdravoj hrani ni u gledanju i ne gledanju tv. Klinci će kad tad sve to otkriti i sami (i čokoladu i daljinski). kad Lovro bude veći kontrolirat ću (koliko ću moći) što gleda na tv-u. Mislim da je tv i edukativan (ima prekrasnih i korisnih dokumentaraca). Neko je napisao da klinci gledaju crtani i tako uče jezik. To je super, na taj način djeca najbolje nauče neki strani jezik (izuzetak su crtani koji su grozno sihronizirani).
    Ja sam otkrila da je L. na miru kad gleda tv (i to mi je jasno zašto, boje, pokreti...). i naravno izbjegavam tv i gledanje u njega. Al ima dana kao danas i jučer kad je tako naporan, ništa ga ne zanima, sve igre koje se inače igramo ne pale, samo bi se nosio (i to da se šeće po stanu a ne sjedi)i inače je beba koja ne spava po danu. Ja sam iz Zg a trenutno sam u Vk i nemam nikoga poznatog da mi ga pričuva da se malo odmorim a mm se vraća s posla oko pol 5. Onda sam presretna kad nešto nađem kaj ga smiri pa makar i na 10 minuta.
    Arwen možda nauče španjolski uz sapunice.Porfavor

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Mimazg, apsolutno si u pravu i uopće nemoj imati neku grižnju savjesti ako na taj način nađeš malo vremena i mira za sebe.Kao što je netko rekao, za bebu je bolje da ima odmornu i smirenu majku, nego umornu i živčanu majku koja ne može sebi dopustiti niti pola sata vremena za sebe na dan.Ja mislim da nam je to svima potrebno i da svatko nađe neki način za to, bilo to gledanje TV-a i sapunica, bilo čitanje dnevnih novina.Ukusi i afiniteti se razlikuju.Uživaj u vremenu koje uspiješ odvojiti za sebe na bilo koji način,a sretna beba što ima sretnu, mirnu i odmornu majku ti sigurno to neće zamjeriti niti će joj to naškoditi!

  46. #46
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Kad je K. bila skroz mala, zabuljila bi se u TV (MM ga je znao paliti navečer - dnevnik i sl). Tvrdila sam mu da nam se dijete "resetira" pred TVom.. i "zabranila" paljenje istog dok je Keti budna.
    Sad smo u fazi da TV može biti upaljen, al ona ga ne ferma uopće.. eventualno na neku muziku ili reklamu mrda guzom i pleše..
    Al i dalje ga ne volim paliti dok je u blizini.

  47. #47
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Kad je K. bila skroz mala, zabuljila bi se u TV (MM ga je znao paliti navečer - dnevnik i sl). Tvrdila sam mu da nam se dijete "resetira" pred TVom.. i "zabranila" paljenje istog dok je Keti budna.
    Sad smo u fazi da TV može biti upaljen, al ona ga ne ferma uopće.. eventualno na neku muziku ili reklamu mrda guzom i pleše..
    Al i dalje ga ne volim paliti dok je u blizini.
    Meni je ovo tragikomično.
    Razumijem da svatko ima svoj stav ali ja fakat nemrem vjerovati da braniš mužu gledanje tv-a.

    Gle,da me se nebi krivo shvatilo,nemam ja zaista ništa protiv ničijeg mišljenja ali grozna mi je pomisao da netko robuje roditeljstvu.Znaš ono,da to više nije život nego odricanje svakodnevnih zadovoljstava.U tom trenu roditeljstvo mi gubi smisao.Jer,koliko god ih obožavam i koliko god da su mi svi troje centar svijeta i mog života,ja ipak nisam SAMO mama nego sam i žena,osoba za sebe,ličnost,prijateljica,ljubavnica(svom mužu,da nebi bilo zabune ) i ja se ne želim odreći tih nekih stvari a smatram da sam dobra mama.
    Iako priznajem da sam s prvim djetetom bila pod strašnim pritiskom da sve mora biti savršeno i stalno sam bila u nekakvom grču.Srećom,shvatila sam da na taj način ne radim dobro ni sebi ni mužu a najmanje djetetu.I opustila sam se.
    Namjerno sam (opet) skrenula s teme jer vidim sbebe od prije 6 godina u puno mama i poručila bih svima-opustite se!

  48. #48
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Meni je ovo tragikomično.
    Razumijem da svatko ima svoj stav ali ja fakat nemrem vjerovati da braniš mužu gledanje tv-a.
    Gla.. pretpostavila sam da se ovo "branim" neće doslovno protumačiti. Ipak je on osoba koja odlučuje o svojim postupcima.. Samo sugeriram da nešto za naše dijete (i za nas) nije dobro.. isto tako i on.. pa dođemo do dogovora.

    Ugašeni TV nikako ne smatram odricanjem..

  49. #49
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    onda sam malo čitati o štetnosti gledanje TV-a, o senzornim epilepsijama i naravno ugasila TV.
    Zna li netko vrijedi li ovo i za monitor? Odnosno, zanima me kad se mogu bebi tj. djetetu početi pokazivati slike na monitoru? Dakle, ne filmovi i brze izmjene već slika po slika (vidi patka, kaže kva i slično).

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    U tom trenu roditeljstvo mi gubi smisao.Jer,koliko god ih obožavam i koliko god da su mi svi troje centar svijeta i mog života,ja ipak nisam SAMO mama nego sam i žena,osoba za sebe,ličnost,prijateljica,ljubavnica(svom mužu,da nebi bilo zabune ) i ja se ne želim odreći tih nekih stvari a smatram da sam dobra mama.
    Sve si to lijepo i točno napisala :D , samo to sa TV-om ne bi trebalo imati veze. :/ Po mojem mišljenju, naravno. No, ja se nisam još uspjela opustiti kao što si spomenula i priznajem da bi voljela da to mogu. Život bi bio lakši i opušteniji, ali k vragu... usmjeravam svoja bića onako najbolje kako znam i dok im stvaram temelje njihova postojanja i usmjeravam ih, mislim da je ok da se odreknem nečega što uistinu nije potrebno nikome, a kamoli njima. TV je jedan od primjera.

    S druge strane, ja svu štetnost TV-a nadomještam sa svoja 3 kompa vrlo često istovremeno upaljena dok dijete trčkara ispod stola, klavira i koječega u mom studiju. Nitko nije savršen, samo ga srećom ništa od toga ne zanima... dok TV da!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •