Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: vježbice za poticanje puzanja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno vježbice za poticanje puzanja

    bebač mi je napunio 6mj,kad trebam početi intenzivnije poticati puzanje i kako?ako već ima pliz link

  2. #2
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Ja nisam za to poticanje puzenja. ( Grijesim li?)
    Neke bebe propužu, neke ne. Moja necakinja nikad nije puzala, a od 11mj je hodala ko velika.

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ima jako jako puno topica na tu temu. Treba koristiti pretražnik.

    Za sada izdvajam jedan topic, evo:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=20527&start=0

    I mum2be, istina je da neka djeca uopće ne propužu. Ali isto tako je istina da se puzanje TREBA poticati. U ovom topicu koji sam vam izdvojila (nije jedini, upišite puzanje u pretražnik i dobiti ćete tooonuuu topica), javljaju se mame bebica sa svojim iskustivima i savjetima neuropedijatara, fizioterapeuta i sl...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    hvala puno,pretražnik mi je pokazao da tema ne postoji,idem ponovo,hvala

  5. #5
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Već sam to danas jednom napisala, ali evo opet ću. Moja D nije nikada puzala. Svi me davili da to nije ok.Otišli kod Sabola, on je rekao da je s njom sve u redu i da je puzanje faza koju dijete može proći, ali apsolutno ne mora. Prohodala najnormalnije tjedan dana prije prvog rođendana. Prema tome ne brini.

  6. #6
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Koliko sam shvatila, djeca s motorickim smetnjama trebaju poticanje puzanja....
    Meni A. tek puni 6 mjeseci za par dana i svakim danom vidim kako se trudi pomaknuti s mjesta, najcesce zavrsi dubeci na glavi, ili se vrti u krug, ili skupi samo jednu nogu, pa zavrsi na ledjima... Sve mi to slici na pocetak puzanja, a iskreno , meni bi vise odgovaralo da prohoda bez puzanja, jer jadnicak nema di puzati . Osim po krevetu, sto i nije najsigurnije rjesenje

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Meni je D bila hipotonična i radili smo vježbice. Zato sam se najviše i bojala i otišla kod Sabola. Nakon pregleda (koji je trajao skoro sat vremena) rekao je da jedno s drugim nema veze, barem u našem slučaju.

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ne bih preporučila krevet nikako, pod, samo pod i čim više pod! Kako god mali prostor bio!

  9. #9
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa
    Ne bih preporučila krevet nikako, pod, samo pod i čim više pod! Kako god mali prostor bio!
    Ma naravno, samo sto po nasem podu, osim sto su svugdje plocice, "puže" uglavnom nas pas. Ne mogu zamisliti da mi sin kupi njegove dlake okolo, bez obzira koliko ja glancala, ipak je tu pas.
    Morati cemo nesto smisliti.
    A tako su mi super puzajuca djecica

  10. #10
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Moj moto je: sve za zdravlje mog dijeteta !

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Dijete koje nema nikakvih motoričkih ili neuroloških problema, može preskočiti fazu puzanja.
    Svejedno, puzanje je toliko korisno i zdravo... i pogoduje napretku djeteta (pri čemu se nikako ne misli na to da će ranije prohodati/progovoriti/čitati) u svakome smislu.

    Da sam ja na vašem mjestu, poticala bih puzanje, ne baš sa 6 mjeseci, ali ako dijete samo ne propuže do 9, onda svakako bih.
    I forsirala ga čak i kad prohoda.

    Tashunica, jako mi je čudno da je za dijete koje je imalo dijagnozu hypotonusa rečeno da ne treba puzati. :?

  12. #12
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    apricot baš sam zbog toga i išla kod Sabola, bojala sam se da je povezano. On je nju izokretao, radio s njom nekakve vježbe i rekao da je sve ok. Možda zato, jer je to bila blaža hipotonija, dobili smo samo vježbice za doma i nismo morali na kontrolu. Bili smo samo jednom na Goljaku i to na naš zahtjev, pedica rekla da je sve ok.

  13. #13
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ja bih savjetovala svakako što više potrbušnog položaja

  14. #14
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Mum2be, prisustvo psa samo jača djetetov imunitet. Nemaš se čega bojati! Zna se da djeca imaju brojne dobrobiti od odrastanja uz životinju, bliskog kontakta s njima, pa psi obožavaju bebe, paze ih, ljube, čuvaju... ja bih na tvom mjestu bila presretna što imam živi "baby alarm"!
    Potraži malo teme o psima i bebama, mislim da na prtalu ima jedan divan tekst o psima itd...

  15. #15
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    mi imamo psa i M. puze po podu, meni to uopce ne smeta (na javno zgrazanje okoline )
    mozes mu odrediti jedan dio poda i staviti podne puzzle i da pas onda tamo ne ide
    meni je super kad se njih dvoje lijepo igraju na podu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •