Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: s malom bebom na zimovanje

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Ja sam skijao ove godine sa Nikom na ledjima (11,5 mjeseci), istina samo jedan spust, a Nika je probala i svoj prvi germknedl i odspavala na klupi u gasthofu na 2000 m. Ne vidim razloga da se ne ide na skijanje sa djetetom bilo ono staro dva mjeseca ili dvije godine. Nika se ove godine razbolila na skijanju, lijepo smo otisli doktoru u najblize mjesto, dobili lijekice i vozi dalje. Isto kao i u Zagrebu. Dapace, udisala svjez zrak, uzivala u promjeni okoline i novim predmetima koje je mogla razbacivati i zvakati a da ne govorim da je i nama dobro dosla promjena da napunimo malo baterije. To sto neki sami sebe ogranicavaju povezujuci ljubav prema djetetu sa par sati skijanja dok je djete sa tatom ili bakom je meni osobno smijesno ali....ko voli nek izvoli. Mi idemo i iduce godine sa Nikom i njenom sestrom koja ce onda imati 7 mjeseci (vec rezervirali) i ...mama planira konacno opet skijati

  2. #52
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Evo ukratko, danas smo se vratili sa skijanja. :D
    Bili smo u Badu, (Austrija) vrijeme je bilo savrseno, cura je uzivala u setnjama na svjezem zraku. I ja sam se par puta spustila svaki dan. Nakon jutarnjeg hranjenja, ja bih se izdojila i na stazu dok ona spava. Niti jednom nije pojela to izdojeno, jer bih se ja vratila na vrijeme za drugo hranjenje. Sve je funkcioniralo savrseno. Poslije bi nas dvije djir po gradu (gradu? ).
    Uglavnom, navecer u 20h je ona bila spremna za krevet, i spavala sve do cca 7 ujutro (uz hranjenja of kors).
    Beba stara 4 mjeseca je uzivala, a i mi s njom.

  3. #53
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    bravo jadro - sreca prati hrabre!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Pitanje: jeste li koristili više maramu (nosiljku ii sl.) ili kolica? Naime, beba će biti 11 mj. i mi bismo na zimovanje/skijanje (tata i mama skijaju). Ne znam hoće li ići baka i deda s nama, ali ja bih vrlo rado s Ivorom na brdo (u gondolu i ajmo gore na sunčeko 8) ), pa sad ne znam jel to bolje izvesti u marami ili da furam kolica. Kako to izgleda, molim ako mi netko može iz iskustva pojasniti. Pretpostavljam da Ivor neće još hodati...
    E da, i ne voli se voziti u AS pa ako netko zna još neko skijalište (osim Bada) da je "blizu" ZG (cca 3-4 sata max), bila bih zahvalna.

  5. #55
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    mala01, nassfeld je blizu, oko 350 km od zg. mi ćemo tamo ove godine u 12. mjesecu :D blizu je i gerlitzen ali mi se nekak čini premalo skijalište za provest tamo tjedan dana.

    glede nosiljke, mislim da ćeš s kolicima teško "u gondolu pa na brdo pa mi marama mi se čini puno bolji izbor. pogotovo u badu. tamo iz gondole presjecaš skijašku stazu da dođeš do birca/klupica pa osim ako nemaš skijice na kolicima...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Tnx! Što se tiče marame i kolica, tako sam si nekako i mislila. Kolica za po "gradu" a marama za brdo
    Ideje za lokaciju nisu loše! Ako se odlučimo, javim pa se možda i vidimo 8)

  7. #57

    Početno

    mala01, imaš super skijalište Katschberg manje od 300 km od Zagreba, srednje veličine za skijaše. Ima super hotela i jedno super apartmensko naselje u koje idemo i mi. I kaj je najbitnije, nema gondola, odmah si na stazi i sve staze prolaze kroz mjesto. Savršeno mjesto za kolica i šetnjice, a i tata svako malo naiđe. A i u apartmanu si za minuticu.

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nisam skijas, ali mi smo ljeto proveli u Katschberg u Falensteiner hotelu, fakat imas svega cak i bazen za male bebice, a i malo veci za one vece mangupe.

  9. #59
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi cemo u 1. mjesecu na skijanje u austriju,pa bi htjela doznat od vas iskusnih mama gdje i kakve da kupim buce svojoj piki koja ce tada(nadam se ) hodati??

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7

    Početno

    mi se spremamo u sijecnju.
    zna li netko sto nikako ne smijem zaboraviti?
    ja i ameli cemo se setati, tamo di idemo ima puno staza za setanje. jel funkcionira to sa kolicima??? ili samo nosilica dolazi u obzir...?

  11. #61
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    I mi idemo u siječnju na skijaču :D Lorena će do tada imati 4 mjeseca i nosat ćemo se u slingu. MM i Lucian će od jutra do mraka skijati jer smo uzeli apartman na samom skijalištu. Ja ću skijati ako za to bude prilike i vremena. Ali to mi je malo važno, važnije mi je da moj stariji sin uživa u skijanju jer ga ne želim zakinuti za to samo zato što sad imamo malu bebu u obitelji. Nas dvije ćemo se šetati po friškom zraku, a ako i bude loše vrijeme, igrat ćemo se kao što se igramo doma.

  12. #62
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    mi smo bili ove godine u veljače, Leon je bio 4 mj. Domagoj je s tatom skijao, Leon je pespavao od 10 -13 u kolicima, onda malo sisao pa opet.
    Bilo je super, ja nisam skijala jer mi je to bilo prkomplicirano ali sam zato uživala s obitelji na svježom zraku.
    Idemo naravno i ove godine :D

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7

    Početno

    Ide netko na Gerlitze pa da se nadjemo? mi cemo sredinom sijecnja na sedmicu dana

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7

    Početno

    [quote="Amelie32"]I .... nosat ćemo se u slingu....

    sta je to sling :?

  15. #65
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Katjajani to ti je za nošenje djeteta, slično marami samo se ne veže čvorom, nego zateže uz pomoć metalnih kolutova. Imaš puno o tome na ovom forumu, samo ukucaj u pretražnik i naći ćeš sve što te interesira.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •