Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Beba i bazeni

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    82

    Početno Beba i bazeni

    Dakle, smije li mala beba (4 mjeseca) na kupanje u bazen?

    Svasta mi pada na pamet, bakterije, gljivice... al rekoh, da provjerim, da ne hranim svoju paranoju.

    Ako smije, i ako znate neke lijepe, zatvorene, baby friendly bazene, cekam preporuke!

    tnx

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    nama pedijatar rekao - rađe ne do godine dana, zbog svega što si navela iako znam cure koje su išle i prošle bez posljedica...
    inače, znam da bebe moraju imati pelene.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    mi smo isli u toplice i Filip je uzivao

  4. #4
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    zach je do sada nekoliko puta bio u bazenu i obozavao je biti u vodi! prvi put sa 2 mjeseca, nije nikakvih problema bilo. nakon bazena, namazali bi tijelo baby uljem.

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Na "bebe ribe" primaju djecu od 1 godine, ali razmišljam na koju foru bi inače nastajale one fenomenalne fotke plivajućih malih beba ako ih nitko nije pobacao u bazen :?
    Nakon bazena tuširanje i mazanje i sve 5.

  6. #6
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Gdje imaju "bebe ribe"?

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Na bazenima Utrine i Mladost.

  8. #8
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mladost kod Doma sportova?

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Yok, na Savi.

  10. #10
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    A mi stanujemo kod Doma sportova, baš sam se ponadala.

  11. #11
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi smo bili 1.put u termama kad je Petra imala 3.mjeseca. Na prijemu nam je zenska rekla da ne budemo dugo, max 15 min jer je voda jaka, te da ju poslije otusiramo, namazemo baby uljem. Tako nekako smo i radili i sve je bilo 5. Imala je pelene iz DM-a.
    Pedijatrica je rekla da mozemo na bazen, ali da pazimo na temperaturu, sto vode sto zraka, jer su oni ipak mali.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    Joj, supac, bas ste me razveselili! Iskreno, ocekivala sam salvu pogrda tipa "kaj si ti normalna, bebu bi u bazen, fuj!!!" Bas mi je drago. Jos da nademo nesto adekvatno... neke fine terme za preporucit po mogucnosti u HR jerbo se jos nismo slikovali za putovnicu!!!

    tnx svima

    :D [/code]

  13. #13
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Mi bili u Tuhelju- bilo je super, a i sv. Martin svi hvale. Pogledaj si njihove internet stranice a i ima par lopica na tu temu već na forumu.
    Utipkaj "toplice" u pretražnik, sigurno će ti dosta toga izbaciti!

  14. #14
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Mi bili u Tuhelju- bilo je super, a i sv. Martin svi hvale. Pogledaj si njihove internet stranice a i ima par lopica na tu temu već na forumu.
    Utipkaj "toplice" u pretražnik, sigurno će ti dosta toga izbaciti!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Mi bili u Stubakima, Tuhelju, Čatežu, Tomislavcu, Harkanyu... I sve to od otprilike 3-4mjeseca starosti. Uživajte! Sv. Martin super izgleda na fotkama, jedva čekam da nađemo vremena!

  16. #16
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    leo bio u bazenu ove zime kad smo bili na snijegu. u italiji u san candidu u bazenu koji se zove aquafun. pa ima raznih djindji od tobogana (tamo nije isao ) do raznoraznih mlazeva i mjehura...

    proveo bi dva sata u vodi. istusirala bi ga. zaspao bi prije nego bi izasli iz tus kabine. (jednom je odspavao i kupanje u bazenu). nisam ga ni jednom namazala. nosio je obicne pamucne gacice (bratove), nista pelene.

    sve pet.

    jedino sto bi predlozila - ulaziti u vodu polako i :D

  17. #17
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj Iznenadjena prvotno napisa
    Joj, supac, bas ste me razveselili! Iskreno, ocekivala sam salvu pogrda tipa "kaj si ti normalna, bebu bi u bazen, fuj!!!"
    ma daj, znas kako ti je to - 'sto ljudi, sto cudi'. uvijek ce netko imati za i protiv, bitno je da ne radis nesto hazardno i ako se ti osjecas ok i tvoja beba ce biti ok.

  18. #18
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ja sam išla pogledati bazen u utrine kad je lada imala jedva 6 mjeseci i nisam mogla dočekati da počnemo. krenuli smo s njenih 20 mjeseci na bebe ribe i uživale tamo cca 3 mjeseca. na žalost, nisam je ničim mazala jer nisam mislila da treba pa je dobila alergijski osip koji je mogao biti i od bazena. nakon eliminacijske dijete dermatologica je zaključila da nije hrana (nisam se taj tren sjetila pitati kako je to zaključila) već bazen kriv za tu alergiju. i tako sad apstiniramo, koža joj je potpuno ok, ali ćemo pričekati do proljeća prije nego nastavimo gdje smo stale.

    iznenadjena, ne znam smije li beba stara 4 mj. u bazen, ali ja bih sigurno išla...

    davore, čime mažeš damjana poslije bazena?

  19. #19
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi u 5-om mjesecu idemo na kratak odmor u 1 hotel i planiramo se bucnuti sa pikom u bazenu!!!!! :D

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Malca sam fajtao s DM-ovim mlijekom za nakon sunčanja za bebe (svjetloplava bočica). Sastav mi se učinio OK, vrlo lako se nanosi i razmazuje i sve 5.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    evo, i mi ćemo se odvažiti uskoro pa da pitam...
    one kupaće pelene iz DM mi se čine potpuno nepouzdano (imaju lufta oko nogica) pa razmišljam kako da to mjesto osiguram... za vas koji koristite platnene pelene - jel bi bilo dobro da stavim one zaštitne plastične gačice koje idu na pelenu? jel one stisnu nogice (za slučaj veće nužde-tog se najviše bojim)?
    ili imate kakvu drugu ideju?

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Jednokratne pelene za kupanje se nisu pokazale kao bogznašto. Mi smo se služili bezpelenaškim forama i kupaćim gaćama i sve je bilo OK. U zadnjih godinu dana na bazenu su bila samo dva "incidenta", a i to su sanirali vrlo brzo.

  23. #23
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    miha, ja sam koristila Bumkis AIO platnente ili Kamarisovu platnenu bez zastitnih gacica. ako stavis zastitne, povrh pelene, mislim da nemoras brinuti - zachova stolica je skroz tekuca, pa nikada nismo imali problema.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    davore - bespelenaštvo kod nas nema šanse - Rok se nikada ne napinje ni ne zacrveni u licu kad kaka - skužim tek po mirisu kad je sve gotovo (smrdi k'o sam vrag :shock: )

    momze thanx! onda prije bazena jurim u kamaris po te zaštitne pa valjda bude ok! (hmmm, a jel se toga nađe i na rodinoj rasprodaji?)

  25. #25
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    mi smo s nevom išli na bebe ribe od 6 mjeseci starosti. prvo na ulazu nisu dali, pa smo pitali tete na bazenu, nisu imale niš protiv, pa smo samo kupili kartu bez pokazivanja bebe, a tete na bazenu su bile ful susretljive i znatiželjne oko tak malog klinca u vodi. Neva bila oduševljena (jel treba spominjati, i mama isto..)

  26. #26
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi smo koristili DM pelene za kupanje, i nisu joj plesale oko nogice. A Bogu fala, nije ni bilo incidenta. Istina, mi smo bili samo dva puta na bazenu (4 kupanja) pa mozda nismo mjerodavni. Ja ih odmah skinem.
    A na rasprodaji je znalo biti i platnenih pelena, i gacica, i svega...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Mi smo bili na Catezu kad je imala 6 mjeseci i nije bio nikakvih negativnih posljedica, a pozitivnih brdoooo! Imamo Racmanove kupace pelene koje toplo preporucam. Jedva cekam da idemo opet.

  28. #28
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Podižem iz pepela! K ima 5,5 mj... Tata bi nas jedan vikend vodio u toplice... A mene strah bakterija i inog... Kako je sad s pelenama za kupanje ili da ostavimo platnene? Još neki savjet?

  29. #29
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kolko znam obavezne su pelene za kupanje.

    I mi čemo ić u termalni bazen, mali će imat tad 11 mj. Onako sam li-la dal da se kupa a opet tamo je stvarno čisto i ima jako malo ljudi i blesavo mi da se mi kupamo a on ne. Stariji je prvi put na bazen išao s 3 god.

  30. #30
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Evo, ljeto je gotovo, more se hladi, a ja razmišljam da počnem voditi bebicu (10 mjeseci) jednom tjedno na bazen u toplice. Kakva su vaša iskustva s bebama na bazenima? Što sve ponijeti sa sobom, na što paziti?

  31. #31
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Raspitaj se što bazen od tebe očekuje (nepromočive pelene) i prekriži plivice i ostale psihološke štake za roditelje. Lijepo se brćkaj s djetetom i gledaj da se dijete nauči zabaciti glavu kako bi hvatalo zrak (ključni detalj za samostalno plivanje). Uz sasvim malo strpljenja možda jako brzo i propliva.

    Potom vrijedno pij krv roditeljima koji od brćkanja prave dramu

  32. #32
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Davore, hvala! Imamo onaj kolut swim trainer s kojim je ovo ljeto plivala u moru bez problema. Misliš da je bolje da nastavimo s tim ili da je brčkam na rukama?

  33. #33
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Na rukama, naravno. Još je bolji štos dijete pridržavati samo za gaće. U vodi je već prisutan priličan uzgon tako da stvarno treba samo jako malo dodatnog poticaja. Klinci proplivaju u onom trenutku kad skuže kako doći do zraka.

  34. #34
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Samo da nesto ne iscuri iz gaca salim se, ja sam isto za nekoristenje pomagala, cini mi se da ona samo stvaraju strah od vode, mozda ne kod skroz malih bebaca, ali kod malo vecih, da.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •