Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Rezanje noktiju - nemoguća misija

  1. #1
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno Rezanje noktiju - nemoguća misija

    Drage mame, help!
    Moja beba ima 9 mjeseci i rezanje noktiju postala je nemoguća misija. U ranim mjesecima nije bilo problema oko toga, a onda se počela buniti, ali onda bih joj pustila baby tv crtić na youtubeu (inače još ne gleda TV, niti joj puštam crtiće) pa joj je to bilo zanimljivo i pustila bi me da ih odrežem. Međutim, sad ni to više ne pali, bez obzira što joj je crtić zanimljiv.
    Uglavnom, došli smo u fazu kad je apsolutno nemoguće rezati noktiće, a trebalo bi ih rezati maltene svaka dva dana. Već neko vrijeme ima foru da kad cica jednu cicu, drugu gnjavi rukom, a često i noktima (na raspolaganju mora imati obje cice pa se šalta s jedne na drugu) pa vidim zvijezde...
    Kako vi rješavate rezanje noktiju i do kad traje ova faza odbijanja?
    Znam da neki režu nokte dok beba spava, ali ja sam tako sretna kad ona spava i ne želim riskirati... Ima li drugih načina?
    BTW, režem škaricama, možda je grickalica bolja?

  2. #2

  3. #3
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    He he, nama je to nocna mora od pocetka i jos uvijek muku mucimo K. jos k tome voli jako stipati tako da sam ja puna ogrebotina a da i ne pricam kad ju netko uzme da moram stalno upozoravati da se paze njenog stiska i noktica, nekada mi je i neugodno kad ogrebe pa se cude kako ima duge noktice ja joj uglavnom dam onaj poklopac od skarica u jednu ruku pa se borimo dok ne porezem drugu... Uglavnom, velika borba nozni su mi jos gora lrica, nogice mi uopce neda, stalno s njima mase ali eto nekako se izborimo...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Kod nas samo tata reže noktiće, samo se njemu daju. I to pred TVom, baby tv i brzinsko šiškanje. Inače ne gledamo TV. A da se bune, bune se. Pa MM odloži škarice i pokuša ponovo kasnije.

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam mu ih sinoc odrezala u snu, sto inace ne preferiram (isto sam sretna sto spava), al stvarno su mu narasli preko svake mjere... a u zadnje vrijeme mu je najdraze dopuzat do necije glave i pravo s prstima u oci

  6. #6
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ZO, hvala ti, pretpostavljala sam da je ta tema već obrađena, ali ju onako brzinski nisam našla. Nisam našla rješenje problema, ali malo mi se smanjio kad sam vidjela da ima ljudi kojima je gore nego nama. Ja se još nisam sjetila buditi u 2 u noći ili voziti po zaobilaznici
    Plan je sljedeći: probat ću ih rezati nakon kupanja kad su mekši, uz potkupljivanje mobitelom ili kompom da lupa jednom rukom... Probala sam silom, ali jaka je, nema šanse da ih mogu odrezati jer uspije nekako stisnuti jagodice. Ako mi ništa ne uspije, dat ću to u zadatak bakama i praviti se glupa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Ufff..

    Od troje djece, jedno je normalno surađivalo, jedno se bunilo, a trećemu je rezanje noktiju bilo nemoguća misija.

    Rezala sam u snu, i morala sam vrebati pravi trenutak (cca pola sata nakon što zaspe, da čvrsto spava, a još nema opasnosti od slučajnog buđenja). Kao za vraga, baš taj ima laki san.

    Ušuljala bih se u sobu s baterijskom svjetiljkom na čelu (slično onomu što nose rudari), pa ga prvo mazila po ruci, da vidim jesu li miostivi gospon dost čvrsto zaspali, a onda se dala na posao. Kao u češkoj komediji.

    Sada ima 3 g. i već pola godine normalo režemo nokte - otkad je shvatio koncept ucjene . Elem, ako mi ne daš nokte, gasim DoruAjnštajnčićeAute.

    Duboko suosjećam s tobom.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Mi smo bili jako maštoviti kad je L. bila mala. Imali smo priču što je koji noktić jeo da je tako narastao ( npr. ovaj je jeo puno kelja i poriluka, a ovaj čevape, a ovaj mali puno, puno griza, vidi kak je zato velik i sl. ) i dok se ona zabavljala pričom ja bi grickala

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ja gotovu uvijek kratim noktice kad curica spava a ima skoro 3 g

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    mi smo s noktima hranili miseve, stujupidno ali je prica drzala vodu sve dok nije doslo vrijeme za 'manikuru' (cca 4 godine i prozirni lak ako pristane dobrovoljno)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •