Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: Kojeg kućnog ljubimca?

  1. #1
    Dorothea_30

    Početno Kojeg kućnog ljubimca?

    Bebica nam je stara 3 mj. i razmišljamo o kupnji kućnog ljubimca. Prije smo imali rotweilera ali nam je nažalost uginuo. Sad baš i ne bi psa jer smo u jako malom stanu. Jel bi papigica bila dobar izbor za bebu :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Osobno mislim da papigica nije dobar izbor za bebicu. Mozda bi bolje bilo da uzmete ribice.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Mi ćemo početi sa ribicama, a kad tata pristane udomit ćemo nekog slatkog psića

  4. #4
    Dorothea_30

    Početno

    A ribice su mi slatke za gledati, ništa više. Mislila sam papigicu zbog cvrkutanja, pjevanja, da bi to bebi bilo interesantnije

  5. #5
    Rasa

    Početno

    Možda ti ovaj tekst pomogne u donošenju odluke. http://www.htnet.hr/klinci/ja_to_mogu/fset.html

  6. #6
    Rasa

    Početno

    Uf, krasno! zanemarite prethodni link jer je nešto pošlo po zlu . Probat ću ponovo...ispričavam se

  7. #7
    Rasa

    Početno

    Radi se o tekstu s T portala, pa u nemogućnosti da stavim link, stavljam dio teksta:

    Ptice (mogu nas zaraziti čak iako su stalno u kavezu!)

    - kriptokokoza - kao i mikrosporoza, to je gljivična infekcija. Čovjek koji udahne mikroorganizme iz ptičjeg izmeta (pogotovo od goluba!) može se zaraziti ovom bolešću, koja može uzrokovati upalu pluća. U slučaju da je osoba slabijeg imunosustava, može se razviti i encefalitis!

    - psitakoza - poznata i kao papagajska groznica, prenosi se dodirom sa zaraženim ptičjim izmetom ili sa prašinom koja se skuplja u kavezu. Simptomi ove bakterijske infekcije: kašljanje, visoka temperatura, glavobolja. Liječi se antibiotikom. Dok se psitakozom naziva zaraza od egzotičnih ptica, postoji i zaraza od običnih ptica, koju nazivamo ornitoza. Zajedničkim imenom ove se bolesti nazivaju klamidioza.

    Ako želiš pročitati cijeli tekst samo na google upiši ORNITOZA+DJECA.

  8. #8
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    mislim da je pas najbolji izbor,mi imamo psa i super se slažu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    ja glasam za maltezera!
    A može i papigica i ribica.Ustvari volim životinje pa jednog dana želim imati svega pomalo

  10. #10
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja za pat.šnaucera :D
    ribice ne volim jer ih možeš samo gledati,a papige imaju boleštine,a glodavce ne volim.
    evo našega psića,slike su malo stare ali nema veze http://www.3dizajn.com/zu/schnauzer_zu.html

  11. #11
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Kada I prohoda dobiti će macu, mi ih obožavamo, za psa imamo premali stan i premalo vremena!

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nijednog...Imamo kornjaču od prije i nemam vremena ni vodu mu promjniti a dobro da ga se sjetim nahraniti . Sad me Janko podsjeti, uzme me za ruku, pokaže na ormar gdje stoji hrana od Srećka i kaže "papati". I sam mu sipa račiće, tak da mu ne treba hrana idućih tjedan dana ...
    A da imam psa ili mačku u stanu ili bilo kaj durgo, mislim da bi poludila. Te očisti ovo. te operi onon, te ga odvedi u šetnju...I ovak nemam preveć vremena 8)

  13. #13
    Dorothea_30

    Početno

    Super, onda mi ostaju samo ribice pokraj svih ovih papagajskih boleština. A peseka ćemo nabaviti kad Dora malo poraste.

  14. #14
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Mi imamo papigice i toplo preporucam da ih ne nabavljas. One su jako drustvene, kao psi zapravo. To znaci da se s njima treba baviti puno vremena ako zelis imati sretnu pticu. Papige vole zivjeti u skupinama i onda ih je tesko dresirati a to znaci da se dernjaju po cijele dane. Papige ne cvrkucu, tj to cine vrlo malo, ugl nesto brbljaju na svom jeziku i urlaju na druge ptice.Dakle nije bas neki odabir. Mozda si mislila na kanarinca? A sta ce vam kucni ljubimac sad kad je lijepo vrijeme? Odite cim vise van kuce a na jesen kupite/usvojite malog psica. Mi imamo curu westya staru 5 godina http://public.fotki.com/enea/spektak..._buffy_ni.html
    nju minimum 3 puta dnevno izvodi mm ja se ne stignem baviti s njom trenutno. Ponekad kad dojim ona me zove da se idemo igrati ili maziti i onda sam ja frustrirana sto joj se ne mogu posvetiti
    Molim te dobro razmisli imas li vremena za jos jedno bice koje treba tvoju paznju.
    Eto ako mogu kako jos ugnjavit samo pitaj

  15. #15
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Buffy prvotno napisa
    ugl nesto brbljaju na svom jeziku i urlaju na druge ptice.
    :shock:

  16. #16
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mene zanima kakvu dlaku na dodir imaju westići. Nikada ih nisam imala prilike pomaziti a živo me zanima je li oštra i gruba ili ipak mekana.

  17. #17
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ja svakako zagovaram uzimanje psića iz šinteraja!!!!!!!!!!

  18. #18
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    usvajanje psica je divna stvar i svakako joj dajem prednost pred kupovinom . mi smo tad imali dobre razloge zasto smo kupili psa no iduceg usvajamo i to uskoro cim E krene hodati. ipaj je westy nas pas a Enea ce dobiti svog

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mi imamo maltezericu sve je super osim kaj je jaaaaaako glasna.Moj glas ide jorksirskom terijeru

  20. #20
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    evo par sličica na tu temu

  21. #21
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ajme, koje super slike! :D

  22. #22
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    sam da napomenem da ne bi bilo zabune, nije naša beba i nije naš pas, ali su slike stvarno preslatke

  23. #23
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Pogotovo zadnja.

  24. #24
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    jel istina da se westy jako malo linja? mislim, ima li dlaka po stanu?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Necete li dlake p ostanu uzmite mini pudlicu.malen i zivahan psic.no,ako nemate vremena tada je najbolji izbor ribica( ona je jos mala)bice joj zanimljivo gledati barem ispocetka.

  26. #26
    Dorothea_30

    Početno

    Bed je kaj nismo baš ljubitelji malih peseka, znam da izgledaju preslatko, al ono, meni to nekak nije pravi pas. Tak i tak imam jednake obaveze i prema malom i prema velikom psu, a onda mi je nekak draže šetati sa psom za kojeg ne moram misliti hoće li mi se petljati pod noge, hoću li ga izgubiti iz vida... Imali smo rotića i navikli smo na velike pse, bez brige smo ga puštali bez lajne, slušao je, a ovi mali su mi da sad nekog ne uvrijedim, preveć živčani i nabrijani. Ništa, ostajemo kod ribica za početak

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    :shock: kako mali pas nije za tebe pas......
    Zivcani je svaki pas ako mu je i gazda takav.Sve ti ovisi o odoju.

  28. #28
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Westy se ne linja!
    Westy ima podlaku i gornju cvrstu dlaku i treba ih redovno cesljati pa dlaka po stanu nema niti malo. Mi smo naravno ljenivci i svoju mazu ne cesljamo cesce od 1-2 mjesecno pa nalazimo njezne bijele dlakice na mjestima gdje se duze zadrzi. Pri tom su to kauc i sl a ne parket ili plocice. Westy imaju ostriju ravnu dlaku ali nasa je s "greskom" pa je nesto meksa i lagano rudlava. Usput je i malo cupavija pa se cesce trimamo. kao vrsta su stravicno pametni. Nasa westulja je bila prioritet 5 godina i bili smo u totalnom strahu kako ce prihvatiti bebu. Do sad je na bebe ugl reagirala bjezanjem ili bi lajala kad cuje bebin plac. Nasu bebu je prihvatila kao jos jednog clana stada i trpi je bas kao i nas. Kad beba spava na kaucu ponekad dodje i lagano joj legne ispod nogu bas kako i s nama. Naravno da je u tim trenucima ne ispustamo s ociju. Nikad ih ne ostavljam same ni sekundu. Jer ipak pas je pas.
    Evo sad vidim da ne volite male pse. Oprosti ali to je glupo.
    Slazem se s Rominom. Sve je stvar odgoja. Vecina ljudi se boji rotova a westyi su igracke a u stvarnosti to bas i nije tako. Ja sam sasvim sigurna da bi uvijek ponovo izabrala westya ili nekog takog. S tim sto sam i ja dok sam bila mladja zeljela rota (obozavam ih i danas) ali mali stan i sve ostale okolnosti su dovele do malog psa.

  29. #29
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj DOROTHEA prvotno napisa
    Bed je kaj nismo baš ljubitelji malih peseka, znam da izgledaju preslatko, al ono, meni to nekak nije pravi pas. Tak i tak imam jednake obaveze i prema malom i prema velikom psu, a onda mi je nekak draže šetati sa psom za kojeg ne moram misliti hoće li mi se petljati pod noge, hoću li ga izgubiti iz vida... Imali smo rotića i navikli smo na velike pse, bez brige smo ga puštali bez lajne, slušao je, a ovi mali su mi da sad nekog ne uvrijedim, preveć živčani i nabrijani.
    Evo mi istomišljenice!

    Naravno da ima i "normalnih" malih pasa, ali većina koje mi srećemo u šetnji nisu baš ok. Ali slažem se da puno ovisi o vlasnicima

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    http://www.index.hr/clanak.aspx?id=269351
    http://www.index.hr/clanak.aspx?id=312823
    A sada evo posljednje izvješće deset pasmina koje su najčešće uključene u fatalne ugrize čovjeka (sa smrtnim ishodom) prema istraživanju fatalnih ugriza tijekom 20 godina, između 1979. i 1998. godine u USA - najčešća žrtva fatalnog psećeg ugriza su djeca ispod 12 godina:
    Pit Bull (u ovu grupu pasmina Amerikanci uključuju sve pitolike pse: pita, bulterijera & staforda)
    Rottweiler
    Chow Chow
    Doberman
    German Shepherd Dog - njemački ovačar
    Siberian Husky
    St. Bernard - bernardinac
    Alaskan Malamute
    Great Dane - njemačka doga

    Ima jos puno stvari,ali mislim da je ovo dovoljno
    Akita

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    E ovih bi se ja bojala sresti u setnji...prije bih si zeljela da naletim na copor chivauva

  32. #32
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Pa da, fatalne ugrize - teško da će čivavica zadati fatalan ugriz (ok, čopor čivavica već možda... ), ali to ne znači da ti mali ne grizu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Grizu samo one koji ne vole male peseke

  34. #34
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Eh da, zaboravila sam - navodno je kod nas velik problem neodgovornih uzgajivača... vjerujem da i to ima svoj udio u ovakvim pričama, pogotovo zato jer su rotovi i NJO jako popularni, pa ih se puno "proizvodi". :/

  35. #35
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Inače, ja sam imala dva mala peseka, pudle - i moram priznati da su oni bili najgori i najagresivniji od svih većih pasa koje sam imala nakon njih. :/

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Sta znaci za Vas ''pravi pas''?onaj koji se nece izgubit u tratincicama ili onaj koji ce odgrist ruku

  37. #37
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Sta znaci za Vas ''pravi pas''?onaj koji se nece izgubit u tratincicama ili onaj koji ce odgrist ruku


    Ono prvo.

    Pas koji ugrize nekoga... da je to moj pas, koliko god da mi bilo teško, ako je uz sav odgoj i obuku to napravio, bez jako dobrog povoda... za mene ne bi bilo izbora.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    onda fino kupi malu bijelu pahuljicu i zavezi joj veeeeeeeeeliku rozu masnu oko vrata.....ma nema da je ne vidis :D

  39. #39
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno


  40. #40
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    westi je moja tiha patnja
    ali za sad nam je teško imati bilo kakvog ljubimca jer smo često na putu pa bi bilo stresno i nama i njemu
    jedva se potrpamo u auto i ovako

  41. #41
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Meni su špringel španijeli zakon ali mm ne želi čut za psa, a kamoli za španijele

  42. #42
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    i MM nije bip za psa,ali sam ga nagovorila i nije mu žao

  43. #43
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    naš izbor je uvijek pas a pošto se bavimo uzgojem američkih stafford terriera već 12-ak godina djeca su uvijek okružena njima,dobro naša bebica je još mala,ali brat ima dvoje djece(7 g i 10 god).staffordi su jako niježni psi ,njihova najveća vrlina je upravo dobrota i pouzdanost prema djeci.naravno da postoje jedinke koje su oštrije(sve ovisi o vlasniku!!) no kako kod AST tako i kod ostalih pasmina. naša curica od 7,5 mj se već jako veseli kada ih gleda kako se oni igraju zajedno.imaju kratku dlaku,nisu glasni,idealni za stan ali za kuću....

  44. #44
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Donna, a slikice?

  45. #45
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    joj neznam ja postaviti ovako slikice.neznam jel smijem staviti moj web site pa tamo možete pogledati slike naših pasa -ima i s djecom. evo ga a ako smeta pa ga obrišite.hvala
    www.geocities.com/amstaff_geronimo_hr

  46. #46
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Aaaaa, rastapam se na šteniće!

  47. #47
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    da štenci su super ,jako zaigrani i veseli,jako se vole zezati i igrati s dječicom...tko ima uvjeta i vremena svakako savjetujemo imajte PSA jer to je nešto predivno!!

  48. #48
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Nekada prije nisam bila ljubiteljica pasa,malo sam ih se čak i bojala.Onda je MM navalio da nabavimo psa,a kad nakon 2 godine uzaludnih pokušaja nisam nikako mogla ostat trudna i ja sam odlučila da ćemo nabavit psa da imamo bar još nekoga kad već nemamo dijete. I kad je stigao naš pasić,ja sam isti mjesec ostala trudna potpuno prirodno,iz jednog jedinog pokušaja cijeli taj mjesec.Jer sam se toliko posvetila tom malom stvorenjcu da sam se prestala zamarat s tim kako ću i kada ću ostat trudna.
    Sada volim sve pse i ne bojim ih se (što nije uvijek ni dobro) jer je naš pas crni labrador,a to je toliko miroljubivo i divno stvorenje da ga obožavaju svi koji ga znaju.A tek kakav je sa djecom!!! To je valjda jedini pas koji se boji poštara.Da poštara...boji se on i malih mačkica,pa i onih svakakvih buba koje idu po podu,one su mu najstrašnije .
    I toliko nam je privržen,poslušan,umiljat..nekad imam osjećaj da razumije sve što mu pričam.
    Ali,mislim ipak da je on pas za kuću i dvorište,jer se voli puno kretat a i mislim da su ipak sve životinje najsretnije kad mogu po cijele dane biti vani!
    Eto,morala sam vas malo zagnjavit s ovom pričicom,jer je to stvarno jedno čudo kako pas može djelovat na čovjeka!

  49. #49
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj bobaibeba prvotno napisa
    To je valjda jedini pas koji se boji poštara.Da poštara...boji se on i malih mačkica,pa i onih svakakvih buba koje idu po podu,one su mu najstrašnije .
    :shock:

  50. #50
    Dorothea_30

    Početno

    [quote="bobaibeba"]Nekada prije nisam bila ljubiteljica pasa,malo sam ih se čak i bojala.Onda je MM navalio da nabavimo psa,a kad nakon 2 godine uzaludnih pokušaja nisam nikako mogla ostat trudna i ja sam odlučila da ćemo nabavit psa da imamo bar još nekoga kad već nemamo dijete. I kad je stigao naš pasić,ja sam isti mjesec ostala trudna potpuno prirodno,iz jednog jedinog pokušaja cijeli taj mjesec.Jer sam se toliko posvetila tom malom stvorenjcu da sam se prestala zamarat s tim kako ću i kada ću ostat trudna.

    Ovo je prekrasno!!! Puno pusica mami, bebi i labradorici

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •