Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Nisam postavljala bebu na noge...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno Nisam postavljala bebu na noge...

    Iz naslova sve vidite...gotovo me sramota pisati, ali moram se izjadati (osjećam se kao neki frik).
    Bili smo danas kod pedice (s 9,5 mj uobičajeno savjetovalište nakon onog sa 6 mjeseci) i ona je bila neugodno iznenađena kada je vidjela da bebu nisam postavljala na noge.
    Ja sam zaista mislila da ne trebam takvo što raditi (ono ukrilu je držati da stoji, a ona kaže da sam to morala već s njom proći sa njezinih 7,5 do 8 mjeseci).
    Ja sam zaista mislila da ako bebi ostvarim uvjete (tepihić uz namještaj, igru) da će ona ili pepuzati pa kako slijedi evolucijski ustai sa četri na dvije ili će se početi uz trosjed podizati ...nekako.
    Rekla je da dođem za mjesec dana i ako ne bude beba tako stajala punim stopalima (a ne onako klataral se na prstićima da ćemo na vježbe).
    Ja sam u MPG-i pročitala ono o hopsanju koje je refleksno i nakon toga faze sjedanja, puzanja (ne moraju sve bebe puzati, a ne propužu one koje se ranije postavljaju na noge - tako piše u MPG-i)...na kraju želeći da sve bude prirodno,bez forsiranja, a ispalo je da sam "zeznula" dijete
    Inače bebica je super - samostalno sjedi, prevrće se, valja, na leđima nešto gmiže odižući guzu, guguče i pjeva

    Mrzim se i stid me

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Sorry, znam ja pismenija biti, ali sam sva u žurbi

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    ja mislim da si ti potpuno u pravu, nemoj se brinuti. kad tvoja beba bude spremna dici se na noge, to ce i uciniti.

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja uopće ne vidim da si ti igdje pogriješila. Zašto postavljati dijete na noge dok ono samo još nije spremno? Čemu forsirati nešto što će doći samo po sebi? Nisu sva djeca jednaka i ne ustaju sva u isto vrijeme na tri, četiri, sad!

  5. #5
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    nama je naša ped.rekla da ju ne stavljamo na noge do god.dana,osim ako se sama počne dizati i hodati

  6. #6
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    imam troje djece i nisam nikad ni jedno od njih silila ni forsirala da rade nesto sto sami nisu bili sposobni raditi.

    ida je propuzala sa 7 mjeseci, ustala s 8, prohodala s 10.
    noa je propuzao sa 6 mjeseci, ustao sa 7, prohodao s 11.
    leo je propuzao s 8 mjeseci, ustao s 10, jos ne hoda a ima 14 mjeseci.

    da imam jos troje djece ne bi mi palo na pamet da radim ikako drugacije. i to sto si djetetu pruzila mogucnost da samo napravi kako osjeca i moze - to je po mom skromnom misljenju - najbolje sto si mogla i trebala. bebu na pod a ona ce sama vidjet kad i sto i kako...

    sretno i dalje

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Kada smo bili s dva mjeseca na kontroli kukica ortoped nam je izricito rekao da pustimo dijete da samo odluci u kojem ce trenutku sto raditi. Bas je rekao da ga nikako ne posjedamo, stavljamo na noge... nego da ga pustimo samog kada bude spreman. I evo ima 9 mjeseci i mala ljencina niti stoji niti puze ( ali se zato brzinom svijetlosti vrti ako zeli nesto dohvatiti)

  8. #8
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mislim da si ispravno postupala 8)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    zeznula si se ti...s odabirom pedijatra.

    jer sam onda i ja zeznula svoje dijete.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    i ja mislim da trebas
    promeniti pedijatra.

  11. #11
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj djuma prvotno napisa
    i ja mislim da trebas
    promeniti pedijatra.
    Potpisujem...žena je zabrijala i nabila ti grižnju savjesti potpuno bez veze i protivno preporuci svakog ortopeda i fizijatra...nju treba biti sram a ne tebe

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Slazem se s curama!

    Nevjerojatno je koliko nas pedijatri mogu zastrasiti svojim glupostima..

    Ma, evo, dat cu ti primjer... jednoj frendici je ped. napravila veliku paniku oko vida i poslala dijete HITNO kod okuliste i na kojekakve pretrage zato sto u trecoj godini nije prepoznao ljubicastu boju! Nije joj palo na pamet da dijete ne zna NAZVATI tu boju.. a ne da je ne vidi! Glupaca! Naravno, sve je bilo u redu s vidom, ali evo.. takvih primjera ima koliko hoces! I to je bas ta jedna poznata po panicarenju.

    Odi po drugo misljenje, pa ces se lijepo opustiti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Mijenjaj pedijatra. 8)

  14. #14
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    koliko je meni poznato , ne treba ništa forsirati što dijete ne može samo.Onda je opravdana i preporučljiva uporaba hodalice.

    Samo te zabedirala , bolje bi bilo da ti je rekla da imaš lošu frizuru ( lupetam !) . Svi smo jako osjetljivi na temu djece i želimo im pružiti sve najbolje i baš nam treba takav savjet !

    Moj stariji sin prohodao je sa 13,5mj. Sve babe oko mene su se zabrinule osim mene. Moja ga je sveki čak učila hodati i to mi je rekla prije nekoliko mjeseci . Sa 11 mj. je propuzao , a sa 12 nije htio spustiti noge na pod kada ga držiš u pazusima.Sa 13 mj. je počeo hodati oko kreveta i s 13,5 prehodao cijelu sobu ( oko 6 m)
    Kada je prohodao nije uopće padao jer je bio stvarno zreo i imao izvrsnu ravnotežu.
    Voljela bi da tako bude i s mlađim sinom.
    Nemoj gubiti vrijeme hodajući po pregledima , bolje odi u šetnju.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    O ovome sam se već jadala na Zimskim bebama.
    Domagoj ima 5,5 mjeseci i na redovnoj kontroli ortoped kaže: sve je u redu i nemojte ga stavljati u hodalicu dok ne napuni 8 mjeseci. :shock:
    Pitam ga kako to misli, zar njihova struka nije izričito protiv hodalice, a on mi odgovori da su po tom pitanju mišljenja podijeljena i završio priču. E pa, stvarno!

  16. #16
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    e pa stvarno ti je pedijatrica , prvo ono s jogurtom i sirom pa ovo...
    ja svoje necu postavljat na noge, kada prohoda, dobro prohoda a bome necu ni drugo.

  17. #17
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno Re: Nisam postavljala bebu na noge...

    Citiraj Perun prvotno napisa
    ispalo je da sam "zeznula" dijete
    Nisi.

  18. #18
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Perun, potpisujem cure
    mijenjaj pedijatra jer taj trenutni ocigledno nema pojma,
    nemas za sta da se krivis, trebas da budes sretna sto si ucinila ispravno

  19. #19
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    i ja ću potpisati cure i reći mijenjaj pedijatricu
    jer očito nema pojma,a ti si napravila najbolje
    za svoje dijete

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Hvala vam cure na podršci!
    Ali, ja sam sad totalno u out-u i nekako sam nesigurna u svoje postupke (tim više što se i MM-u čini da je savjet pedijatrice ok jer, kao što je ona i rekla "da dijete ipak osjeti da ima nogice i za šta one služe, a ne ovako kao da su joj glinene i da sam to već trebala sa 7,5-8 mjeseci s njom proći pa da dijete poduprto u pazusima stabilno stoji").

    Obzirom da beba sjedi, kad god je stavim potrbuške, ona će ako joj je nešto zanimljivo tako ostati, ali često diže frku jer ne voli taj položaj pa onda si namećem pitanje kako se prema bebi ponašati i kako ju animirati. Ako ju držim tako oslonjenu na nogice - šta ću postići?! Da se ona iz tog svog sjedećeg položaja (fakat i je tako pomalo statičan tip;tako se najviše voli igrati, a ne potrbuške), a kad se želi valjati onda je ima na sve strane) jednostavno podigne pridržavajući se uz namještaj?!
    U stvari, ne znam kako se ponašati :shock: nakon što mi je pedijatrica to rekla.
    Ne bi mi bilo ništa draže, nego pedicu promijeniti (zar bih inače trpila sve njezine gluposti?), ali je situacija takva, malo čudna da ona ispad bolji izbor (nećemo više o njoj).
    Iskusnije mame, šta da radim ako beba više voli sjediti i igrati se, nego biti potrbuške (kao nekapredradnja za početak puzanja)?!

  21. #21
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Perun, ako imaš bilo kakvih nedoumica u motoričke sposobnosti svojeg djeteta posjeti nekog dječjeg fizijatra ili nekog dr specijalistu baš za to područje.

    Ali, ono što znam..ne puze sva djeca. Neka se "odmah" dignu i prohodaju, neka puze i puze (moj Lovro je puzio do 15 mjeseci i onda je prohodao!).
    Svoje djete NE SMIJEŠ na ništa forsirati. Ono se kreće kako mu to dopušta njegovo tijelo. Jedino kako mu možeš "pomoći" to je kroz vježbe koje će ti pokazati fizijatar, ako je to potrebno. Ali svoje dijete NE DRŽI ISPOD PAZUHA i ne prisiljavaj ga da hoda.

    Igraj se sa svojim djetetom na podu. Postavi mu interesantne igračke malo dalje od dohvata, neka sam dođe do njih. Pusti ga neka se sam diže (pridržati će se uz nešto i dignuti). I nikad, nikad ga ne sili.

    Uobičajena dob za prohodavanje je cca 15 mjeseci. S time da hrpa klinaca prohoda i sa 10 i cijela hrpa sa 18 mjeseci. A ima onih koji prohodaju i kasnije!

    I stvarno promijeni pedijatra!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Konjic, BIH
    Postovi
    466

    Početno

    Perun, cini mi se da su nam bebaci tu negdje po starosti i da te utjesim: Maksimum Asjinog boravka na trbuhu je 5 minuta, ako je nesto zanimljivo ispred nje. Od puzanja ni p. Najvise voli sjediti i tako se igrati, a posebno pred ogledalom. Meni isto nekad bude frka, zbog cega ne puze, pa vec joj je deset mjeseci i pokusavam je animirati da puze, ali sve sto dobijem je par odgurivanja unazad i to je to. Guzu uopste ne dize od poda. A o nekom oslanjanju na noge nema ni govora. Ja ti sama sebi govorim da ako do godine dana ne propuze ili se ne pocne dizati na noge, onda cu se brinuti.

  23. #23
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Ja cu samo dodati da je Faris prvo prohodao pa tek nakon cca mjesec poceo puzati!

  24. #24
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Moj M. se dugo kretao gmizanjem i kotrljanjm, sa 10 mjeseci je propuzao na sve četiri i sam ustao. Hodao je držeći se uz namještaj, a onda se sa 13,5 mj. jednostavno pustio i hodao po cijelom stanu bez problema. Nikad nije pao jer je naučio da sam pazi na ravnotežu.

    Viđala sam bebe koje su kao prohodale, mame bi ih držale ispod pazuha pa kad ih puste, jadna dječica naprave par koračića pa padnu ko drvo, na nos ili na leđa! I ne znaju se same ni ustati.
    Mislim da je svakako bolje pustiti dijete da samo otkrije čemu služe nogice.

    Bez brige, neki prohodaju sa 8,9 mj. neki sa 14,15, neki pužu. neki ne.

  25. #25
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Perun prvotno napisa
    "da dijete ipak osjeti da ima nogice i za šta one služe, a ne ovako kao da su joj glinene i da sam to već trebala sa 7,5-8 mjeseci s njom proći pa da dijete poduprto u pazusima stabilno stoji"
    Ma kakve glinene noge, tvoja beba i te kako dobro zna da ima nožice i čemu joj služe. Jednog će se dana samo primiti za neki komad namještaja i ustati, bez brige.

    I što znači da si "trebala to proći" u određeno vrijeme? Zar postoji neki "plan nastave" za bebe i mame o kojem mi svi nismo obaviješteni?

    Potpisujem cure koje ti savjetuju da ne brineš i pustiš svoju bebu da se samostalno razvija, svojim vlastitim tempom. Ako zaista imaš bilo kakve dvojbe, posjeti specijalista i s njim se konzultiraj, ne sa svojom pedicom.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Nijednog trenutka nisam pomislila niti mi je neki unutarnji glasić nešto alarmirao po pitanju motoričkih sposobnosti i danas sam se gadila samoj sebi kad sam ju u par navrata uzela ispod pazuhića i tako ju držala dok je ona malo bacakala nogice na prstićima, pa ih savije pa stane punim stopalom i činilo mi se da bebicu moju samo natežem i da će joj ona sitna ramena završiti iznad ušiju.
    I ko za inat, danas popodne u šetnji gradom naiđemo na dvije bebe koje su sigurno mlađe (jedno 5-6 mjeseci imaju ) i tako punim stopalima cimaju u krilu odraslima...
    Nije mi jasno kako nigdje ne mogu naći da piše da beba mora punim stopalom stabilno stajati uz pridržavanje ispod pazuha tako u dobi7-8 mjeseci kao što je ova rekla?!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja ovo prvi put čujem


    dapače nekoliko puta sam se zgražala kada sam vidjela tako male bebice (još k tome u pravima debelim cieplicama) kako cupkaju - jer,eto, tvrde njihovi roditelji, oni će brzo prohodati

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Danas sam nazvala rehabilitacijski centar za djecu i zamolila da me spoje sa fizioterapeutom te sam rekla ženi o čemu se radi i pitala je za mišljenje.
    Rekla sam joj da sam bila na redovitoj kontroli s bebom od 9,5 mj i da je beba dobro, ali se pedijatrica usfrkala na mene jer kad je bebu primila ispod pazuhića ona je samo klatarala nogicama kao marioneta pa je ova digla frku zašto bebu nisam postavljala na nogice pa da nauči biti stabilna i oslanjati se punim stopalima!!!
    Na to je žena odgovorila da sam dobro napravila i da bih pogriješila da sam to radila!
    Onda je opet pitala da li sam ja posijedala bebu (što nisam, nego kad je ona sama došla u taj položaj, ja sam je počela posijedati i ona samostalno sjedi od punih 8 mjeseci), zatim da li se okreće leđa-trbuh i obratno, da li hvata nogice kad je na leđima...što sve to radi.
    Rekla mi je sve ono što ste sve vi već rekle - kad bude spremna ona će se osoviti na noge, a nikako forsiranje ne valja i to se ne radi.
    Također je rekla da se što više stavlja potrbuške (pa ako propuza), ali da se ona može i iz sjedećeg položaja osoviti - sve zavisi od bebe, samo joj treba omogućiti uvjete...malo mjesta, neko hvatište, malo igre i igračaka.
    Kad sam joj napomenula da se moram pedijatrici (molim se da više ode u tu penziju!!!) za mjesec dana javiti i da će bebu možda poslati na vježbe ako ne bude tako bila oslonjena na nogice, fizioterpeutkinja je rekla da upravo takva djeca i dolaze njima jer su ih postavljali na nogice s 5-6 mjeseci pa imaju sad hipertonus ili su ih posjedali sa 3-4 mj pa sa 7 imaju iskrivljene kralježnice i da samo nastavim i da se ne brinem jer sam napravila kako treba.
    Na kraju je slijedilo pitanje koja je to pedica (uz smijeh nakon što sam joj rekla). Više mi je muka i od iskusnih mama koje mi bebu čim je se dograbe postavljaju na nogice, a ja odmah moram vikati da to ne rade pa se one kao čude, pa malo žalobno pogledaju djetešce pa me kao iskusnije poučavaju "...pa malo da osjeti..."
    Šta me još čeka "u mom selu"?! Dijete će mi najkasnije prohodati jer je neću u hodalicu da glumi "zmaja na kotačima" , ne jede smoki, kekse i ne jede kruh, ne glaba batak, ne liže šlagić s kolača...ima toga

  29. #29
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Perun, bas mi je drago.

  30. #30
    aldea

    Početno

    Joj, Perun, i meni je već dosadilo u kontaktu s drugim ljudima biti smajlić koji drži u ruci non-stop znak STOP (po pitanju hranjenja i precjenjivanja djetetovih motoričkih sposobnosti).I svi se onda čudom čude, žale dijete i gledaju me kao da sam pala s Marsa jer su "one isto pazile s prvim djetetom, ali što je meni sada da pazim toliko i s drugim..." :shock:
    A što se tiče neoslanjanja na nogice...Ja sam nedavno otvorila topic o "hodanju na prstima" i stekla dojam da takvih slučajeva uopće nema, ali sada vidim da nismo jedini.Poznat mi je dobro i onaj osjećaj kad se kod pedijatra osjećam kao da padam na ispitu iz majčinstva.Ali mislim da mi ipak znamo i radimo ono što je najbolje za naše dijete.
    Uglavnom, mi smo s Franom bili kod fizioterapeuta i pokazali su nam vježbice, a cilj je prvo dijete naučiti da puže, a onda bi sve ostalo trebalo uslijediti spontano i kako treba jer nije ništa tako strašno.E, sada se kod mene opet javlja dvojba da li je uopće potrebno vježbati jer instinktivno mi se čini da baš i nije.Naime, Fran je upravo sam od sebe počeo zauzimati baš onakve poze kakve su nam pokazali da vježbamo pa mislim da je proces započeo sam i da će ga uspješno sam i završiti, čemu forsiranje...A on se (tako su nam i pokazali na vježbama) dovodi u položaj za puzanje iz sjedećeg položaja (jedna potkoljenica treba biti savijena prema unutra kao kod turskog sjeda, a druga u istom smjeru prema van - ne znam samo da li je to individualno ili pravilo).

  31. #31
    nikolinaa

    Početno

    Citiraj djuma prvotno napisa
    i ja mislim da trebas
    promeniti pedijatra.
    Pedijatrica ti je čudna biljka ,ja bi obavezno porazgovara s njom mislim ako svi tvrde isto "ne treba forsirat"

  32. #32
    aldea

    Početno

    Eto...Još jučer nisam znala što bih mislila, a danas je naš Frančić potpuno samostalno napravio tri puza (doduše još je klimavo, ali to je to) :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Čestitamo!!!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Mi smo bili privatno kod fizijatrice prije dva tjedna jer sam primjetila da mi kcer zabacuje lijevu ruku prema natrag dok je nosim a i da popricam s nekim strucnim o svim dilemama ala sjedenje-lezanje-puzanje-stajanje itd..... Ispostavilo se da je zabacivanje ruke samo njena losa navika (naravno inducirana mojim nacinom nosenja) te mi je pokazala kako je nositi da "oduci" zabacivati ruku. U svakom slucaju je dobro i temeljito ispregledavala, toliko da sam se ja umorila gledajuci. I dok sad citam ovo o oslonu na stopala sjetila sam se da je uzela moju kcer i postavila je na noge, provjeravala tonus i pogledavala i dirala joj noge i stopala i rekla "Odlicno". Ja je ne stavljam da stoji i fizijatrica mi je potvrdila da je to u redu i da ce se ona sama prvo staviti u sjedeci polozaj pa nakon toga dici. I sad prepisujem dio Iz Statusa: "U vertikali oslon na puno stopalo". Znaci to je nesto sto je ona provjerila kod moje kceri i utvrdila da je u redu. Medjutim, ja ne znam koja je starosna granica kada se dijete naranije ili najkasnijie treba osloniti na puno stopalo. Fizijatrica nam je pokazala i neke razvojne vjezbice i rekla da ih mozemo raditi kada imamo vremena ne zbog toga sto kceri to treba vec da to shvatim kao gimnastiku koja ce joj dobro doci. Perun, ako imas ikakve nedoumice ne muci se vec otidji negdje na razgovor cisto da si razbistris misli. Jedno je telefon a drugo je uzivo. Meni je pao kamen sa srca kad sam cula da je rucica u redu. Ovakve stvari ti se nadviju nad glavu kao oblak i bolje biti miran nego se opterecivati danima necim sto mozes rascistiti u sat vremena.

    A sta sam se raspisala...........

    Plus pedica ti je ajme.

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Čini se da se na ovom topicu razrješavaje sve dileme...

    Perun, jako mi je drago da si nazvala i da ti je osoba s autoritetom potvrdila koliko pametno si radila slušajući svoj instinkt.
    Možda će tvoje dijete i prohodati "tek" sa 14 mjeseci, ali će izbjeći mnoge tegobe sa...14 godina. I još više...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Timmy, jasno mi je o čemu pričaš ( dr provjeravaju da li su nožice mlohave ili kruto stoje kao u balerina na vrhovima prstiju...) moja beba stane punim stopalom, ali jednako tako ona ne može mirno i stabilno stajati 5 min meni u krilu dok je držim (navlačim) ispod pazuhića; pedica traži upravo ono što sam znala viđati, a što je tu i jedna cura napisala - kako mame malene bebice u pravim cipelama za hodanje drže u krilu da im stoje jer će tako jačati noge i brže prohodati.
    Ja sam se držala onoga da će dijete samo kad bude moglo osoviti se na noge kao što je i počela sam sjediti. U srcu sam mirna, i ta moja pedica me ispratila s riječima da je beba super samo da joj malo pokažem čemu služe noge (oh, džizs...ona mi je kao relevantna ), ali je i moju bebu igrom slučaja pregledao fizijatar (topic-naginje glavu na stranu pa vidite još malo o mojoj pedici; samo da ode više u penziju) i on ju je postavljao na noge i sve je bilo ok (osim glavice zbog zaležanosti u maternici,a pedica je tvrdila da je ok -sad je i to iza nas).
    Eto, u ovih par dana i bebica je pokazala nove fore - sve češće se oslanja na dlanove kad je potrbuške i odiže se, jedno 2-3 puta je i malo zaklimala na koljenima, čak je bilo i nekih veselih pokušaja iz tog položaja na leđima da se odguruje na nogice).
    Ne namjeravm je postavljati silom na noge - treba sve ići svojim tokom...ovo je jedna bizarana situacija kad ti liječnik savjetuje nešto što očekuješ da će raditi neka neuka žena (navući djetetu cipelice-hodalice teže od njega samog i cimati ga u krilu da bi"osjetilo nogice").

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Perun, ja ne znam jesam li ja ovo umorna pa ne kuzim ali ja nemam pojma moze li moja kcer stajati mirno i stabilno 5 minuta meni u krilu dok je ja drzim ispod pazuha zato sto ja to nisam nikad ni probala napravit. Ono sto moja kcer npr. radi dok mi sjedi u krilu je da se odguruje ledjima od moja prsa i stopalima od moja koljena i pokusava se podic posto-poto i jako se ljuti sto je ja svaki put posjednem jer mislim da sa navrsenih 8 mjeseci jos ne bi trebala stajati, a sto nam je potvrdila i fizijatrica.

    A ovo sa cipelicama i malim bebama je horor.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Timmy, pa evo u ova dva sana moja beba (sad joj se bliži 10mj) kad je M stavi sebi na prsa (ona je na trbuščiću), beba se podigne na dlanove, nakon toga podigne guzu (postavi se u četveronožni položaj) i nakon toga se počne odupirati nogicama(tj. podigne koljena s tatinog stomaka)...možda sam malo zakomplicirala ... ona to i još par pokreta počinje raditi u zadnjih 3-4 dana (inače bih ju opisala kao tip koji više voli sjediti i igrati se). Iskreno rečeno, meni još uvijek nije jasno da mi je dr to savjetovao...vodeći se tom logikom mogla mi je i savjetovati svojevremeno da malo posijedam dijete u dobi od 4-5 mjeseci naguram jastuka da se ne prevrne kao krpena lutka kako bi malo osjetilo šta znači sjediti i čemu služi guza, a ne da čekam 8 mjeseci starosti kad je počela zaista samostalno sjediti (jer je ja i nisam samu posijedala dok ona nije bila za to spremna), ali je jednako tako kad je sa 5-6 počela se povlačiti u taj sjedeći položaj dok mi je bila u krilu - nisam je gurala nazad...ona je radila šta je bila spremna raditi. Time sam se rukovodila i kod ovog i nastavit ću pratiti njezin tempo.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ma naravno. Moja kcer jos ne puzi, vrti se u krug i prevrce kao cigra ili se uspije pomaknuti naprijed s jednim stopalom i to je to. Fizijatrica mi je rekla da bi mogla pocet puzati najvjerojatnije u okviru mjesec dana. Ona sada samostalno sjedi, ima lateralne obrane, pocele su prednje i straznje i vidim da se iz lezeceg polozaja uspije posjesti u posljednih par dana. Nema forsiranja i ne pada mi napamet.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Evo mene s novim pitanjima!
    Dakle, kod nas je sad slijedeće stanje - beba je 10,5 mjeseci i dalje joj je najmilija aktivnost sjedenje i igranje - što može dohvatiti dohvati, ostalo ni guzom da mrdne.
    Kad ju želim staviti potrbuške to su muke žive jer je to sad praktički nemoguće - odmah ide na noge. Ponavljam da je nikad nisam postavljala na nogice bez obzira na savjet (gore već sve opisano), ali ona jednostavno drži rukice na podu i podiže se na nogice - ne mogu je ni u položaj četveronoške postaviti.
    Kad sjedi i ja joj pružim ruke sma se digne na nogice.
    Ne kužim kako će ona naučiti sama se posjesti?!
    I jučer mi u kadici i danas u krevetiću iz sjedećeg položakja pokušava se sama dići.
    Ja navrla da dijete mora ići nekim slijedom kako piše, a ova moja bebica sve nešto drukčije. Inače se prevrće, valja kad je raspoložena i zaigrana, a kad joj nešto ne štima - izvali se na leđa i kuka i ja je moram na kraju posjesti.
    Tražila sam u Bebama te neke vježbice kako sjediti, puzati, ustati i više mi je sve glupo - tjerati je potrbuške, a to mrzi (ona očito nikad neće ni puzati), želi se ustati,a ne želi kleknuti negoiz sjedećeg stava.
    Da ja nju pustim da ona ide svojim tempom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •