Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: najbolja razlika u godinama među djecom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno najbolja razlika u godinama među djecom

    Što mislite koja je najbolja razlika u godinama između dvoje djece?
    Kakav su iskustva mama koje imaju više djece?

    Osobno mislim da je jedna godina premalo - onda imaš dvije bebe u pelenama, dvije koje doje (drugačije je kada su blizanci)

    2 godine - isto premalo; starije je još premalo da shvati, nastaje ljubomora
    3-4 godine - nekako mi se čini idealno
    5-6- u redu je ako je mama mlada pa ima vremena toliko čekati
    sve iznad 7 godina mi je previše

    Jeste li vi koje imate više djece "nešto" čekale tj. je li razvoj i osamostaljivanje starijega djeteta bilo presudno za odluku o rođenju drugoga djeteta?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    mislim da će ti mnoge ovdje reći da je rijetko kome onak kak si zamisli...

    a ja ću ti reć da mi je ispalo najbolje

    ali daleko od onoga kak sam si sama zamislila

    htjela sam puno prije i drukčije, a Bog mi je dao ovako

    jako sam sretna, ali sam i naučila da su mnoge stvari i mnogi planovi ipak u Božjim rukama

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a čuj, svi kažu da je 3 godine idealno, a meni se to čini previše.
    između mene i moje mlađe seke su 3 godine razlike, mama je imala puno problema sa mnom (vjerojatno ih ne bi imala ništa više da su bile 2 godine razlike), s tim da ja nisam ljubomoru iskazivala u odnosu prema seki, nju sam bezgranično obožavala, ali sam mamu mrzila... luda ja
    a zapravo smo si sestra i ja postale stvarno bliske tek u 20tima, u osnovnoj i srednjoj je 3 godine jako velika razlika. tako da bi meni bilo draže da je razlika između mene i seke godina, dvije...
    eto, ovo ti je iz perspektive djeteta :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Moji su 2 godine i sad mi je razlika idealna na pocetku nije bilo bas idealno nije niakd bilo ljubomore ali su oboje bili jos mali, vec za jedno 6mj je bilo puno bolje a sad su si fantasticni i meni je sa njima predivno jer se jako vole i mogu gledati , citati i igrati se iste stvari

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Evo kod mene je razlika tocno tri godine.Svi kazu ili vecina kaze to je najbolja razlika.Je sad je super jer Noah je malo veci pa se i igraju zajedno a Annabel ga voli do besvjesti.Ne do bog da se Noah rasplace Annabel je tu odmah da vidi sta mu je.

    U pocetku je bilo malo teze jer meni je Annabel jos beba a imam jos jednu bebu.Mislim da se Annabel nije osjecala zapostavljeno ali meni je ponekad tesko padalo sto ne mogu nesto napraviti s njom jer ipak si vecinu dana zauzet sa bebom ali Noah je imao i problema pa mozda i zbog toga.

    Sve u svemu mislim da je super kad je razlika jako mala jer im je super poslije.

    I sto vise djece naravno :D

  6. #6

    Početno

    sve je to individualno.....
    između morane i ive je dve godine razlika......
    nikad ljubomore, nikad svađa(ok ,sad tu i tamo, ali prije ne)
    između ive i matije 3,5 godine i isto tako s ivine strane nije bilo ljubomore na bebu jer sam ih ja pripremala na to da će one meni pomagati oko bebe, i kupati je i presvlačiti i voziti kolica bla bla bla
    a sad....
    joj sad će bit isto oko 3 godine i 10 mjeseci razlika....
    matija je još jako bebasta, razmažena, i sve mora bit po njenom...
    još uvijek nije shvatila da mama ima bebu u trbuhu iako joj ja pričam kako ćemo imat malu bebu,kako će je ona čuvati i voziti kolica.... ali mislim da će tu ipak bit ljubomore, čisto zbog toga jer je ona do sad bila kao najmlađa centar svijeta i naš šef ali to smo joj svi mi dozvolili.......
    iskreno rečeno, trebala sam i prije na četvrto, ali šta je tu je, bit će nekako.....
    ako želiš još jedno dijete, bolje je manja nego veća razlika u svakom slučaju.....

  7. #7
    ivarica

    Početno

    ja ne znam da li postoji idealna razlika i koja je, tj da li postoji ona koja to nije
    morali bi vidjeti ivarovu facu kako se raznijezi kad ja spomenem NOLU, skupi ruke kao fido kad sanja o psecim kolacicima i ponavlja: bebica mala. odmah pomislim - to je idealno doba.
    Ali, ne znam, promatrala sam odnose medu bracom i sestrama i kod sebe i svojih prijateljica vece, manje ili jednake razlike u godinama i sve imamo drukcije odnose i cini mi se da odnosi nemaju puno veze s time da li je netko stariji 1 ili 3 godine.
    Kako mi je jedna cura 8) neki dan super rekla - vas troje ste sad obitelj, kad vi odlucite napraviti mjesta za cetvrto, imati cete ga, tako i ja sad mislim, nismo zakasnili, kad odlucimo napraviti mjesta za cetvrtog, to ce biti idealna razlika u godinama.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kad vi odlucite napraviti mjesta za cetvrto, imati cete ga, tako i ja sad mislim, nismo zakasnili, kad odlucimo napraviti mjesta za cetvrtog, to ce biti idealna razlika u godinama.
    slažem se

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno Re

    Kod mojih deckiju razlika je 2god.i 4mj. i mislili smo da je to O.K.jer odmalena ce si biti par/pogotovo kaj se potrefilo da su dva hahara),no sad vidim da bi jos par mjeseci vise bilo idealno dakle 3 god.Luka me jos uvijek fizicki treba(daj jesti,piti,brisi guzu,nosi me....)a Borna pogotovo-masu puta doslo mi je da se raspolovim!Od pocetka smo imali problema sa ljubomorom i tek sad to malo jenjava,a njih dva su se tek sad poceli igrati zajedno.Jest da te igre jako kratko traju,ali vidim da ga Luka tek sad kad je Borna prohodao onak za istač doživljava kao "frenda" i da ce sad biti sve lakše.Dakle,glasam za razliku od 3 godine kao idealnu!

  10. #10
    Sani

    Početno

    Između mojih "pačića", tj. klinaca razlika je točno godinu dana, dakle uvijek zajedno slave rođendan. Bilo nam je grozno teško, nikada nisu zajedno jeli, spavali, stalno sam nekoga presvlačila, hranila. Kada je starije imalo 15 mjeseci, a mlađe 3 mjeseca mislili smo da ćemo poludjeti. Ali, ...... sada je super. Da su oboje rođeni u travnju išli bi zajedno i u školu. No i ovako je super, samo što svake godine ponvaljamo jedan razred, naravno ja kao mama. Manje više dobro se slažu, imaju zajedničke prijatelje. Iako svi kažu da je godinu dana mala razlika (što se i ja slažem) kasnije kada su stariji može imati velike prednosti.

  11. #11
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Cesto se i ja pitam koja je razlika najbolja. Mene vec sada svi pitaju kada cemo na drugo, obzirom da je Tara navrsila 2 godine, a nama se nigdje ne zuri. S jedne strane dobro je kada je razlika mala, pa sve odgulis odjednom (mislim na razliku od 1-2 godine), a opet između mene i seke je razlika 4,5 i mama je uvijek govorila da joj je bilo lakse jer kada sam se ja rodila sestra je vec bila toliko velika da je sve razumjela, cak i pomagala mami u nekim sitnim poslovima, tipa donjeti bocicu, pelenu i slicno. Mislim da je to sve individualno, kako se roditelji dogovore, a kaj velite nekad ispadne i neplanski, pa opet dobro, hahaha.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Kod mojih cura je razlika 2 godine i 7 mjeseci. Nije bila planirana ta razlika, ali eto, takva je kakva je. Jako, jako, jako sam sretna što je mala razlika i možda mi je sada malo žao što nije još manja razlika, negdje 2 godine. U početku je teško, onih prvih godinu dana je stvarno teško, ali poslije je super (bar se nadam). Sad, kad god s nekim razgovaram u vezi razlike u godinama kod djece, stvarno ih savjetujem da krenu po drugo dijete što prije (to se naravno odnosi samo na bliske ljude).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    mi smo planirali razliku od 2 i po - tri godine i tako je ispalo.
    bilo je ljubomore, još je ima, ima svađa, ima ljubavi...
    sad se već igraju zajedno, imaju poneku zajedničku "crtu".
    ne znam da li je ovo idealno ili ne, ali manja razlika bi za mene bila previše, a nisam htjela ni veću razliku, htjela sam da budu bliski po godinama, da zajedno "rastu".
    u početku se Paulo ponašao kao beba, morala sam ga nositi, počeo je piškiti u krevet, tražio je čokolino u bocu i sl.
    još uvijek mi mjerka količinu pažnje, sve mora bit strogo podjeljeno, smokija npr. nesmije ni komad premašit u ninovoj posudici...
    sad kad Nino ima neke interese i zna se zabavit, mislim da sam u stanju planirati još jedno.
    neka mi netko ne zamjeri, ali za mene je zaista pretjerano imati troje malene djece, od kojih su dvoje u pelenama, a trećeg moraš pridržavati na wc-u.

  14. #14

    Početno

    neznam koja je idealna razlika, ja mislim 2-3.
    možda je u početku malo teže, ali zato je njima posije
    super.između mog sina i kćerke je razlika 5,4 mj on ima 5.9 a ona 6,5 mj, no oni su ludi jedan za drugim, on se snjom igra, tepa joj, nosi mi kremice,pelene, maramice, kupamo je svaki put zajedno, sada se za vikend nisu vidjeli 2 dana, on je bio kod mojih, kada ga je ona vidjela to je bilo vrištanje od sreće a on on bi je najrađe pojeo.
    Vidjet ćemo poslije, već sada ga učim nema više moje igračke, one su sad i igračke tvoje seke.

  15. #15

    Početno

    Ajoj,meni je razlika između prve dvije pet godina a one su sada stare 18 i 13 godina.Najmlađa je 3 mjeseca pa računajte :D !Drugo djete nisam htjela dok se prvo potpuno onesamostali,jer mi je tako bilo lakše.S druge strane nisu se igrale obzirom na godine razlike,ali sada su si prijateljice,bliske su i povezane.Ne mislim da su išta izgubile i drago mi je da se slažu.

  16. #16
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    sto se tice te razlike u godinama, stvarno mislim da nema pravila. izmedju moje djecice je razlika 4,5 godine, i mali je seku jako dobro prihvatio, iznad svih mojih ocekivanja. iskreno. dal' je u pitanju to sto sam ga od samog pocetka trudnoce na to pripremala ili ne, zaista ne znam. ali ljubomore nema, ona mu sada skace po glavi i grize ga, uzima mu igrackice, a on se na to sve raznijezi. nekada mi ga bude i zao. htjela sam da bude razlika cim manja, ali nisam uspjela prije zatrudniti. sada mi se i ovo cini idealnim. zaista ne znam sto je bolje. znam da je izmedju moga brata i mene samo 2 godine, i tek smo se poceli slagati kad sam ja imala 18 godina. ma sve to ima svojih prednosti i mana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •