Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 223 od 223

Tema: Psujete li pred djecom?

  1. #201
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    naša se kći dosjetila kako našu lošu naviku okrenuti sebi u korist.
    na kasicu je napisala "ovo je fond za borbu protiv psovanja. za svaku izgovorenu psovku ubacite 1 kunu. hvala!"
    kako nismo pretjerano skloni psovanju, ubrzo je psovarinu povisila na 2 kn. 8)

  2. #202
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    naša se kći dosjetila kako našu lošu naviku okrenuti sebi u korist.
    na kasicu je napisala "ovo je fond za borbu protiv psovanja. za svaku izgovorenu psovku ubacite 1 kunu. hvala!"
    kako nismo pretjerano skloni psovanju, ubrzo je psovarinu povisila na 2 kn. 8)
    dosjetljiva nema sta!

    nase psovke:
    ja: "misa ti tvoga"
    Kristijan: "mama nije misa ti tvoga nego misa ti njegova"

  3. #203
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Jednog dana je Tin počeo trčat okolo i vikat "Pi*ku matinu, pi*ku matinu!"

    Svi smo se pogledavali i pitali jedan drugog: "Od koga je to samo čuo?"

    A u sebi mislili: "A joj meni neki dan izletilo, al neću da drugi znaju!"

    Točno im u očima vidim.

    potpisujem

  4. #204
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Eto, svatko ima svoje nacine za izbacivanje ljutnje, ti svoje, ja svoje. Lijepo smo razmijenili misljenja, tebi se ne svidjaju moji nacini, meni tvoji i sve 5.

  5. #205
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Eto, svatko ima svoje nacine za izbacivanje ljutnje, ti svoje, ja svoje. Lijepo smo razmijenili misljenja, tebi se ne svidjaju moji nacini, meni tvoji i sve 5.
    Ovo je islo mamu courage.

  6. #206
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Eto, svatko ima svoje nacine za izbacivanje ljutnje, ti svoje, ja svoje. Lijepo smo razmijenili misljenja, tebi se ne svidjaju moji nacini, meni tvoji i sve 5.
    Ovo je islo mamu courage.
    skuzila, sve 5

    inace... samo radi mene ne moras mijenjati svoje zivotne navike nit sam ja nekakav poseban faktor u tvom zivotu pa da ti tu sad nesto pricam ... no, vjerujem da vecina ljudi koja se ne dere puno vise zapaza one koji se deru od tebe. i vjerujem da bi bez toga (deranja) ostavio bolji dojam i na njih (tvoju okolinu) i na tvoju djecu... eto, ja se nadam i malo te zezam, da ne velim...

  7. #207

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    ...smatram da moze sasvim lijepo zivjeti i bez toga (odnosno, iskaliti ljutnju i bijes i na druge nacine).
    jel ovako?
    trista mu mrkvica!!!
    Ili npr. sto mu gromova
    asti sto(dvista, trista...dodaješ sukladno količini stresa, onda ti dosadi dodavat i prođe te stres )

    Ima jedna koja mi nije sjela, al nije ni loša: Jadna mu baba

    Aj dodajte ove maštovite

  8. #208
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Eto, svatko ima svoje nacine za izbacivanje ljutnje, ti svoje, ja svoje. Lijepo smo razmijenili misljenja, tebi se ne svidjaju moji nacini, meni tvoji i sve 5.
    Ovo je islo mamu courage.
    skuzila, sve 5

    inace... samo radi mene ne moras mijenjati svoje zivotne navike nit sam ja nekakav poseban faktor u tvom zivotu pa da ti tu sad nesto pricam ... no, vjerujem da vecina ljudi koja se ne dere puno vise zapaza one koji se deru od tebe. i vjerujem da bi bez toga (deranja) ostavio bolji dojam i na njih (tvoju okolinu) i na tvoju djecu... eto, ja se nadam i malo te zezam, da ne velim...
    Very well, sad smo 1:1.

  9. #209
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Suzdržavam se koliko mogu. Inače se kod nas dom ne psuje i ja rijetko opsujem.
    Ali mi se zna omaknut kada me izbaci iz takta. Nije za pohvali ali šta da radim...

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj newa prvotno napisa
    Nije za pohvali ali šta da radim...
    nemoj se suzdrzavati pretjerano - puknut ces na nekom drugom savu ili implodirati...
    nego: evo meni malo po malo ide - sve vise grdosije od psovki zamjenjujem - 'sasavim peteljkama' i 'sarenim loncicima'...

    jel ima jos kakvih dobrih alternativa?

  11. #211
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    lucky day, moj tata je tako dosao do "kate rodjene"

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    lucky day, moj tata je tako dosao do "kate rodjene"
    dobro mi se pise...

    eh, zaboravih 'puzlastu puzlu' ...

  13. #213

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    lucky day, moj tata je tako dosao do "kate rodjene"
    dobro mi se pise...

    eh, zaboravih 'puzlastu puzlu' ...
    Hiljadu mu doboša Darkvuda

  14. #214
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mi se suzdržavamo koliko možemo ali izleti a ona jedan dan slaže pelene i nešto joj zapelo i ispali kao iz puške " pi... materinu " a mi :shock: :shock: :shock: strašno! od bake čula valjda sva sreća pa je sramežljiva pa tak šta neće reći u vrtiću

  15. #215
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Od kad Keti apsolutno sve oponaša, psovke mi nestaju iz svakodnevnog govora. Al je jednu što mi izleti kad sam stvarno-stvarno ljuta (a nisam je izrekla bar koji mjesec) "usvojila", pa kad se valjamo po krevetu ujutro, i krene namjerno lupati nogom po drvenog djelu kreveta uredno koristi (svakih 5 dana cca, al nikako je zaboravit ). Pravim se da ne čujem i preokrenem temu.

    Htjela-nehtjela dijete me tjera da korigiram ponašanje. Jer, ne želim da u tim stvarima bude preslika mene.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Kada stvarno poludim na nekaj ili nekoga(mm) zna se zalomiti,ali pri normalnom svakodnevnom razgovoru teške psovke ne upotrebljavam osim kad nekaj uzbuđeno prepričavam dođe mi onaj ****te...i uopče se neču pitati od kuda mi to kad svi u mome okružju imaju tu neku glupsavu spiku...

  17. #217

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    Kada stvarno poludim na nekaj ili nekoga(mm) zna se zalomiti,ali pri normalnom svakodnevnom razgovoru teške psovke ne upotrebljavam osim kad nekaj uzbuđeno prepričavam dođe mi onaj (gruba rijec)...i uopče se neču pitati od kuda mi to kad svi u mome okružju imaju tu neku glupsavu spiku...
    ta gruba riječ od gore je jeb..te i da nisam ponosna na to

  18. #218
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ne znam kako ću ovo staviti pod kontrolu. Stalno psujem. To mi je način nošenja sa stresom, ventiliranje problema i frustracija. Psovala sam i na porodu. Pred malom se trudim ne psovati, iako još ne razumije, ali mi ne uspije svaki put.

  19. #219
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Kod nas se ne psuje iako znamo se naci u obiteljima gdje nekom izleti ali nemamo cestih takvih susreta.

    Jedna kakti psovka u nasoj blizini: Aaa u pivsku flasu!

  20. #220
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se ne psuje iako znamo se naci u obiteljima gdje nekom izleti ali nemamo cestih takvih susreta.

    Jedna kakti psovka u nasoj blizini: Aaa u pivsku flasu!

    masnica ne kužim planiraš ih izolirat od ljudi i situacija u kojima mogu čuti psovke? susret će se s njima prije ili kasnije poanta je naučit djecu da nije lijepo psovati. i još bolje biti model.

    Well ne mogu reći da meni ne pobjegne ***** ti..i sl. al mi djeca ne psuju i opomenu nas ako nam pobjegne.

  21. #221
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako ću ovo staviti pod kontrolu. Stalno psujem. To mi je način nošenja sa stresom, ventiliranje problema i frustracija. Psovala sam i na porodu. Pred malom se trudim ne psovati, iako još ne razumije, ali mi ne uspije svaki put.
    Lako.

    Prvi put kad čuješ vlastite ružne riječi iz dječjih usta i kad sebe uspiješ sagledati u iskrivljenom ogledalu djetetovog nepoželjnog ponašanja, sama ćeš sebe najkraćom prečicom potjerati u red.

    Jer djecu odgajamo najbolje i najlakše tako da dresiramo sami sebe, tako da postanemo bolji nego što smo ikad mislili da bi mogli biti. I to djeluje. Provjereno.

  22. #222
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Lako.
    Prvi put kad čuješ vlastite ružne riječi iz dječjih usta i kad sebe uspiješ sagledati u iskrivljenom ogledalu djetetovog nepoželjnog ponašanja, sama ćeš sebe najkraćom prečicom potjerati u red.
    Veliki potpis. Meni je najgore kad se nervozno obrecnu, a onda skužim da su to pokupili od mene

  23. #223
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Veliki potpis. Meni je najgore kad se nervozno obrecnu, a onda skužim da su to pokupili od mene
    Da, da... to je i kod mene bio češći slučaj nego psovanje. (To čuvam samo za jaaaako važne prigode, a već dugo ni jedne nije bilo, ni pred djecom ni bez djece.)

    Btw. uvijek se sjetim kad je moj četverogodišnjak došao doma iz vrtića i opsovao. Pitam ja njega "Tko je to rekao?" a dijete uredno odgovara "Striček domar kad mu je ispala bušilica dok je bio na lojtri." Eto ti prigode!

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •