Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 262

Tema: Suprug(a) terenac/pomorac/čest izbivatelj iz kuće

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ajooooooooooooooj gdje me nađe,ja sam još prije dvije godine otvorila sličnu temu "tata na službenom putu".MM radi 4 mjeseca pa je doma na godišnjem par tjedana i tako od kad se poznajemo.
    Trenutno je u Sudanu a prošao je Irak,Afganistan..............dalje da ne nabrajam.

    Neki dan Dora se kupa i ja joj kažem da tata sutra ide radit a ona mi odgovori
    "joj,sad će opet tata svaki dan na telofon:kako si Dora,šta radiš.........." meni je srce puklo ali mi je bilo malo i smiješno kako ona to ustvari doživljava.

    Ovaj način života jednostavno prihvatiš i tako živiš.Da mi je prije 10 godina netko rekao da će mi muž doma boraviti godišnje 3 mjeseca ja bih mu rekla da je lud.

    Po meni je najveći problem odgoj djece jer u ovom našem slučaju sam ja odgajatelj a on hranjitelj ove naše male obitelji.Malo moram ispravljat "krive Drine"(jel se to tak kaže) kad tata ode ali nije ništa strašno,on je naravno vrlo popustljiv prema princezici pa mu ova doslovno jaši po glavi.Što se mene tiče ja sam zbog ovakve situacije već 3 godine kod kuće bez namjere da se zaposlim jer ne vidim načina trenutno kako bi to funkcioniralo,sveki je daleko a moji rade,Dora je imala probleme sa alergijama pa je tek odnedavno krenula u vrtić.Kako vrijeme ide planiramo i drugo dijete i ja sve više postajem očajna kućanica.

  2. #52
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pridruzujem se klubu usamljenih zena. Moj radi 26 dana u mjesecu na terenu, doma dode u subotu navecer, kad je naravno umoran, najede se, ode spavat. U nedjelju odmara, i nervozan je jer u ponedjeljak u 2 ujutro krece nazad na posao. Vec do 7 navecer torba mora biti spremna, slijedi tusiranje i odlazak u krevet. Budenje u pola 2, ja naravno uopce ne spavam tu noc, on odlazi a ja svaki put placem. Naravno, ne pre njim jer znam da ni njemu nije lako. I tako vec 5 i pol duuuuugih godina.
    S tim da bi inace dolazi samo jedan vikend u mjesecu, ali srecom, ima kolegu koji zivi blizu i putuje doma svaki vikend pa se moj prdruzi. Samo sto nas to puno kosta.
    Kad se zalomi par slobodnih dana onda je to kaos. On je naviknut na svoj tempo ja na svoj. Naviknut je da ide spavat u 10, a ja sam budna barem do 1, naviknut je da dobije veceru u 7 a ja jedem kad sam gladna i ima tu jos 100 drugih sitnica...
    Beba je sad na putu, samo sto nije stigla i ja svaki dan pomislim koliko mi puno znaci sto sam polozila vozacki, vec sam i trudna bila. Neznam kako bi pjeske vukla sve stvari iz ducana, drndala se po busevima u visokoj trudnoci na preglede, odrzavala drustveni zivot...
    Najgore je sta tome ne vidim kraja, mi ovo ne radimo za bolje sutra nego za otplatu kredita. A traje jos 6 godina... A onda planiramo dignut stambeni pa gradit svoju kucu, dakle opet nema kraja...
    Stalno me pitaju kako sam se navikla, a ja uvijek kazem da nisam niti ikad budem. Prozivjela sam velika sr... i znam da sam jaka ali ipak me slomi ta potreba za bliskoscu, za zagrljajem prije spavanja, za zajednickom kavom ujutro... Dosta mi je doruckovat, rucat i vecerat sama, odlazit na spavanja sama...
    Ma joj, i previse sam se sad raspisala, bas me dirnula ova tema...

  3. #53
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    koksy,
    bus vidla kad rodis kak bu ti bilo lijepo, imat ces bliskost, zagrljaj prije (i tokom) spavanja, zajednicke kave, obroke..
    vise nikad ne bus bila sama .

  4. #54
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    koksy, nadam se da će TM bit uz tebe kad rodiš i kako je rekla mikka više nikad nećeš biti sama imat ćeš malog anđela koji će uvijek biti uz tebe.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    koksy

    Cure su ti dobro rekle,djeca ispune srce.Vjeruj na riječ.

  6. #56
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    M&T drzi se....

  7. #57
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Koksy, zar zaista nema drugog načina, drugog zaposlenja za TM-a?

    Drage moje, a ja mislila da sam osamljena.... em MM svaku večer doalzi doma em imam dvojčeke...

  8. #58
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Čitam ove postove i srce mi se stisne kad se pokušam zamisliti u takvoj situaciji. Ne bih mogla tako živjeti. Ne znam da li zato jer sam preslaba, jer ne bih znala živjeti sama ili to dolazi iz djetinjstva i iz sredine u kojoj sam odrasla i zbog čega sam sebi rekla da je obitelj prva, a ostalo je sporedno. A to pod obitelj meni se podrazumijeva da je netko tu kad mi treba. Da je netko tu kad idem leć, kad se budim, kad plačem, kad se smijem...
    Mi trenutno stvarno živimo od mizerije, kako će bit dalje ne znam. I jedino da sam doslovno gladna kruha potrpila bih neko vrijeme da živim bez MM-a. Ali na duže - nikad. Ja mislim da bih jednostavno - uvenula.
    E, jesam patetična...
    Znam da vam nije lako, ali svaka čast tko to može (a dokazale ste da možete )

  9. #59
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja opet zbilja svima vama skidam kapu...klanjam se do poda.
    Makar glupo zvuči jer znam da se ne želite osjećat ko patnice.
    Ja to nebi mogla,zbilja,jako sam vezana za taj zagrljaj u krevetu i kratak razgovor navečer...
    Treba mi netko kad sam bolesna,nervozna...zaista nisam tako jaka osoba.

  10. #60
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Ja opet zbilja svima vama skidam kapu...klanjam se do poda.
    Makar glupo zvuči jer znam da se ne želite osjećat ko patnice.
    Ja to nebi mogla,zbilja,jako sam vezana za taj zagrljaj u krevetu i kratak razgovor navečer...
    Treba mi netko kad sam bolesna,nervozna...zaista nisam tako jaka osoba.
    ja isto ovako!!

    koksy uskoro vise nikad neces biti sama....

  11. #61
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    koksy
    U lipnju ove godine MM mi je 4 dana u tjednu bio u Italiji,Srbiji,BiH i Njemačkoj. Kako sam u to vrijeme već radila,a njega nije bilo,a i kada bi došao sve bi nam "poremetio".Njenu rutimu,moj raspored...Uglavnom,tako me to skršilo da sam nakon samo jednog pljuska koji me uhvatio do auta (30-ak m) zaradila teški bronhitis i upalu pluća.Imuni sustav mi je bio u crvenom minusu!
    Nadam se da imaš nekoga tko će ti uskočiti samo sat-dva dnevno da se malo odmoriš.

  12. #62
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    evo i mene...
    mm najvjerojatnije odlazi 01/10 na 2 godine daleko na sjever... dolazit će za božić, novu godinu, uskrs i godišnji po ljeti...
    tješi me da ćemo na račun tog posla moći kupiti kuću... a kako će mi biti... ne želim ni razmišljati...

    dok smo hodali mi to nije smetalo, čak niti prve dvije godine braka... ali sad smo stalnos skupa već pune 4 godine i odvikla sam se od odvojenog života... a i F je tu...

    jedino me strah da mene firma ne počne slati prečesto na put...

  13. #63
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa
    Koksy, zar zaista nema drugog načina, drugog zaposlenja za TM-a?
    Ima, ali ne dovoljno velika placa kad uzmes u obzir da mjesecno imamo 5000 kn kredita. Ja radim za 2800 pa neznam kako bi prezivjeli kad bi on nasao posao za 4000-4500...
    To me i muci, osjecam se ko u nekom zacaranom krugu, htjela bi da promjeni posao ali onda neznam kako cu prehranit dijete, svjesna sam da nemoze promjenit posao a bojim se da ga dijete nece ni poznat...
    Hvala vam cure na podrsci, znam da ni vama nije lako.

    Nego, danas sam dobila dobre vijesti, sele posao blizu Zagreba sto znaci da ce svaki dan poslje posla doci doma
    :D
    Ne dugo, mozda kakva 2 mjeseca, ali taman sad kad mi je najpotrebniji.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Još jedna. Nema ga mjesecima, nas dvije doma, same.
    Navikla sam se. Organizirala sam se. Zna biti teško, uvijek se snađem. Mogu se nosit s tim, muči me kako će naše dijete.
    Nastojim sve nadoknadit, znam da to ne ide, tim više što i sama puno radim, posao koji te uzme, cijelu.
    Ima gadnih trenutaka koje kasnije zaboraviš a i kad se ponove neki slični, lakše je.
    Realno, imamo neki svoj cilj i, kad je teško, naravno da pomaže posvijestit si zašto je sve tako.
    A brak i razdvojenost, jučer mi je susjeda komentirala 'ah, kao žena pomorca, vječno zaljubljena' i točno je tako

  15. #65
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Ova tema mi je itekako poznata.
    Prihvatila sam činjenice ... djeci i meni je katakad teško.
    Imamo svoj tempo, ali se radujemo kad smo svi skupa!
    Kejt je lijepo napisala ... i zaista organiziraš se, živiš, postoji realni cilj i prihvatiš svoj život kakav jest i koračaš hrabro dan za danom.
    Neću lamentirati niti se žaliti, ali ima trenutaka kad sam, usprkos svom oooogromnom optimizmu, tužna. Ljudski je priznati, zar ne?

  16. #66
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Iskreno, ne znam da li bih ja mogla tako, a ni MM. Oboje smo nekako bolesno emotivno vezani na neki čudan način - svađamo se a ne možemo jedno bez drugoga i toliko smo toga prošli i preživjeli u ovih 11 godina da mi se čini da bi osobe kao što smo nas dvoje doslovno uvenule od razdvojenosti...
    Kad smo već kod toga, MM odlazi ovih dana na 2 tjedna u Beč i uopće mi nije jasno što ću i kako ću, a sama sebi sam smiješna jer ionako ga nema od jutra do mraka, ali ipak me uvijek drži nada da će u toku dana navratiti doma na gablec ili po nešto od alata u garažu ili tek toliko da nas vidi...

  17. #67
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Da počnem, ne od sebe, nego do moje none. Moj djed je bio pomorac i nije ga bilo kući po godinu- godinu i pol (to je bio tako pred 50 godina). Ona je sama cijelu kuću izgradila ( a onda nije bilo tehnologije kao danas, nego je cement i cigle nosila zajedno sa radnicima). Odgojila je potpuno sama moju pokojnu mamu i ujaka (čudim se kako su uopće uspjeli napraviti dvoje djece ).
    Zatim moja druga nona (tatina mama) ista stvar, samo oni su bili iz jako bogate familije pa joj to sve skupa i nije tako teško padalo.
    Moja mama - odgojila nas troje sama, uz posao i provatan biznis, izgradila sama dvije kuće (jednu trokatnicu jednu četverokatnicu i počela prošle godine graditi treću na 3 kata). Naradila se kao marva pa se ni ne čudim da je, jadna umrla pred 4 mjeseca u 55-oj godini . Sav taj posao, muka i rad a da u plodovima neće uživati .
    Ja sam se bila zaklela da se nikad neću udati za pomorca (zamalo jesam, skoro pa već bila pred oltarom ), a nabasala sam na veće zlo - pilota komercijalnih letova. MM je sveukupno bio kući oko 6-8 dana mjesečno i to ne u komadu. Odlazio je i po 15 dana (ostavio me sa 3 dana starom bebom na 15 dana, nakon carskog), živjeli smo vani i nisam imala NIKOGA tko bi mi pomogao. Sve sam morala sama. Nakon 4 godine zaključila sam da su mi iznad novaca važnije neke druge stvari i rekla - alas! Sad je kući i ponekd malo žalim za onim danima kad sam sve korijla po svome, a i još uvijek se ponekad ponašam kao samohrana majka jer sam se u svemu naučila oslanjati na samu sebe (valjda i genetika ) pa se on ljuti i pita zašto je on kući ako se njega ništa ne pita ali ne mogu si pomoći .

  18. #68
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    iridana2666, taj obiteljski album mi je poznat.
    Slično je bilo i u obitelji moje mame. I u tatinoj obitelji također!
    Dakle, ne pada jabuka daleko od stabla.

  19. #69
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Moj kao d aje pomorac i to prekookeanski - samo prespava kući

    Kako podnosim? Kako kad. Kad me uhvati kriza očitam mu vekelu, on obeća da će od prvog (januara/februara/marta/aprila...) da se smanji posao pa će biti više sa nama, onda se posao ili ne smanji uopšte ili on bude dan-dva kući popodne pa opet po starom.

    A neka ga. Njegov problem. Mogu ja i sama Samo da mi posle ne kuka što su deca više vezana za mene

  20. #70
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Žene

    Ne želim ni razmišljati kako bi ja u toj situaciji....

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    ...i eventualnu nevjeru ne brinem previse, jer MM radi na takvom mjestu gdje bi me eventualno mogao prevariti samo s drugim muskarcem ili - devom.
    da napravi bilo što od te dvije stvari mislim da ti se ne bi vratio kući tako brzo (ili sa originalnim dijelovima)

  21. #71
    yokok

    Početno

    Evo ja sam nova na forumu i razmipšljala sam upravo o ovakvim temama.
    Naime MM je pomorac i ja sam kao i većina vas sama sa svojom curicom a uskoro i s još jednim bebačem.
    Sve vi koje ste u sličnoj situaciji znate da nije lako i da ponekad žališ nad svojom sudbinom, ali to su ipak rijetki dani. Većina dana prođe u svakodnevim poslovima.
    Dan po dan (koliko god kad on odlazi to izgledao daleko) dočekaš dan kad ideš po njega na aerodrom :D a onda se lako zaboravi sva ona usamljenost i tuga.

  22. #72
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    I mi imamo "vječito odsutnog tatu"!!! I tako nam je od početka. Dok smo bili u vezi radio je u Austriji i dolazio je vikendima i to je savršeno funkcioniralo. Jednom je čak dao otkaz jer mu šef nije htio dati slobodan dan da dođe meni na rođendan! On dao momentalni otkaz i pojavio mi se na kućnom pragu 5 minuta prije ponoći! Kasnije je pokrenuo vlastiti biznis također u drugoj državi- Bosni. Fakat nam je teško ali ima to i svojih prednosti. Npr. imamo financijsku sigurnost koju ne znam da bismo imali da on radi tu negdje u HR za plaću, ja ne radim, prvo sam bila na porodiljskom a onda sam privodila faks kraju. S druge strane koma je što nikada ništa ne možemo planirati unaprijed jer ne znamo kad će on doći. Najgore od svega je bilo kada je N. imala svega par dana i on je morao otići u Auistriju sređivati papire za državljanstvo jer je bio ograničen rokom a otegnuo je do zadnjeg trenutka. Bile smo same tj. s mojom mamom kad nam je bio najpotrebniji.

    No, kako vrijeme dalje odmiče i ja i on uviđamo da ovako više ne ide i da odvojen život neće funkcionirati pa smo trenutno u fazi pregovora i dogovora kako izorganizirati da ipak budemo stalno skupa. Mene do diplome dijeli svega mjesec dana pa ćemo N i ja k njemu, a kad ja dobijem neki dobar posao u Zg, on će doći ovamo a svoj posao prepustiti nekome na vođenje. Lijepo zamišljeno a nadam se da će tako i biti kad se riječi sprovedu u dijelo!

    Svima ostalima "usamljenicama" i da i vi nađete neko riješenje!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno

    baš sam došla s namjerom da otvorim takav topic.Mm je prije 3 i plo mjeseca(prije rođenja Frana)počeo raditi u firmi(do tada je bio privatnik)oslikavanje interijera, radi na crtiću, radi igricu za intern....prihvatio je zaposlenje u firmi da imamo sigurne prihode svaki mjesec, jer se prije znalo desiti koji mjesec bez posla(iako je za nas dvoje bilo taman novca, sada kad je djete tu, to si nemožemo priuštiti).Već 3 mjeseca odlazi od doma u 8:00 i vrača se oko 19:00 ili 20:00 h doma, a za vikend kad je doma kao da i nije jer nastavlja doma raditi za kompjuterom zbog rokova.Nemogu se nikako pomiriti s tom situacijom, fali mi strašno, a još mi je teže kad znam da ga dijete upoče ne pozna, jer se druže svega 20 tak min dnevno, nekad ni to jer Fran zna već spavati kad mm dođe kasno doma.Danas je praznik i tako sam mu se veselila, a na kraju je mm otišao opet raditi. Znam da nam ti novci trebaju, ali mi nismo prije tako živjeli i naisam očekivala da ću sama provoditi vrijeme s djetetom(roditelji nam žive u drugim gradovima, a uostalom ja želim mm -a a ne njih). Kad se rasplačem mm se osječa kao da ga optužujem pa se ljuti, onda je meni još teže jer se osječam kao da me ne razumije, a znam da je i njemu teško, dijete je planirano i željeno i toliko iščekivano a sad sam sama s njim. Pucam po šavovima sve češče.Ali moram priznati da sad kad sam čitala vaše priče da mi je ipak malo lakše, ja nebi mogla biti mjesecima bez njega, niti da nemamo dijete, mm i pjeva u rock bandu pa kad ode na jedan dan već mi je to užasno.Svaka vam čast cure držite se tako i dalje.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Svaki put kad mi muž ode na put na 5,6 dana, doći ću ovdje i vidjeti da to uopće nije tako strašna stvar.

    Svaka vam čast cure!

  25. #75
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    I ja vam se pridružujem! MM je stalno na putu. Obično dolazi svaki dr vikend. Nije lako. Imam osjećaj da me sav taj posao troši i fizički i psihički. Kad smo zajedno ništa drugo nije bitnije... D. ga obožava i on nju. Naučeni smo na razdvojenost još od početka naše veze. ali sad je teže kad imamo princezu. Više si falimo. Ljepše je kad smo svi skupa, kad se igramo s kockicamo, odemo na kuzpanje... i tisuće drugih stvari.
    Roni, divim ti se jer si sama s dvoje djece...nadam se da će te uskoro biti svi zajedno!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    bit će bolje

    trenutno sam u velikoj fazi samosažalijevanja jer sam bolesna,imam upalu bubrega i jučer navečer sam plakala od muke sa dva živahna klinca koji neće u kadu nego se natjeravaju po kući a ja rikavam od bolova

    loš dan....ima i takvih
    baš mi je jučer falio muž ne smijem se ni sjetiti jučerašnjeg dana jer me depra hvata
    bila sam sama doma,klinci u vrtiću kad me ulovio bubrežni napadaj.
    silina bola me srušila na pod,čini mi se da sam na tren izgubila svijest....doslovce sam puzala do sobe po mobitel i automatski okrenula mužev broj...a onda sama sebi kažem:pa koga zoveš,on je 300 km daleko,kako će ti pomoći...pa sam zvala tatu koji me vozio doktoru

    zbog ovakvih situacija MRZIM što sam sama

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    ronin

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    ronin
    I od mene

    Mi smo taman danas doznali ludi plan njegovog posla do kraja mjeseca...zeza me da ne rodim prerano rekla sam da ga čekam, neću bez njega u bolnicu

  29. #79
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ronin drži se, nadam se da ćeš što prije ozdravit.

  30. #80
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Ronin- i da što prije ozdraviš !

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ronin

  32. #82
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ja sam se bila zaklela da se nikad neću udati za pomorca (zamalo jesam, skoro pa već bila pred oltarom ), a nabasala sam na veće zlo - pilota komercijalnih letova.
    Ajmeee, ja se baš palim na pilote!

    MM često drži nekakve seminare, ali nikada nije odsutan više od četiri-pet dana u komadu, a ja još nešto brundam u sebi...
    Sada kada vidim kako je vama cure, stvarno shvaćam da je ovo moje mačji kašalj! Svaka vam čast...

  33. #83
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    ronin, drž se, nadam se da ćeš ti uskoro biti bolje!

    vibram ti ozdravljenje i snagu da izdržiš ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    hvala cure na toplim riječima i vibricama,baš ste zlatne
    malo mi je bolje,još boli,ali podnošljivo

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    svima vama.....
    ipak je malo podnošljivije kad vidim da nisam sama
    svaki dan idem na posao i slušam žene i muževe kako planiraju što će danas, sutra...dogovaraju se, vesele se vremenu koje će provesti zajedno poslije posla
    onda hodam gradom pa vidim djecu s oba roditelja kako šetaju i zabavljaju se,vesele.....i onda pomislim a gdje smo moj sin i ja..kada će mog sina njegov tata uzeti za ruku i prošetati nekuda s njim, kada će npr. po mene muž doći poslije posla
    moj sin ima 2,5 godine i mislim da smo svega jednom ili dva puta, do sada (ako izuzmem ljetovanja) uspjeli npr. prošetati "nas troje" gradom.
    MM radi 1000 km daleko, dok se nismo vjenčali dolazio je recimo blagdanima i na ljeto, znači viđali smo se svakih nekoliko mjeseci i bilo je teško, ali sada iako dolazi češće, sada je teže.kad smo se vjenčali kupili smo stan koji je trebalo renovirati, a to renoviranje nažalost traje još uvijek jer muž sve radi sam.tako da i kada dođe s terena zapravo opet nije s nama jer radi u stanu non-stop.mi smo inače kod moih roditelja što je nekad dobro a nekada bas i nije dobro rješenje.dobro mi je utoliko što mi ima tko dijete pričuvati i pripaziti ga ali nje dobro sto nemamo svoj mir, svoju rutinu i da ne idem dalje da ne gnjavim. dobro je to što se konačno nazire kraj renoviranju pa ćemo konačno imati svoju kućicu svoju slobodicu, ali pretpostavljam da će me ta odvojenost onda još više "puknuti"..
    hrpa je stvari koje želim podijeliti s vama jer zapravo vi koje imate sličan život jedine možete shvatiti kako je to. istina, ima dobrih i ima loših dana, ali od svih stvari koje me muče zaista najviše me muči i najviše se bojim koiko će sve to utjecati na našeg sina
    ne želim da mu tata bude neki stranac u kući..takvih obitelji sam se nagledala u svojoj okolini.gdje otac terenac dođe i onda gotovo da svi jedva čekaju da ode jer su tako navikli i on im remeti njihovu svakodnevnicu. bojim se da će mu nedostajati taj muškarac u njegovom životu s kojim bi se on trebao poistovijetiti. pa i sada kad postaje svjestan svojeg spola..uh puno je toga...

    evo mališa me treba, moram ići (možda je to i dobro pa da prekinem svoju "svakidašnju jadikovku").

    želim vam svima svako dobro i puuuno snage

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Uh, mene baš ovih dana drži neka depresija i nekako ne mogu više, nemam snage dalje tako i više nekako ne vidim nekog smisla, ne da mi se čekati bolju budućnost, jako mi fali MM, jako mi fali da smo normalna obitelj, da nakon posla budemo zajedno s djecom, da zajedno jedemo, spavamo...

    Nije mi PMS, ne znam što mi je došlo, možda jesen ili sam možda jednostavno skinula ružičaste naočale ili sam doživjela blagi slom živaca...
    Baš sam jako tužna i samo bi

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj sfinga prvotno napisa
    svaki dan idem na posao i slušam žene i muževe kako planiraju što će danas, sutra...dogovaraju se, vesele se vremenu koje će provesti zajedno poslije posla
    onda hodam gradom pa vidim djecu s oba roditelja kako šetaju i zabavljaju se,vesele.....i onda pomislim a gdje smo moj sin i ja..kada će mog sina njegov tata uzeti za ruku i prošetati nekuda s njim, kada će npr. po mene muž doći poslije posla
    ovo. danas baš nemam snage.

  38. #88
    yokok

    Početno

    Bog cure!

    Ajde živnite malo!
    Ne dopustite da vas puca iako sve imamo takvih dana.

    Sjetite se zašto sve to podnosimo i mislite na dane kad ćete ponovo biti zajedno i što ćete sve skupa raditi.

    Ja se zadnjih dana osjećam baš nekako :D iako je MM na brodu već 2 mjeseca i bit će još 2.
    Valjda ma pucaju hormoni jer sam trudna, ali srećom oni dobri.

    Glavu gore i velika svim mojim supatnicama!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Sad dok ovo sve citam, vidim da moja situacija nije toliko losa koliko sam mislila, ipak vidimo tatu svaki dan. No zna biti tesko jer kroz tjedan odlazi raditi u 7 i ne vraca se prije 18h, cesto i kasnije. Ja se jos i uspijem vidjet i napricat s njim navecer, no nekad mi je tesko sto je I. malo s njim, ujutro jos spava, navecer ide spavat u 20h, pa ga vidi na cca. sat vremena. Usto, zivimo u gradu gdje nemam nikog svog, dede, bake i ostala rodbina,svi zive po drugim gradovima pa sam jako puno sama s njim i vidim da mu tata fali. Srecom, vikendima ne radi pa tada nadoknađujemo propusteno vrijeme
    Stvarno svaka cast svima vama koje vec dugo tako zive, mogu mislit koliko je tesko, al covjek se na sve navikne... Bitno je da ta veza tako funkcionira, da svi imaju razumjevanja jedni za druge,da imaju neki cilj,da znaju za sto se bore, pa da su sretni i uzivaju kad se vide, i iskoriste to vrijeme maximalno.

  40. #90
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ja sam isto sama po cijele dana sa karlom i tako mi nekad bude teško da bi samo .
    Sada smo se upravo spremili za ić vani i njega šefica zove da dođe za pola sata do nje i tako bude svaki put.
    Divim se ženama koje imaju muževe koji nisu doma po par mjeseci, ja ne bi mogla

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    I ja sam zena poporca.
    Prije mi je bilo jako tesko, sad mala ima skoro tri godine pa je malo lakese, vec smo drustvo, konacno je prihvatila tatu, vise se ne srami i ne tuli u njegovom drustvu.
    Kad je bila manja trebalo je skoro mjesec dana da ga prihvati. Drzala se grcevito mene ko pijan plota.
    Sad planiramo ic na drugo dijete i moram priznat da me malo strah kako cu to sve sama obavljat sa N i malom bebom??!! :/
    Moji roditelji zive u drugom gradu, njegovi isto tak da nemamo pomoci sa strane.
    No jake smo mi sve, samo malo stisnemo zube i snadjemo se!
    Zato smo zene, a ne cendravi muskarci

    _________
    N 28.12.04.

  42. #92
    yokok

    Početno

    HNB u vrlo smo sličnoj situaciji.

    Moja kći ima 4 godine, druga beba će se roditi u veljači a tata na brodu!
    Ni ja nemam puno pomoći sa strane i ponekad me uhvati strah kako ću sama s dvoje djece.
    Onda sama sebe utješim da nema smisla sada misliti o tome.
    Vidjet ćemo kad bude. Nekako ćemo se već snaći! Samo neka moja dva budu živa i zdrava a drugo će sve nekako sjesti na svoje mjesto.
    Veliki i naprijed s drugom bebom.

    Pozdrav i ostalim curama!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    yokok,

    tako i ja mislim da cu se vec nekako snac, u situacijama koje mislis da su neizvedive uvijek se nesto desi da sve dodje na svoje.
    Sad kad dodje doma primamo se posla da napravimo drugog bebaca


    __________
    N 28.12. 04.

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    MM je sada na terenu. Sada kad mi treba. Jutros sam bila na pregledu. Termin je za tjedan dana. Doktor me je uznemirio umjesto obrnuto. Pričala sam o tom MM-u preko telefona. Nije mi postalo lakše.
    Moje dijete isto danas nije bilo dobro raspoloženo. Oko 19 sati se sklupčalo do mene na krevetu. Probudio se čim je zaspao zato što je povraćao. Tako ga je povraćanje budilo svako 10-15-20 minuta.
    Ja sam još uz to i malo prehlađena, glava mi je teška, sinusi mi puni, nos isto...zapravo nam nije nšta tako alarmantno da zovem nekog da prespava s nama, al nisam ni dobro.

    Eto, zbog ovog gore navedenog mi je koma kad MM-a nema. Po danu još kako-tako...po noći sam

  45. #95

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Makita

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Makita
    I ja sam supruga terenca. Blizu radi pa je svaki vikend doma, ali svejedno nam fali.
    Za vrijeme trudnoće s Lovrom je bio u Njemačkoj, ja sam ležala u bolnici, rodila ranije, a on došao tek 15 dana nakon. Opet se vratio i onda smo odlučili da takvu razdvojenost od nekoliko mjeseci ne možemo podnjeti. Sada je u Italiji, 1,5 sat udaljen pa da nešto zatreba može doći doma kada hoće.
    Uz dvoje djece imam još i psa koji traži šetnju. Tako da mi je svaki dan točno isplaniran.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Tako da mi je svaki dan točno isplaniran.
    x

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Makita

    _________
    N 28.12.04

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Makita drš se
    Prebrodit ćeš ti to.

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Dobro je sve prošlo, povraćanje izgleda nije bilo od viroze neke crijevne nego je samo pokvario želudac, pa je prestao povraćat oko 11 h i spavali smo.

    Hvala vam

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •