preporučujem psa i uvijek bi i svima preporučila psa. Obožavam pse, imam beaglicu, prije nje sam imala kokera. Oba se linjaju za poludit. Postoje pasmine koje se ne linjaju jako, koliko je meni poznato pudlice, ali psa ne treba birati na taj način. Svaka pasmina ima svoj karakter i treba birati pasminu da karakterom paše obitelji: npr. ima pasa koji ne pretjeranu štenju i istrčavanje, pa ljudima koji baš ne vole šetati preporučujem te vrste: pinč (pazite koji jer i dobermani spadaju u pinčeve - oni patuljsti su super), maltezer, pudlica i uglavnom sve patuljaste pasmine. Isto tako, ako vam nije bed što vas pas ne sluša i nikada neće slušati (kao npr. meni) uzmite lovačku pasminu kao ja (obožavam tu svojeglavost, želju za lovom i živost), ali te pasmine isto tako iziskuju duge šetnje i istrčavanje, posebice ako živite u stanu. Ako imate malo dijete ne bi trebali uzeti nervozne pasmine tipa pudlice, maltezera i uglavnom sve patuljaste pasmine su dosta nervozne, isto tako i terijeri su obično dosta agresivni. Super je uzeti psa iz azila, jer su takvi psi obično zahvalni i divni, ali je pravilo da se uzme štene da ga možeš odgojiti kako tebi paše. S druge strane, štenci vam kakaju i piške po kući ne iz zločestoće nego stoga što im mjehur ne može zadržati pišaku, pa štenca treba puno češće šetati nego starijeg psa ako ne želite da vam stan nakon 10 dana vonja (to se ne može isprati iz tepiha, i mora se baciti tepih i kupiti novi). Isto, štenci su dosta zaigrani i vrlo destruktivni prema stvarima u stanu: moja pojela 2 mobitela, bežični telefon, knjiga, časopisa, papuča, pidžama i sl. to u tolikim količinama da više niti ne brojim. I JOŠ NEŠTO VRLO VAŽNO, TO NE MOGU DOVOLJNO NAGLASITI: PAS I BILO KOJA ŽIVOTINJA KOJU UZMETE JE VELIKA OBVEZA, VEĆINA PASA ŽIVI 10-15 GODINA I TREBA DOBRO RAZMISLITI DA LI STE SPREMNI NA TAKVU VRSTU OBVEZE.