Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 103

Tema: histerija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno histerija

    Danas je Edita imala svoj prvi, veliki napad histerije. ne znam kako bih to drugacije nazvala.
    Bili smo u parku, ispred zgrade, ja sam je drzala na nekom drvetu, te kad vise nisam mogla, spustila sam je na zemlju. Tada je nastupio haos.
    Vriska, bacanje, plac uz suze... Ostala sam mirna, te je pokusala zagrlit, ali nije upalilo. Cijela ta uzasna situacija je trajala skoro 45 minuta, a nastavila je u kuci. Mislila sam da ce se cijeli komsiluk skupit.
    Inace ovakve situacije traju vec desetak dana. Ako je izvedem iz kupatila pocne vriskat i lupat nogama od pod. Ne zelim popustit, a ne bih voljela ni da mi se dijete zacene
    kako se postaviti u kada dodje do ovakve scene. dijete jednostavno mora nauciti da postoje i NE situacije. Ostala sam mirna, nisam se derala (iako je u meni vrilo), pokusal sam je mazit, ali nista nije upalilo sve dok se sama od sebe nije smirila.
    Misljenja sam da djecu treba mazit, ali ne razmazit.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ovo sam grozno napisala, ali pod stresom.

  3. #3
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Snorki, nisi jedina, i Nika ima napade, ali srećom traju jako kratko!
    Ja njoj pokušam objasniti, a mislim da je i takvo djete pa se brzo smiri.
    Hm, ako bi trajalo ovako dugo - iskreno fakat ne znam što bih napravila!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Bas mi je zao. I mi prolazimo kroz to. To je faza, ja se samo nadam sto kraca. Neugodno mi je pred drugima jer si misle koje je to dijete zlocesto. A nije, samo mora ispucat svoje frustracije. Zadrzi hladnu glavu, ako mozes. Ja kad vec pucam po savovima, predam ga nekom drugom na par minuta dok se ne skuliram. A njemu pokusavam skrenut paznju s necim, u stilu "vau, kakva je to buba mara velika dosla, di je, ajmo ju potrazit" ili nesto u tom stilu sto ga te dane zanima.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    snorkice, svi su isti...jedino dobro je što smo MM i ja naučili kontrolirati sebe..u zadnje vrijeme joj pokušavam prić, mazit je (ne boj se, pali ono tipa -ti si jedina mamina i tatina kraljica i bla, bla.. ), a kad se smiri objašnjavanje..volimo te najviše na svijetu, ali nisi u pravu zbog toga i toga, rastužila si nas svojim ponašanjem i sl...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj MajaMajica prvotno napisa
    snorkice, svi su isti...jedino dobro je što smo MM i ja naučili kontrolirati sebe..u zadnje vrijeme joj pokušavam prić, mazit je (ne boj se, pali ono tipa -ti si jedina mamina i tatina kraljica i bla, bla.. ), a kad se smiri objašnjavanje..volimo te najviše na svijetu, ali nisi u pravu zbog toga i toga, rastužila si nas svojim ponašanjem i sl...
    Trenutno to ne pali kod nje, iako ja insistiram na tome. Sad se smirila, ali tacno ne smijem pogledat u vlastito dijete, da opet ne bi briznula u plac. Preplasena sam isto kao kada sam po prvi put morala sama ostati sa Edi u kuci.
    Vjerovatno je nervoza pojacana izbijanjem zubica, i to ocnjaka koji su najgori. Mada, ova histerija nije samo zbog zuba.
    A tako mi je zao Samija u stomaku. Jucer kada se Edi proderala znate kako je odskocio. Jos se nije ni rodio, a seka ga vec plasi

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Cure potpisujem vas sve . I mi smo u toj fazi ovih dana. Mislim da je najbitnije sačuvat hladnu glavu bez obzira kak je to teško. Najgore je dozvolit si da te izbace iz takta. Meni je u nedjelju malo falilo, vrišto je jer nije htio spavat tak jako da sam ga na kraju išla umivat od straha da ne doživi fraz. Na kraju sam ga predala sveki i MM-u a ja izašla na par minuta iz kuće da ne podivljam na njega. Kad počne histerizirat isto koristimo razne metode odvlačenja pažnje i to za sada najviše pomaže. Oni su mali i osjetljivi. Mi jučer bili kod moje sestre. Nećakinja je pala a moja sestra ju još nalupala, moje siroče je samo gledalo i slušalo. Ne mora bit da je od toga al cijelu noć baš nije spavao. A moja sirota nećakinja je sjedila kod svog tate u krilu i vikala mene mama mrzi, on njoj kaže, ma ne mrzi te, a ona njemu ma mrzi me kad me tuče.
    Ne bih htjela da to bude moje dijete, i da tak govori. To je nešto strašno, a moja sestra si ne da ništa reć.

  8. #8
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Evo dobrog štiva za sve roditelje malih gegavih vrištalica
    May the force be with us

    http://www.askdrsears.com/html/6/T063300.asp

  9. #9
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Roko mama, sad sam tek vidla tvoj post...kako je to tužno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Da grozno i onda je mene na kraju MM izribo što se mješam tam di mi nije mjesto. Al ja nju volim ko da je moje dijete i grozno mi je to gledat. Već je jednom bila slična situacija, kad je isto malu lupala pred nama i vrištala na nju, a mala me molila "Teta molim te reci mojoj mami da me ne tuče", ja sam jučer plakala od muke, a i sad mi idu suze.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    13

    Početno

    Prestrašno. A da ipak probaš još razgovarat sa sestrom? Preporučit neku literaturu o odgoju koja će ju možda uvjeriti da joj metode baš nisu primjerene... ??

  12. #12
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    Da grozno i onda je mene na kraju MM izribo što se mješam tam di mi nije mjesto. Al ja nju volim ko da je moje dijete i grozno mi je to gledat. Već je jednom bila slična situacija, kad je isto malu lupala pred nama i vrištala na nju, a mala me molila "Teta molim te reci mojoj mami da me ne tuče", ja sam jučer plakala od muke, a i sad mi idu suze.
    strasno,mislim da bi svasta rekla svojoj sestri da se tako ponasa prema svojoj djeci....pa zar joj bas nista ne znaci to sto dijete misli da ga vlastita mama mrzi??

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Lidac2004 mislim da joj to niš ne znači, al njoj je bitno da ona s 5 godina čita i zna glasovnu analizu i sintezu (ma što to značilo, hahaha, ma to znači da zna koji su glasovi u riječi npr. televizija), bolesnici, ja sam joj pokušavala objasnit ma nemre se s njom na kraj. Ja sam jednom malu uzela sa sobom u grad kad ju je ostavila kod nas (još nisam bila udana) malo je falilo da nije zvala policiju i prijavila da sam joj otela dijete, a dijete samnom uživalo (kao ona može nenajavljeno dijete ostavit kod nas a ja ju nemrem odvest u šetnju u grad na pola sata, a mobitel je ostavila doma, tak da joj nisam mogla javit, a mama je bila doma pa joj je rekla di je mala, znači znala je di je. Tad smo se zakrvila na mrtvo ime a to je bilo 5 dana prije moje svadbe, čak sam joj rekla da ne mora ni na svadbu doć , samo mi je žao tog dijeteta.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Šljiva sad sam tek skužila tvoju post, kaj je najgore ona je učiteljica i na faksu je imala sve te predmete od odgojne psihologije pa nadalje ima doma brdo knjiga, bila je na brdo seminara, al nema učinka.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    To je koma Jadno dijete.

  16. #16
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    Šljiva sad sam tek skužila tvoju post, kaj je najgore ona je učiteljica i na faksu je imala sve te predmete od odgojne psihologije pa nadalje ima doma brdo knjiga, bila je na brdo seminara, al nema učinka.
    Učiteljica ?? :shock: :shock:

  17. #17
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Kad bi si dala malo vise vremena, sjetila bi se barem 10-tak primjera za koje sam cula gdje su roditelji visoko obrazovani na humanistickim fakultetima (pedagogija, psihologija, soc. rad...) potpuno nespremni za odgoj vlastitog djeteta. Cini se da je vlastito dijete puno teze odgajati nego se "baviti" drugom djecom. A cesto puta mozemo vidjeti da su ucitelji "odustali" od odgajanja djece u skolama...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    Šljiva sad sam tek skužila tvoju post, kaj je najgore ona je učiteljica i na faksu je imala sve te predmete od odgojne psihologije pa nadalje ima doma brdo knjiga, bila je na brdo seminara, al nema učinka.
    Ne mogu vjerovat!! Ma znam ja da fakultetsko obrazovanje ne garantira zdravu pamet, ali ipak...

    I jel ne kuži koliki kontraefekt postiže time što je ona kažnjava (na stranu način) a onda je tata tješi???

    A da probaš preko tate... možda ima mekše srce :/

    Molim te nemoj odustat!! Navijam za tebe!!!!!!

    Za one koji me ne znaju... užasno sam osjetljiva na ovu temu. Užasno je nepravedno tući nekog tako malog i bespomoćnog, a tko zapravo treba samo nečiju ljubav i malo razumijevanja...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ma i tata pokušava sve, mala je jako vezana za njega, i on ju obožava al ni on nemre puno, al bar nadoknađuje s jedne strane. Evo baš je on taj dan joj reko da nije normalna da on malu nikad nije udario što mu i vjerujem, zna on podviknut na nju kad treba al ju ne lupa. Oni žive s njegovim starcima u istoj kući, ali odvojena domaćinsta i mala kad ju mama nalupa bježi dolje baki i dedi, pogotovo kad je sama s mamom, a šogi radi. Obećala sam maloj da ću joj kupit majcu ne po guzi ako dobiju 6 pa ak neko od vas čuje da ih ima nek mi odmah javi.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Ajmo opet o histeriji. Ovaj vikend me je dijete iscjedilo i doguralo do ruba zivaca. Na kraju sam s muzom otisla u goste, a malog ostavila kod dede i bake. Cijelim putem sam se osjecala ko losa mama, u stilu kak sam ga se rjesila. A fakat vise nisam mogla. Upravo ono - vristanje, plakanje. Hoce sok, dam sok, vristi nece sok, ok maknem sok, poplavi i vristi hoce sok itd. Ima frustracije kuzim, ko ih nema, al zbilja moras imat konjske zivce. Navecer kad smo dosli samo smo se mazili, on veseo, ja sa ogromnom krivnjom sto sam ga ostavila. Moj mali bonbon. Mala maza. I evo, pocinje novi tjedan i sve ispocetka.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Mislim da te nema zasta grist savjest. Bolje je ostaviti dijete barem sat vremena kod svojih, nego bacit tanjir pun hrane preko sobe
    E to se meni upravo desilo, jer nisam imala koga danima da mi pricuva Editu da se ja ispusem. I ja sam se grozno osjecala sto sam eto tako u sekundi "pukla". Srecom da je Edita jos mala da bi zakljucila da sam bacila tanjir zbog nje. ne znam, ne mogu reci da se stidim zbog toga, a ne mogu reci ni da mi je svejedno. Samo znam da mi je u sekundi trebalo uzasno mnogo zraka :/
    A to mi se desilo jer ona vec desetak dana ne jede skoro nista osim mlijeka. A ja svako jutro (iako sam u sedmom mjesecu trudnoce), ustanem, odem u trgovinu u potragu za BIO proizvodima, te potom skuham njoj, a onda sebi i MM. I na kraju nece da jede. I tako vec deset dana. I brinem se

  22. #22
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    jooj, snorkice vec dva dana razmisljam sto sa franom :?
    kad je nesto NE pocne se lupati objema rukama po glavi.jaakoo ruzno to izgleda, ali fakat mu ne mogu dozvoliti guranje prstica u steker. nema veze sto sam stavila zastitu, to je jednostavno NE, kao i prckanje po WC-u ili....... ma ne mogu se ni sjetitisto je sve ne jer kod nas mu je zaista jako malo toga zabranjeno.
    ne znam kako bi mu onemogucila to lupanje samog sebe. i ne znam od kud mu uopce ta reakcija.mislila sam da oni upijaju ono sto vide, a to nije imao di vidjeti.

  23. #23
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Uh, a da ste vidli Robija kada se mjesecima (ma ziher set mjeseci a mozda i vise) na svaki NE bacao unazad. Bila sam sigurna da ce si jednog dana razbit glavu i izgubit mozak kad razcijepi lubanju na ugao zida ili nesto drugo.

    Na svu srecu naucio je par puta ne bas tako drasticno da mu to bas nije dobra taktika jer se moze kresnut pa ga boli, pa je dugo vremena "njezno" se bacao na leda (ono, provjeri da nema nist iza njega, pa se malo njeznije hiti na straznjicu, pa tek onda glavu na pod - do tad se bacao unazad kao daska).

    The good news is - bilo pa proslo :D

    Daklem, stisnite zube, budite dosljedne, ventilirajte se tu na forumu a ne pred njima i proci ce 8)

    Al da cete zadobit koju sijedu dok ne prode, to sigurno

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Suncemojemalo nisi ne mama, bolje da se ispušeš sa strane nego na njemu, i ja tak znam napravit, a i sveki već kuži kad je frka pa ga uzme i prošeću, il kaže odite vi nekam. I stvarno vratim se preporođena, ohlađena, i nije mi žao jer znam da ću tak biti bolja i njemu. Njima uvijek treba pristupat hladne glave, treba bit dosljedan, kak god to zna bit teško.
    Sad vidim da Roko nije jedini koji se baca glavom unazad, Ancice sad si me utješila, ja sam isto mislila da ćemu glava puć na pola kad zvekne po pločicama. Al se on zna bacat unazad i od veselja, i recimo kad se mazimo a on se samo baci unazad, al bogme kad je sam i kad nas nema blizu strogo pazi kak će se bacit. Mudrijaši mali.

  25. #25
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ancice, to je Fiona pocela raditi! :shock: I to danas!

    Nesto joj ne pase i hop! eto nje na ledjima. Sto je najgore, par puta se tako zveknula da je briznula u neutjesan plac , bas se vidjelo da se grdo puknula. Iducih par puta kad se bacila, uspjela sam ju uhvatiti na pola puta. Ne znam jesam li trebala ili nisam, ali nisam htjela riskirati da se ponovno lupi.

    A nije da joj zabranjujem puno toga, samo "osnovne" stvari tipa guranja prstica u steker (iako smo ih zastitili) i slicno. Fakat joj je uzasno puno toga dozvoljeno. Ali ne, ona si zamisli da hoce neku odredjenu stvar i ako ju ne dobije, eto ti histerije.

    Sto uciniti?! :?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    o.k., sad sam skulirana, ali s ovakvim početkom dan je mogao otići u sasvim krivom smjeru Probudili smo se, počeli spremati i pukli na živce...sve je bilo NE, ako je hoću promijeniti, kaže Vibo će, kad on dođe onda će mene...tako za sve...na posao sam došla u 8,30 umjesto u 8..uz sve to kiša, gužva, šef, a ja..mislim na to gdje sam falila, zašto se ona tako ponaša? :? Još jedan šok me stalno muči..jučer joj objašnjavam dok smo prelazile cestu kako mi se ne smije više otrgnuti jer je to opasno, može naići auto i bla, bla-budi dobra djevojčica, a ona sama sebe UDARI PO LICU! Kao zločesta je bila, pa kazna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EEEEEEEEEEEEEjjjj, mi je nikada nismo udarili!!!!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    bila sam preoptimistična, ipak nisam skulirana i dan je bljak...

  28. #28
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Kaj nam je raditi? Ono što i sad radimo, opskrbiti se golemim količinama ljubavi i strpljenja i stalno imati na umu da tako mali klinci misle, ali ne logično i da je zato našoj dječici još stoput teže nego nama jer pokušavaju shvatiti kako funkcionira ovaj komplicirani svijet

    Teško je naučiti biti veliki i dobar, ali uz našu pomoć i hladnu glavu, sve će biti lakše

  29. #29
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ona sama sebe UDARI PO LICU! Kao zločesta je bila, pa kazna
    pa to ni meni nije jasno!to udaranje po licu.
    poklopilo se sa odlaskom u jaslice, a opet nebi htjela sad paranoično povezivati to nešto negativno sa jaslicama.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    tweetice jel ti padne na pamet da su možda to vidjeli od druge djece ili ne daj Bože teta?!!!! :shock: Ali naše tete su fantastične, pa ne mogu to provarit..Tako mi se stegne srce kad se sjetim...Ima li među rodicama kakva psihologinja ili teta da nam kaže 2,3 riči..

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Edita tuce mene i MM-a, recimo ako joj ne damo na kompjuter, ili joj smetam jer ne moze proci od mene. I igracke baca, ako joj nesto ne stima. :shock:
    Danas se zaigrala u svojoj sobi, a ja pozurila da napravim rucak za to vrijeme. Odjednom podje cujem prasak, njenu vrisku, udaranje. Ja dotrcim, a ona ljuta sto ne moze da izvadi nekakvu igracku, pa iz kutija sve pocela bacat oko sebe:shock:
    Najnovija fora joj je da hoce da sjedi kod nas u krilu dok jedemo. Ona naravno nece jesti, nego hvata viljuske, nozeve i slicno...
    Koliko sam isprepadana, sinoc sam sanjala da je izvukla veliki noz i mlati njime.

  32. #32
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    MajaMajica ma palo mi je , ali samo na djelić sekunde, jer su tete toliko ok da ne da nema šanse, već bi stavila ruku u vatru da one nemaju veze s tim.
    e sad, tu su klinci!
    nekoliko dana nakon što je Fran krenuo u vrtić, dok sam ja stajala sa tetom koja je presvlačila jednu djevojčicu, i pričala mi kakav je koji klinac, Frana je nalupao, malac o kojem je teta taj tren pričala kako je jako brižan i nježan jer ima manjeg bracu i mama jako puno priča s njim o osjećajima i bla,bla,bla......

    E pa taj po teti nježni malac,koji pomaže oko beba je lupao Frana i vikao :"Ti si beba, ti si beba!" Dok je moja mama došla do njih on ga je već dva put lupio i srušio na pod .

    To mi je malo , jer znam da teta ne može u svakom trenu imati njih sve u vidokrugu.
    Jucer sam Franu primjetila plavu čvrgicu na glavi. ne znam jel se sam lupio ili .......
    Ustvari kad malo bolje razmislim, teta me nakon nekoliko dana pitala kakav je Fran doma od kad je krenuo u jaslice.
    Danas ću joj ići reći za to lupanje po glavi!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Kad ga cuvaju dede i bake, ako padne i lupi se npr na stolicu, onda oni tuku stolicu i kazu joj da je zlocesta sto je lupila Franu. I on se onda ne place i puno to sve bolje primi, ali sad ga vidim da ako se lupi negdje onda sam tuce, neki dan zid i govori mu da je zlocest. Bojim se da s vremenom ne bi poceo lupat neko drugo djete jer je "zlocest". A u zadnje vrijeme zna i mene ili MM maznut i rec nam da smo zlocesti ak mu nesto ne dozvolimo.

  34. #34
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Pridružujem se s Lovrom na ovom topicu....
    dakle sve što je NE (stvarno ne koristim tu riječ često), to je kao da mu mašem crvenom krpom pred licem...onda krene na to (utičnice, liniju, itd itd..) i ukoliko mu se ja ispriječim započinje vrištanje i histerija. No dobra je vijest da ne popuštam, ne dižem glas, već mu mirno objasnim zašto ...nakon malo histerije popusti i već je druga osoba.

    A samo-ozljeđivanje, kod nas je lupanje glavom u zid.... :shock: :shock: mislim da ne moram niš reći....

    Teti čuvalici, nikada ali ama baš nikada nije ispusti niti vriskić, a i ona mu brani sve što i mi..... :/

    Mislim da nam Lovro bude dao papra.....

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    I Pia histerizira i to ponekad izgleda strašno. Gledam je onako u čudu i ne mogu vjerovati da je to ono isto milo dijete koje se mazi ujutro s nama u krevetu.
    U takvim situacijama, jednostavno se postavim i kažem NE, a ako ona počne histerizirati, okrenem se na drugu stranu i pravim se da je uopće ne doživljavam. Onda ona prestane i dođe mi se maziti.

    Ponekad me posluša i prestane s nestašlucima. Evo, npr. jučer: Uzela je otvarač s police u dnevnoj sobi i kad sam joj rekla da to ne smije i da vrati na mjesto, okrenula se i vratila je otvarač otkud ga je i uzela.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    Suncemojemalo hitno traži od bake i dede da promijene taktiku iz zločesti zid u dragi zid! Moj nećak je tako krenuo a sada tuče sve oko sebe. Nije agresivan ali ide na snagu. Probaj to preduhitriti!
    I mene to isto čeka za koji mjesec sa bakom i dedom ali već sad inzistiram na dragi umjesto zločesti . I sretno!

  37. #37
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    suncemojemalo, tako je moja mama jos prije dva mjeseca franu kad je sam sebe zakacio za stol i pao, rekla da je stol zlocesti i lupila rukom po stolu. rekla sam joj da to ne radi jer ce tako lupiti i neko dijete u vrticu.uostalom sam je kriv sto je zakacio za stol, pa ako mu je vec nesto zeljela reci, trebala je reci da bude pazljiviji.sva sreca da mi je mama razumna pa je rekla kako imam pravo i da uopce nije razmisljala o tome.


    ja se jedino bojim da postoje roditelji koji ne razmisljaju na ovakav nacin.

    btw. danas je jedna curica (inace mirna) sorala jednog djecaka.i to se u nekoliko navrata (svaki put kad bi teta okrenula ledja) vracala na istog malca. cini se da joj je fakat stao na zulj :/

    btw.otisla sam u jaslice razgovarati sa tetom o lupanju vlastite glave. rekla je ono sto sam i ocekivala, da su to radili i njeni decki. Ona misli da Fran nije tuzan u jaslicama, jos nije adaptiran ali mu jako dobro ide, kaze ona.

    MajaMajica fakat sam u nekoliko navrata pokusala proceprkati, tuce li se, tuce li ga netko, tuce li sebe netko pa je to vidio, i da li ona misli da je to poceo raditi zbog tuge ili nesigurnosti, ali ona me uvjeravala da je to jednostavno faza.

  38. #38
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Tweety, kod nas slična stvar!
    Nika je počela udarati mene i MM. Nije mi bilo jasno odkud joj to, kad ono moja mama isto udara mjesto di se ona udarila!
    Sad to više ne radi i Nika je prestala udarati nas!
    Inače je prilično smirena, ne histerizira puno, pa su me ovi ispadi sa udaranjem zabrinjavali. Ali eto, uspjeli smo to riješiti!
    A ovo sa Franovim lupanjem glave mi nije jasno!
    Možda je vidio od nekoga u jaslicama!?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ne vjerujem da se djeca ugledaju na nekoga ili neko drugo dijete, pa onda tuku sebe ili druge. ta faza dolazi tek poslije, a ne kod tako male djece.
    Mislim da je to faza u kojoj se dijete upoznava sa stanjima ljutnje, bijesa, zbog neke nemogucnosti. I ta tuca je cisto refleksna reakcija vlastite nemoci.
    Proci ce kao sto je sve do sada proslo.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa
    Kad bi si dala malo vise vremena, sjetila bi se barem 10-tak primjera za koje sam cula gdje su roditelji visoko obrazovani na humanistickim fakultetima (pedagogija, psihologija, soc. rad...) potpuno nespremni za odgoj vlastitog djeteta. Cini se da je vlastito dijete puno teze odgajati nego se "baviti" drugom djecom. A cesto puta mozemo vidjeti da su ucitelji "odustali" od odgajanja djece u skolama...
    u potpunosti se slažem!!!
    iako sam ja takav roditelj... (psiholog)
    sve je to divno u teoriji, ali sam prve sekunde sa svojim Jopcem shvatila da sva teorija pada u vodu.
    a ove napade histerije vidjela sam kod svoje nečakinje (4,5) gdje njezini roditelji to rješavaju vrlo jednostavno - ignoriraju ju (naravno jednim okom paze da se ne ozlijedi u tom šizenju i ludanju). kada napad prođe, sjednu i porazgovaraju sa njom o tome zašto se tako ponašala i sl.
    I pali.
    oko jedne stvari samo 2-3 puta napravi istu scenu. (kupovanje igračaka i sl.)
    ali te scene stvarno mogu potrajati i po sat vremena.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa
    Kad bi si dala malo vise vremena, sjetila bi se barem 10-tak primjera za koje sam cula gdje su roditelji visoko obrazovani na humanistickim fakultetima (pedagogija, psihologija, soc. rad...) potpuno nespremni za odgoj vlastitog djeteta. Cini se da je vlastito dijete puno teze odgajati nego se "baviti" drugom djecom. A cesto puta mozemo vidjeti da su ucitelji "odustali" od odgajanja djece u skolama...
    u potpunosti se slažem!!!
    iako sam ja takav roditelj... (psiholog)
    sve je to divno u teoriji, ali sam prve sekunde sa svojim Jopcem shvatila da sva teorija pada u vodu.
    a ove napade histerije vidjela sam kod svoje nečakinje (4,5) gdje njezini roditelji to rješavaju vrlo jednostavno - ignoriraju ju (naravno jednim okom paze da se ne ozlijedi u tom šizenju i ludanju). kada napad prođe, sjednu i porazgovaraju sa njom o tome zašto se tako ponašala i sl.
    I pali.
    oko jedne stvari samo 2-3 puta napravi istu scenu. (kupovanje igračaka i sl.)
    ali te scene stvarno mogu potrajati i po sat vremena.

  42. #42
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ja sam pokušala ignorirati to lupanje samog sebe, tako da ne vidi nikakvu reakciju od mene, ali nekad mi pobjegne, a on odmah skuži promjenu na mom licu.

    Jooj nadam se da će ubrzo prestati jer mi je tugaljivo gledati kako se pljušće.

  43. #43
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Dizem ovaj topic sa pitanjem: L. uskoro puni godinu dana, ali kako se mala zna dreljiti kada nije po njenom, pa me zanima da li je premala za neke odgojne metode? Meni se cini da ja nju mogu lijepo posjesti pored mene i pricati joj da to nije lijepo i da me boli kada me cupa, stipa i grize, ali ne vidim da to ima nekog odjeka. A sto boli kada cupa i grize !!! Zmaj mali!

  44. #44
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mislim da nikada nije prerano za objašnjavanje. Treba reći kako se osjećamo, zašto smo ljuti i što se na radi jer nekome nanosi bol ili ga vrijeđa. Dijetetu učenje nikad nije pre rano.

    Ja sam Mii stalno objašnjavala, što još uvijek činim i kada se dese histerične situacije ona se luti vrlo kratko i posluša što joj želim reći i objašnjenje je uvijek umiri.
    Stoga, samo naprijed...

    :D

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Nisam odavno pisala o razvoju situacije. naime, prestalo je ono dugotrajno histerizovanje, ali sada imamo lupanje glave od pod. Ponekad i od zid ili prozorsko staklo, ali najcesce je lupanje od pod.
    Nacuturi se ko noj (kao da ce kolut naprijed napravit), te jako udari barem 3-4 puta. I to cesto bez vidljivog razloga.
    Jel ima neko slicnu situaciju? Dokad to traje?

    p.s evo vec je pocelaaa. Odohhhhhhhhhh....

  46. #46
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    I što ti radiš dok ona to čini? To nisam još vidjela! Nadam se da nema kvrge! :/

  47. #47
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Katarina ne lupa glavom ali se baca na pod. Obično na trbuh i jš spusti glavu. To radi već par mjeseci i nije prošlo. Ženska je i inače vrlo temperamentna i hoće da je sve po njenom. Npr. neće dati ruku prek ceste.

  48. #48
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mia je zapravo nekoliko puta izvodila bacanje, no ja bi je uzela u ruke i pustila da se isplače, i pitala da mi kaže zbog čega se ljuti. I tako kad se te situacije ponavljaju, završe bez histerije, a ljutnjom koja prođe kad porazgovaramo.
    Više se ne baca.

    Treba im staviti štitnike za glavu i koljena!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    I što ti radiš dok ona to čini? To nisam još vidjela! Nadam se da nema kvrge! :/
    Dignem je sa poda. Sta cu drugo?
    Inace mislim da je njena nervoza zbog toga sto veoma malo po danu spava. Sada i navecer, jer joj je odjednom niklo osam zuba. Mislim, u roku od mjesec dana.
    Po prirodi je veoma veselo dijete, ali u zadnje vrijeme s vremena na vrijeme uleti u neku huju (ako znate sta to znaci).

    Sada smo imali jedan kraci ispad. Vjerovatno je pospana, ali je ne mogu uspavat jer za pola sata imamo termin kod ljekara.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Da vam se opet malo pozalim. U zadnjih par dana, ak mu nesto ne pase onda me gura od sebe i tuce uz uzasni dernjavu i dreku. Probala sam ga ignorirat, otic u drugu prostoriju, al on ide za mnom i tuce me. A zna maltit i sebe. Tocno vidis da nekak zeli tu frustraciju iskazat al ne zna kak. Neki dan je bilo najgore do sad, to jos nisam dozivjela. Prekjucer kad me tuko rekla sam mu da to nije lijepo i da ak me nastavi tuc (dijeli mi samare) nece vise dobit pusu od mene. I jucer se zalio dedi da je mama zlocesta jer mu nece dat pusu. I onda skuzim da je to bilo jako krivo od mene. Samo da vec jednom i ta faza prode. Imamo i razgovore poslije i kaze da vise nece, al imam osjecaj da jos nije ni reko necu vise a vec je zaboravio sta smo pricali :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •