Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: A što s više djece

  1. #1
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno A što s više djece

    Ja s prve dvoje djece niasm čula za AP ali sam ga mislim provodila prema instiktu. Jednostavno mi ništa drugo nema smisla.
    Problem: Anja (5 godina) još uvijek ne može sama zaspati i dolazi k nama u krevet. Ima svoju sobu od 3 godine ali ju izbjegava u širokom luku. Nikad ismo od toga radili neki problem. Aleksandar (19 mjeseci) spava u krevetiću do našeg kreveta i iako je do sada tražio samo našu blizinu, odnosno da mu dam ruku preko ogradice, sad je počeo plakati po noći i tražiti da ide k nama u krevet. I to baš sad kad sam ga već htjela preseliti u sobu s Anjom (možda bi i njoj to nešto značilo), jer eto za koji mjesec stiže treće. Nema šanse da svi spavamo u istom krevetu. Imate li kakvu ideju kako da to riješimo.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozda da probate skinuti stranicu s kinderbeta pa ga naslonite na svoj, tako cete imati vise mjesta, pa malac bude htio ostati u svom krevecu.

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Kinderbet je tik uz naš krevet i nema puno veze je li stranica gore ili ne. Stvar je u tome što on hoće između nas tako da mu ja stavim ruku ispod glave. A i Anja hoće na sredinu, a oba dva jako riču i onda još ona njega miluje a njemu to ide na živce.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    62

    Početno

    MI spavamo četvero u krevetu i izveli smo to tako da smo spojili bračni krevet s krevetom za jednu osobu tako da svi možemo biti komotni.Krevetić smo izbacili potpuno da ne zauzima mjesto,ionako ga nismo ni koristili.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Paulo mje uvijek spavao između nas.
    kad se rodio Nino u početku nam je bilo jako teško jer se beba stalno budila za papat noću , pa se i paulo budio i gurao se u moje naručje.
    tako da nitko od nas nije spavao.
    kako nije htio spavati u svojoj sobi prebacili smo ninov krevetić u dječju sobu, s tim da sam ja spavala na Paulovom krevetu, a Paulo sa tatom u bračnom.
    znam živa komplikacija, ali nama je jedino tako funkcioniralo tih prvih 4 mjeseca dok se Nino nije malo ustalio sa spavanjem.
    barem je tata ujutro odmoran išao na posao, a i Paulo je spavao.
    kasnije smo paula na razne trikove namamili u njegov krevet s tim da je i Nino ostao sa njim u sobi i tako je do danas.
    naravno Šetnjice noćne su još prisutne: oni kod nas , ja u njihovu sobu, Paulo za mnom......

  6. #6
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Anja je pristala da Aleksandar ide k njoj u sobu, pa ćemo to probati izvesti ovog vikenda (nisam spremna na to u radne dane - i onako se teško izvučem iz kreveta u 6:00 :? ).
    Javit ću vam kako to ide, ali mslim da ćemo šetati sve u šesnaest.

  7. #7

    Početno

    poslid ne brini, našetavanja će biti uvijek!!!
    nego ni moja morana nije htjela sama u svoju sobu pa smo prebacili i krevetić sa ivom kod nje.... onda ti se iva dizala noću i prešetavala u moranin krevet, pa smo im kupili veći da mogu zajedno spavati......
    na kraju smo ih, kad se matija rodila i počela spavati cijelu noć sve tri(pred godinu dana) prebacili u našu spavaću sobu a našu sobu u njihovu malu sobu(sad imaju svaka svoj krevet) tako da one imaju više mjesta.....
    nego ako pogledaš moj potpis i izračunaš da morana ima 9, iva 7 a matija 3,5 godine, i ako ti kažem da još ima našetavanja po noći, sve ćw ti bit jasno,a za tri mjeseca dolazi još jedno maleno...........

  8. #8
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Hvala ti. Nije baš utješno, ali bar znam da nije nenormalno.

  9. #9
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Da vam obavijestim kako to klapa.
    Pa ovako: Alex ide prvi spavati u svoj krevetić (naravno da ja ležim na krevetu kraj njega dok ne zaspi). Anja obično zaspi u dnevnoj sobi s nama pa je onda prenesemo u njen krevet. Oko 1 sat u noći zove jedan ili drugi (sasvim nevažno). Onda ja ustanem, malo legnem kraj nje ili odstojim kraj njega i kad zaspe vratim se u naš krevet. Onda oko 2-3 dojuri Anja u naš krevet i u polusnu se ubaci između nas. Nekoliko minuta poslije zove me Aleksandar i onda ja odem k njemu i legnem na Anjin krevet, a Anja ostaje kod tate i tako spavamo do cca 5.30 (što je malome normalno vrijeme za ustajanje). Onda on dođe k meni se maziti cijelih 5 minuta, a onda mu se više ne spava pa smisli barem pet stvari koju mu trebaju (od tute do hrane), pa onda nas dva ustanemo. Tata i Anja spavaju malo duže (barem do 6.30).
    Sve u svemu i nije tako loše. :wink:

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno više djece

    kod nas je ovako: jedan od nas (muž ili ja) spava u bračnjaku sa Striborom (2 god.), a drugi u boravku s Grigorom (4 mj.) koji je u košari od kolica.

    baš ovih dana planiramo prebaciti maloga u kindač.

    samo da napomenem, Stribor je do jedno godinu dana uredno spavao u svom kinderbetu i to cijelu noć bez prekida za hranjenje (uglavnom). znao je prijeći kod nas na maženje samo pred jutro. a onda, uopće ne znam kako, kinderbet mu je postao premali, stalno se bacakao i lupao glavom - pa je završio kod nas. i sada jako nemirno spava, koji put padne i s kreveta (a može pasti samo na jednu stranu - ispod noga). e, sad... kad mlađi preraste kinderbet, nemam pojma kaj ćemo. nemremo stati svi u isti krevet, jedva možemo spavati mi sa Striborom (u sadašnjoj fazi bacakavog spavanja).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •