Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: "stara baba"

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Moja je ničim izazvana u polupraznom dućanu (svi su ju lijepo mogli čut) dreknula: u pi... mate.... Svi su popadali od smijeha, a ja :shock: . Bilo mi je strašno neugodno...

  2. #52
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    moj sinek će za 2 mjeseca imati 6 godina, i naravno da su mu omiljene riječi ove koje se tu spominju. ali, rekla bih ipak da nije samo vrtić za to "kriv". naime, R spada u povučenu djecu i on se fakat u vrtiću s rijetko kim igra i druži, tak da sumnjam da je to baš tam pokupio. ali sam sigurna da su mu npr."idioti" i slične riječi iz spužvaboba, točnije, kalamarku je to najnormalnija spika...

    i nije mi toliko bed kaj on koristi te riječi, nego mi je veći bed kaj ih uvijek utakne na krivom mjestu u krivo vrijeme, slično ko neki klinci iz priča gore.

    i ne radujem se nekaj osobito tome da će ta faza proći, jer, kao i tiwi npr. znam da će onda doći neka druga faza...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    ivy,moj nećak je također počeo se neprimjereno izračavati otkad je krenuo u novi vrtić(nj epiteti su puno drastičnij od onih koje si ti navela,nakon nekon vremena samo je prestalo,ignorirali smo ga u smislu da se nitko nije smijao ni upečatljivo reagirao,dobivao bi neke sitne kazne,tu i tamo koji prijekor pričala se priča-to je stvarno ružno,to rade male bebe a ti si veliki dečko,teta je jako tužna kad joj ti kažeš da je stara baba itd,to će se iskorjeniti kroz neko vrijeme.mi smo skužili da je problem što neku djecu iz vrtića roditelji "potiču" u tome svojim neprimjerenim reakcijama smijanjem itd a neka to rade prema roditeljskom modelu i primjeru

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Bipsić prvotno napisa
    moj sinek će za 2 mjeseca imati 6 godina, i naravno da su mu omiljene riječi ove koje se tu spominju. ali, rekla bih ipak da nije samo vrtić za to "kriv". naime, R spada u povučenu djecu i on se fakat u vrtiću s rijetko kim igra i druži, tak da sumnjam da je to baš tam pokupio. ali sam sigurna da su mu npr."idioti" i slične riječi iz spužvaboba, točnije, kalamarku je to najnormalnija spika...

    i nije mi toliko bed kaj on koristi te riječi, nego mi je veći bed kaj ih uvijek utakne na krivom mjestu u krivo vrijeme, slično ko neki klinci iz priča gore.

    i ne radujem se nekaj osobito tome da će ta faza proći, jer, kao i tiwi npr. znam da će onda doći neka druga faza...
    X

    Tv je fakat pogubnija stvar od utjecaja vršnjaka... Moji odaaaavno znaju (jer veliki su, ali režim je ostao isti) ako izuste tako nešto da ćemo mi istog trena tv izbaciti iz upotrebe na neko vrijeme... Kako se toga pridržavaju? Nikako! Televizor je isključen od sredine kolovoza i super nam je bez njega. Rječnik se uredno popravio, a i komunikativnost... Nije prvi put.

  5. #55
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Evo moram...jednostavno moram ovo ispričati. Puknut ću ako ne izbacim to iz sebe.

    Moj nećak je krenuo u vrtić sa 3 kao i svi. Do tada uvijek doma i bio je pravi mali anđelak. I govno smo zvali đurica... Nikad ružne riječi.
    Krenuo u vrtić i ideeeee priča...

    U prvom tjednu već je došao doma pa svaki dan...glupačo...gusko...i da ne nabrajam. I ubrzo jednog dana pita on mene na samo..."teta šta je to pi...(ženski spolni organ)?" Dobro da nisam pala sa stolice. I obavim ja sa njim razgovor..."i zlato tetino to nije lijep izraz, to je ružni naziv za žensku pipicu...to se tako ne kaže...nemoj da te čuju mama i tata...itd. itd"
    I prošlo malo vremena ja sam to ispričala već bila ukućanima i mi se svi nasmijali i zaboravili. Došla meni u goste moja vjenč kuma i u vrtu ja joj kažem neka sjedne i proba novu ljuljačku, a ona će meni "ne mogu sjest na tu dasku bez jastuka prehladila sam se dole", mali se igrao nešto oko nas i ni dve ni tri pa ko iz topa "a šta si se prehladila na pi...?"

    Popadali smo dole. Znam da nije lijepo i sigurno iritira ako je konstantno, ali meni je ta scena ostala i svaki put se nasmijem kad se sjetim

  6. #56
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa
    I govno smo zvali đurica...

    baš mi je drago što si nam se vratila

  7. #57
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    baš mi je drago što si nam se vratila
    Moja malenkost vama na usluzi drage moje

  8. #58
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno Re: "stara baba"

    Citiraj ivy prvotno napisa
    joooj, alen mi se na vrh glave popeo sa ružnim rječima koje pokupi u vrtiću!
    taman malo mira bilo preko ljeta, i evo ga, već sa prvim danom među djecom krenuli "guzica", "stara baba" i "kakanje" u svim varijacijama
    jel vi imate takvih iskustava ili je moje dijete karakteristično? :/
    mislim, mogu ga ja ignorirati ili ga opominjati ili ne znam što, ali to im je glavna fora u vrtiću i svi "glavni dečki" tak govore...a dijete mora biti u toku
    kad to prestane?! ne mogu ga više slušati. ne mogu goste zvati jer će svi pomisliti da je stara baba ekskluzivno za njih

    i kada se upristoji i hoće biti dobar,čujem ga kako u sobi mantra sebi u brk dok se igra :?
    a to ti misliš da imaš problem, ali slušaj ovo: moj brat je jednom rekao za Betty (našu kujicu) glupa kuja. Jednom je bilo dovoljo da mala ponovi isto 200 puta i to baš pred odlazak njegovim starcima. Mantram i molim samo da to tamo nije rekla babi 8)

  9. #59
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    podižem
    rješili smo se stare babe, ostala nam guzica
    već je i teti u vrtiću prekipilo i onako mi je šapčući rekla - znate, stalno ponavlja onu riječ sa g i još se smije kada ga opomenem
    doma je malo bolje jer vlada ucjena da jedna igračka ide u smeće za svaku guzicu. to pali, dok se ne okrene i sa smješkom mi bez riječi pokaže pozadinu.
    njega to sve jako zabavlja i moram priznati da na prvi pogled i nije tako strašno jer ima johoho gorih riječi, ali ova mi već na uši izlazi



    da ne zaboravim omiljenu prigodnu - Guzica, guzica, zvoni cijelu noć...

  10. #60
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Jao, nemojte me krivo shvatiti, ali tako su slatki
    Nasmijale ste me cure do suza
    Šegrt Hlapić me zaista nasmijao do suza

  11. #61
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa
    moja je neki dan u busu podigla svoju haljinu i rekla cičavim, zvonkim i jasnim glasom-mamaaaaaa,gle ja imam pipicuuu,a jel i ti imaš pipicu?-te se okrenula susjedu koji je do nas stajao i rekla-gleeeeeee!-ne znam šta joj je došlo,bus se smijao a mene bilo sraaaaam
    pokojna šogorica iz francuske je na svakom obiteljskom ili prijateljskom okupljanju - dizala suknju i pokazivala gaćice ... ona je doduše imala svoj dućan, i prodavala donje rublje... možda će i tvoja

  12. #62
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Jooj, zna biti vrlo vrlo neugodno.
    Ali i da pukneš od smijeha. Ovisno o situaciji i okruženju.

    Npr. nedavno smo prolazili (kao prečicom) preko gradskog groblja i P. vidi dvije žene koje su čistile nadgrobnu ploču i spomenik i stavljale cvijeće u vazu, a P. upita poprilično glasno: "Što ove dvije babe rade?"
    Uuuuuupsssss, rekli smo mu da to nije pristojno i naglo ubrzali korak.
    Ali sve u svemu, čule su ga i čak su se nasmijale, onako srdačno, bio im je valjda, simpatičan (vidjeh krajičkom oka!)

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Moja mala još ne priča al imam dojam da je "baba" djeci najlakša riječ za izgovorit - pa im to ostane navika i ne vide ništa loše u tome...

    A guza - pa od kad se rode mi im tepamo "je li kakala mala guza", pa još u vrtiću tete ako ih pokušavaju naučiti na wc, guza je u centru pažnje non stop... Pa govance, kenjac, prdac, sve me to čeka...

    Jednom bili mi u gostima, i njihova mala je silno željela skrenut pažnju na sebe, doletila do nas, zavriskala, digla haljinu i skinula gaćice! Mi smo ostali onak zbunjeni bez reakcije jer nismo željeli dati joj do znanja da je to dobar način privlačenja pažnje. No nismo ni zamjerili djetetu jer eto, to je sve faza...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •