Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Sretni trenutci majčinstva :)

  1. #1
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno Sretni trenutci majčinstva :)

    Dugo razmišljam o nekoj ovakvoj temi, pa je evo konačno otvaram.

    Dakle, meni se često dogode trenutci u kojima jako intezivno osjećam onaj neki unutarnji mir, spokoj, radosti, ponos i ogromnu sreću i ljubav zato jer sam mama.

    To su trenutci u kojima se sjetim kako je konačno došlo to vrijeme koje sam nekad priželjkivala i bojala se daga neće biti, kako vrijeme brzo prolazi i kako je potrebno ulovit te trenutke u kojima punim baterije jer su ta dva mala, prekrasna, čarobna bića u mom životu i jer sam im mama.

    Sigurna sam da vas ima još koji doživite hrpu sretnih trenutaka sa svojom djecom, onih koji vas potpuno ispunjavaju srećom i koji daju snagu za život, htjela bi da ih tu podijelimo, da podijelimo situacije u kojima smo bile sretne, očarane i ponosne na svoju djecu, ponosne na sebe jer smo s njima nešto dobro odradili.

    Ima hrpa tema na kojima rješavamo različite probleme u životu, neka ova tema bude čista pozitiva



    Evo moj doprinos, danas smo nas troje bili sami bez MMa, išli smo nakon ručka na kupanje, prije nego smo krenuli zhabica je sama tražila da će piškit, skinula pelenu, uzela tutu i po prvi put se samostalno popiškila! a ima tek godinu i 7mj. Pahulja moja mala

    Zhabac je izgleda proplivao! Napravio je 4-5 zamaha bez da dodiruje tlo, pa tako nekoliko puta, što je ogroman napredak jer još prije tjedan dana nije htio izač iz koluta.

    Trenutak u kojem me sve to skupa opralo i skupile su mi se suze radosnice je bio kad su me pustili da napravim svoj đir plivanja, sve smo se lijepo dogovorilli, oni su ostali u plićaku igrat se, a ja otplivat jedan đir, nisam išla daleko ni u duboko, to je ona vrsta plaže di hodaš po pijesku, a nikako da dođeš do dubine, oni se nisu ni makli skoro sa mjesta, svo to vrijeme su se igrali, ona na plaži a on u plićaku, mislim se koja su to prekrasna djeca i kako je s njima lako i kako mi brzo rastu, eto ona je skinula pelenu, a on propilivao - to su meni neki važni trenutci i želim ih se sjetit i da me vesele ko što su me danas veselili. Baš sam bila sretna.

    Moji mali prekrasni miši

  2. #2
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    O tome i ja mastam. Gledam mame i tate kako se vesele radi djece. Dnevne sitnice i njeznosti. Mozda nevezano....gledala sam utakmicu Spanjolska- Italija i plakala kao godina kad su se spanjolci zaletili u publiku po svoje klince... A svi maksimum do cetiri godine. Prekrasno.

  3. #3
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Kad mi se Štrumf osmijehne i vidim njegova četiti zubića, rastopim se. Kad Zmajica ispali neku novu pametnu mudru riječ ili rečenicu, ugodno se iznenadim i budem ponosna što mi je kći tako pametna i velika. Često se pitam zar sam ih ja mogla tako savršene roditi.
    Kad ih vidim da se zajedno igraju i uživaju u tome, suze mi navru na oči i zahvalim Mu što mi ih je dao.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ja pamtim par trenutaka kad su imale 2-3-4 g..
    Jutarnje maženje u krevetu i jako težak dan pun problema predamnom. Malena me gleda toplim pogledom nekoliko dugih minuta bez riječi i onda me onako ko odrasla pomiluje po kosi i zagrli.
    Opet jutro u krevetu, Velika me netremice gleda zaljubljeno i odjednom oduševljena konstatira: pa ja stvarno jesam u tvojim očima!

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    meni je samo žao što sve te divne trenutke ne mogu dokumentirati
    ti njihovi duboki pogledi i ona neka nezemaljska mudrost u njima
    ili kad me nešto boli i ležim, a oni svako malo dolaze provjeriti kako sam pa me miluju i ljube

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Mene Bubamaronja zadnjih mjeseci uvijek dirne svojom nevjerojatnom nježnošću i pažljivošću. Recimo, sinoć, moja mama mu na skype pokazuje da se ogrebala na ruku, on pažljivo pogleda njenu ruku na laptopu i kaže joj utješno "buzo će ti to pjoć". A mene uvijek dođe poljubit ako me nešto boli.
    Ili kad primijeti da nam je nešto drago i lijepo, pa i on surađuje. Prije par mjeseci smo napravili policu za knjige, on bi danima svaki put kad netko pogleda u tom smjeru rekao sav zadivljen "baš je lijepa polica". Ili mi kaže da sam lijepo skuhala ručak. Dam mu nešto, dobijem oduševljeni "o, hvala mama!", kažem da ćemo nešto napravit, on veli "da, to je dobjo, to mi se sviđa". Sav je fin, da sam vidjela na TVu da neko dijete tako priča, rekla bih "kako neuvjerljivo!". Ali kad ga čujem, budem sva sretna, jer zaključim da nije to sam izmislio, nego se tako uglavnom i s njim priča, i svidi mi se to ogledalo nas.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    O tome i ja mastam. Gledam mame i tate kako se vesele radi djece. Dnevne sitnice i njeznosti. Mozda nevezano....gledala sam utakmicu Spanjolska- Italija i plakala kao godina kad su se spanjolci zaletili u publiku po svoje klince... A svi maksimum do cetiri godine. Prekrasno.
    I ja sam se rasplakala (a nisam trudna i ne mogu se vaditi na hormone ). Zbilja me dirnula scena, predivni su bili.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mene u zadnje vrijeme dijete iznenadi kad me nešto pita (npr. kako si spavala, kako si), ja odgovorim, a on kaže: drago mi je to čuti.
    Baš mi je to onako nekako nježno.

  9. #9
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    zhabica svaka čast na temi
    naravno da su ti to veeeliki trenuci, skidanje pelene i proplivavanje
    ja se sjećam kad je moje dijete to savladalo iako ima godina od tog dana

    evo, jutros me preplavila radost kad mi se moja 2. mjesečna beba osmjehnula i zagugutala
    sinoć kad je starija izljubila mlađu od glave do pete i tepala joj "ti si moja ljubav"

    ma ima puno takvih trenutaka, samo kod mene je tek sad došlo do toga da ja to sve češće primjećujem -
    sad kad imam dvoje djece

    naravno da sam i sa straijom doživljala jednako - posebno me mir ispunjavao kad je prelazila na neki viši level u razvoju
    ali s dolaskom ove bebe ja sam se jako promijenila i to me veseli
    puno sam mirnija, zadovoljnija općenito iako se u mom životu nisu neke okolnosti drastično promijenila u odnosu na prije -
    samo sad više vidim pozitivno a manje se trošim na ono negativno. zapravo osjećam onako jednu sreću koja me cijelu prožima
    predobar je to osjećaj i to mi mogu darovati samo moje djevojčice

  10. #10
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pamtim par trenutaka kad su imale 2-3-4 g..
    Jutarnje maženje u krevetu i jako težak dan pun problema predamnom. Malena me gleda toplim pogledom nekoliko dugih minuta bez riječi i onda me onako ko odrasla pomiluje po kosi i zagrli.
    Opet jutro u krevetu, Velika me netremice gleda zaljubljeno i odjednom oduševljena konstatira: pa ja stvarno jesam u tvojim očima!
    ovo su mi trenuci za pamćenje dok si živ
    tako je mene moja E. znala gledati grliti do je bila sasvim majušna
    a pošto sam studirala u to vrijeme kad bi se vratila, ona je svima u vrtiću vriskala kako je mama položila ispit!

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Topic !

    Kad bolje razmislim, često nisam svjesna posebnih trenutaka kad se događaju, nego se osvijestim tek puno kasnije...

    Primjeri:

    Nisam vidjela starijega kako je prohodao jer sam ležala na čuvanju trudnoće.

    Kasnije on dugo duuugo nije mogao skakati na dvije noge (negdje do pete godine) i onda sam samo jednom primijetila da može, a taj konkretan trenutak mi je promaknuo. Ali sjećam se trenutka kad ne naučio voziti bicikl (varala sam ga da ga držim )

    Promaknuo mi je i trenutak kad je mlađi progovorio (ne mogu se sjetiti da je ikada mucao ili nešto krivo izgovarao, nema toga...)

    Mom starijem se polaaaako popravljao vid, motorika, sluh, govor.... Nikad nisam bila odmah svjesna poboljšanja sve dok doktorica npr. nije rekla "ne trebate više na vježbe svaka 3 mjeseca". Imam filmić gdje se vidi i čuje koliko loše govori moje starije dijete u dobi od neke 3 godine... takve me stvari podsjete da su neki problemi riješeni, prošli, da ih je prerastao i da ih nema više.

    Mlađi je isto tako polaaaaako usvajao samostalno čitanje i samo sam jednom primijetila da razumije to što čita (negdje krajem trećeg razreda) i da mu više ne treba pomoć. Negdje prije par godina vratio s ljetovanja kod bake i dede i izjavio da može preplivati veliki bazen (nisam bila svjesna toga dok me nije uvjerio).

    Odjednom je moj stariji visok 160 cm, odjednom ima nogu 42/43, odjednom oba sviraju na sintiću i lijevom rukom iako ih to nitko nije učio, zdravi su i veliki, škola ide dobro, a kad bolje razmislim sad bi se tu moglo nadrobiti pet strana stvari na kojima čovjek treba biti zahvalan...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.07.2012. at 09:07

  12. #12
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    baš ste me raznježile. dođe mi da odemo po nju u vrtić pa da se mazimo (jedino šta bi onda opet morala cijelu noć raditi)

  13. #13
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mene u zadnje vrijeme dijete iznenadi kad me nešto pita (npr. kako si spavala, kako si), ja odgovorim, a on kaže: drago mi je to čuti.
    Baš mi je to onako nekako nježno.
    E to Bubamaronja radi kad nastane neka tišina, pita "a kako si ti meni?", nasloni se na ručicu i gleda me kao da ga to najiskrenije zanima. Dušu bi mu čovjek razgolitio, ali u tom trenu sve nestane i moj odgovor je "najbolje na svijetu".

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    I da, Žabice, super topic

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    evo nešto friško na ovu temu: jutros sam išla podići svjedodžbu moje prvašice (ona je na moru). Znala sam da će biti sve petice i sve super, no kada sam po izlasku iz škole zaista pročitala još jednom njezino ime, ocjene i pohvalnicu, srce mi je zatreperilo od ponosa i kao da sam hodala pola metra iznad zemlje nekoliko trenutaka. Nisam to očekivala niti radila big deal od uspjeha u prvom raszredu, ali potpuno me ponijelo tih nekoliko trenutaka:ispunjenost, sreća i ponos što sam njena majka (a znam da nije Nobel i puuno je još godina školovanja pred nama), ali trenutak je bio potpun i savršen....i dobra energije (iako je zanos splasnuo) me nosi kroz cijeli dan....samo mi nedostaje curka da ju zagrlim i kažem kolko sam ponosna (još samo 12 dana...)

  16. #16
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    ja se skoro rasplakala kad su imali završni nastup na ritmici. A kad mi ničim izazvana kaže "mama, ja tebe volim" ili "ti si moja mama" sva se rastopim. A onda mi srce pukne kad se sjetim da sam jutros vikala na nju

  17. #17
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    kad se ujutro probudim i vidim spokojno lice svoje kcerke ....a ako mi se jos nasmijesi u snu ....

    kad je nesto odusevi kao npr jucer rodjendanka torta njene sestricne ...pa skakuce u mjestu i mase rukicama

    zhabica hvala za topic

  18. #18
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Ja sam se totalno rascmoljila na sve vaše priče
    Stvarno je prekrasno koliko radosti unesu ta mala bića u život!
    Baš mi je drago da vam se sviđa tema

  19. #19
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Predivna tema!
    Trenutke kakve opisujete doživljavam svakodnevno sa svojim ljubavima Najdraži dio dana mi je jutarnje maženje, kada braco i njegova ceka leže zajedno u krevetu, čupavi, snenih očiju i gledaju jedno drugo, on nju zagrli, a ona mu se nasmiješi najiskrenijim bebastim osmijehom. Promatram ih zajedno i srce mi je puno, kao da vrijeme stoji i sve drugo je nebitno. U zadnjih nekoliko dana ona je počela pokazivati da joj je braco najdraži od svih nas. Svima se nasmiješi kad joj se obrate, ali kad ugleda njega počne se ritati, smijati na glas i vrištati

  20. #20
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    mene je jako rasplakala završna priredba u vrtiću i oproštaj predškolaca od vrtića
    moj sin, koji je po prirodi mrgud i koji dugo, dugo u vrtiću nije htio sudjelovati u zajedničkim aktivnostima, je na toj priredbi pjevao u sav glas, glumio i bio sav veseo i ponosan
    vrtić - i, naravno, najbolje tete na svijetu - mu je puno pomogao da izađe iz svoje čahure i da nauči pristupati djeci
    taj dan sam bila najponosnija na svijetu


    divni su mi i oni trenuci kad su moja djeca nježna jedno prema drugome, kad najstarija srednjemu kaže: Ljubavi moja
    ili kad se najmlađa mazi sa najstarijom nakon što ju je velika seka istuširala
    ili kad se nešto naljutimo na najstariju pa vičemo na nju, a srednji je brani i ljuti se na nas

  21. #21
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Zhabice

  22. #22
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    divni su mi i oni trenuci kad su moja djeca nježna jedno prema drugome, kad najstarija srednjemu kaže: Ljubavi moja
    ili kad se najmlađa mazi sa najstarijom nakon što ju je velika seka istuširala
    ili kad se nešto naljutimo na najstariju pa vičemo na nju, a srednji je brani i ljuti se na nas
    za ovo će mi trebati još djece

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I ja sam nedavno imala par takvih trenutaka. Završna baletska priredba, i moja divlja i neposlušna kćer, koja živi da bi kontrirala, je najednom bila ljupka i mila balerina, radila sve kako treba, zablistala, bila glavna, vođa svoje grupice balerina. I pohvalili su je puno, da je marljiva, da je poslušna, pažljiva, da prati, da se trudi. A meni srce ko kuća!

    Isto tako se raspametim svaki put kad vidim da oni beskrajni razgovori, pregovori i naša objašnjavanja urode plodom kad se najmanje nadam.
    Sinoć sam joj rekla da sam jako ponosna na nju, a ona je na to rekla: i ja sam ponosna jer si mi najbolja mama

  24. #24
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Zhabice, tema je super...

    moji napokon izlaze iz faze krpanja, tocnije, manji raste pa je i interakcija medju njima drugacija...

    ali dok su jos bili mali, ne znam vise o cemu je bila rijec, samo se sjecam da je veci rekao: ja nisam sam, ja imam brata..

    ili nedavno, manji nad lavaboom i nesto mu je bilo upalo i rasplakao se. A veci nije skuzio sto se dogodilo, valjda je mislio da mu je stajaznam lavabo pojeo ruku. Jadan je sav u suzama, momentalno mokrih obraza, dotrcao do nas, tresao se, jedva je uspio objasniti...sav se jadan prepao za svog brata...

    kad vidim koliko se znaju pokrpat i posvadjat, samo se sjetim da se ipak vole...

  25. #25
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Evo da se pridruzim Peterlin i da podignem prosjek godina.
    Moja je 12 i barem jednom dnevno ako ne i i puno češće me preplavi sreća i rastapanje na sve i svašta.

  26. #26
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    trenutak koji pamtim:
    S. je imao oko 3,5 godine, idemo nas dvoje ujutro u vrtic, vodim ga za ruku, u jednom trenutku on kaze (nicim izazvam): mama ja te volim

  27. #27
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Sjedim prije 2 godine i u krilu držim svoje usnilo 6.-mjesečno dijete, divno, rumenih obraza, i primjetim svoj odraz u ogledalu spavaće sobe, kako sam zadovoljna, sretna, i u stvari prvi put vidim sebe kako izgledam kada sam sretna. I onda trun tuge da to nikada ne zaboravim i glupi žal da će sve proći....
    Nikada neću zaboraviti atmosferu tog dana kada sam rodila treće dijete. Ljudi su ulazili u naš dom samo da pomirišu taj osjećaj koji je lebdio u zraku. Sreća imaju slike, pa znam da to nije naša mašta, ali jednostavno, ta nedjelja je bila čarobna, i moja djeca su bila divna, i ja sam znala da sve na svijetu mogu.
    Slika tri, nakon strašnog sudara, u kojem je moja porodica, posebno moj srednji sin, umalo izgubio život, dolazimo kući, i naposljetku svi legnemo skupa na MM i moj krevet, tačno kao sardine, jer smo svi dugi i veliki. Ja sam nekada ustala jer nisam mogla zaspati i pogledam kako su mi svi lijepi i kako sam ja jedna zaista sretna žena.

  28. #28
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    eirs, rasplakala si me

    jucer ujutro se probudim jako rano i razmisljam da li da pokusam jos odpsavati ili da ustanem....cujem kako se L vrti i mrmlja u snu, pipka rukicom oko sebe po krevetu napipa moju ruku samo opet utune u duboki san

  29. #29
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Super mi vas je čitati

    Nisam stigla prijaviti jednu nježnu situaciju sa malom zhabicom, nešto sam bila sva nikakva i pred spavanje legnem s njom u krevet i krenu mi suze, malo počnem šmrcat, a ona onako u mraku digne glavicu i počne me mazit po kosi i govorit: d'aga mama, d'aga mama totalno me rastopila, mišica mala, ostala sam u čudu kako tako malo dite može bit toliko empatično

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ja ovu temu ne mogu ni čitati...počela sam... prvih par postova i samo suze idu...koliko je tih situacija u životu s djecom kad misliš da ćeš se raspasti na komade...od siline ljubavi

  31. #31
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Zvuči blesavo ali meni prvo na pamet pada kad sam je posjela na kahlicu sa samo 8 mjeseci a ona se popiškila, od prve
    netko je na bespelenašima napisao za sličan događaj "kao da su anđeoske fanfare zasvirale s nebese" (ili nešto slično)

    ali svaki dan je pun tih emocija, kad vidim to pametno stvorenje s velikim očima kako sve upija, proučava, ispituje, razmišlja, mašta... nevjerojatno

  32. #32
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Nama je sad puna kuća šire obitelji, bili smo i na dvodnevnom izletu kod tete u Zagrebu, i predivno mi je gledati Bubamaronju kako je sretan. Sa svakim se igra na svoj način, sa svakim ima neki poseban odnos, i još to uzbuđenje zbog otkrivanja svijeta, baš ga uživam gledati


    Sve su mi priče super i super je što ima ova tema. Jučer hodam ulicom, i ispred mene jedna mama sa dječakom od možda 5-6 godina. Idu oni, i u jednom trenu vidim njenu facu i kako ga je od dragosti poljubila u glavu, možda sam zabrijala, ali izgledala mi je baš ko jedna od onih situacija kad u najobičnijem trenutku pomislimo "kako je divno što si tu". I sjetila me ove teme.

  33. #33
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    divne su vam pričice, sve odreda...
    bravo za temu, žabice!
    ja sam od onih mama što gutaju suze na dečijim priredbama u prvom redu...lako me je rascmoljiti i dirnuti.
    i, često se osećam baš ovako kao što ste opisivale - kad devojčice donesu najbolje ocene iz škole, kad se trude da pomognu, dodaju, olakšaju mi. kad malac nauči nešto novo, sklopi neku mudru izjavu...
    baš prekjuče sam stigla kući sa posla i dočekao me mm sa nekom glupom kritikom. iza mene je bio posebno težak i emotivan dan zbog nekih drugih stvari i mahinalno su mi krenule suze. utom mi je prišla najstarija devojčica noseći malca u rukama, zagrlila me i rekla njemu da me zagrli, tešeći me da ne budem tužna...
    raznežila sam se i sinoć ugledavši svoje srednje pilence koje je prvi put došlo iz grada samo, sa drugaricom. doterana mala devojka sa tašnicom preko ramena u crvenim starkama...tako naglo porasla, od one majušne bebe...
    "final countdown" mi svake večeri zada malac, dok ga uspavljujem. tada se naslušam digest verzija dnevnih dogodovština, a za kraj dobijem ručicu u ruci i obavezno: "jolim te, mama. jepa si, divna ti je zuja. zagulim mamu".
    i svakog dana sam iznova svesna koliko su oni blago. moja esencija sreće.

  34. #34
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    ...koliko je tih situacija u životu s djecom kad misliš da ćeš se raspasti na komade...od siline ljubavi
    Baš tako.

    Prisluškujem ja njih dvoje jutros dok se igraju i čujem starijeg kako govori mlađem; Ja se neću oženit, nemoj ni ti pa ćemo uvijek bit skupa.

  35. #35
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Prepukne mi skoro srce od sreće kad ih vidim kako se poštuju i vole, i paze jedan na drugog. I kako curku malo po malo uvlače u svoj klub

    Uglavnom, prekrasan je taj osjećaj kad me preplavi sreća što su tu, sa mnom.

  36. #36
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj mara68 prvotno napisa Vidi poruku
    Predivna tema!
    Trenutke kakve opisujete doživljavam svakodnevno sa svojim ljubavima Najdraži dio dana mi je jutarnje maženje, kada braco i njegova ceka leže zajedno u krevetu, čupavi, snenih očiju i gledaju jedno drugo, on nju zagrli, a ona mu se nasmiješi najiskrenijim bebastim osmijehom. Promatram ih zajedno i srce mi je puno, kao da vrijeme stoji i sve drugo je nebitno. U zadnjih nekoliko dana ona je počela pokazivati da joj je braco najdraži od svih nas. Svima se nasmiješi kad joj se obrate, ali kad ugleda njega počne se ritati, smijati na glas i vrištati
    Mara68, isto je i kod mene, beba se najviše smije kad vidi bracu, onako od srca, naglas. Samo je on uspijeva tako slatko nasmijati, nama to teže ide. Dosta da se braco baci na pod, zavikne, isplazi jezik i sl., i on je gotov, umire od smijeha Jedva čekam da se počnu zajedno igrati!

  37. #37
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Laura prvotno napisa Vidi poruku
    Mara68, isto je i kod mene, beba se najviše smije kad vidi bracu, onako od srca, naglas. Samo je on uspijeva tako slatko nasmijati, nama to teže ide. Dosta da se braco baci na pod, zavikne, isplazi jezik i sl., i on je gotov, umire od smijeha Jedva čekam da se počnu zajedno igrati!
    Joj ovako je i kod nas bilo kad je zhabica bila skroz malen, samo je braco uvijek bio najzabavnij, najsmjesniji, sve naj, naj!
    I dalje traje ljubav samo je sad dobila i jendu drugu dimeziju - pokoškaju se pošteno
    Meni bude tako slatko kako ona njega brani i ne da da je on za nešto kriv.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Najdraži mi je trenutak kada sam ležala u bolnici nakon što sam rodila malenog, i donijeli ga meni onako golog, samo u peleni za koža na kožu kontakt. I tada taman došli MM i curka u posjetu, a ona, sva ganuta i zbunjena tim malim crvenim mišom na meni, podigne plahtu, pa ga gleda i onda mu da pusu u nožicu. I ne da tati da ga dodirne, jer tata ima "prevelike ruke".

  39. #39
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I meni u srcu zauvijek trenutak kad je beba lezala na meni i seka i tata ju dosli vidjet.
    A od svakidasnjih trenutacno aktualnih kad mi kaze da me voli i ubere mi cvijet i nacta crtez samo za mene, a na crtezu sve prsti od radosti, kad ponosno utvrduje svoje naglas svoje lijepe manire ili kad s tobogana vice :gle me, mama! Kad zapjeva Mirku od Balasevica...

    Kod bebe kad nemirno trazi izvor utjehe a ja kazem tu je tu je tu je onako brzo a beba se smiri i nekako usmjeri pogled i brzo nemir postane spokoj. Neopisivo.

  40. #40
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Utihnula nam je ova lijepa tema!
    Moj trogodišnjak nedavno je bio u gostima kod bake i djeda na tri dana. Kad je došao kući protrčao je pokraj svih nas, došao do svoje male seke, čvrsto ju zagrlio i poljubio

  41. #41
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Prekrasna tema. Mislim da treba što više pričati o ovako lijepim i pozitivnim stvarima.
    Iako je naša ribica još u trbuhu, donio je neizmjernu radost, ljubav i mir u našu obitelj. Svi smo već zaljubljeni u njega. Osjeti se baš neka veća povezanost među nama. Nema sretnijeg trenutka nego kad se mrdne u trbuhu. Ne mogu se prestati smijati.
    Dugo smo ga čekali i željeli i bilo je groznih trenutaka kada sam gledala reklame na plakatima na kojima obitelj s djecom sjedi u parku na travi i blista od sreće i strašno bih se znala rastužiti pitajući se hoću li ja ikada imati to što se nekima podrazumijeva.
    Hvala Bogu, srećica je sada na putu i lijepo raste i još malo će biti u našem zagrljaju .
    A onda ću vam vjerojatno postati dosadna pišući na ovoj temi o svim divnim trenutcima

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Prekrasna tema! Evo i ja se prijavljujem s jednim od bezbroj prekrasnih trenutaka. Stariji sin me pita gdje se nalazi srce, ja mu pokažem i pitam hoće li osluhnuti kako kuca, prisloni glavu na moja prsa i uzvikne "Čujem ga! Čujem ga! Mama, a zašto srce tvoje srce kuca?" odgovaram mu "Zbog tebe.". Malo se zamislio i nastavio dalje s igrom. Prošlo je neko vrijeme, ispred kuće sam uređivala vrt, a stariji i mlađi su jurcali oko kuće, kad stariji opet uzvikne "Mama, mamaaa!", dojuri do mene, povuće za kosu i prisloni moju glavu na svoja prsa "Mama, slušaj kako jako moje srce kuca za tebe, to je zato jer te puno volim.". Sva sam se raznježila, jedino me tjeme bolilo od siline kojom me povukao za kosu.
    I još jednom, prekrasna tema! Raznježile ste me svojim toplim postovima!

  43. #43
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    svima!

    Ja sam ovaj vikend imala jedan lijepi momenat sa zhapcem, išli smo nas dvoje na izlet na snijeg, bio je presretan, sanjkali se, guštali, baš nam je bilo super.
    Kako je noć prije pada snijeg onda je bio jedan sloj mekanog po kojem se lako moglo pisat pa smo crtali i pogađali crteže, i kaže on:

    ajde pogodi što sam nacrtao, ovo je moj najdraži ljud!
    ja: ninjago?
    P: ma neeeee!
    ja: Ben 10?
    P: ma neeeeee!
    ja: mmmmm nemam pojma tko je to
    P: ali tko meni najvise voli pravit palacinke?
    ja: ujna Marija?
    P: ma neeeeee mama, pa ovo si ti!

    :totalni_rastop:

    Totalno me rastoplio ovo Moj najdraži ljud

  44. #44
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    eto, i ja cmoljim - đizus! totalno sam shvatila koliko OBOŽAVAM svoju kćer i koliko sam ZALJUBLJENA u nju i kako smo zapravo SRETNI mi roditelji!
    Posljednje uređivanje od kudri : 14.01.2013. at 11:49

  45. #45
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Predivna tema!

    Moj sin je tako smireno i vedro dijete. To je prešlo na mene još početkom trudnoće i već me sa svoja 4,5 mj. podosta izmjenio. Nikad nisam bila ispunjenija i toliko intenzivno uživala u svakom danu, u svakom trenutku. Sve moje životne želje svele su se na jednu - da on bude sretan.

    Kad nas vide, mnogi komentiraju - M. je tako zaljubljen u tebe, a i ti u njega. To se zaista osjeća u zraku. Još uvijek sam opčinjena njime, još uvijek smo opčinjeni njime i zahvalna sam mu što je more radosti i mira skupa s njim ušlo u život naše obitelji. S kim god da je, okreće se za mojm glasom, odmah razvuče svoj prekrasni bezubi osmijeh preko cijelog lica i čim mu priđem grleno se smije. S nikim se tako dugo, glasno, grleno ne smije. Već mi je dao toliko ljubavi a tek smo na početku ove predivne životne avanture.

    Kad ga nunam na rukama i pjevam mu...ili kad to radi mm, pa još i kao adut izvadi frulu i bajkovito ga uspava....jedno od nas uvijek u prikrajku briše suze. Kad zajedno plešemo po kuhinji s njih u naručju, kad tatu u krevetu uhvati za nos, kad mu je potreban nečiji prst u ručici da zaspe, kad se smije našem psu, dedi na vratima, kad se vidi u ugledalu. Onaj tko nije to iskusio ne zna, da koliko god bilo teško i zahtjevno, ništa nije tako lijepo kao roditeljstvo.

  46. #46
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Neki dan sam napokon sortirala slike. Nisam ih gledala 100 godina.
    Baš me se jako dojmilo kad sam vidjela neke slike, pa se prisjetiš tog trenutka, te ljubavi,...
    Slike prvog Božića.
    Dok smo dugo pokušavali imati dijete, uvijek mi je na Božić bilo još teže i samo sam čekala Božić s bebom.
    Točno se sjećam kako sam se presretno i ispunjeno osjećala tog prvog Božića.

    Zaboravili smo koliko je bio mali, presladak, samo se smijao. Baš je bio vječno nasmješena beba.
    I danas je jedan prekrasan dečko.

  47. #47
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Čitam vas i cmoljim...

    Ima tih trenutaka kada osjećam kao da će mi prsa eksplodirati od navale ljubavi...
    Znam im i reći - ja sam toliko sretna što ste baš vi moja djeca!
    Najljepši trenutci su mi kada se MM i ja zagrlimo a oni odmah dotrče pa se svi grlimo.

    Dirljivi trenutak u zadnje vrijeme mi je bio kada je Ivanu ispao prvi zubić.
    Ne znam zašto, rasplakala sam se jer kao da smo jučer gledali taj zubić kako je prvi niknuo i slikali ga kako se kesi s tim jednim zubićem... Obuzeo me taj osjećaj kako brzo rastu.
    A L. je nešto posebno, ona nam je ispunila obitelj . Inače, MM, ja i I. - svi troje smo iako se volimo šaliti nekako realni, da ne kažem ozbiljni i čvrsto stojimo na zemlji dok je ona sva u oblacima, pomalo luckasta i to nas je baš osvježilo.

  48. #48
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Lima, baš si me podsjetila s ovim zubićem. Mojem djetetu je prije mjesec dva izbio trajni zub (sad več 2), to je bio baš trenutak koji me resetirao.
    Kako djeca brzo rastu!

  49. #49
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ti trenuci su oni u kojima potpuno razumijem onu biblijsku "moja se casa prelijeva".
    Posljednje uređivanje od Elly : 16.01.2013. at 16:04

  50. #50
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Kad sam tužna, i sama, onda dođem ode i čitam vaše pričice i momentalno mi ulipšate sve oko mene. i koliko god puta pomislim da ću biti loša mama, sjetim se da je bitno samo voljeti svoje dijete neizmjerno puno i tad si najbolja mama na svijetu! Jedva čekam moje malo čudo

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •