Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Čemu uopće otac danas?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1

    Početno Čemu uopće otac danas?

    U ovoj priči radi se o mom prijatelju. Zaista, akter priče nisam ja niti moj brat niti moj dečko, radi se stvarno o mom prijatelju do kojeg mi je jako stalo i čiju priču ne mogu razumjeti. Njega je prije par godina ostavila žena jer je našla drugog dečka, koji je navodno bio ljubav njezinog života. Sve super, ali s mojim je prijateljem imala već dvoje djece. On se nije htio rastati upravo zbog to dvoje djece. Ali ona je inzistirala jer nije više htjela biti s njim budući da stvari s njima nisu funkcionirale već dugo, od prije nego što se rodilo mlađe dijete. Ona je dobila skrbništvo nad djecom. I on je aplicirao na sudu da dobije podijeljeno skrbništvo. Unazad nekoliko godina vidio je da djeca kreću u smjeru u kojem on ne bi htio da idu i htio bi s djecom provoditi više vremena od onoga koje je propisano. Mama je ljubav života zamijenila drugim tipom, koji je trenutačno ljubav njezinog života i koji uzgred budi rečeno, maltretira to dvoje djece jer je prilično nervozan tip. Ali moj frend tu ništa ne može jer je majka skrbnica, jer je centar za socijalnu skrb odredio da je djeci bolje s mamom i da ih ona odgaja. On je podnio sudu molbu da se odluka o skrbi promijeni jer želi više vremena provoditi s djecom, jer ih želi odgajati, ali sud se pridržava mišljenja centra. Pisao je ministarstvu, ali ministarstvo se pridržava mišljenja centra. A mišljenje centra je glupo jer niti u jednom trenutku nisu sagledali stvari iz kutka muškarca, oca. Samo gledaju: djeci je bolje s mamom. Iako je mama s tipom koji ih sve skupa maltretira. Što uopće On kao otac može više učiniti da si osigura djeci bolju budućnost?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Baš mi je tužno da ovom čovjeku nije nitko odgovorio.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Meni je tuzno sto u RH niti jedna sluzba, pa nazalost ni socijalna sluzba, ne rade posao kako trebaju i sto nista ne funkcionira kako bi trebalo. Zaostali su u socijalizmu, sa svojim dzezvicama, pauzama u kojima ih nitko ne mijenja nego se salteri u glavnom gradu zatvaraju za vrijeme pauze.
    Sto zene koje rade na salterima u MUP -u (navedi bilo koju drugu ustanovu ) vide zenu trudnu ili s jako malom bebom i ne pozovu je da dode prije reda....

    Ali da ne budem previse ot, zao mi je sto oni koji imaju djecu u ovakvim situacijama ne vide sto je bolje za tu djecu - u ovom slucaju da budu s ocem.
    Iz egoizma, sebicnosti, ljubomore...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja u susjedstvu imam slučaj oca koji je dobio skrbništvo nad sinom nakon rastave od žene. Međutim, po defaultu sud je prvo želio skrbništvo dati majci, ali kako ona nije htjela sina, nakon dugih dogovora i pregovora, skrbništvo je dobio tata. Ne znam jesam li dobro opisala, dakle, otac je sina htio, majka nije, ali CZS i sud su ipak bili mišljenja da dijete treba dati majci jer je to eto "prirodno"?! Sinčić je u to vrijeme imao dvije godine... Majka si je u međuvremenu našla novog muškarca i ima sa njim dijete, a za prvog sina ni ne pita... Žao mi je čovjeka iz prvog posta, ne mogu niti zamisliti koliko je teško sa strane gledati takvu situaciju, a ne moći nešto poduzeti... Nadam se da su stvari krenule na bolje...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •