Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 205

Tema: Koliko košta imati dijete?

  1. #101
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Da, zato i kažem.
    Kad vidiš koliko vani koštaju fakulteti, pa i dobre gimnazije, bome se slediš.

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Istovremeno, brojna su istraživanja pokazala da većina ljudi ne bi zaposlila Rome, ne bi im iznajmila stan itd..
    Što misliš zašto? Najviše Roma u Hrvatskoj je u Međimurju, mislim da oko 3% (nek me ispravi netko tko zna točnije podatke) a više od 50 % kriminalnih radnji u Međimurju čine Romi.

  3. #103
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    žuta minuta na čiju odgovornost pozivaš?
    Moju, tvoju, našu, zajedničku, a ne stav "pojedinac si ne treba previše razbijati glavu". Ta rezignacija je strašna.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa ti si trebaš razbijati glavu time kako da ti manje koštaš državu i tvoja djeca, a ne kako oduzeti prava drugima. To je ono što se zove odgovornost.

  5. #105
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Casa, tko priča o oduzimanju prava nekome? Voljela bih da svi gledamo kako spriječiti da se netko uopće nađe u situaciji da treba pomoć od države, a ne da se ljudima savjetuje neka si naprave više djece ako im je krivo što drugi ostvaruju prava na temelju velike obitelji i neimaštine.

  6. #106
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    To je kao da vidiš da je nekom krivo što mora na posao umjesto da ima plaćenu rehabilitaciju, pa mu veliš neka si počne uzimat droge pa će i on moći na rehabilitaciju, umjesto na posao.

    Gdje je tu logika?

  7. #107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Tebi se to cini visak, a od kuda ti ideja da je visak i njima?
    Za koga su točno ta djeca- višak?
    Pa nije količina novaca jedini kriterij po kojem se odlučuje za djecu. Sigurno ima puno važnijih stvari.
    po tome za vrijeme kriza i ratova djece uopce ne bi trebalo biti ili bi ih bilo minimalno. A gle cuda, povijest pokazuje da se najvise djece radalo u doba ratova i kriza.
    Sigurno ne zbog količine novaca. Isto tako nekome je i jedno dijete "višak" jer ga ne moze/ne želi ubaciti u stil života.

  8. #108
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    i opcenito ...kako u jednoj drzavi koja ima sve manje i manje mlade populacije BILO cije dijete moze biti - visak?
    hajde, razumjela bih te da pricas o Indiji gdje je prirodni prirast velik, a velik broj zivi na rubu prezivljavanja (skupa sa svojom djecom) tu bi još bilo neke logike u teoriji...
    ali Hrvatska, gdje je djece malo, a niti hrane ne bi trebalo faliti, skole su besplatne...eto , po meni je tu na svaki nacin (SVAKO) dijete vazno, a drzava i sustav sigurno moze uskociti i nadomjestiti barem dio onog sto obitelj ne moze.

  9. #109
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Nisam upotrijebila termin "višak". To mijenja smisao svega.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa. ali ne možeš ti gledati kako da drugim ljudima ne treba doplatak. Mislim ne možeš ti odlučivati o nečijem potomstvu, radnom mjestu... već samo o svom. I nije moj savket bio da i ti rodiš još par komada djece pa da primaš doplataka, već da je odgovornost odlučiti za sebe imati onoliko djece koliko možeš financijski podnijeti. Samo što to eto nije uvijek lako za znati jer se u životu može dogoditi puno nepredviđenih situacija, od otkaza do smrti partnera. I ne mislim da je u redu štancati djecu kako je netko gore rekao, ali mislim da je gledati na druga ljudska bića kao na štancače djece iz pozicije privilegiranih još nemoralnije.

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Tko je pričao o odlučivanju umjesto njih? Meni je dovoljno tek to da se ne ohrabruje upadanje u probleme, a o međusobnom širenju socijalne svijesti mogu samo snivati.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa kako se to ohrabruje upadanje u probleme? Misliš doplatkom? Ako da, onda stvarno nemam komentara.

  13. #113
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Casa, vrtimo se u krug. Odgovor je u postu broj #105.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.10.2015. at 14:17

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne razumijem, tko i ako ohrabruje upadanje u probleme? Ni iz posta 105 ... Šta ću, nisam baš pametna danas, valjda zato što sam trudna s četvrtim... I dobivat ću doplatak, osim ako mi plaća ne skoči naglo i visoko...

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Valjda ne pratiš temu od početka. Dakle, bilo je tu komentara koji su mi upali u oko, na koje sam se nadovezala da je loš taj stav lako ćemo - država će nam sve platiti, društvo je uređeno pa sada možemo cijediti maksimalno (primjer i autora ove teme).

    Mene ne zanima to što netko ima mnogo djece već ako on smatra da treba/mora raditi još djece, bez obzira na bijedu u kojoj se nalazi, jer ... Hrvata je malo? ... jer mogućnosti su takve ovog društva da je nemoguće da ti dijete dobije kwashiorkor? .... jer i susjeda ima toliko? ... jer je biskup rekao da tako mora biti?

  16. #116
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    štancanje djece na žalost postoji baš u Indiji npr. gdje se žene oplođuju planski za prodaju bogatim zapadnjacima koji nemogu doći na red za usvajanje u svojim zemljema. Siromašna i napuštena djeca su obično dosta starija dok prođu kroz sustav, zanemarena su i bolesna i nisu za pokazivanje na špici.
    Mene takve pojave puno više brinu od toga što netko prima doplatak 300kn i onda ima još djece. A to što ne radi žena koja ih ima šest to mi je isto upitno. Samo dok skuha i opere suđe i veš eto ti puno radno vrijeme.

  17. #117
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Pikula, problem je i jedno i drugo, bez obzira što je prvo strašnije.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mene smeta kad druge ljudi mjere svojim metrom. Ako ti smatraš da je nešto bijeda, ne moraju to drugi smatrati i ono najvažnije, neki ljudi ne misle da je za djecu potrebno više od ljubavi... I ti ljudi nisu ludi niti glupi. na kraju krajeva. Meni je stav varat ću državu jednako nemoralan kao i stav neka oni koji žive u bijedi ne rađaju.

  19. #119
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Što ti je zapravo nemoralno kod principa da ako netko nema za nahraniti svoja usta da ne radi još jedna usta koja će trebati hraniti?

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Nisi spominjala k+hranjenje već bijedu, a tu mislim da ima toliko nijansi koje dolaze iz oka promatrača. Osim toga, ne radi čovjek samo još jedna usta koja će trebat nahranit, ono možda radi novog Nikolu Teslu. Jednako tako da svi ljudi koji nemaju mogućnosti odgajati djecu, tu mislim na materijalne i nematerijalne mogućnosti, ne rade djecu, djece bi bilo toliko da bismo izumrli... I tako već puno puta kroz povijest, za vrijeme ratova, kuga, poplava, zbjegova, odnosno u teškim uvjetima ljudi i dalje rade djecu. Jer je to potreba, a potrebe nisu uvjetovane za razliku od želja. Neimaština ne čini ljude manje ljudima, niti slabi njihove potrebe. Tko je siromašan i dalje je gladan, žedan, pospan i hoće potomstvo.

  21. #121
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    samo to što mu ti to ne možeš odrediti
    Netko je spomenuo biskupa, ne znam na kojeg misli, ali učenje KC je upravo takvo da nalaže uzdržavanje kad je ugrožena egzistencija zbog psihičke ili fizičke, siromaštva, u to se ubraja i period dok dijete treba svu pažnju i preporuča se najmanje 2-4godine razmaka među trudnoćama, ali naravno sve je na odluci muža i žene zajedno

  22. #122
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    odgovarala sam na post 119 u prvoj rečenici

  23. #123
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Casa, što ti je nemoralno u principu da ako netko živi u bijedi ne želi dijete si u istoj da mu pravi društvo?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma mislim, ali ako netko ne želi dijete pa neće ga ni imat. Ali ljudi žele djecu i u bijedi. I zato imamo doplatke i ostala socijalna davanja. Jednako kao što ljudi žele jesti i kad dobiju otkaz, pa imamo druga socijalna davanja. Stvarno ne razumijem, što bi trebali ti u bijedi, kako ih nazivaš... Počinit kolektivno samoubojstvo da ne rastežu proračun i ne snižavaju standard ostalima.
    Ima i onih koji žive odlično po financijskim mjerilima i ne žele djecu, i onih koji žive prosječno i ne žele djecu, i onih bijednih koji ne žele djecu. Jedanko kao što se ne zamaram zašto svi ovi ne žele djecu, ne zamaram se ni zašto svi oni koji žele djece, žele djecu i imaju li pravo imat djecu...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A meni je nemoralan stav neka oni koji žive u bijedi ne rađaju. Nije meni nemoralno da ljudi žele ili ne djecu, već da neki smatraju da drugi ne trebaju ili trebaju imat djecu.

  26. #126
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi spominjala k+hranjenje već bijedu, a tu mislim da ima toliko nijansi koje dolaze iz oka promatrača. Osim toga, ne radi čovjek samo još jedna usta koja će trebat nahranit, ono možda radi novog Nikolu Teslu. Jednako tako da svi ljudi koji nemaju mogućnosti odgajati djecu, tu mislim na materijalne i nematerijalne mogućnosti, ne rade djecu, djece bi bilo toliko da bismo izumrli... I tako već puno puta kroz povijest, za vrijeme ratova, kuga, poplava, zbjegova, odnosno u teškim uvjetima ljudi i dalje rade djecu. Jer je to potreba, a potrebe nisu uvjetovane za razliku od želja. Neimaština ne čini ljude manje ljudima, niti slabi njihove potrebe. Tko je siromašan i dalje je gladan, žedan, pospan i hoće potomstvo.
    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mislim, ali ako netko ne želi dijete pa neće ga ni imat. Ali ljudi žele djecu i u bijedi. I zato imamo doplatke i ostala socijalna davanja. Jednako kao što ljudi žele jesti i kad dobiju otkaz, pa imamo druga socijalna davanja. Stvarno ne razumijem, što bi trebali ti u bijedi, kako ih nazivaš... Počinit kolektivno samoubojstvo da ne rastežu proračun i ne snižavaju standard ostalima.
    Ima i onih koji žive odlično po financijskim mjerilima i ne žele djecu, i onih koji žive prosječno i ne žele djecu, i onih bijednih koji ne žele djecu. Jedanko kao što se ne zamaram zašto svi ovi ne žele djecu, ne zamaram se ni zašto svi oni koji žele djece, žele djecu i imaju li pravo imat djecu...
    Napisala si da je potreba, a sad je stvar želje.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.10.2015. at 15:28

  27. #127

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Da, ali ta želja je proizašla iz potrebe. Mislim zar misliš da imanje potomstva nije potreba? Ili da ljudi imaju potrebu za djecom, a želju nemaju?

  28. #128
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Je li jedan Nikola Tesla vrijedan milijuna nesretnih ljudi?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Da, i svaki život je vrijedan. Tko sam ja da sudim koji život je nesretan a koji nije? Tko sam ja da donosim odluku o tome tko ima pravo na dijete a tko nema? Tko sam ja da odlučujem u ime drugih o elementarnom ljudskom, u potomstvu? Tko sam ja da procjenjujem koja bijeda je tolika da djece nema, a u kojoj djece može biti?
    I ne zaboravi naši standardi su radikalno drugačiji od standarda naših baka ili prabaka... A ljudi su nesretniji što su bogatiji..bar po našim zapadnjačkim istraživanjima.. Najsretniji su oni na granici bijede, oni što su još svako jutro zahvalni na vodi, što nemaju kupaonice u kućama...

  30. #130
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja sam zacudjena idejom da se socijalni kriteriji i naknade ne bi smjeli preispitivati. Ja ih itekako preispitujem jer ih uostalom i financiram. Prema tome svatko tko je gradjanin ove drzave itekako ima pravo misliti da su te naknade lose zamisljene , da poticu ponasanje koje ta osoba smatra neprimjerenim itd. Uostalom, bottom line, zasto bi ja trebala biti sretna da imam manje za svoju djecu jer moj novac odlazi za neku tudju? Zasto ne bih mogla smatrati da bi bilo pravednije da meni ostane vise, a za njih neka se pobrinu njihovi roditelji? Svi moramo biti sretni i velikodusni jer ne skapavamo od gladi, jer ima i onih kojima je losije nego nama? Vec sam jednom napisala, ovaj nas narod bi bio najsretniji da se donese zakon da sve iznad x000 kn place se ima odmah transferirarti u drzavni proracun jer taj novac tim osobama ne treba, valjda im je visak.

    A sto se tice naknada, u ZG koliko znam je to uz tih skromnih 300 kn mjesecno dobiva i ne bas skromnih 11.000kn godisnje za trece i svako iduce, i to mislim nekih 6 godina, daleko od "sice".

  31. #131
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    prva stvar, ako su ljudi siromašni, ne znači da su nesretni ni da taj život nije vrijedan življenja

    druga stvar, ljudi niti ne planiraju svi imati djecu, djeca se, relativno često - dese sama. kao posljedica i želje i potrebe, jel
    pa onda imamo priču o zaštiti, da, ali i informacije/obrazovanje, a i same metode zaštite (kondomi, pilule) su manje dostupni onima koji manje imaju
    maloprije sam spomenula i abortus, onima kojima bi bio opcija, opet, nije jeftin hobi kod nas danas
    dakle praktički dolazimo do toga da se ljudi ispod određenih primanja ne bi trebali seksat?

    a s čime da se ljudi vesele? ako rade, rade neki šugav posao, ne mogu si priuštit ni ljetovanje ni zimovanje ni tečaj francuskog, praktički jedina lijepa stvar u životu koju si mogu priuštit je seks

  32. #132
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Najsretniji su oni koji nemaju kupaonice.

  33. #133
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    E, zutaminuta, par puta sam pisala i brisala, kontam nema vajde ulaziti u raspravu, ali propagiras meni odbojan stav i banalizujes Nikolom Teslom, aj' malo stani na loptu i razmisli o tome sto si pisala. Ako i dalje budes smatrala da su tvoji stavovi ispravni, molim te odgovori mi kakve bi ti konkretne mjere predlozila da se zaustavi rast nepozeljne populacije koja od svojih roditelja nista pametno nece moci da nauci i kako sprijeciti zloupotrebe socijalnih davanja od strane istih?

  34. #134
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    "dakle praktički dolazimo do toga da se ljudi ispod određenih primanja ne bi trebali seksat?"

    A njihovo pravo/potreba/želja za jebanj*m je bitnija od dobrobiti djeteta? Kako se tu najmanje misli kako će biti tim nedužnim malim ljudima kasnije, to me boli. Ova tema me za danas tako ražalostila da se privremeno moram udaljiti iz diskusije.

    @olja, edukacijom, dijeljenjem besplatnih prezervativa, i sl.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.10.2015. at 15:50

  35. #135
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zacudjena idejom da se socijalni kriteriji i naknade ne bi smjeli preispitivati.
    ja se slažem da se trebaju preispitivati
    ali i nakon preispitivanja, ja ne bih oduzela lovu za djecu
    Eventualno, ako bi se pokazalo da neke veće cifre roditelji često koriste za stvari koje nisu u interesu djece, prenamijenila bih pomoć u nešto drugo, što može biti samo za djecu. Negdje sam jednom čitala da su ekonomisti i izračunali, dugoročno je ulaganje u djecu najisplativija investicija za društvo.

    slažem se da treba gledati kako se neka mjera "ponaša na terenu" i prilagođavati je tome. Veli mi jedna cura neki dan da je prije puno studenata zapošljavala preko studentskog ugovora, a sada neće više da rade jer im to upada u ukupne kućne prihde i onda gube pravo na stipendiju. Pa ovdje zarade 4.000kn a tamo bi izgubili 10. Tu su pravila postavljena tako da potiču studente da ne rade čak i kad bi mogli, i to nema smisla.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Naravno da je normalno preispitivat politiku socijalnih primanja. Ali nije isto preispitivat tu politiku i smatrat da oni koji žive u bijedi ne trebaju rađat. Recimo, sasvim mi drugačije zvuči... ajmo svim ženama koje rode a primaju doplatak ponudit savjetovanje o kontracepciji... od ljudi u bijedi stvaraju nesretne živote koji nisu vrijedni življenja. Ovo prvo je pokušaj pomoći, a ovo drugo je ... boljedanepišemšta...

  37. #137
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    savjetovanje o kontracepciji, da, i kako sam rekla ne samo savjetovanje nego realna dostupnost

    ali i pored toga, neki ljudi koji žive u bijedi možda isto žele biti roditelji, možda imaju puno ljubavi za dati, i žele u svom jednom jedinom životu doživjeti da ih zagrle male ručice njihovog djeteta, pa ne bi li im država mogla pomoći sa šugavih xy kuna koliko je potrebno za koliko toliko dostojanstven život?

  38. #138
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    A sta sa vec rodjenim i ovim sto vec vrse "zloupotrebu"?

    Preispitivati se smije, moze i mora sve, ali ni na ciju stetu.

    Btw, strasno mi je zanimljiva paralela izmedju topika o izbjeglicama, na kome je bilo misljenja da i kod nas ima potrebitih kojima cemo se radije naci pri ruci i ovog topika o nasim potrebitim koji izrabljuju sistem. Bas zanimljiva.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    "dakle praktički dolazimo do toga da se ljudi ispod određenih primanja ne bi trebali seksat?"

    A njihovo pravo/potreba/želja za jebanj*m je bitnija od dobrobiti djeteta? Kako se tu najmanje misli kako će biti tim nedužnim malim ljudima kasnije, to me boli. Ova tema me za danas tako ražalostila da se privremeno moram udaljiti iz diskusije.

    @olja, edukacijom, dijeljenjem besplatnih prezervativa, i sl.
    U kojem ti paralelnom svemiru zivis?
    Kojom metodom bi ovo uopce bilo izvedivo, uz uvjet da to ljudi uopce zele?
    Slat ce im mjesecnu zalihu doma? Postom?
    Ne samo da je neizvedivo, nego je i zadiranje u neciju intimu i mogucnost izbora.
    A i granici mi s ludilom.
    U tom slucaju, trebali bi u rodilistu vec napraviti kontrolu bankovnih racuna - a jos bolje psihickog stanja - prije nego ti daju da s bebom odes doma.

  40. #140
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    bilo je tih pokušaja u praksi staljinistička rusija je sterilizirala romkinje, mentalne bolesnike dugo poslije rata. Bilo je tih eugeničkih pokušaja još po svijetu. Nije to tako rijetko ljudima padalo na pamet, a po pristojnijim verzijama ovdje vidimo i zašto

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    To sa sterilizaciju mi je jasno, dijeljenje kondoma mi je SF. Ono na mjesecnoj bazi.

  42. #142
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    tako što se olakša postupak oduzimanja djece i postrože kriteriji za egzistencijalni minimum u kojem djeca smiju živjeti.
    Time utjeraš strah u kosti, a svaka autocenzura je bolja i jeftinija od cenzure. I kina i Indija se sve više okreću tom modelu.
    UN uvjetuje zemljama u razvoju pomoć prihvaćanjem upravo propagande kontracepcije i njihovog gender gay zdravstevnog odgoja. Eto tako se to otvoreno kontrolira populacija nepoželjnih u praksi.
    Zguglaj malo "uspjehe" planned parenthooda u americi... Kako su jadnim siromašnim crncima niknule u susjedstvu njihove klinike i koja statistika stoji iza toga.
    To ti je sve sjajna provedba ovog odterećenja proračuna oš iz prošlosti oš iz sadašnjosti

  43. #143
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Samo kad bi ti koji to provode uspjeli kad bi natalitet svuda pao kao u Europi što bi onda oni naručivali kvote djece po zanimanjima koja su potrebna i eto ti Vrli novi svijet...

  44. #144
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od sillyme : 03.10.2015. at 17:39

  45. #145
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Da drzava financira npr mirenu - 30kn mjesecno troska - onda nitko ne bi slao paket komdoma mjesecno. Samo jedan prijedlog na temu jeftine, dostupne i pouzdane kontracepcije.

    A sto se sterilizacije tise, zbog agresivnog nametanja svojih stavova rktc nasem drustvu kroz kojekakve "eticke" lijecnicke udruge u stvari imamo situacije da se zenama uskracuje njihovo zakonsko pravo na dobrovoljnu sterilizaciju netocnim tumacenjem zakona. Pisala je jedna forumasica na temi, sjecam se.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    U mom susjedstvu živi nekoliko ROMSKIH (nipošto CIGIĆKIH) obitelji, otac jedne od tih radi cijeli dan kod privatnika u autopraoni, zaradi puno, ali stalno je odsutan. Majka je doma. Imaju 4 djece. Po čemu se razlikuju od bilo koje prosječne obitelji "plave krvi"? Nebi vjerovala koliko je "cigiću" koji želi raditi teže naći posao od lijene propalice prave boje kože... Ne treba generalizirati, pogotovo ne na roditeljskom forumu, gdje smo svi slabi na djecu, a neki ih imaju i više od 4-5...
    ova tema mi je bljak bljak skroz jer neznam kamo to vodi,pokusala sam ju pročitati do kraja al stvarno,neki komentari su suvisni.
    Ne necu komentirat,samo sam htjela reci LEIRmam da mi se cini da smo u istom susjedstvu..

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da drzava financira npr mirenu - 30kn mjesecno troska - onda nitko ne bi slao paket komdoma mjesecno. Samo jedan prijedlog na temu jeftine, dostupne i pouzdane kontracepcije.

    A sto se sterilizacije tise, zbog agresivnog nametanja svojih stavova rktc nasem drustvu kroz kojekakve "eticke" lijecnicke udruge u stvari imamo situacije da se zenama uskracuje njihovo zakonsko pravo na dobrovoljnu sterilizaciju netocnim tumacenjem zakona. Pisala je jedna forumasica na temi, sjecam se.
    Apropo Mirene, ona je u RH iznimno jeftina u odnosu na susjedne zemlje. Ali mijesat se u takve stvari mi je uf. Ono u stilu ajmo birati tko ce gdje zivjet, tko ce koliko djece radat.
    Bio je jedan dobar clanak na temu trisonomije 21, kako izumire jer 90% majki ne daje bebama sansu za zivot uopce.
    Pretuzno, kuda ide ovaj svijet....

  48. #148
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    I evo me nazad...
    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    U kojem ti paralelnom svemiru zivis?
    Kojom metodom bi ovo uopce bilo izvedivo, uz uvjet da to ljudi uopce zele?
    Slat ce im mjesecnu zalihu doma? Postom?
    Ne samo da je neizvedivo, nego je i zadiranje u neciju intimu i mogucnost izbora.
    A i granici mi s ludilom.
    U tom slucaju, trebali bi u rodilistu vec napraviti kontrolu bankovnih racuna - a jos bolje psihickog stanja - prije nego ti daju da s bebom odes doma.
    Postavimo automate za kondome pa si svak zeme kak mu usfali?
    Viš ovak to izgleda: http://jumbobarking.typepad.com/phot...omat_small.jpg
    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    bilo je tih pokušaja u praksi staljinistička rusija je sterilizirala romkinje, mentalne bolesnike dugo poslije rata. Bilo je tih eugeničkih pokušaja još po svijetu. Nije to tako rijetko ljudima padalo na pamet, a po pristojnijim verzijama ovdje vidimo i zašto
    Joj, molim te. Eugenika cilja na genetiku, na eliminaciju nekog nepoželjnog svojstva, ili obratno. Siromaštvo nije zapisano u genetici. Siromašan može biti bilo tko, neovisno o svom genetskom naslijeđu.

    A iskorijeniti siromaštvo - zar je to nešto loše? Ili ćemo romantizirati siromaštvo jer smo najsretniji bez kupaonice, kao što casa kaže?
    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Apropo Mirene, ona je u RH iznimno jeftina u odnosu na susjedne zemlje. Ali mijesat se u takve stvari mi je uf. Ono u stilu ajmo birati tko ce gdje zivjet, tko ce koliko djece radat.
    Bio je jedan dobar clanak na temu trisonomije 21, kako izumire jer 90% majki ne daje bebama sansu za zivot uopce.
    Pretuzno, kuda ide ovaj svijet....
    Pretužno je da žališ što će nestati trisomije.
    Ono, ajmo žaliti što nije više bolesti, i bolesnih.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.10.2015. at 19:38

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa ne kažem ja da su ljudi najsretniji bez kupaonice, već da tako kaže neko zapadnjačko istraž
    ivanje.
    I misim da je ovo s trisomijama jasno koliko različito razmišljamo. Ti pretpostavljam mislm da su ljudi koji imaju dijete s trisomijom 21 jadni i hrabri i da sigurno nisu znali za trisomiju, jer inače bi se naravno odlučili za pobačaj. Ali ljudi čija djeca imaju trisomiju takvo tvoje razmišljanje nalaze uvredljivim, oni su ponosni roditelji vlastite djece, koji ne žale što su im djeca rođena niti bi željeli svoju djecu popraviti.
    Iskorijeniti siromaštvo se može mnogo brže i lakše time da podijelimo nego time da ne dopuštamo siromašnima imanje djece. Naime, siromašni stalno nastaju oko nas, iako nisu u takvom okruženju rođeni. Naravno, najefikasnije bi bilo da sve ispo 1500 kuna primanja po glavi u obitelji, dstranimo. Mislim da bismo to mogli u tjedan dana. I voila, siromaštva nema u državi nam. Pa da vidiš kako bi nam BDP porastao...

  50. #150
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ajme, žutaminuta...bar se trisomije i djece ostavi kad si već naciljala siromašne i tamne odrasle.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.10.2015. at 20:02

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •