Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 106

Tema: On ima volje, ali nema smisla za rad sa djetetom

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nazvao je moju brigu bolesnom. Zbog toga što hoću zaštititi djetetu oči od direktnog sunca dok se vozi u kolicima.

    I pukla sam od bijesa.
    Paaa...nećete baš daleko stići sa takvom komunikacijom...
    Da li imaš nekakav jak argument za svoj stav, tipa "beba mi ima izuzetno svetle oči, UV indeks je danas izuzetno visok a mi šetamo pored mora i kamena pa je i odbljesak još jači, pri tome moja neobična beba namerno pilji u direktno sunce satima ..." - uz par ozbiljnih naučnih radova koji dodatno opravdavaju tvoj stav?
    Ukoliko je sve gore navedeno istina i još imaš i radove uz sebe, idući put kreni u argumentovanu ofanzivu, pa gde se nađete...

    Ali, ako je reč samo o tvom paušalnom ubeđenju da svakoj bebi u svakoj prilici treba zaštititi oči od sunca, onda prosto - preteruješ....I kao što reče Cvijeta, otac tvog deteta ima pravo da ti kaže da preteruješ.

    A evo, meda je to lepše napisala od mene.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 09.11.2015. at 19:53

  2. #52
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    zutaminuta, svakoga smije smetati ponešto na partneru, ma može ga smetati puno toga na partneru, ali...ali, ne smije se puknuti od bijesa. To nije pametno.

    Malo diplomacije nikad nije naodmet . Pa ni kad se radi samo o stavljanju bebe u hlad. Jer, to radi čega si ti pukala od bijesa je stvarno sitnica, "sunce u novembru" i nije neko sunce, budimo iskrene.

    Tebe smeta nešto puno važnije od toga. Da li se možda radi o prstenu? Želiš li se udati, a on te to ne pita? Pa, pitaj ti, žene su ravnopravne danas. Ili, jasno i glasno reci mu što želiš, ali neka to ne bude, ne znam, prljave čarape na podu, probaj samu sebe upitati ŠTO je uzrok tvoga nezadovoljstva. Sebe ispitaj, sebe mijenjaj (ako želiš) jer, ne možeš druge mijenjati. Sa sobom to ide puno lakše.

    No, znaj da ćeš se za par mjeseci puno bolje osjećati, pa će ti vjerojatno i današnji problemi biti lakši. Ako ne bude tako, uvijek postoje liječnici koje možeš pitati za pomoć. Ako ti bude trebala, naravno.

  3. #53
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    joj, Beti, gdje si ti potragu za prstenom izmedu redaka vidjela?!?

  4. #54
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ako ćeš jedno priznanje, ti ćeš reći da sam sasvim luda i nemarana majka bila (al eto, i takvi žive i imaju djecu ) - ja sam znala namjerno tako šetati moje (po zimi i u jesen), da moraju zatvoriti oči. a kad bi zatvorili oči - onda bi zaspali :D

    Taman sam pošla napisati "kud ćeš ljepše", kad vidim ima nas još koji se služe tim dobrim starim trikom

  5. #55
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bogati Beti pa di si spuknula prsten?

    zenu pucaju hormoni nakon poroda
    zuta, evo napisah gore, meni se cini da te soraju hormoni
    uglavnom prodje s vremenom, a ponekad treba i pomoc
    ti procjeni, ali ako i dalje budes pucala svako malo, razmisli i o tome

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nemam pojma, nekako je iskrsnuo iz njenih postova Ustvari, znam da bih ja pop....la da sam rodila dijete nekome, a taj ne pita ako se želim udati za njega. Na stranu to da ja ne želim, , ili želim...ima da pita. I gotovo!

  7. #57
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Meni ovo isto lici na hormone. Ja svog volim najvise na svijetu ali sam ga htjela nogom izbaciti koliko me iritiralo sve kaj je oko male napravio. I to se sve dogadalo unatoc tome da smo godinu dana tada vec isli na savjetovanja i doista znamo iskomunicirati bilo koju situaciju. Bila sam uvjerena da nema sanse da su hormoni...sada znam da jesu. Kada nas je u to doba terapeut uvjeravao da ja sve to osjecam radi hormona...on je onako zastitnicki se postavio i izjavio : Da ju ne znam, isto bih rekao. Doista toliko vjeruje u mene da je i on mislio da imam opravdan razlog i pitao se gdje grjesi... a vidi vraga nakon nekoliko mjeseci ja svjesna svega.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  8. #58
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    A kad prođu ti hormoni?
    Mene su, bar mislim, trebali proći davnih dana. I dan danas dobijem šiz kad bulji u TV dok dijete moli malo pažnje. Iz svega napisanog, izgleda da mi treba pomoć, a s njim je sve ok .

  9. #59
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ispada da na ovom forumu uvijek branimo muževe, a žene napadamo

    ako čitaš površno

    naravno da ima tu dijelova na koje bih i ja dobila šiz (ostavljanje bebe same na stolu, dugotrajno ignoriranje), ali je ukomponirano sa puno reakcija koje su pretjerane (sunce, mora se pričati razgovjetno s bebom) i koje odaju opću netrpeljivost (on je niškorist) i nepovjerenje (da daju maloj dohranu dok zutaminuta nije tu, da puše u njenoj prisutnosti), i općenito kroz većinu postova, stekla sam dojam, zutaminuta, da jaaako puno brineš, puno više nego što mislim da je normalno i dobro i za tebe i za tvoje dijete. I mislim stvarno, s najboljom namjerom, da je to problem s kojim bi ti bilo dobro uhvatit se u koštac, jer te crpi i koči te da uživaš.

    Točno je da je normalno u prvoj godini da treba vremena dok se roditelji snađu u novoj situaciji, i laknulo mi je kad sam vidila da nisam jedina koja je bila apsolutno uvjerena da ćemo se rastat, da je samo pitanje vremena. Morala sam naučit prihvatit da će mm radit neke stvari koje ja smatram neidealnim, i pretpostavljam da je on za mene isto. A bome sam imala i situaciju kad je mm ušao u neki vrtlog totalno krivog ponašanja sa sinom, i to se počelo odražavat na njihov odnos, i nisam mogla samo sjedit i gledat kako se to događa pa kao njihova je stvar, nego sam čupala rukama i nogama, svađala se i razgovarala i upirala dok se nisu neke stvari (dovoljno) promijenile.

  10. #60
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Hvala svima na odgovorima. Cijenim to.

  11. #61
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Slažem se s tangerinom i s medom.

    Ja isto imam puno suludih pravila, između ostalog ono o tv-u, a živciram se i kad mm surfa na mobitelu pored djeteta (štetno zračenje i zašto bi on uživao i bio odsutan iz realnog svijeta a ja ne mogu). Ali ipak, trudim se da ne pretjeram. Inzistiram samo na onom što mi je zbilja bitno, u ostalim slučajevima puštam da sam nađe put (ni on ništa ne čita o djeci). Uostalom, dobro je i da dijete ima različite utjecaje. Vjerojatno i ja nešto radim krivo, pa će drugi roditelj to malo neutralizirati. Kad nešto prigovorim, trudim se, zbilja se trudim, zvučati mirno, argumentirano i u stilu "čisto da znaš, tako kažu stručnjaci"

    On s druge strane šizi (i ne trudi se zvučati mirno) jer sam ja sposobna ostaviti dijete na rubu kreveta i mislim da neće biti ništa strašno ako padne s takve visine. Tada ga ja uvjeravam (i zbilja u to vjerujem) da je mala, skoro nepostojeća šansa da dijete ima posljedice od takvog pada, ali će sasvim sigurno imati posljedice bude li pri puzanju i prohodavanju stalno slušalo njegove panične vriskove "pazi! past će! udarit će se!"

    cvijeto nikad mi ovo nije palo na pamet, moram probati

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    treba brinut kak ne
    Postavi naloge, htjenja koja su ti važna
    Napr. Ne da neko puši u okolici deteta, da jede kaj misliš da treba, znaju muževi i svekrve svašta gurat deci u usta
    Da spava kad treba, pa se pravilno razvija, a ne da je ko biljka u kutu
    Očito njemu nisu važne stvari koje tebi jesu, tj. Njemu je svejedno
    Nedavno sam pričala s jednom osobom i veli kak njena nećakinja ne smije bit u dimu starci puše, deda i baka koji se brinu o maloj su prestali, nato ja velim da nijedno dete ne bi smjelo bit u dimu, dok sugovorničina deca su često u dimu

    Isto tak moja svekrva je jedva čekala da me ne vidi na vidiku da najvećem može nekaj uvalit, klincima nije smjela jer su alergičari od rođenja

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Dojenje u javnosti nije u modi. Nova izjava pametnog oca.
    Sada me baš zanima kako ćete to obraniti.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.11.2015. at 18:04

  14. #64
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zuta, tog pametnog si ti izabrala za oca svog djeteta. Znaci skupa si s njim u istoj kaši. Ta kaša može biti slatka, a može i zagorit ako ju ne budete stalno miješali. Zajednički. Razgovorom.

  15. #65
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zuta, vi trebate poraditi na komunikaciji
    on buba, ti planes
    ne moze to tako dugo
    oboje morate stati na loptu
    ako ne mozete sami, potrazite pomoc - nema nista sramotnog u tome

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dojenje u javnosti nije u modi. Nova izjava pametnog oca.
    Sada me baš zanima kako ćete to obraniti.
    Jednostavno. Ni ja ne bih dojila u javnosti ako bih imala izbora. Mislim, nemam ništ protiv da se tome tu i tamo pribjegne kad moraš, ali da to bude običaj i pokazna vježba, to nikako. Možda zato jer mojoj djeci to nije odgovaralo. Volim intimnost i poznato okruženje, voljela sam oprati ruke i imati svoju kupaonicu blizu, ali dojila sam ih i u javnosti kad sam morala, npr u čekaonici kod pedijatra kad nije bilo alternative. bez egzibicija i bez srama, ali sam gledala da to izbjegnem jer je mom starijem smetalo ako smobili vani, nije imao potreban mir.

    Potpisujem cure koje su rekle da je tog pametnog oca jedna osoba izabrala svom djetetu, a ta pametna osoba si ti. Daj malo tolerancije, ženo...

  17. #67
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dojenje u javnosti nije u modi. Nova izjava pametnog oca.
    Sada me baš zanima kako ćete to obraniti.

    Aha, bacila si ovo kao mamac, da se na ovom forumu dojilje upecaju.

  18. #68
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Pa i nije u modi - to je povremena potreba, a ne moda.

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, bacila si ovo kao mamac, da se na ovom forumu dojilje upecaju.
    Dojilje su prestale dojiti jer su djeca narasla. I neke su jos u braku.
    Pa im je potpuno jasno da je stav o dojenju o javnosti samo jedan mali dio u zivota.

  20. #70
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    @Deaedi Nisam izmislila. On je to rekao.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.11.2015. at 20:38

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i nije u modi - to je povremena potreba, a ne moda.
    a bome i to. Kakva moda? Hranis dijete ne kupujes cipele.

  22. #72
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    @Deaedi Nisam izmislila. On je to rekao.
    Pa sto i da je rekao?
    ne razumijem. Ne hranis zbog mode nego jer je dijete gladno.
    Gotova prica.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zuta, tog pametnog si ti izabrala za oca svog djeteta.
    Uh, dobro je, nisam ja ovo prva napisala...
    Mene, ti, zutaminuta, podsećaš na moju mlađu seku karakterom i stavom...

    Već je 10 godina sa jednim istim momkom, dece, eto, još nema u njihovoj priči, ali oni se najdramatičnije sastaju i rastaju bar jednom godišnje, obično dvaput, pa onda ona dođe kod mene na par dana, saspe drvlje i kamenje na njega, plane na mene i ako se složim sa njom, plane ako ga branim, ma plane najviše ako kažem da neću da komentarišem ništa...
    I onda se pokupi opet kući, za max. nedelju dana se opet pomire, i to ide lepo donekle, a onda opet za par nedelja lagano nabrajanje šta sve kod njega ne valja i šta kod njih ne štima i tako redom, dok opet ne skokne na par dana kod mene uz maksimalnu dramatiku, njegove pozive telefonom, njenu analizu koječega u njegovom karakteru uzduž i popreko...
    Da se razumemo, imaju oni oboje svoje mane, ali i vrline, a da li su jedno za drugo, ne znam, ali činjenica je da oni tako melodramatično istrajavaju već preko deset godina, pa ja obično, nakon što sam tri dana provela sa čangrizavom uvređenom kraljicom drame, zaključim da sam u celoj priči JA najveći magarac, a da je njima zapravo sasvim fino u tako dinamičnoj vezi .
    Eto, da prostiš, slično mi se čini i tvoja priča.
    Puno buke ni oko čega, i opšta lagana zabava . A interaktivnije nego sapunica na TV.

  24. #74
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Zuta, ne poznam te osobno , niti tvog partnera. Da vas osobno znam mogla bih bolje vidjeti vasu dinamiku u vezi i reci nesto pametnije, ovako virtualno je prilicno tesko...
    ali onako dobronamjerno predlazem ti da se savjetujes sa nekim oko moguce postporodajne depresije.
    ako to iskljucis, ako nije u pitanju igra hormona bilo bi dobro da ti i partner razgovarate sa nekim o tome kako vidite vasu vezu. Moguce da tebe muce ozbiljne stvari u vezi , a tu spominjes samo sitnice koje nisu vazne ( ni pisljivog boba ).To ovako virtualno ne mogu znati...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    I ja sam bila uvjerena u rastavu dok smo imali 2 djece mlađe od 2 godine, a onda su se stvari popravile.
    Iako nikad nismo razgovarali na taj način (da netko nekome govori da je niškoristi), mislim da to nema veze s hormonima ni stresom, nego je zasebni problem koji treba riješiti.
    Pa nećete se rastat zbog sunca koje djetetu ide u oči. Ni sa kim se u životu ne slažemo apsolutno oko svega, a još nisam upoznala par koji se oko odgoja djece apsolutno slaže i nikad ne sukobljava.
    Treba se pomiriti s tim da neće sve biti savršeno, a inzistirati na stvarima koje su stvarno bitne.
    Npr ostavljanje djeteta na stolu je bitno.
    Sunce u oči nije bitno. Izjave o dojenju (koliko god bedaste bile) nisu bitne, osim ako ne stvara pritisak da prestaneš s dojenjem ili samoinicijativno daje dohranu.

    Mladi roditelji čitaju previše knjiga o odgoju i članaka o razvoju. Ne kažem da se ne treba informirati, ali stvara se panika oko potpuno nebitnih stvari.
    Bebe usvajaju jezik rano (neki kažu i intrauterino dok slušaju mamu), ali neće vam dijete zbog toga što on s njom priča nerazgovjetno progovoriti s 4 godine i biti trajno zakinuto. On ne zna što bi s njom. Ako pokazuje volju, a ti ga svaki put poklopiš da to što radi ne valja...ne znam, uskoro neće htjeti ništa jer ionako radi sve krivo.

    A ovo za mobitele, beba bi morala imati 50 mobitela zalijepljenih za glavu da bi se proizvelo dovoljno zračenja za ikakve posljedice.
    Niti će biti ovisna o TV-u ako je ponekad uključen u prostoriji u kojoj je i ona.

    Da sad ne ispadne sve napadački, takva sam ja bila s prvim sinom. Stalno hodala za mužem, prigovarala i kontrolirala. I onda sam jedan dan uhvatila samu sebe kako mu tjedan dana nisam rekla ni jednu lijepu riječ, ali sam imala hrpu ludih kritika (tipa u sobi je pretoplo za jedan stupanj, dakle SIDS je neizbježan).
    Sreća pa je MM izrazito opušten čovjek i k tome ginekolog pa to nije uzimao previše k srcu.

    Smiri se i uživaj s njim u bebi, a ne da se kasnije ovog razdoblja sjećate s užasom. S njim si odlučila imati dijete, s njim ga odgajaš. Kad ti nešto smeta razgovaraj s njim na lijep način, ako ne možete naći zajednički jezik, uvijek postoji opcija savjetovanja za parove.
    Ali znaj da kroz krizu prolazi većina parova s malom bebom, a na kraju se stvari ipak riješe.

  26. #76
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ajde da te pitam: sto on dobro radi? Ajde napisi njegove dobre postupke oko bebe, da li ih ima? Neki put se fokusiramo previse na lose.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  27. #77
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moguce da tebe muce ozbiljne stvari u vezi , a tu spominjes samo sitnice koje nisu vazne ( ni pisljivog boba ).To ovako virtualno ne mogu znati...
    Ovo si jako dobro primjetila. Moguce je bas da se to desava, da u pozadini ovih nevaznih sitnica ima nesto vise.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku

    Taman sam pošla napisati "kud ćeš ljepše", kad vidim ima nas još koji se služe tim dobrim starim trikom
    Ima nas, ima!

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dojenje u javnosti nije u modi. Nova izjava pametnog oca.
    Sada me baš zanima kako ćete to obraniti.
    ak ćeš moje mišljenje uzmi dete i prošetaj po kvartu, malo dalje, pa kad bu gladno daj mu jest, presvuci ga i zavalite se na dekicu i zaspite pod drvom.
    nisam skužila kaj ti moraš od njega tražit da nahraniš dete????

    možda nije moda, ali zakon je https://www.google.hr/search?q=zagre...lB0Fn1NDESM%3A
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.11.2015. at 11:47

  30. #80
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni je mm govorio da šta se mučim s tim dojenjem jer nemam mlijeka.
    s prvim, s drugom je već znao da mu je bolje šutit
    plus, s prvim mije dojenje u javnosti bio teški bauk. i nisam prakticirala. nego sam si komplicirala život.
    s m nisam imala tih problema.
    i tako. to su najnormalnije izjave ljudi koji ne doje i nisu na ovom forumu. i puno majki koje doje ne vole dojiti u javnosti. i ne samo da ne vole dojiti u javnosti nego to čak niti ne odobravaju.
    dakle, broj jedan. ni prvi ni zadnji koji tako misli.
    broj dva. da sam na tvom mjestu, i mene bi to nerviralo. odnosno, baš me briga što sestra od mamine prijateljice misli o dojenju u javnosti. ali me briga ako me mm pila s tim.
    al opet - ni prva ni zadnja stvar u zajedničkom životu o kojoj imamo različito mišljenje i o kojoj raspravljamo. koji puta se mišljenja usuglase, koji puta ne, koji puta ćeš napraviti kompromis, a koji puta nećeš.
    idemo dalje.

  31. #81
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Potpis potpis i potpis na Cvijetu ))))

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    MM je nasem starijem iskljucivo dojenom djetetu kupio kutiju formule jer je puno plakao , pa je sigurno gladan.

  33. #83
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Išla sam ga masirati, dugo dugo, i kupila sam mu vitamine, da tako odnesem sve one efekte koje ima nagomilan stres na čovjeka (za koji se osjećam odgovorna). Pogotovo zbog toga što je muškarac, i oni kraće žive, i ne znaju pokazati emocije i tako si pomoći.

    Onda smo se posvadili i vitamine sam bacila u smeće.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.11.2015. at 11:06

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Onda smo se posvadili i vitamine sam bacila u smeće.
    Ima se, može se.
    Eto jednog argumenta u prilog tvom izabraniku.
    Očigledno je sposoban da zaradi. Jer mi ti deluješ vrlo savesna prema bebi i ne bi se tako razbacivala novcem da oskudevaš u njemu.
    I opet, meni je tvoja reakcija - preterana. I nepotrebna.
    Išla si da kupiš vitamine, bacila si vitamine. I ko je na gubitku? Ti.
    Kako će to izgledati ako primeniš takav obrazac ponašanja i na dete? Ne baš dobro.

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima se, može se.
    Eto jednog argumenta u prilog tvom izabraniku.
    Očigledno je sposoban da zaradi. Jer mi ti deluješ vrlo savesna prema bebi i ne bi se tako razbacivala novcem da oskudevaš u njemu.
    I opet, meni je tvoja reakcija - preterana. I nepotrebna.
    Išla si da kupiš vitamine, bacila si vitamine. I ko je na gubitku? Ti.
    Kako će to izgledati ako primeniš takav obrazac ponašanja i na dete? Ne baš dobro.
    U pravu si.

    Aliiii - ja sam bila slična (s kratkim fitiljem) i nije me preodgojio muž nego djeca. Na brzinu. Kad sam sebe vidjela u njihovim postupcima, na brzinu sam okrenula ploču.

    Eto. Čekam rasplet...

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    ma ko ti kaže da muškarci žive kraće, žive kolko mogu živjeti, ko i mi uostalom

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I ja sam rođena kratkog fitilja, samo mi je i sva bliža familija takva pa sam valjda u inat njima počela da vežbam normalnu komunikaciju i toleranciju, a nisam baš imala neki primer kako se to radi...
    Onda sam upoznala sadašnjeg muža, koji je za mene bio marsovac-u njihovoj porodici se nikada nije podizao ton, jer nikad nije bilo rasprave-jer je otac "uvek bio u pravu".
    Nas dvoje smo morali zajedno da naučimo nove moduse ponašanja, jer da smo zadržali porodične, ne bismo daleko stigli.
    Plus, mi ne zarađujemo puno, pa sam usput postala i škrta nikad ne bih bacila vitamine...Šta ja znam, mene osvetoljubivost ne drži dugo, i naučila sam da odbrojim do par stotina pre nego što išta uradim, dotle se obično ohladim dovoljno da ne pravim štetu budžetu . Kod mene je sve bilo stvar vežbe .

  38. #88
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima se, može se.
    Eto jednog argumenta u prilog tvom izabraniku.
    Očigledno je sposoban da zaradi. Jer mi ti deluješ vrlo savesna prema bebi i ne bi se tako razbacivala novcem da oskudevaš u njemu.
    I opet, meni je tvoja reakcija - preterana. I nepotrebna.
    Išla si da kupiš vitamine, bacila si vitamine. I ko je na gubitku? Ti.
    Kako će to izgledati ako primeniš takav obrazac ponašanja i na dete? Ne baš dobro.
    Zašto misliš da su to njegovi novci?
    Ma nemam. Budem se tukla po glavi za koji mjesec i jecala što sam glupa, a u međuvremenu ću se samokaznit već nekako.

  39. #89
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni se cini da zapravo tebi trebaju dodatni vitamini i masaza, a ne znas svom covjeku reci: dragi, molim te, izmasiraj me, zagrli me, tesko mi je.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto misliš da su to njegovi novci?
    Ma nemam. Budem se tukla po glavi za koji mjesec i jecala što sam glupa, a u međuvremenu ću se samokaznit već nekako.
    Predrasuda , kod nas on zarađuje značajno više, tj. ja zarađujem beznačajno malo.
    Ja bih se tukla po glavi najkasnije već sutradan kad pogledam u novčanik...
    A ne znam..Ja sam ozbiljno mislila ono na temi o pedofiliji: treba poštovati sebe, i poštovati partnera, prosto život je i lepši i lakši tako. Ako si otišla po te vitamine, poštuj svoje vreme, uložen trud (a i finansije ) i nemoj ih pobogu bacati, trebala si da ih iskoristiš onda za sebe, ako si već toliko besna na njega .

  41. #91
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Joj kad se sjetim svega toga :D
    neki muževi su jednostavno "savršeni" i od samog početka se nađu u svemu tome čak i bolje nego novopečene majke. Neki(kao moj) su trapavi i iz straha npr. 2 tjedna uopće ne prime svoje novorođeno dijete . Joj kad se sjetim tog razdoblja... jašizila, vodila razgovore, prigovarala, htjela se rastat a lik samo jednostavno nije znao što bi i kako bi s malom bebom. Ufurao se on nakon nekog vremena, a sa drugim djetetom je naravno bila psove drugačija priča. Ono što sma htjela reći je da se jednostavno moraš opustiti. Oboje ste u potpuno novoj situaciji i treba vremena da se uhodate. Moraš dati vremena i njemu i sebi.Drugi put kad odfura dijete starcima, uživaj u trenucima mira, okupaj se ili radi nešto što inače voliš a sad ne stigneš. Ne opterećuj se .

  42. #92
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    O zuta, pa gdje si bila s ovom temom! Ja sam iskopala jednu iz 2007.gdje se zalim na istu stvar. S tim da moje dijete ima 15 mjeseci i tata je s njom bio mozda ukupno 3 mjeseca. Ne bavi se s njom, bleji u tablet ili tv, ili se igra ali samo dok ja ne odradim sto.moram i onda je odmah uvali meni. Cak sam htjela pokvariti router da nemamo neta. Ali nesto.me sprijecilo.

    Rastajem se svaki vikend jer se vikendom kacimo.

    Komotan je. Uvredljiv. Durilo. Suti po dan dva. Ja sam lajava. Kratkog fitilja. Zato smo se valjda i privukli.

    Sad idem bracnom savjetniku.

    Ali sama sam si malo kriva. Nisam.mu dala blizu. Nije mu smetalo. Povukao se.

    Tko trpi? Dijete na dugi rok.

    Ti si friska. Mene he pralo pistporodjajno ludilo pa sam na antidepresivima. Sad sam milijun milijuna puta opustenija. Mala jede blato. Ok, pljune, isperemo, idemo dalje.primjer.

    Nismo mi.mjerilo odgoja. Mi.mislimo da radimo najbolje. Ali....daj si disati. Daj njemu disati. Dijete ce biti ok.

  43. #93
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Kod nas se ovo promijenilo za 180. Mala bolje komunicira s okolinom, on preuzme dio vremena. Ostavim mu čak i hranjenje. Tako mogu zujati cijeli dan negdje, uglavnom je to čišćenje, nabavka špeceraja ili čitanje knjige kada mala ode spat. Što su mi dalje od pogleda njih dvoje to se bolje odmorim. Zvuči grozno, znam.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se ovo promijenilo za 180. Mala bolje komunicira s okolinom, on preuzme dio vremena. Ostavim mu čak i hranjenje. Tako mogu zujati cijeli dan negdje, uglavnom je to čišćenje, nabavka špeceraja ili čitanje knjige kada mala ode spat. Što su mi dalje od pogleda njih dvoje to se bolje odmorim. Zvuči grozno, znam.
    Nisi jedina. Od kada je mali u jaslicama a starija u školi, ja sam se preporodila. I za utjehu, ima još takvih , ali većina ne priznaje.

  45. #95
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Kako ne priznaje? Koja to ne priznaje?

  46. #96
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ne priznaje? Koja to ne priznaje?

    ja razmisljam da ranije prekinem porodiljni i malu spicim u jaslice
    a nije da se veselim poslu
    nemajka, nema sta...

  47. #97
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam adaptaciju odradila za vrijeme porodiljnog i onda imala 3 tjedna godisnjeg samo za sebe... beat that! :cool:

  48. #98
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zvuči grozno, znam.
    Zvučiš sasvim normalno. Naravno da se svaka mama najbolje odmori kad je sama, a zna da je dijete na sigurnom.
    Ajme, sreće kad mogu zavikati: Sama kod kuće! Iako, naravno da sam sretna kad se vrate...Ma, obožavam ja svoju obitelj, ali, sama spoznaja da mogu sjediti sat vremena i tipkati, bez da se dignem i nekome trebam...obožavam i to

  49. #99
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Haha, samo ću još dodati da sam prije mrzila čišćenje. Mogla sam biti tjedan dana u istoj sobi da ne operem pod. :sramota:
    Sada obožavam.

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,527

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam adaptaciju odradila za vrijeme porodiljnog i onda imala 3 tjedna godisnjeg samo za sebe... beat that! :cool:
    Carice bravo i debelo si ih zasluzila!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •