Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 111

Tema: Nespremna maceha

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja moram reći ovdje: Vrag ti jebi odgoj, ako je pospremanje jedna od bitnijih stavki.

    Ja ima dvije kćeri, jedna ima 8 a druga 5,5. Super funkcioniramo, dobre su, pristojne, svi ih hvale, ali kad treba pospremati mala legne ko da je samrti i bole ju ruke i noge, a velika neće ništa jer nije fer da sama posprema. Soba ima ko da je bio tornado. Da im dođe kakva maćeha, loše bi se provele . ALi mi ni ne inzistiramo na tome, često smo svi skupa na podu i igramo se.

    Ja bih rekla da trebaš malo olabaviti kriterije. Djeca vide tatu vikendom, bolje je da se dobro provedu i zabave nego da se nad njima provodi nepotrebna disciplina.


    I nema ni baš nikakve veze spol djeteta, moje su obje cure pa su totalno različite. Starija je turbo osjetljiva i kuži negativnu energiju kad ju netko pogleda, iz čega proizlazi cendravost i inat kao obrambena reakcija. Po opisu pretpostavljam da je i vaša curica takva, pa joj treba malo drukčiji pristup.

  2. #52
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ono sto je netko napisao - ona je njima nista, a trebala bi dati sve
    E pa ni to nije ok
    Al tu bi se trebao i otac ukljuciti

  3. #53
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nije da nije ok, nego, naprosto, nije lako...
    lako je romantičarski pričati trla baba lan...ali kad se nađeš u toj situaciji vjerujem da nije lako, pogotovo kad još ni svoje djece nemaš.
    meni je bilo dovoljno povesti na more prijatelje moje djece, upravo negdje u toj dobi, i osvijestiti kolika je to razlika i koliko si subjektivniji prema svojem djetetu...

    a trinin prijatelj, koliko god nam njegov postupak ne zvuci, opet, romantično, zapravo je vrlo fer. Bi li bilo više fer da je zavlačio ženu i djecu, ušao u njihov život i otišao? ili, još gore, ostao i svojim negativnim emocijama trovao sve oko sebe?

  4. #54
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni je sasvim ok ako netko unaprijed procijeni da to ne zeli sad u svom zivotu. to je najfer. ali ovi ljudi su vec daleko od toga, dijete samo sto se nije rodilo, o kakvom odustajanju vi pricate?

  5. #55
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Bi li bilo više fer da je zavlačio ženu i djecu, ušao u njihov život i otišao? ili, još gore, ostao i svojim negativnim emocijama trovao sve oko sebe?
    Ama slažem se da se zena spasila.
    On JE UŠAO u njihov život jer ne znam kad bi se uspio zaljubiti i sve se fino poslozilo osim činjenice da je ona imala život prije njega.
    No, ja to ne osuđujem, samo mi je skroz neprihvatljivo da on tu sad služi ko svijetli primjer. Bez uvrede, Trina i ostali.

  6. #56
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    On je pokušao ali nije mogao prihvatiti takav život. Slobodan muškarac je odjednom provodio dane sa dvoje djece. Možda zvuči grubo, ali njemu je to bilo previše i nije želio ni mogao prihvatiti tuđu djecu. A kulminacija je bila kad se pojavio bivši muž i vidio njega s djecom Pobjegao je i nije mu žao.

  7. #57
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma meni je to skroz ljudski i razumljivo, da bih jednu riječ rekla, majke mi.
    ali zato mi je čudno da si baš ti ovoliko nagazila ženu iz uvodnog posta.
    nije ona svetica, ali nije ni majka. a ni majka nije svetica, znaš to i sama.

  8. #58
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    mislim, mene je u trudnoći, a nakon poroda pogotovo, silno i neopisivo nerviralo moje starije dijete, i na dane smo dosta loše funkcionirali
    ali kad to napiše ili pomisli maćeha, to je već druga stvar (stvarno je, naravno, jer dijete zna da ga roditelj voli, a ovdje je sve friško)
    ovo je sve točno što si napisala, tangerina
    ali baš me zanima, da se koja od nas nađe u toj situaciji - da imamo dvoje djece, kći i sina i da nova supruga bivšeg muža ima stav da više voli mušku djecu od ženske (ili obratno, svejedno)
    ne mora otvoreno pokazivati, može se potpuno korektno ponašati, ali to se osjeti, itekako
    imam iskustvo, nažalost

    i koliko god nam ponekad vlastita djeca išla na živce, to nije isto
    svoju djecu volimo bezuvjetno, maćeha ne (što, slažem se, ne možemo zamjeriti)
    ali kad imamo situaciju da se u tom okruženju jedno naše dijete preferira, zanima me koliko bi nas bilo ovako puno razumijevanja kako čitam u vašim postovima
    skidam vam kapu, ali mislim da ja ne bih bila
    i bilo bi mi jako teško i ne znam kako bih se postavila
    Posljednje uređivanje od n.grace : 28.11.2015. at 11:04

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Nagazili ste na mladu ženu par dana pred porod prvog djeteta koja je svjesna da će joj netom nakon poroda doći dvoje (tuđe) djece na brigu i čuvanje, teško joj je zbog toga (kao što bi joj bila teška i pomisao na brigu o dvoje svoje djece i bebi, ali bi već imala nekog iskustva ili nekog da joj priskoči u pomoć), razapinjete je što iskreno progovara o tome da joj djevojčica iz piče nije simpatična (a objektivno-da meni dijete od 6 godina govori "Baš me briga" na sve što mu prigovorim i da mi drži predavanja o tome kad bih ponovo trebala roditi i "naređuje" kojeg bi spola to dijete trebalo biti ni meni baš takvo dijete ne bi bilo simpatično), kao moralnu vertikalu navodite čovjeka koji je odustao od (voljene!?) žene zbog njeno dvoje djece (uz dužnu ispriku-za mene je on samo slabić, a to što je osjećao nije ljubav)...
    Da bilo koja od vas završi u takvoj situaciji svi bi joj slali hagiće i bili puni dobronamjernih savjeta. Ovako, riječ je o ženi koja je smogla snage barem nekom nepoznatom reći što je muči i završila na križu kao da je riječ o zloj maćehi iz bajke. Jedini "krivac" u cijeloj priči je otac te djece koji dozvoljava da mu se kćer prema novoj ženi ponaša tako kako se ponaša. I naravno da je ona ne može bezuvjetno voljeti jer joj nije majka. To što javno priznaje da više voli mušku djecu....pa što onda?? Ja više volim žensku. Što ne znači da mi muška nisu draga i simpatična ako ona to objektivno jesu. Ova curica ima neki problem, njega trebaju rješavati njeni otac i majka, ali trudna žena pred porod bi morala biti pošteđena samovolje jednog šestogodišnjeg djeteta koje nije njeno. Tu je njen otac da bude spona između curice i nove žene, a očito tu ulogu nije preuzeo nego valjda očekuje da sve funkcionira samo od sebe. I ne zaboravite da trudna mlada žena kraj sebe ima muža samo 4-5 vikenda u tjednu i da joj polovica tog vremena prođe u brizi za tuđe dvoje djece. Potpuno neidilična situacija na kojoj joj nitko ne može zavidjeti. Najmanje što treba je razapeti na križ.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Nagazili ste na mladu ženu par dana pred porod prvog djeteta koja je svjesna da će joj netom nakon poroda doći dvoje (tuđe) djece na brigu i čuvanje, teško joj je zbog toga (kao što bi joj bila teška i pomisao na brigu o dvoje svoje djece i bebi, ali bi već imala nekog iskustva ili nekog da joj priskoči u pomoć), razapinjete je što iskreno progovara o tome da joj djevojčica iz piče nije simpatična (a objektivno-da meni dijete od 6 godina govori "Baš me briga" na sve što mu prigovorim i da mi drži predavanja o tome kad bih ponovo trebala roditi i "naređuje" kojeg bi spola to dijete trebalo biti ni meni baš takvo dijete ne bi bilo simpatično), kao moralnu vertikalu navodite čovjeka koji je odustao od (voljene!?) žene zbog njeno dvoje djece (uz dužnu ispriku-za mene je on samo slabić, a to što je osjećao nije ljubav)...
    Da bilo koja od vas završi u takvoj situaciji svi bi joj slali hagiće i bili puni dobronamjernih savjeta. Ovako, riječ je o ženi koja je smogla snage barem nekom nepoznatom reći što je muči i završila na križu kao da je riječ o zloj maćehi iz bajke. Jedini "krivac" u cijeloj priči je otac te djece koji dozvoljava da mu se kćer prema novoj ženi ponaša tako kako se ponaša. I naravno da je ona ne može bezuvjetno voljeti jer joj nije majka. To što javno priznaje da više voli mušku djecu....pa što onda?? Ja više volim žensku. Što ne znači da mi muška nisu draga i simpatična ako ona to objektivno jesu. Ova curica ima neki problem, njega trebaju rješavati njeni otac i majka, ali trudna žena pred porod bi morala biti pošteđena samovolje jednog šestogodišnjeg djeteta koje nije njeno. Tu je njen otac da bude spona između curice i nove žene, a očito tu ulogu nije preuzeo nego valjda očekuje da sve funkcionira samo od sebe. I ne zaboravite da trudna mlada žena kraj sebe ima muža samo 4-5 vikenda u tjednu i da joj polovica tog vremena prođe u brizi za tuđe dvoje djece. Potpuno neidilična situacija na kojoj joj nitko ne može zavidjeti. Najmanje što treba je razapeti na križ.
    Potpisujem.

  11. #61
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ali kad imamo situaciju da se u tom okruženju jedno naše dijete preferira, zanima me koliko bi nas bilo ovako puno razumijevanja kako čitam u vašim postovima
    skidam vam kapu, ali mislim da ja ne bih bila
    i bilo bi mi jako teško i ne znam kako bih se postavila
    ma da, baš je maćeha bila sa bivšom ženom na kavici pa je otvoreno pokazala netrpeljivost prema maloj, a malog je napadno gotivila. ili još bolje, vjerojatno ju je nazvala i to joj otvoreno sasula u lice, da joj jedno dijete podnosi koliko toliko, ali ovo drugo ni naopako.
    mislim, kako bi mi to, kao majke u ulozi majke o kojoj priča pokretačica teme, mogle znati? odakle mi to kao forumašice znamo? tako što je žena pisala na forumu. to su tako nezahvalne stvari i stvarno nema smisla da se mi ovdje ukrštavamo, a bezveze, tko zna šta je u nečijoj kući i kako je.
    ono što želim reći je da djeca imaju i oca. i on je taj koji ima korigirati ponašanje svoje nove žene prema svojoj djeci ako je potrebno, i ima rasteretiti svoju novu ženu od svoje prvorođene djece ako je to potrebno. znači otac je taj koji mora biti dovoljno mudar i pametan i ima u ovom svemu veliku odgovornost.
    kad ja pročitam kakva pojedine forumašice imaju očekivanja od ljubavnica svojih muževa i nove žene svojih bivših muževa ja bih se na glavu bacila kroz prozor. važno da nemaju nikakvih očekivanja od svog sadašnjeg ili bivšeg muža i djetetovog oca.
    naravno da i ljubavnica i druga supruga imaju svoje uloge i odgovornosti, ali da išta duguju ikome osim onome s kim su u vezi nije istina. u moralne aspekte takvih odnosa ne ulazim.

  12. #62
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mim, svaka ti je na mjestu

  13. #63
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    zanimljivo da je nekima zasmetalo sto je zensko dijete eventualno diskriminirano, al im je ok sasut drvlje i kamenje na zenu bez razmisljanja.

  14. #64
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ajd da se javi i netko tko je bio u istoj kozi a i sada je, samo nemjerljivo manje...Znaci, imati vezu s nekim tko ima djecu se ne moze usporediti s obicnom vezom...Ta osoba ako je normalna, voljet ce tu svoju djecu iznad svega a svoju partnericu ne mogu reci manje ali drugacije. Za mene onaj tko se ne brine za djecu iz 1.braka nije dobar covjek. Ako si ga znao napraviti, sada ga znaj i odgajati i biti tu za njega/nju...A isto tako sam odgojena da smo brat i ja svojim roditeljima bili sve na svijetu i prema tome djecu svoga partnera sam morala ili prihvatiti ili ne biti s njim. I to sam si sama tako objasnila, nije mi on trebao davati ultimatume...
    Sto se tice odnosa sa djecom, ja sam igrala na kartu da zelim da me zavole, da provodimo ugodno vrijeme kada dodju k nama za vikend i da ne zelim da u meni gledaju nekakvu prijetnju koja ce im oduzeti oca. Zaista sam uvijek razmisljala na nacin da djeca nisu kriva za razvod roditelja i da ne zelim jednog dana imati na savjesti da sam nekome bila crna mrlja iz djetinjstva. Ne kazem da je lako, da ja nikada nisam imala potrebu negdje ici bas taj vikend kad bi oni dosli ali odlucila sam kako sam odlucila i tako sam se ponasala.
    Meni se najveca pogreska u ovoj prici cini kada zena pise da suprugu nista ne govori??? Pa kako ista moze funkcionirati ako otac te djece nece biti upucen u sve sto se dogadja? Ja sam svom uvijek govorila ako bi me nesto smetalo ili ako sam zeljela da se nesto promijeni. Naravno nesto realno i normalno. I moram priznati da je suprug to uvijek rijesio. Cijenio je moj trud oko djece i vracao to tako da su djeca postivala mene. Moj savjet je ne pokusavati previse pametovati i odgajati jer ces vrlo brzo cuti onu poznatu-ti nisi moja mama! Ja sam to izbjegla jer sam sve takve stvari prepustala suprugu.
    Rezime je da smo postigli jako dobar odnos, vole svoju seku i bracu kao da nisu "polu", sad su vec veliki ali rado dolaze k nama i znam da se mogu osloniti na njih...Koliko god da je ponekad bilo tesko, vratilo se sve sto je ulozeno. I lijepo mi je i drago kada znam da moja djeca nemaju samo jedno drugo nego i dvoje velikih koji ce im biti oslonac jednog dana u zivotu.

  15. #65
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Sad sam se jos sjetila jedne crtice a to je da ni meni ni bratu nije bilo svejedno kada je nas tata nasao gospodju nakon sto nam je mama umrla a bila sam 25g a brat jos stariji...a kako je tek djeci od 4 i 6 god? Nisu to jednostavne stvari ni za koga...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd da se javi i netko tko je bio u istoj kozi a i sada je, samo nemjerljivo manje...Znaci, imati vezu s nekim tko ima djecu se ne moze usporediti s obicnom vezom...Ta osoba ako je normalna, voljet ce tu svoju djecu iznad svega a svoju partnericu ne mogu reci manje ali drugacije. Za mene onaj tko se ne brine za djecu iz 1.braka nije dobar covjek. Ako si ga znao napraviti, sada ga znaj i odgajati i biti tu za njega/nju...A isto tako sam odgojena da smo brat i ja svojim roditeljima bili sve na svijetu i prema tome djecu svoga partnera sam morala ili prihvatiti ili ne biti s njim. I to sam si sama tako objasnila, nije mi on trebao davati ultimatume...
    Sto se tice odnosa sa djecom, ja sam igrala na kartu da zelim da me zavole, da provodimo ugodno vrijeme kada dodju k nama za vikend i da ne zelim da u meni gledaju nekakvu prijetnju koja ce im oduzeti oca. Zaista sam uvijek razmisljala na nacin da djeca nisu kriva za razvod roditelja i da ne zelim jednog dana imati na savjesti da sam nekome bila crna mrlja iz djetinjstva. Ne kazem da je lako, da ja nikada nisam imala potrebu negdje ici bas taj vikend kad bi oni dosli ali odlucila sam kako sam odlucila i tako sam se ponasala.
    Meni se najveca pogreska u ovoj prici cini kada zena pise da suprugu nista ne govori??? Pa kako ista moze funkcionirati ako otac te djece nece biti upucen u sve sto se dogadja? Ja sam svom uvijek govorila ako bi me nesto smetalo ili ako sam zeljela da se nesto promijeni. Naravno nesto realno i normalno. I moram priznati da je suprug to uvijek rijesio. Cijenio je moj trud oko djece i vracao to tako da su djeca postivala mene. Moj savjet je ne pokusavati previse pametovati i odgajati jer ces vrlo brzo cuti onu poznatu-ti nisi moja mama! Ja sam to izbjegla jer sam sve takve stvari prepustala suprugu.
    Rezime je da smo postigli jako dobar odnos, vole svoju seku i bracu kao da nisu "polu", sad su vec veliki ali rado dolaze k nama i znam da se mogu osloniti na njih...Koliko god da je ponekad bilo tesko, vratilo se sve sto je ulozeno. I lijepo mi je i drago kada znam da moja djeca nemaju samo jedno drugo nego i dvoje velikih koji ce im biti oslonac jednog dana u zivotu.
    Ajme, predivno, svaka vam čast, zaista je lijepo vidjeti i ovakve primjere uspjelih odnosa!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav!

    Nisam odgovarala jer nisam mogla.
    Eto zasto ne volim zene...jako puno napada i negativnih komentara iako velika vecina vas nije bila ni u slicnoj situaciji a lako je osudjivati i pametovati!

    Ja u nijednoj recenici ni rijeci nisam rekla da ja toj djeci nisam dobra! Da nisam dobra i da ih nisam prihvatila ne bi se brinula i nabavila sve potrebno za kucu da imaju kad dodju, ne bi kupovala gace i carape i odjecu da imaju, ne bi dopustala da s nama spavaju u krevetu itd. Nisam ni rekla da je problem nered u kucu premda je malo teze dok jos nemaju svoju sobu zasad. Ja sam rekla da je problem neurednost i pritom sam mislila na higijenu prvenstveno, poludim kad dodju od mame neuredni, kad vidim da mala nije gace presvukla barem 4-5 dana ni kosu oprala, nokti prljavi i veliki i takva ide u vrtic! Ja se za to pobrinem kad dodju premda mi je sad fizicki tesko i na to sam mislila da mi je neugodno reci suprugu jer ne zelim cuti od njihove mame "sta nju briga kakva su moja djeca". Mala zbog toga ima problema zdravstvenih al jednom prilikom je suprug to napomenuo svojoj bivsoj na sta je ona rekla "ma mala izmislja i sta bi joj ja" i poklopila slusalicu kao i u vecini slucajeva. Tesko mi je jer se ne zelim mjesati niti upletati a znam da ce imati problema kad krene u skolu, al sta da ja radim kad je njihovoj mami u redu reci "kad ces vise doc po djecu pojest ce mi zivce i jel si uplatio alimentaciju

  18. #68
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ma meni je to skroz ljudski i razumljivo, da bih jednu riječ rekla, majke mi.
    ali zato mi je čudno da si baš ti ovoliko nagazila ženu iz uvodnog posta.
    nije ona svetica, ali nije ni majka. a ni majka nije svetica, znaš to i sama.
    Pa baš zato što je ona svjesno ušla u čitavu tu priču, pa ona je ušla u jednu već postojeću obitelj.

    Ma da, ni biti mama nije lako, vlastita djeca ti dignu tlak tisuću puta, sve ja to razumijem ali ona je u nezgodnoj poziciji i svaka njena ima svoju težinu. A ovo s mojim prijatelje..niti sam mu dala podršku, niti mi je bilo drago. Ali ko mene pita, jeli, što ja imam s tim.

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    a objektivno-da meni dijete od 6 godina govori "Baš me briga" na sve što mu prigovorim i da mi drži predavanja o tome kad bih ponovo trebala roditi i "naređuje" kojeg bi spola to dijete trebalo biti ni meni baš takvo dijete ne bi bilo simpatično
    Jesus, pa to je mala curica. Kako netko može uopće razmišljati na način da mu dijete "drži predavanja", i da zbog toga nije simpatično.

    U cijeloj priči, ponašanje te curice nije ni najmanji problem.

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ako je takva prica, onda u svakom slucaju on treba malo vise poraditi po pitanju djece i pocetse i on brinut i njima

  21. #71
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Tinči ako se mama tako loše brine o djeci, najbolje bi bilo da tata pokrene postupak da djeca žive sa vama.

    Ne bi trebao biti problem dokazati zanemarivanje ako su djeca toliko prljava da im to već utječe na zdravlje.

    Sigurno su i u vrtiću to primijetili.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Tinchy01 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!

    Nisam odgovarala jer nisam mogla.
    Eto zasto ne volim zene...jako puno napada i negativnih komentara iako velika vecina vas nije bila ni u slicnoj situaciji a lako je osudjivati i pametovati!

    Ja u nijednoj recenici ni rijeci nisam rekla da ja toj djeci nisam dobra! Da nisam dobra i da ih nisam prihvatila ne bi se brinula i nabavila sve potrebno za kucu da imaju kad dodju, ne bi kupovala gace i carape i odjecu da imaju, ne bi dopustala da s nama spavaju u krevetu itd. Nisam ni rekla da je problem nered u kucu premda je malo teze dok jos nemaju svoju sobu zasad. Ja sam rekla da je problem neurednost i pritom sam mislila na higijenu prvenstveno, poludim kad dodju od mame neuredni, kad vidim da mala nije gace presvukla barem 4-5 dana ni kosu oprala, nokti prljavi i veliki i takva ide u vrtic! Ja se za to pobrinem kad dodju premda mi je sad fizicki tesko i na to sam mislila da mi je neugodno reci suprugu jer ne zelim cuti od njihove mame "sta nju briga kakva su moja djeca". Mala zbog toga ima problema zdravstvenih al jednom prilikom je suprug to napomenuo svojoj bivsoj na sta je ona rekla "ma mala izmislja i sta bi joj ja" i poklopila slusalicu kao i u vecini slucajeva. Tesko mi je jer se ne zelim mjesati niti upletati a znam da ce imati problema kad krene u skolu, al sta da ja radim kad je njihovoj mami u redu reci "kad ces vise doc po djecu pojest ce mi zivce i jel si uplatio alimentaciju
    Ovo što si sada napisala nigdje niti jednom jedinom riječju nije spomenuto u prvom postu, a čini bitnu razliku! Ovdje se radi o zanemarenom djetetu, a to je nešto što treba POD HITNO riješiti! Očigledno se dijete bori sa svojim unutarnjim nemirima i tko zna čime sve ne! Toj djeci pod hitno treba brižna osoba puna ljubavi da ispravi svu štetu koju im je nanijela majka, koju bih ja prije svrstala u red "maćehi". Naravno da moraš razgovarati sa svojim mužem i naravno da mi je nevjerojatno da on baš ništa ne zna o tome!??!!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Tko zna u kakvim su se uvjetima majka djece i otac razveli, možda je ona povrijeđena jer on ima novu obitelj pa o tome priča djevojčici ( ili nekom drugom i možda misli da mala ne čuje).
    Mislim da ovo trebaju riješti muž i biološka majka.

  24. #74
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Tinchy01 prvotno napisa Vidi poruku
    Postovanje!

    Imam 28 godina, udala sam se za vrsnjaka koji ima iz prijasnjeg braka dvoje djece, curicu od 6 godina i deckica od 4 godine. Oni dolaze k nama svaki drugi vikend i za praznike. Moj muz je preko tjedna na terenu i ne vidim ga od pon ujutro do petka navecer. Trudna sam i imam par dana do poroda tj svaki cas cekam porod. Nosim sina.
    Svjesno sam usla u brak i cijelu situaciju jer ga volim i smatram da svatko zasluzuje biti sretan. Pomazem mu oko djece koliko god mogu pa i ovakva trudna do zuba kolko god mi je tesko. Problem je da mi je pocelo to ici na zivce...ne znam jel zbog hormona il cega. I ruzno je za reci al uvijek sam voljela vise musku djecu i s malim mogu se sve dog i napraviti i nije problem, nego s kceri. Nju je on jako razmazio i uopce ne pazi sta ce reci ili kakav nered napraviti, nikad za sobom ne zeli pospremiti i neuredna je jako a na opomene odgovara "bas me briga" dok sin nikad takve stvari ne radi. Odkako sam trudna dijeli mi savjete i opominje me sta smijem a sta ne i da poslije brace moram roditi seku. Ja cu roditi kroz koji dan i znam da ce oni doci na praznike i to me uzasno nervira jer ne znam kako cu s malom bebom i njom takvom. Muzu ne kazem nista jer ne zelim svadu niti ga povrijediti i osjecam se jako lose jer nju ne volim toliko koliko sina i jer me tako mala nervira i rastuzuje...
    Tvoj prvi post se jako, jako razlikuje od drugog.

  25. #75
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    slažem se sa SB i LEIRmam

    Tinči, ne razumijem zašto si iz svoje priče u prvom postu izostavila da je dijete zanemareno
    to bi trebalo biti najvažnije, a ne da više voliš mušku djecu i da ti šestogodišnje dijete ide na živce

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Izostavila sam zato jer to nitko ne smatra problemom, svi idu samo "necu se mijesati ona je mala naucit ce" itd. Mene to nervira jer ona ne zeli ni slusati ako joj objasnis da to nije tak u redu i cesto se inati ne samo meni. Tesko je to uopce ispraviti kad su oni tako malo kod nas i onda muz im samo zeli ugoditi...na svoju djecu cu smjeti i izderati se i po guzi dat i zabranit itd al njima ne mogu, nije da mi je netko prigovorio nego ja imam tu kocnicu da se obuzdam i rade progutam i pustim suzu nego da se zamjerim djeci...

  27. #77
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ništa nećeš postići gutanjem u sebi bez pravog razgovora. Djeca su ona kojima je teško i koji ne mogu racionalno razmišljati, dakle ti i suprug morate zajednički djelovati u istom pravcu na isti način. Ne možeš ti sve odjednom rješavati, ali malim koracima zajedno možete, samo tu suprug mora (osobito sad ovog trena, a i poslije poroda) podnijeti najveći dio tereta. Imam dojam da sad nije tako.

  28. #78
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Znači, u vašoj kući vrijede pravila koja ste vi postavili, nema ružnog ponašanja i ružnih riječi, tuširanac je obavezan navečer itd., bez obzira što se kod mame može ovo ili ono. Ja bih, iako nemam ovakvog iskustva, maloj dala puno više odgovornosti, na taj bi ti način pomogla u jednostavnim kućanskim obavezama, a sama bi se osjetila važnom i korisnom ("ti si već velika pa s tobom mogu toliko stvari zajedno raditi, a braco je još bebač" ).
    Neka nova iskustva bi joj se sigurno dopala: pranje prozora, usisavanje, pražnjenje perilica, pomaganje pri kuhanju ili pečenju kolača...nakon čega slijedi nagrada - crtić kojeg zajedno gledate pod dekicom, odlazak u slastičarnu ili kino.

  29. #79
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A ja sam sigurna da ćeš se, kad tvoj sin bude imao 6 godina, tisuću puta sjetiti ove teme, ovih osjećaja i razmišljanja.

  30. #80
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Slazem se s cokoladom. A, ovako sa strane, situacija mi ne izgleda najbolje, a svi akteri u prici nezreli. Od mame, tate do sadasnje zene. Sonatin post pokazuje kako bi trebalo biti. Kako sve te odnose resetirati, ne znam. Znam samo da tata treba tu najvise potegnuti.

  31. #81
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Kako sam edukativna "po celom telu", a malena ce vjerojatno dogodine u skolu, ja bih uvela sat vremena igre za stolom gdje bi oboje djece nesto zajedno s tatom ili tobom izrađivalo, crtalo, igralo drustvene igre, njoj bi mogla podmetnuti kakve zagonetke, labirinte ili bojanke da radi olovkom, a taj sjedilački sat vremena ce vam dobro doci i u skolskom razdoblju.

  32. #82
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Tata bi trebao na informacije u vrtić dobro poslušati kako su djeca u vrtiću, što kažu tete na ne/higijenu. Dobro je čuti nekog donekle objektivnijeg od nas, svi smo subjektivni prema djeci, mužu, bivšoj ženi.Radi li se o zanemarivanju tata bi trebao i s doktoricom svoje djece razgovarati.
    Do tad je stvarno pohvalno da se trudis i brines, ali moras razumjeti da je djeci sigurno najteze. Tata je taj koji se mora aktivirati.
    A sto bude bolji velikoj djeci bit će bolji tata i bebi. Ne bude li dobar i brižan sad uvijek će imati teret koji će ga vući dolje.

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Tinchy01 prvotno napisa Vidi poruku
    Izostavila sam zato jer to nitko ne smatra problemom, svi idu samo "necu se mijesati ona je mala naucit ce" itd. Mene to nervira jer ona ne zeli ni slusati ako joj objasnis da to nije tak u redu i cesto se inati ne samo meni. Tesko je to uopce ispraviti kad su oni tako malo kod nas i onda muz im samo zeli ugoditi...na svoju djecu cu smjeti i izderati se i po guzi dat i zabranit itd al njima ne mogu, nije da mi je netko prigovorio nego ja imam tu kocnicu da se obuzdam i rade progutam i pustim suzu nego da se zamjerim djeci...
    Potpisujem čokoladu.

    A još imam ovo za dodati: djeca brzo nauče kakva su pravila u određenoj kući. Moji sinovi su doma bili ok, odnosno meni su bili ok, a jedna i druga baka imale su za njih svoje bisere. Tamo su smjeli skoro pa visiti s lustera, što im doma nije bilo dozvoljeno niti bi im palo na pamet. Nisam se uzrujavala. Ako moja mama misli da je ok hraniti četverogodišnjaka, nema veze, ali doma je jeo sam.

    I tako, svaki dom treba imati svoja pravila. Tm je ovdje ključna figura koja će ti pomoći da to i postignete. Ne treba imati prevelika očekivanja, jer ni naša vlastita djeca ne poslušaju od prve. Odgoj se uči, a tu ima mjesta i za učenje odraslih, ne samo djece. Sretno!

  34. #84
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Puno si dobrih savjeta vec dobila a mene zanima kad oni vama dodju na praznike,to je pretpostavljam sada za Bozic,hoce li tvoj suprug opet biti odsutan cijeli tjedan? Ti ces roditi,hoces li imati pomoc svoje obitelji ako ti supruga nema? Nadam se da si se organizirala jer jako je vazno da curica prihvati bebu kao svoga brata a ne kao tu nekog od neke tete. Iskoristi priliku pa kada sredjujes bebu,sredi i njezine noktice. Ne mozes promijeniti njezinu majku ali mozes biti ta koja ce curicu nauciti ono sto ona nije...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Da, bit ce kod nas na Bozicnim praznicima i to samo ona jer braco mora biti s drugom bakom da ne bude sama...i to po meni je velika greska. Ona bebu prihvaca al na taj nacin da mi "soli pamet": znas da ce braco stalno plakati, jel si mu kupila to to i to, znas da ces morati i u ducan i u vrt i sve raditi a imat ces malog bracu a kad rodis seku ona nece biti tak vrijedna kao ja nikad itd...ona niti prema svom rodjenom braci nije bas kak treba cesto kad bi njega uzela da ga pomazim ja ili muz ona krene raditi nered ili pocne s onim "jel ti mene volis?"...znam da je dijete al mene to povredjuje..muz ce biti sad za praznike dva tj doma pa cu probati nekako ukazati mu na probleme.
    Svasta je tu a s njihovom mamom je nemoguce razgovarati jer ona samo poklopi slusalicu il se izdere i djeca su joj teret jer bi ona htjela sad zivjeti i uzivati.

  36. #86
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Thincy, ja zaista ne mislim da ona tebi soli pamet. Pa to je zaista malo dijete. Razumijem ja tvoje muke, ali mislim da ti neće pomoći, ako misliš da ona tebi nesto namjerno radi.
    to je njen način (proizašao iz njenih iskustava, razvoda i svega ostaloga sto nam je nepoznato), da se sa situacijom nosi.

  37. #87
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa eto, mami su djeca teret, onda bi vam možda rado prepustila da žive sa vama.
    Tako ćete ih spasiti od majke koja ih zlostavlja nehigijenom, a ujedno ćete imati i puno veći utjecaj na njihov odgoj.

  38. #88
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Pokusaj ne shvacati njene izjave i postupke osobno. Nema to veze sto joj nisi majka, u iste klopke upadamo i s bioloskom djecom.
    To je njihov nacin da se "obrane" od dolaska bebe i da napumpaju samopouzdanje.

  39. #89
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Takve "napade" anuliraj mirnocom i upornim ponavljanjem kako su sva djeca rođena kao dobra i kako ces sigurno uspjeti lako uz bebu obavljati svakodnevicu i da ne mora biti zabrinuta oko toga.
    Imaj na umu da je maloj tvoje dijete vec drugi uljez u kratkom zivotu, a sigurno osjeca i neku krivicu zbog razvoda, ako bas ona nije razlog, vjerojatno je braco koji je plakao. Iz njenih izjava citam prozivljeno iskustvo, a ne prijetnju tebi.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 30.11.2015. at 13:53

  40. #90
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj Tinchy01 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, bit ce kod nas na Bozicnim praznicima i to samo ona jer braco mora biti s drugom bakom da ne bude sama...i to po meni je velika greska. Ona bebu prihvaca al na taj nacin da mi "soli pamet": znas da ce braco stalno plakati, jel si mu kupila to to i to, znas da ces morati i u ducan i u vrt i sve raditi a imat ces malog bracu a kad rodis seku ona nece biti tak vrijedna kao ja nikad itd...ona niti prema svom rodjenom braci nije bas kak treba cesto kad bi njega uzela da ga pomazim ja ili muz ona krene raditi nered ili pocne s onim "jel ti mene volis?"...znam da je dijete al mene to povredjuje..muz ce biti sad za praznike dva tj doma pa cu probati nekako ukazati mu na probleme.
    Svasta je tu a s njihovom mamom je nemoguce razgovarati jer ona samo poklopi slusalicu il se izdere i djeca su joj teret jer bi ona htjela sad zivjeti i uzivati.
    A da probas to gledati kao sansu da malena dobije ljubavi koje je ocito zeljna i da je dobro da joj nema brata? On je ionako mali i prihvatit ce brze bracu a ona neka ima osjecaj kako se prva s njim druzila. Ti ces ionako biti uz bebu a suprug nek se bavi s njom. I kad god ti tako govori, trebas ovo, trebas ono...a ti samo da,da, znam i to je to. Ne upustaj se uopce u rasprave o takvim stvarima...A sto tebe ima vrijedjati sto te dijete pita jel ju volis? Pa i mene kcer pita jel volim vise nju ili brata. Pa to je normalno. Kazes - naravno da volimo i tebe i tvog brata i tvog najmanjeg brata, sve jednako...Starije dijete mog supruga se rasplakalo kad smo objavili prvu trudnocu. I bila je dovoljna moja recenica da ce tata voljeti sve njih jednako i da se ne mora bojati da ce ga dolaskom novog djeteta izgubiti. I stvar je bila rijesena. Reci joj ono sto zeli i treba cuti. I ponavljaj...I bit ce sve dobro

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    X na coksu

    Tinchy, maloj nije lako...Nije bas znanstveno potpuno ispravno, ali pokusaj gledati na nju kao na glinu koju su ljudi i okolnosti formirali. Sve sto kaze, sve sto radi je nauceno, uvjetovano okolnostima, majcinim odgojem....mala nije odgovorna za svoje negativno ponasanje. I moze ju se formirati u drugom smjeru, al treba strpljenja. Dobila si dobre savjete kako da se povezete. A kad se zavolite, onda ce se i ono sa spremamjem nereda lakse rijesiti.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Eto...da se javim. Ja sam u medjuvremenu rodila svog sincica. Jos smo u bolnici jer je doslo do komplikacija na porodu tj inducirani porod zbog komplikacija. Braco i seka nas cekaju doma ali seka ne pusta bas tatu k nama u bolnicu i stalno mu ponavlja "ali tata ja te volim najvise"...ne znam, vidjet cemo kako ce se situacija razvijati. Hvala svima na savjetima.

  43. #93
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Cestitam ti na bebici i zelim ti da sto prije idete kuci i da malo po malo sve dodje na svoje! Samo ukljuci supruga u sve!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Tinchy01 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto...da se javim. Ja sam u medjuvremenu rodila svog sincica. Jos smo u bolnici jer je doslo do komplikacija na porodu tj inducirani porod zbog komplikacija. Braco i seka nas cekaju doma ali seka ne pusta bas tatu k nama u bolnicu i stalno mu ponavlja "ali tata ja te volim najvise"...ne znam, vidjet cemo kako ce se situacija razvijati. Hvala svima na savjetima.
    Bas mi je zao curice! Jadna, misli da ce ju beba izgurati. Pod hitno joj tata treba obajsniti da on ima ljubavi za svu svoju djecu i puno pricati s njom. I naravno, ukljuciti ih oboje oko brige za bebu i naglasavati da vam je njena pomoc JAKO vazna i sta bi ti bez njene pomoci itd...

  45. #95

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    I ja ti cestitam!

    Sve ce biti dobro!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala na cestitkama bila je seka kod nas u bolnici vidjeti bracu i bas je sva zbunjena i prestrasena...rekla sam suprugu da mora razgovarati s njom i objasniti joj da ih sve jednako voli...al je i problem jer ne znam sta njezina mama joj govori jer mi je rekla da sad kad se braco rodio ti tata i braco cete imati svoj dom a ja i braco necemo vise smjeti dolaziti. morat cemo sjesti s njom i objasniti joj i ja cu je ukljuciti u brigu o braci.

  47. #97
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Tinchy čestitam
    samo pomalo, treba njima sada vremena da se prilagode promjeni
    to što si rekla, uključit ih u brigu o bebi
    ali iz mog iskustva, važno je i da imaju neko vrijeme s roditeljem bez bebe, kod nas je to bilo blagotvorno. Neka ih tata obavezno nekad nekamo odvede bez vas, zajedno njih dvoje ili jedno po jedno, u šetnju, slastičarnu, parkić, na predstavu... nešto što se zove "naše vrijeme"
    i računaj da je normalno da prilagodba starije djece na malene traje, kod nas je trajala bar 6 mjeseci

  48. #98
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Tako treba Tinchi! A i ne bi bilo lose da tvoj suprug poprica sa bivsom suprugom i apelira na njezin zdrav razum ako zaista maloj prica nesto sto nije u redu.

  49. #99
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    čestitam Tinchy, trebat će vremena al sve će sjesti na svoje mjesto. Ne brini.

  50. #100
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Čestitam i želim puno sreće, mudrosti i zdravlja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •