Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 111

Tema: Nespremna maceha

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno Nespremna maceha

    Postovanje!

    Imam 28 godina, udala sam se za vrsnjaka koji ima iz prijasnjeg braka dvoje djece, curicu od 6 godina i deckica od 4 godine. Oni dolaze k nama svaki drugi vikend i za praznike. Moj muz je preko tjedna na terenu i ne vidim ga od pon ujutro do petka navecer. Trudna sam i imam par dana do poroda tj svaki cas cekam porod. Nosim sina.
    Svjesno sam usla u brak i cijelu situaciju jer ga volim i smatram da svatko zasluzuje biti sretan. Pomazem mu oko djece koliko god mogu pa i ovakva trudna do zuba kolko god mi je tesko. Problem je da mi je pocelo to ici na zivce...ne znam jel zbog hormona il cega. I ruzno je za reci al uvijek sam voljela vise musku djecu i s malim mogu se sve dog i napraviti i nije problem, nego s kceri. Nju je on jako razmazio i uopce ne pazi sta ce reci ili kakav nered napraviti, nikad za sobom ne zeli pospremiti i neuredna je jako a na opomene odgovara "bas me briga" dok sin nikad takve stvari ne radi. Odkako sam trudna dijeli mi savjete i opominje me sta smijem a sta ne i da poslije brace moram roditi seku. Ja cu roditi kroz koji dan i znam da ce oni doci na praznike i to me uzasno nervira jer ne znam kako cu s malom bebom i njom takvom. Muzu ne kazem nista jer ne zelim svadu niti ga povrijediti i osjecam se jako lose jer nju ne volim toliko koliko sina i jer me tako mala nervira i rastuzuje...

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Čekaj malo! Zar ti ovo ozbiljno!?!?
    Daj, molim te, ne uzimaj više k sebi tu djecu. Kaži bilo što, ali spasi ih maćehe iz priče.
    Zašto sam išla ovo pročitati?! Uzrujala si me ...maksimalno. To što ćeš roditi za koji dan te uopće ne opravdava.
    Muževu djecu treba voljeti i poštovati i brinuti se o njima. Kao i o svojima. I točka!!

  3. #3
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Boze, pa to su jos bebe. Tko zna sto je sve mala prosla, a tebi smeta sto ne pospremi sobu. Daj se saberi i misli na trudnocu. Ti se trebas njima prilagoditi a ne oni tebi.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Svi skupa se, zapravo, trebaju prilagoditi jedni na druge. I ne bi bilo na odmet popricati s muzem. Ne oko toga sto djeca krivo rade (u toj dobi ne rade nista krivo, zapravo), nego zato da zna da se nitko nikome nije prilagodio. Pa onda kao obitelj, lijepo, svi skupa trebaju raditi na tome.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Svi skupa se, zapravo, trebaju prilagoditi jedni na druge. I ne bi bilo na odmet popricati s muzem. Ne oko toga sto djeca krivo rade (u toj dobi ne rade nista krivo, zapravo), nego zato da zna da se nitko nikome nije prilagodio. Pa onda kao obitelj, lijepo, svi skupa trebaju raditi na tome.
    X

    Muski cesto ne vide ocito ni kad su stalno doma,a kako onda kad su tek 2dana / tj?!
    Razgovaraj (obzirno) odmah,jer poslije poroda ces biti u jos vecoj buri hormona.

  6. #6
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Mene prica nije uzrujala. Razgovaraj s muzem (lijepo). Prvo mu napomeni oko cega je sve curica dobra. I nju hvali za dobro ponasanje. I zblizi se s njom, sudjeluj u stvarima koje ona voli (neka ti lakira nokte ili stojaznam). Uglavnom pohvala cuda radi. Njoj se tako maloj cuda u glavi desavaju, tata voli nekog drugog, a ne mamu... Ona je dovoljno velika da ti pomogne oko kucanskih poslova, ali treba ju animirati. Npr. muzika na jako, koju ona voli, pa cemo skupa urediti sobu i onda ju hvalis za sve dobro i pitas ju da li je sad soba ljepsa... Tako bi ja, gledajuci ovako sastrane.
    A hormoni sigurno divljaju i divljati ce...

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Tinchy01 prvotno napisa Vidi poruku

    ...... Muzu ne kazem nista jer ne zelim svadu niti ga povrijediti i osjecam se jako lose jer nju ne volim toliko koliko sina i jer me tako mala nervira i rastuzuje...
    ovo je znak da ti je ipak stalo da odnosi budu bolji. Poslušaj savjete forumašica.

  8. #8
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    E da i postovanje je uzajamno. Ako ti nju ne postujes ne ocekuj od nje da ona tebe postuje. Da li ti postujes ljude koji tebe ne postuju? A njene savjete koje mozes prihvati, ona ce biti sretna do neba..

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni je super kad žene trudnoću koriste kao opravdanje za biti vještica. Ti nisi prihvatila tu djecu uopće. Bilo bi najsretnije da mama shvati koliko si dobronamjerna i sa svojim bivšim mužem se malo drugačije organizira. Ja bi ti oči iskopala na njenom mjestu, oprosti, ali bi

  10. #10
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Kao sto si sama rekla "usla si svijesno u takav brak"...
    Od pocetka si trebala biti spremna na takve "obaveze" ...ako nisi bila nisi trebala ni ulazit u takav brak...

    Ja uvijek kazem da ja za tako nesto nebi mogla prihvatiti a onda nebi ni ulazila u neku vezu s nekom osobom koja je u takvoj situaciji jer nije u redu da se nekome zivot unisti...

  11. #11
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Trina stvarno ne mogu vjerovati koji komentar.
    Ja bih voljela znati ima li netko tko ovako oštro sudi također pridruženu djecu iz prošlih brakova pa da priča iz iskustva?

    Žena je bila iskrena i napisala kako se osjeća, to ne znači da se ona na bilo koji način loše ponaša prema djeci. Traži pomoć i savjet što je znak da joj je stalo da bude bolje.
    A vjerujte, ljubav prema djeci dobivenoj u miraz ne dolazi automatski. To je odnos koji se gradi i na kojem treba raditi stalno, a "pravi" roditelji te djece koliko mogu pomoći u tome još više mogu i odmoći. Jer maćeha/ očuh je osoba koja ima najmanje "prava" u cijeloj priči, očekuje se da im pruži nesebičnu ljubav ali ne i da isto očekuje zauzvrat.
    I nemojte mi reći da vam vlastita djeca nekad ne idu na živce i ne izbace vas iz takta? Zašto bi bilo nešto drugačije sa ovom pridruženom, dobivenom u paketu?

    Tinchy, moj ti je savjet slijedeći: ne popuštaj im, odgajaj ih. Reci im i pokaži što je dobro a što je loše. Nemaš još svoju djecu pa ti ne mogu reći da ih tretiraš jednako kao svoju djecu, ali to ćeš s vremenom vidjeti da je jedini pravi način. Moraju imati obaveze jednako kao i prava, biti jednako i nagrađeni i kažnjeni za pojedino ponašanje, oni nisu tu samo na igranju za vikend a "pravi život" im je negdje drugdje, život kod tate i tatine žene dio je njihovog pravog života i budi toga svjesna u svakom času.
    Budi prema njima pravedna ali ne prepopustljiva. Kad se dijete rodi uključi ih maksimalno i dozvoli im da budu brat i sestra u pravom smislu, da se osjećaju kao dio vaše obitelji (jer oni to i jesu) a ne kao vikend gosti.
    I vjeruj mi, sve će biti dobro.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    A što ste napale ženu, prvi put piše na forumu, traži savjet jer očito želi nešto promijeniti, a vi se zgražate, pa kreću komentari da se nije ni trebala udavati u takvoj situaciji, spominju se neka kopanja očiju, i sl.
    Taman da se pobere i više nikad ne zatraži savjet na ovom mjestu

    Edit: uletio mi Barbin post između, s kojim se u potpunosti slažem.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 27.11.2015. at 09:44

  13. #13
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    naravno da curica pruza neki otpor jer je starija i vise kuzi. ti si jos starija i trebala bi biti mudrija. lako je to reci, jer i ti si jos mlada i velika je ovo promjena i za tebe.

    pokusaj ju ukljuciti u stvari oko bebe, neka ti pomaze, izabere sto ce obuci itd...

    s muzem trebas razgovarat o nacinu odgoja, ako mislis da steti djetetu svojim pristupom i onemogucava vase zajednicko funkcioniranje...ali nemoj koristiti teske rijeci, da ne volis curicu itd. to su teske rijeci koje nista ne znace na kraju krajeva. vazno je da se o curici brines i da imate dobar odnos. ako trebas njegovu pomoc u tome reci mu, bez optuzivanja, pa svako normalan kuzi kakva je ovo teska situacija za sve vas.

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Trina stvarno ne mogu vjerovati koji komentar.
    Ja bih voljela znati ima li netko tko ovako oštro sudi također pridruženu djecu iz prošlih brakova pa da priča iz iskustva?

    Žena je bila iskrena i napisala kako se osjeća, to ne znači da se ona na bilo koji način loše ponaša prema djeci. Traži pomoć i savjet što je znak da joj je stalo da bude bolje.
    A vjerujte, ljubav prema djeci dobivenoj u miraz ne dolazi automatski. To je odnos koji se gradi i na kojem treba raditi stalno, a "pravi" roditelji te djece koliko mogu pomoći u tome još više mogu i odmoći. Jer maćeha/ očuh je osoba koja ima najmanje "prava" u cijeloj priči, očekuje se da im pruži nesebičnu ljubav ali ne i da isto očekuje zauzvrat.
    I nemojte mi reći da vam vlastita djeca nekad ne idu na živce i ne izbace vas iz takta? Zašto bi bilo nešto drugačije sa ovom pridruženom, dobivenom u paketu?

    Tinchy, moj ti je savjet slijedeći: ne popuštaj im, odgajaj ih. Reci im i pokaži što je dobro a što je loše. Nemaš još svoju djecu pa ti ne mogu reći da ih tretiraš jednako kao svoju djecu, ali to ćeš s vremenom vidjeti da je jedini pravi način. Moraju imati obaveze jednako kao i prava, biti jednako i nagrađeni i kažnjeni za pojedino ponašanje, oni nisu tu samo na igranju za vikend a "pravi život" im je negdje drugdje, život kod tate i tatine žene dio je njihovog pravog života i budi toga svjesna u svakom času.
    Budi prema njima pravedna ali ne prepopustljiva. Kad se dijete rodi uključi ih maksimalno i dozvoli im da budu brat i sestra u pravom smislu, da se osjećaju kao dio vaše obitelji (jer oni to i jesu) a ne kao vikend gosti.
    I vjeruj mi, sve će biti dobro.
    Odlično napisano Barbi.

    Ajme Trina komentara, baš si me neugodno iznenadila ovaj put.

  15. #15
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    e to, barbi.. lijepo napisano, konstruktivan pristup.
    toga nam svima fali ponekad .

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a možda će se i cura promjeiti kad se bembo rodi

    potpis na Kaae, medu i barbi

  17. #17
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Situacija je jako kompleksna... klinci si često utuve u glavu neke stvari koje su nama odraslima neshvatljive. Sjećam se situacije kod moje najbolje frndice koja je proživljavala pakao sa sinom dok je bila trudna. Mali je bio taman tako 5-6 godina i zatupio si je u glavi kako oni njega više neće voljeti kad se rodi seka . Naravno da s nikim nije podjelio svoje strahove, ali ih je (frendicu pogotovo) izluđivao sa svojim ispadima , čak su ga i psihologu vodili. Na kraju je frendica slučajno čula njegov razgovor sa vršnjakom koji si je želio bracu ili seku a ovaj ga je odgovarao od te ideje riječima u stilu :Vidjet ćeš kad se ova moja rodi, svi će zaboraviti na mene, nitko me više neće voljeti ni igrati se samnom nemoj si to željeti....

    Tko zna kakve se maloj misli motaju po glavi oko prinove u tatinoj novoj obitelji....
    zato prema njoj jednostavno budi nježna i strpljiva, pokušaj ju ako je zainteresirana čim više uključiti u pripreme oko brace, sve će polako sjesti na svoje mjesto.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 27.11.2015. at 10:06

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Tinchy01 prvotno napisa Vidi poruku
    Postovanje!

    Problem je da mi je pocelo to ici na zivce...ne znam jel zbog hormona il cega. I ruzno je za reci al uvijek sam voljela vise musku djecu i s malim mogu se sve dog i napraviti i nije problem, nego s kceri. Nju je on jako razmazio i uopce ne pazi sta ce reci ili kakav nered napraviti, nikad za sobom ne zeli pospremiti i neuredna je jako a na opomene odgovara "bas me briga" dok sin nikad takve stvari ne radi. Odkako sam trudna dijeli mi savjete i opominje me sta smijem a sta ne i da poslije brace moram roditi seku. Ja cu roditi kroz koji dan i znam da ce oni doci na praznike i to me uzasno nervira jer ne znam kako cu s malom bebom i njom takvom. Muzu ne kazem nista jer ne zelim svadu niti ga povrijediti i osjecam se jako lose jer nju ne volim toliko koliko sina i jer me tako mala nervira i rastuzuje...
    ona ima 6 godina, a on 4
    normalno je da se drugacije ponasa
    osim toga, i ona sigurno osjeca tvoj otpor i tvoje (negativne) osjecaje prema njoj

  19. #19
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zašto vas je iznenadio moj odgovor? Da sam ja mater te djece i da nova žena mog bivšeg muža gleda moju djecu ko glavna smetala, da moju kćer gleda na seoski način na koji je gleda ona, ja ih sigurno nebi puštala kod nje. On je otac toj djeci, ona je ništa. Njihovoj materi je u interesu da se ta djeca u očevoj kući osjećaju dobro, ne kao uljezi. Najviše mi je zasmetalo to što je maćeha napisala da više voli mušku djecu i fino naglasila da nosi Sina. Ajme. Koliko puta sam ja bila nevažna zato što sam žensko, točno znam kako se ta curica mora osjećati, a samo šest godina ima.

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Tinchy01 prvotno napisa Vidi poruku
    i jer me tako mala nervira i rastuzuje...
    Pa gle, ljubav je sigurno obostrana. Sad ti razmisli imaš tko je tu odrasla osoba i tko ima obavezu ponašat se normalno i zrelo.

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Potpisujem Trinu. Odrasla osoba se treba odgovornije ponasati.

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Trina sad kad više pojasniš, sad to drugačije zvuči.

  23. #23
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pa zena je svjesna problema, koja je korist da joj kazete ono sto i sama zna. da je nespremna. vi kazete nezrela, na isto ga dode.

    a ne dati djetetu i ocu da se vidaju i unistiti svu sansu da se zblize i prilagode situaciji je jako zrelo ponasanje. bas onak neseoski i za preporucit svakome.

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    bravo meda good point!

  25. #25
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    pa zena je svjesna problema, koja je korist da joj kazete ono sto i sama zna. da je nespremna. vi kazete nezrela, na isto ga dode.

    a ne dati djetetu i ocu da se vidaju i unistiti svu sansu da se zblize i prilagode situaciji je jako zrelo ponasanje. bas onak neseoski i za preporucit svakome.
    To se na mene odnosi? Ja nisam rekla da treba zabraniti djeci i ocu da se viđaju, ali možda, kad bi mama bila upoznata sa situacijom, bi bilo izvedivo da tata dolazi kod mame? Ako su u prijateljskim odnosima. Bar privremeno. Jer sad će maćeha roditi, ako trudnoću vidi kao opravdanje za nervozu i otpor prema djetetu, kad se njena beba rodi, to će biti pet puta gore.

    Po meni bi najpoštenije bilo kad bi maćeha razgovarala s mužem i kad bi muž malo razmislio o tome. Mislim, čovjek mora biti svjestan da njegovo dijete nije u super poziciji. Postoji tisuću varijanti koje bise mogle upotrijebiti u ovoj priči, u nijednoj se ne rastavlja djecu i tatu.

  26. #26
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ne samo da je ne dati djecu ocu neodgovorno i nezrelo već je i kršenje zakona.
    Otac ima zakonsko pravo na viđanje djece, nije to nešto što mu bivša žena pušta ili ne pušta.

    Nažalost, bivši muževi ili žene vrlo često gaje animozitet prema sadašnjim partnerima svojih bivših i svjesno ili nesvjesno time utječu na djecu i njihov odnos prema njima.

    A ženi (curi) od 28 neiskusnoj u roditeljstvu čega je i sama svjesna zaista nema smisla nabijati na nos nezrelost i greške. Mlada je, naučit će.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ti nesvjesno odbijaš malu jer te ona podsjeća na njegovu prvu ženu.

    get over it

  28. #28
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    ti nesvjesno odbijaš malu jer te ona podsjeća na njegovu prvu ženu.

    get over it

    U ovome je sigurno velik dio istine. Ili se upuštaš u to ili ne. Moj prijatelj je baš nedavno našao curu koja ima dvoje djece, razvedena. Zaljuibio se do jaja, ženska je prva liga, sve štimalo, sve se poklapalo, ona luda za njim. Ali on nije htio ženu koja ima djecu i tako velik teret. I ostavio je. A hebeš ga, ili možeš ili ne možeš. On nije mogao.

  29. #29
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    To se na mene odnosi? Ja nisam rekla da treba zabraniti djeci i ocu da se viđaju, ali možda, kad bi mama bila upoznata sa situacijom, bi bilo izvedivo da tata dolazi kod mame? Ako su u prijateljskim odnosima. Bar privremeno. Jer sad će maćeha roditi, ako trudnoću vidi kao opravdanje za nervozu i otpor prema djetetu, kad se njena beba rodi, to će biti pet puta gore.

    Po meni bi najpoštenije bilo kad bi maćeha razgovarala s mužem i kad bi muž malo razmislio o tome. Mislim, čovjek mora biti svjestan da njegovo dijete nije u super poziciji. Postoji tisuću varijanti koje bise mogle upotrijebiti u ovoj priči, u nijednoj se ne rastavlja djecu i tatu.
    a kako ti mislis da bi se to vidanje odvijalo ako ne u njihovoj kuci. ne njegovoj! da otac mora birati izmedu djeteta i svoje zene kojoj sad najvise treba njegova podrska, tih malo dana u tjednu kad nije na terenu? i to jos kod bivse zene? koji bi to tek udarac bio sadasnjoj zeni?

    daj se skuliraj malo, iskreno, situacija je sasvim normalna i lako rjesiva, ne treba zaostravati odnose vise nego je potrebno. treba prihvatiti realnost, a to je da sad oni trebaju svi zajedno isto tako biti obitelj. a ne da dijete staje izmedu muza i zene. ja sam za djecja prava u svakom slucaju, al dijete ne smihe diktirati odnose u obitelji. niti sadasnja zena niti curica nece nestati, pa sto se prije naviknu jedni na druge tim bolje.

    sadasnha zena mozda samo treba prihvatiti da je normalno da joj mala ide na zivce. koji god razlog bio. to je normalno. i ne mora ju odmah zavoljeti. odnosi se grade, ne nastaju sami od sebe. mozda joj deckic za koju godinu pocne ic na zivce. sta onda, poslat ga mami na par godina? ne treba hraniti mrznju i animozitet medu clanovima obitelji, to nikud ne vodi.

  30. #30
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    u svakom slucaju bi tata trebao odvojiti i vrijeme samo za djecu iz prvog braka, sat, dva samo za njih, tj.koliko mogucnosti dopustaju, moze i vise. ne znam da li to sada radi.
    Posljednje uređivanje od meda : 27.11.2015. at 11:48

  31. #31
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ovo je jedna od onih tema di u jedan nedorečen post svi unesu hrpu svojih pretpostavki i zamišljaju potpuno različite situacije
    mislim, mene je u trudnoći, a nakon poroda pogotovo, silno i neopisivo nerviralo moje starije dijete, i na dane smo dosta loše funkcionirali
    ali kad to napiše ili pomisli maćeha, to je već druga stvar (stvarno je, naravno, jer dijete zna da ga roditelj voli, a ovdje je sve friško)

    Tinchy, ne znam koliko ste imali vremena prije tvoje trudnoće za uspostavljanje odnosa, pretpostavljam ne puno
    ali vidit ćeš i sa svojim djetetom, sa djecom moraš naći neki način funkcioniranja
    i ponekad, ako ste različiti karakterom, s nekim djetetom ćeš biti stalno u ratu
    ali odgovornost je na tebi, kao odrasloj osobi u toj priči, da pronađeš način da to (bolje) funkcionira

    ako je moguće, ja bih uključila oboje djevojčicinih roditelja, da oni vide kako curica uopće stoji s činjenicom da stiže beba
    točno je što je netko gore pisao, ne bi čovjek vjerovao šta oni sebi znaju utuvit u glavu

    nisam nikad bila u takvoj situaciji, ali mislim da bih se postavila na način da su oni sad i moja djeca, u smislu da ne mogu sad tražit da mi ih ne dovode jer me živciraju, to nije tetka iz Sikirevaca

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Eh, da je sada zutaminuta ovdje već vidim što bi rekla - troll... Naravno, ne mora biti, ali kada netko napiše ovako nedorečen post i ne javlja se više poslije da ponudi objašnjenje ili komentar, meni to miriše na trolanje.

  33. #33
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja ne razumijem šta to vama znači je li netko troll ili nije
    ni za jedan post napisan na ovom forumu, osim mojih, ne mogu znat sa sigurnosti je li istinit
    a ako je pokretačica izmislila, ne znači da nikad na svijetu nije postojala niti će postojat ovakva situacija - skroz je realna

  34. #34
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tynchy, da li si razmisljala o tome sto te zapravo kod curicesmeta. ja sumnjam da je to nepospremenje sobe.
    da li je ona tatina mezimica, da li je nesvjesno dozivljavas kao neku konkurnciju svom buducem djetetu? ili cak i sebi?
    jako sam izravna. bez ikakvih losih namjera.

    kao sto je barbi rekla, vi se uhodavate. pokusaj sama sa sobom iskreno i bez srama i straha, proniknuti u korijenje tog animoziteta prema curici.

  35. #35
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a meni tako smrdi ovaj naglasak na 'više volim mušku djecu' i to mi je zasmrdilo čim sam pročitala 'nosim sina'...
    onak, smrdi mi na bacanje kosti, posebno što je još i prvi post na forumu.
    :mljevena_želatina:

  36. #36
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, da je sada zutaminuta ovdje već vidim što bi rekla - troll... Naravno, ne mora biti, ali kada netko napiše ovako nedorečen post i ne javlja se više poslije da ponudi objašnjenje ili komentar, meni to miriše na trolanje.
    ma i kad se javi nije isključeno. najžešći su mi ovi hintovi koji se 'nevino' ubace i na koje bi se trebalo hvatati...
    meni je to jasno kao dan.
    ali kako kaže tangerina, može se pričati na tu temu načelno, zašto ne.

  37. #37
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    a kako ti mislis da bi se to vidanje odvijalo ako ne u njihovoj kuci. ne njegovoj! da otac mora birati izmedu djeteta i svoje zene kojoj sad najvise treba njegova podrska, tih malo dana u tjednu kad nije na terenu? i to jos kod bivse zene? koji bi to tek udarac bio sadasnjoj zeni?

    daj se skuliraj malo, iskreno, situacija je sasvim normalna i lako rjesiva, ne treba zaostravati odnose vise nego je potrebno. treba prihvatiti realnost, a to je da sad oni trebaju svi zajedno isto tako biti obitelj. a ne da dijete staje izmedu muza i zene. ja sam za djecja prava u svakom slucaju, al dijete ne smihe diktirati odnose u obitelji. niti sadasnja zena niti curica nece nestati, pa sto se prije naviknu jedni na druge tim bolje.

    sadasnha zena mozda samo treba prihvatiti da je normalno da joj mala ide na zivce. koji god razlog bio. to je normalno. i ne mora ju odmah zavoljeti. odnosi se grade, ne nastaju sami od sebe. mozda joj deckic za koju godinu pocne ic na zivce. sta onda, poslat ga mami na par godina? ne treba hraniti mrznju i animozitet medu clanovima obitelji, to nikud ne vodi.
    Ja se ne mogu postaviti na mjesto druge žene, ali mogu na mamino. To dijete je dijete, nije ono krivo što su se roditelji razveli i što otac ima drugu ženu. Pa znaš koliko njoj to izaziva osjećaja, ko zna kako je sebe postavila u toj situaciji. Meni je za očekivati da se odrasli pobrinu za dijete, a ne dijete za odraslog. Što malu briga što joj je maćeha živčana? Pa neće ona imati razumijevanja zbog toga što je ova trudna i hormoni joj divljaju, ili zato što je više sklona muškoj djeci nego ženskoj.

  38. #38
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ajde fino uzeti u obzir da se curica od 6 godina nosi sa razvodom roditelja, tatinom novom curom i dolaskom bebe. Da ne spominjem da oca vida samo vikendom.Odrasli se nose tesko s time a kamoli djeca. Sa deckicem ti je lakse jer je manji pa ga jos to ne pogada toliko kao nju. Ok je da ne gajis odmah spektakularne, majcinske osjecaje prema njima. To ce s vremenom doci kako budes gradila odnos ako ga budes gradila. Ti im ipak nisi majka jer koliko vidim imaju i oca i majku. Mozda da imas malo manja ocekivanja i prilagodis zahtjeve svojoj ulozi u njihovom zivotu?Djeca imaju otpor kada im se itko pokusava nametnuti kao autoritet roditelja a mala ocito tebi pruza otpor. Smanji dramu, uzivaj u majcinstvu i potrudi se vise, ipak si ti ta koja je odrasla i pristala na vezu sa nekime tko ima djecu.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  39. #39
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    troll... Naravno, ne mora biti, ali kada netko napiše ovako nedorečen post i ne javlja se više poslije da ponudi objašnjenje ili komentar, meni to miriše na trolanje.
    Pa više puta je već objašnjeno od strane osoblja foruma kako za prvih neznamkoliko postova novih forumaša oni moraju dati odobrenje, tako da je možda tinchy već napisala odgovor ili dva, ali stoje u virtualnim bespućima...
    Sve da je i troll, tema je zanimljiva i zašto ne prodiskutirati.

    Ja razumijem da ti nije svako dijete simpatično, pogotovo ako te gleda kao nekoga tko je mami oteo tatu. I stvarno će trebati puno truda i uštimavanja da si kliknu, ili da se bar toleriraju.

  40. #40
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ne mogu postaviti na mjesto druge žene, ali mogu na mamino. To dijete je dijete, nije ono krivo što su se roditelji razveli i što otac ima drugu ženu. Pa znaš koliko njoj to izaziva osjećaja, ko zna kako je sebe postavila u toj situaciji. Meni je za očekivati da se odrasli pobrinu za dijete, a ne dijete za odraslog.
    ha, čuj, ako ćemo tako, onda uzmi u obzir da se žena koja nema djecu ne može postavljati na mamino mjesto. ne može. nebo i zemlja je iskustvo prije i iskustvo poslije.
    nije da se za malenu ne brine, a to što se ne gaje majčinski osjećaji - onako ljudski nije nešto što se nužno treba zamjeriti, zar ne?

    kod takvih situacija meni je recimo najgore i najnajteže i jednom riječju užasno osuđujuće kada se očuh/maćeha ponašaju grozno/strogo/hladno prema djetetu od svog supružnika, dok njihovo zajedničko ima drugačiji tretman. ja bih tad nalupala biološkog roditelja koji to dozvoli. ma možda i ne bi. ali ono, odi k vragu, znao si da imam dijete i imaš ga tretirat ko svoje rođeno, bez razlike! mene bi to jako boljelo.

  41. #41
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Preporučujem pročitati roman "Kasna obitelj" Zeruye Shalev.

  42. #42
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Najviše mi je zasmetalo to što je maćeha napisala da više voli mušku djecu i fino naglasila da nosi Sina.
    i meni je ovo baš jako ružno
    nakon toga nemam volju dalje komentirati ili savjetovati

  43. #43
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ha, čuj, ako ćemo tako, onda uzmi u obzir da se žena koja nema djecu ne može postavljati na mamino mjesto. ne može. nebo i zemlja je iskustvo prije i iskustvo poslije.
    nije da se za malenu ne brine, a to što se ne gaje majčinski osjećaji - onako ljudski nije nešto što se nužno treba zamjeriti, zar ne?

    kod takvih situacija meni je recimo najgore i najnajteže i jednom riječju užasno osuđujuće kada se očuh/maćeha ponašaju grozno/strogo/hladno prema djetetu od svog supružnika, dok njihovo zajedničko ima drugačiji tretman. ja bih tad nalupala biološkog roditelja koji to dozvoli. ma možda i ne bi. ali ono, odi k vragu, znao si da imam dijete i imaš ga tretirat ko svoje rođeno, bez razlike! mene bi to jako boljelo.
    Pa daleko je ona od majčinskih osjećaja, uopće nije o tome riječ. Riječ je o tome da joj malena ide na živce i iritira je.
    Kao što sam već rekla, ne možeš svjesno ući u ulogu druge žene i očekivati da ćeš imati život kao da si prva. Odnosno, znala je da čovjek ima djecu iz prvog braka. Mogla se ne upuštati u to. Kao ovaj moj prijatelj. Žena super, sve divno i krasno ali ne može podnijeti da ona ima čitav jedan život prije njega i da bi on trebao prihvatiti i njenu djecu. I prešao je preko osjećaja i otišao. Bolje i tako nego ostati s njom pa živiti sa spoznajom da mora imati brižan odnos prema njenoj djeci. Preteško mu je to bilo. Fer.

  44. #44
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    A sto vam to toliko smeta, zena je priznala kako se osjeca, zna da je to ruzno, ali tako se osjeca. Pa zar nije bolje da si to prizna i rascisti, nego da si laze. To se na kraju uopce ne mora reflektirati na njeno ponasanje. Za ponasanje smo odgovorni, za osjecaje nismo.

  45. #45
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ha, čuj, ako ćemo tako, onda uzmi u obzir da se žena koja nema djecu ne može postavljati na mamino mjesto. ne može. nebo i zemlja je iskustvo prije i iskustvo poslije.
    nije da se za malenu ne brine, a to što se ne gaje majčinski osjećaji - onako ljudski nije nešto što se nužno treba zamjeriti, zar ne?

    kod takvih situacija meni je recimo najgore i najnajteže i jednom riječju užasno osuđujuće kada se očuh/maćeha ponašaju grozno/strogo/hladno prema djetetu od svog supružnika, dok njihovo zajedničko ima drugačiji tretman. ja bih tad nalupala biološkog roditelja koji to dozvoli. ma možda i ne bi. ali ono, odi k vragu, znao si da imam dijete i imaš ga tretirat ko svoje rođeno, bez razlike! mene bi to jako boljelo.
    e to si dobro spomenula, bioloski roditelj...di je on u cijeloj prici? meni bi bilo normalno da i on preuzme odgovornost za taj njihov odnos. pa kad mala bezobrazno odgovori zeni pred njim da reagira.

    trina, potpuno se slazem. nije dijete krivo i ono reagira kako reagira. i da je ta nova zena voli najvise na svijetu nekako bi reagirala vjerojatno. al ne treba sav teret past na tu novu zenu. jer i ona ima osjetljiv period. mozda bi ju mala zivcirala i da je najposlusnija. to zena treba rijesiti sa sobom. ako ne sad, kad?

    meni je na neki nacin laknulo kad sam saznala da nosim decka, makar u mojoj obitelji ni kod mm nije bilo ni govora o zelji za sinom nego je meni moj odnos s mamom bio tezak i bilo me strah toga.

  46. #46
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pa meni i moja djeca idu na zivce, kako nece tudja. Uopce to ne vidim kao nesto dramaticno. Zena je uocila problem i zeli ga rijesiti, po meni je to znak da joj je stalo i da zeli da funkcioniraju skupa.

  47. #47
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kao ovaj moj prijatelj. Žena super, sve divno i krasno ali ne može podnijeti da ona ima čitav jedan život prije njega i da bi on trebao prihvatiti i njenu djecu. I prešao je preko osjećaja i otišao. Bolje i tako nego ostati s njom pa živiti sa spoznajom da mora imati brižan odnos prema njenoj djeci. Preteško mu je to bilo. Fer.
    već kad si sama spomenula nešto ovoliko grozno nisam duugo čula, a kamoli da mislim da je tako bolje.
    tako je kukavički, sebično i jadno. sačuvaj me bože takvih prijatelja pored kojih bi se pitala u kojem trenutku ću mu postat preteška pa će zbrisati i pored toga što me voli.
    ali, sve je to ljudski i nije nam strano.

  48. #48
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    stare forumašice se sigurno sjećaju potpisa "sin ili dite" .
    meni dosta. automatski. (:zgrožena: )
    Posljednje uređivanje od sorciere : 27.11.2015. at 18:23

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    već kad si sama spomenula nešto ovoliko grozno nisam duugo čula, a kamoli da mislim da je tako bolje.
    tako je kukavički, sebično i jadno. sačuvaj me bože takvih prijatelja pored kojih bi se pitala u kojem trenutku ću mu postat preteška pa će zbrisati i pored toga što me voli.
    ali, sve je to ljudski i nije nam strano.
    x
    da meni bi tip onako na prvu odmah pao u ocima.a da mi je tako dobar prijatelj otvoreno bih mu rekla sto mislim o takvom cinu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.11.2015. at 19:16

  50. #50
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni i moja djeca idu na zivce, kako nece tudja. Uopce to ne vidim kao nesto dramaticno. Zena je uocila problem i zeli ga rijesiti, po meni je to znak da joj je stalo i da zeli da funkcioniraju skupa.
    Tocno ovako i ja mislim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •