Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 169

Tema: Jeste li bili ikad odvojeni od svog djeteta?

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Eh da i MM iako puno radi i isto mu telefon zvoni u razna doba, mi smo na smjene. Imamo takav dogovor.

    Jedno veče jedno od nas sprema djecu za spavanje, kupanje, večera, pranje zubića, priča (ne uvijek) i spavanac a drugo stavlja prljavo suđe u perilicu i sl ili odmara u nekom svom filmu

    To si možemo priuštit sad kad su veći,al dok su bili manji npr. 2,5 god i 6 mj (razlika je cca 2 god) e tad smo bome oboje bili u timu ko na baterije, ne znaš tko bi što prvo

    Interesatno kad nas je dvoje, sve ide glatko, a kad je jedno od nas, onda nekako postane troduplo teže, ma divim se samohranim roditeljima, kapu skidam do poda.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.10.2014. at 00:32

  2. #102
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Cisto sumnjam da ih ne bi nahranio, vjerojatno zato sto su djeca glasna kad su gladna, a za ostalo, prezivjet ce! Tome i sluze ocevi. Mi previse titramo oko njih i to je ok, to nas cini mamama, dok ocevi, eh, pored njih ce djeca oceliciti i poceti se sami brinuti za sebe... Moja kcer koja jos nema navrsene 3 godine ni pod koju cijenu ne da tati da ju oblaci, jer i ona cak primijecuje da ce izgledati kao zivi cirkus
    Oo vjerujuj mi da ja imam dvoje djece koja ne placu ni gladna ni zedna. Kad u to ubrojis i to da mala s godinu dana ima 7.5kg a malac sa skoro 4.5g 15kg- moras paziti da se ne desi da ne pojedu roditeljskom greskom

    Na kraju sam ipak nesto pisala na frizider (mm i sam molio par receptica), nesto smo razgovarali, slozna odluka da cemo nesto promijenit da za sljedeci put bude uigraniji. A i jack pot smo dobili, dolazi moj tata na par dana.

    Eto, ja mirna, pozdrav s airporta

  3. #103
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Sretan put!

  4. #104
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Sretan put!
    Tak je! Uzivaj na putu!

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Oo vjerujuj mi da ja imam dvoje djece koja ne placu ni gladna ni zedna. Kad u to ubrojis i to da mala s godinu dana ima 7.5kg a malac sa skoro 4.5g 15kg- moras paziti da se ne desi da ne pojedu roditeljskom greskom

    Na kraju sam ipak nesto pisala na frizider (mm i sam molio par receptica), nesto smo razgovarali, slozna odluka da cemo nesto promijenit da za sljedeci put bude uigraniji. A i jack pot smo dobili, dolazi moj tata na par dana.

    Eto, ja mirna, pozdrav s airporta
    Eh da ovog poboldanog sam se odmah sjetila i tvojih muka s onim nadomjestcima za hranu (ne znam točne izraze), njihove pothranjenosti, čist sumnjam da bi se oni bunili da su gladni
    Sretno, opusti se, radi al nađi malo vremena i za odmorit se i naspavat kako reče Zuska, uh kako je lijepo spavat u hotelskoj sobi kad te nitko ne budi, kako sam to cijenila dok još nisu spavali noću

  6. #106
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bas to, evo shokirala sam organizam i spavala 9 satj u komadu ( preksinoc uopce nisam spavala jer sam ustala prije 4, a malena plakala u snu i vrtila se cijelu noc). Jutros gllava puca, zuji ... puno se odmorila ...

  7. #107
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    I bas mi je super kad nekad odem mislima i djelima u krivom smjeru pa me vi tu nekad trgnete iz mog "jada"

    Slicno je bilo, sjecam se, na onoj temi di malena nije htjela jesti, kad su je u bolnici na silu hranili, a ja kukala po forumu. Pa mi je netko napisao-hej, to je tvoje dijete, lupi sakom od stol i reci im da prestanu.

    Tnx curke, zlata vrijedite.

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Na upute ne mislim na nikakva ponasanja, vec upute za kuhanje, oblacenje, koju robu za vrtic, sto ponijeti za rezervu... i te stvari koje inace ja uvijek pripremam. Necu biti dostupna non stop na mobitelu. Kako smo mi sami i nemamo ama bas nikog od rodbine u krugu od 200km, prijatelji su uvijek tu ali oni isto rade i imaju svoje zivote... sigurno da je lakse kad znas da ima netko uskociti... eto prosli put je muz pao i razbio guzicu... jedan krivi potez i ciao vrtic, ciao posao, ciao kupovina hrane.. a ja tisuce km daleko i ne mogu pomoci..
    Da ne biste stekli krivi dojam, mm mi jako puno pomaze, cisti, ide u spizu, igra se s djecom, ali i puno radi. Jedino se nije proslavio s brigom oko malene u smislu hranjenja i oblacenja. On radije to prepusti meni dok ce se on za to vrijeme sa starijim poigrat legica i sl. Sad ce imati ubrzani tecaj. Kad smo imali samo jedno dijete, oko njega je sve radio, pa cak i stavljao platene pelene na pranje, znao koji ulozak ide u koju pocketicu i sl. Sad radije bira igru sa starijim. Kad mu moze bit
    Draga, ima u životu i gorih stvari...

    Moj L. je imao godinu dana kad sam ja u drugoj trudnoći završila na ležanju na Sv.duhu. MJESECIMA, bez neke posebne pripreme.... Nisam vidjela svoje prvo dijete kad je prohodalo, nije ni on mene vidio (doveli su mi ga u bolnicu možda jednom, ali je jako plakao kad me tamo vidio, pa sam prestala s tim).

    Isto sam bila opaka mater i sve je moralo biti po mome, ali me život poučio da ima i treba biti prostora i za drugačije.... Pa je mm na brzinu podmetnuo leđa, pa mu je pomagala njegova mama, pa su uskakali moji mama i tata (oni su u drugom gradu, ali su isto dolazili malo rasteretiti ekipu) i tak. A ja sam ležala na infuzijama prepara jer sam morala.

    Nije bilo vremena ni prilike preispitivati hoće li mm biti u stanju sve to obaviti. Morao je. I uspio je. Kraj priče.

    ***

    Još samo da potpišem cure koje su rekle da muž nema što "pomagati" u vlastitom domu jer to je i njegov dom.

  9. #109
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, asocijacija...o ravnopravnosti:

    Moj stariji (ovaj kojeg sam silom prilika ostavila na više mjeseci u dobi od godine dana) imao je prošli tjedan neki referat iz biologije o ravnopravnosti muškaraca i žena. Rekla je profesorica "koristite brojeve i dijagrame". Dijete je lijepo izvuklo podatke sa Državnog zavoda za statistiku koliko u Hrvatskoj ima jednih, koliko drugih, pa koliko ima zaposlenih jednih, koliko drugih i na kraju nezaposlenih jednih i drugih. Sve je to tu negdje oko polovice - par postotaka razlike. A za usporedbu - u strukturama vlasti manje od 25% žena! Stavio je graf o udjelima spolova u Saboru i tu je zadaća bila gotova. Sve pet!

    ALI kad ga je mater dohvatila - sine, tko u našoj kući odlazi na posao? Tko u našoj kući kuha? Tko pere? Tko plaća račune? Tko ovo, tko ono... zašto ti i tvoj brat imate rukom pisanu kuharicu jednostavnih jela, zašto se od vas očekuje prati kupaonicu i čistiti sobu, zašto sam ti brata dohvatila za uši kad nije spremio krevet???? Zašto se čuje rečenica "nisi u hotelu" kad ne odradite svoj dio? Pa je ravnopravnost poprimila drugačiju boju. I napisao se bome dodatak referatu. Sad bumo vidli kaj bu prof.rekla.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Peterlin genijalno!

  11. #111
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, ima u životu i gorih stvari...

    Moj L. je imao godinu dana kad sam ja u drugoj trudnoći završila na ležanju na Sv.duhu. MJESECIMA, bez neke posebne pripreme.... Nisam vidjela svoje prvo dijete kad je prohodalo, nije ni on mene vidio (doveli su mi ga u bolnicu možda jednom, ali je jako plakao kad me tamo vidio, pa sam prestala s tim).

    Isto sam bila opaka mater i sve je moralo biti po mome, ali me život poučio da ima i treba biti prostora i za drugačije.... Pa je mm na brzinu podmetnuo leđa, pa mu je pomagala njegova mama, pa su uskakali moji mama i tata (oni su u drugom gradu, ali su isto dolazili malo rasteretiti ekipu) i tak. A ja sam ležala na infuzijama prepara jer sam morala.

    Nije bilo vremena ni prilike preispitivati hoće li mm biti u stanju sve to obaviti. Morao je. I uspio je. Kraj priče.

    ***

    Još samo da potpišem cure koje su rekle da muž nema što "pomagati" u vlastitom domu jer to je i njegov dom.
    Nitko nije ni rekao da nema

    Prosli smo i mi prisilne odvojenosti. U zdravlju je dakako sve lakse

    Slazem se ovo u vezi "pomaganja".

    Ja npr svome mm-u uopce ne "pomazem" ni voziti ni placati racune... to samo on radi.

    Javi kako je malcu prosao sastav

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko nije ni rekao da nema

    Prosli smo i mi prisilne odvojenosti. U zdravlju je dakako sve lakse

    Slazem se ovo u vezi "pomaganja".

    Ja npr svome mm-u uopce ne "pomazem" ni voziti ni placati racune... to samo on radi.

    Javi kako je malcu prosao sastav
    To je za danas - i mene zanima...

  13. #113
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I mene!

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    E sjetila sam se danas ove teme: odvojenost od djeteta.

    Gledam ove nase "selebritije" danas u 24 sata, ona ostavila novorođenče od 20 dana (rođeno u 35 tjednu T.) da bi otišla u shopping na vikend u Italiju obnovit garderobu, a mi tu "dramimo" što ostavljamo dijete od jedne, dvije, tri ili više godina i to zbog posla jer moramo.

    Da živim još 100 godina nikad neću razumjet takav mentalni sklop (naravno ukoliko je istina to što piše po novinama).

    A da sad budem prava baba tracara: i to još otići s bivšim mužem!!! a ostavit novopečenog tatu (studenta) samog s novorođenčetom.Tko tu koga ?!!!

  15. #115
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne moras razumijeti. jedna briga u zivotu manje.
    a najbolji nacin, da se novine prestanu baviti privatnim zivotima ljudi, jest taj, da ljudi prestanu citati takve novine.

  16. #116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Hahaha
    netko je od mojih FB prijatelja linkao clanak sav sokiran, a ja se opalila smijati na sto je spalo novinarstvo navirivanje u tudi krevet i vrecicu iz kupovine. U clanku pise da je kupila i namaz od ljesnjaka. Da bih rijec rekla...

  17. #117
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno


    al dobar je trač, šta jes jes. genijalni su.
    i svi tri bili na porodu i svi tri zajedno žive jadan student

  18. #118
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    al dobar je trač, šta jes jes. genijalni su.
    i svi tri bili na porodu i svi tri zajedno žive jadan student
    Pa sutudent(ce) vrlo cesto i cuvaju djecu kao dodatni posao za vrijeme studiranja.

  19. #119
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    a i za namaz od ljesnjaka znaju.... ccc
    bila sam kratko u zagrebu. i kako sam koji dan otvorila jutarnji, tako sam nasla bar 5, 6 sto pravopisnih, sto stilskih gresaka.
    eto nema se vremena za pristojno nauciti zanat pisanja, kad se moras navirivati nad vrecice.

  20. #120
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    a sto jadan student? gledali ste "jules et jim"?
    ako dobro pretpostavljam, o kome se tu radi, sto god da oni radili mi je puno simpaticnije od razvlacenja prljavog rublja i svadanja po novinama, koje se dogadaju kod nekih drugih poznatih parova.

  21. #121
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja došla vidjeti kako je prošao sastav Peterlin juniora, kad ono babinjak... mogle ste bar reći o kome se radi.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja došla vidjeti kako je prošao sastav Peterlin juniora, kad ono babinjak... mogle ste bar reći o kome se radi.
    ajme pa gdje ti živiš???
    pa kaj ne znaš da se radi o Ivaniševiću, Dragovićki i onom njenom malom cavtatskom piceku

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja došla vidjeti kako je prošao sastav Peterlin juniora, kad ono babinjak... mogle ste bar reći o kome se radi.
    Pitala sina - kaže da će biti najranije u petak. Oni imaju dugačke rokove za predaju tih sastavaka, a on uvijek preda među prvima pa mi se čini da dugo čeka rezultate. Ovo sad MENE zanima kako će proći, njega to puno manje dira... Fućka se njemu, tj. cijeloj toj generaciji za ravnopravnost spolova. Treba pričekati još par godina da im to postane bitno u vlastitim odraslim životima, ne samo u maminoj i tatinoj kući...

  24. #124
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    ajme pa gdje ti živiš???
    pa kaj ne znaš da se radi o Ivaniševiću, Dragovićki i onom njenom malom cavtatskom piceku
    Ja isto ne bih imala pojma da nisi sad napisala... :neinformirana:

  25. #125

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto ne bih imala pojma da nisi sad napisala... :neinformirana:
    cure, cure, pa fakat ste neinformirane...

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    cure, cure, pa fakat ste neinformirane...
    Bome... istina! Otkad moja svekrva više ne kupuje Gloriju - pojma nemam o tim stvarima... a nisam bila dugo ni na frizuri tj. šišanju.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    E sjetila sam se danas ove teme: odvojenost od djeteta.

    Gledam ove nase "selebritije" danas u 24 sata, ona ostavila novorođenče od 20 dana (rođeno u 35 tjednu T.) da bi otišla u shopping na vikend u Italiju obnovit garderobu, a mi tu "dramimo" što ostavljamo dijete od jedne, dvije, tri ili više godina i to zbog posla jer moramo.

    Da živim još 100 godina nikad neću razumjet takav mentalni sklop (naravno ukoliko je istina to što piše po novinama).

    A da sad budem prava baba tracara: i to još otići s bivšim mužem!!! a ostavit novopečenog tatu (studenta) samog s novorođenčetom.Tko tu koga ?!!!
    Kajgod, što bi rekao Bandić Možda je ona bolja majka svojoj djeci nego što ćemo ja i ti ikada biti svojoj.
    Ne sviđa mi se takvo prosuđivanje i osuđivanje, pogotovo ne kad je osnovano na novinskom traču. Da je zabavno čitati, jeste. I ja pratim žutilo na redovnoj bazi. Ali ovakvi komentari su mi, bez uvrede

  28. #128
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    cure, cure, pa fakat ste neinformirane...
    Sad sam malo pogledala tu obitelj - prava rodovska zajednica, he he he.... Ako sa strane ostavim svoje usko gledanje obitelji, što fali djetetu? Ima više ljudi koji o njoj brinu... pa onda mama može u shopping (fuj me bilo).

  29. #129
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Peterlin danas nas izvijesti što je profa rekla?!
    eh, ovo za poznate i slavne, meni to degutantno
    mislim, što ne puste ljude da žive svoj život kako god
    što mi uopće imamo znati takve stvari?

    može meni to biti uvrnuto ali ko sam to ja da bi ih moj stav zanimao
    i obratno...
    što se tiče same teme, ne razmišljam o tome kako i što
    kad do toga dođe, moraš pustiti i svi se moraju prilagoditi
    kad sam rađala drugo dijete, moja starija je uživala s tatom solo
    granice su bile malo rastegnute, hehehe
    nisam napravila frku iako sam imala poriv
    jer nije moj način jedini ispravan i bok

  30. #130
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ne moras razumijeti. jedna briga u zivotu manje.
    a najbolji nacin, da se novine prestanu baviti privatnim zivotima ljudi, jest taj, da ljudi prestanu citati takve novine.
    Seni moj komentar je bio namjenjen meni dragoj S200 da se ne brine zbog svoje odvojenosti jer ima i puno " zescih " slucajeva.
    Nije mi namjera bila nikakvo osudjivanhe eto ih tamo al ne moze me nitko uvjerit da bez obzira na ovakvo pisanje ikome od vas palo napamet ostaviti tako malo novorodjence na 2-3 dana.
    Nema sanse koliko god se sve odvijalo pod krinkom ne mihesajmo se u tudje zivote.
    Valjda imam pravo imat svoje misljenje o ostavljanju tako male bebe radi shoppinga (ne o tim ljudima nego o samom cinu).
    A profesionalnost nasih novinara je ionako na tako niskim granama da je bespredmetno to prodiskutirat, tu se valjda svi slazemo.

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Sorry na tipfelerima pisem s moba.

  32. #132
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Sirius ha ha

  33. #133
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Seni moj komentar je bio namjenjen meni dragoj S200 da se ne brine zbog svoje odvojenosti jer ima i puno " zescih " slucajeva.
    Nije mi namjera bila nikakvo osudjivanhe eto ih tamo al ne moze me nitko uvjerit da bez obzira na ovakvo pisanje ikome od vas palo napamet ostaviti tako malo novorodjence na 2-3 dana.
    Nema sanse koliko god se sve odvijalo pod krinkom ne mihesajmo se u tudje zivote.
    Valjda imam pravo imat svoje misljenje o ostavljanju tako male bebe radi shoppinga (ne o tim ljudima nego o samom cinu).
    A profesionalnost nasih novinara je ionako na tako niskim granama da je bespredmetno to prodiskutirat, tu se valjda svi slazemo.
    lili, razumijem ja tvoje misljenje. i jasno mi je ti sad nisi isla na doticne drvljem i kamenjem. ja to vise onako "predostrozno" . dugo sam na forumu i sjecam se raznih ne bas ljepih tracanja poznatih osoba. na srecu moderatori su to uvijek sjekli.
    rehab je to po meni lijepo sazela:
    Možda je ona bolja majka svojoj djeci nego što ćemo ja i ti ikada biti svojoj.
    Ne sviđa mi se takvo prosuđivanje i osuđivanje, pogotovo ne kad je osnovano na novinskom traču. Da je zabavno čitati, jeste. I ja pratim žutilo na redovnoj bazi. Ali ovakvi komentari su mi, bez uvrede


    pratiti traceve, zutilo, sto ve,c je jedna stvar. misliti o postupcima tih poznatih sto god zelis, je takoder jedna stvar. no to komentirati javno na forumu, blogu (dakle ne na kavi s tvojim prijateljicama) je pak jedna sasvim druga stvar. koja mi ne sjeda.
    mozda neki ne osjecaju tu suptilnu razliku.
    ja je osjecam.

  34. #134
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    a uz to, uopce nije bitno da li bi ja to napravila ili ne bi. uopce nije bitno.
    ona koja to napravi, nije ucinila nista nelegalno. (niti mi uopce znamo, kako je to izgledalo)
    i njezina je stvar kako ce svoje roditeljstvo zivjeti i organizirati.

  35. #135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je ona bolja majka svojoj djeci nego što ćemo ja i ti ikada biti svojoj.
    Ne sviđa mi se takvo prosuđivanje i osuđivanje, pogotovo ne kad je osnovano na novinskom traču. Da je zabavno čitati, jeste. I ja pratim žutilo na redovnoj bazi. Ali ovakvi komentari su mi, bez uvrede
    Potpis! Ma u koju svrhu "tješenja dano". A ovo... jeste li ikad ostavili dijete (ne znam o kojoj se dobi radi), ja mogu iz svojih cipela reći - nadam se da jeste (više sam đir kakvo je to pitanje). Ali, to tu sve muke mlađih mama, valjda.

    A propos ravnopravnosti spolova, nemam pojma kako je, ali ne bih se oslanjala na sinove... koliko je njima to važno. Možda je ženskom dijelu važnije. Ali, kod sinova, tu mi se čini da je fakat važno kakav uzor vide u roditeljskom domu - ne u smislu riječi, nego jesu li angažirani u brigu o kućanstvu (ne "pomaganje", of kors), a pogotovo kakav je role model tata - kako se on ponaša.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.10.2014. at 14:21

  36. #136
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    neću više o njima da ne ljutim seni , samo još ovo - malo mi neugodno ali ja, pročitavši taj trač, od činjenice s kim je išla u šoping, apsolutno i uopće nisam ni registrirala da je ona dijete ostavila dva il kolko već dana nakon poroda. to mi tek lili ovdje osvijestila lol

  37. #137
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin danas nas izvijesti što je profa rekla?!
    Ništ posebno... dobio je plusić. Ispalo je da je ravnopravnost spolova jedna od tema za građanski odgoj, pa će je obrađivati još i na satu razrednika (to nije isti profesor). A na satu biologije će to pretresati tek kad svi predaju i kad budu imali lufta.

    Meni je bitno samo to da sam djetetu skrenula pogled u odgovarajućem smjeru, bez neke posebne drame. Uostalom, oni žive tu ravnopravnost spolova svakodnevno (i nisam uopće sigurna da znaju za drugo - zato to moj sin i nije doživio kao temu za referat), pa je samo trebalo opisati kako to izgleda.

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Još o vlastitom ponašanju i ravnopravnosti spolova: Neki dan sam se uhvatila kako pred djecom (bili sa mnom u autu) kao i obično komentiram drugu vozačicu: "PA KUD IDEŠ ŽENSKA GLAVO BEZ ŽMIGAVCA..."

    Moja djeca su se naslušala ovakvih primjedbi preko granice dobrog ukusa. Ne samo kad su ženske glave i plavuše u pitanju. Baš se pitam da li je gore psovati pred klincima ili ovako rasprostirati muški šovinizam iz ženskih cipela... A nije mi prvi put. Volan je moje mjesto za zločeste izjave, ponekad i ovako obojene. Nisu uvijek žene na tapeti - nego tko naleti...Samo čekam da mi sin opet kaže da glupost nema spolna obilježja (takve izjave daje moje mlađe dijete - ima on oko za takve stvari i kroz njegove izjave vidim sebe u ne baš krasnom svjetlu). Morat ću jako jaaako pripaziti na jezik. Ufff...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.10.2014. at 14:36

  39. #139
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    neću više o njima da ne ljutim seni , samo još ovo - malo mi neugodno ali ja, pročitavši taj trač, od činjenice s kim je išla u šoping, apsolutno i uopće nisam ni registrirala da je ona dijete ostavila dva il kolko već dana nakon poroda. to mi tek lili ovdje osvijestila lol
    ajd baš mi drago cvijeto da te osvijestih , da nakon 20 dana ostaviti nedonošće na 2-3 dana radi shoppinga u Italiji, ludilo!!!!

    briga me što netko to smatra tračem ili ne, ja sam govorila o činu, nisam uopće imenovala ljude, nit mi je to bitno.

    Poruka je bila za S2000 i njenu zadnju temu o kojoj smo pričale ovih dana i bodrile je a ne o tome tko je bolja ili lošija majka, Jesus fakat sve možete izvrnut

    al dobro i to je umijeće , ajd bokec.

  40. #140
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    brate mili daj bar pročitajte bar 20-ak postova prije da vidite koja je tema bila, eto ga na sad i ina33 razumije i još napiše ne znam o kojoj dobi se radi a beba stara 20 dana.

    Dakle za one koje ne čitaju da rezimiram, S2000 je mučilo kako će ostavit na mislim 3 dana dijete malo starije od godine dana s mužem doma i starijim djetetom, grizla ju je savjest a mora ići na služb.put. Za utjehu joj dajem primjer gdje se dijete prvi put odvaja od mame 20 dana nakon rođenja (radi neobaveznog shoppinga u Italiji, njen služb. put je obvezan a ni dijete više nije "novorođenče").

    Dakle ništa više od neke vrste "utjehe" S2000,al razviste brate cijelu teoriju, posebno seni. Ja se nadam S2000 da je put dobro prošao i da se mužić snašao sam s dječicom.

  41. #141
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Još o vlastitom ponašanju i ravnopravnosti spolova: Neki dan sam se uhvatila kako pred djecom (bili sa mnom u autu) kao i obično komentiram drugu vozačicu: "PA KUD IDEŠ ŽENSKA GLAVO BEZ ŽMIGAVCA..."

    Moja djeca su se naslušala ovakvih primjedbi preko granice dobrog ukusa. Ne samo kad su ženske glave i plavuše u pitanju. Baš se pitam da li je gore psovati pred klincima ili ovako rasprostirati muški šovinizam iz ženskih cipela... A nije mi prvi put. Volan je moje mjesto za zločeste izjave, ponekad i ovako obojene. Nisu uvijek žene na tapeti - nego tko naleti...Samo čekam da mi sin opet kaže da glupost nema spolna obilježja (takve izjave daje moje mlađe dijete - ima on oko za takve stvari i kroz njegove izjave vidim sebe u ne baš krasnom svjetlu). Morat ću jako jaaako pripaziti na jezik. Ufff...
    ja pak zabrazdim s poopćavanjem muškog roda kao ovakvog onakvog, ah ti muški...bla bla morat ću to nekako skresat kod sebe

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mene najviše brine taj namaz od lješnjaka.

    zašto je to kupila?

  43. #143
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    mene najviše brine taj namaz od lješnjaka.

    zašto je to kupila?
    Za palačinke

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Za palačinke
    ili ipak

    http://cybermed.hr/forum/specijaliza...c_od_ljesnjaka

  45. #145
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ona je izjavila nakon poroda da je prvi put plakala u zivotu radi novinskih natpisa (kako je Goran bio na porodu, Vlaho se onesvijestio, svi skupa zive...) jer je sve apsolutna laz i izmisljotina.

    Mogu misliti koliko su povrijedjeni time u trenucima koji su im trebali biti najljepsi u zivotu - kada je rodjena njihova kcer.

    Zato ja osobno ne bih sudjelovala u toj novinarskoj prljavstini i zgrazala se i nasladjivala.

  46. #146
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Možda su i te suze laž i izmišljotina.
    Ne vidim problem.
    Oni su javne osobe i ako nekog zanima, a očito zanima, što kupuju i gdje, a pogotovo vrlo neobično ponašanje unutar obitelji, ne vidim razloga zašto novine ne bi o tome pisale, a ljudi čitali.
    Onaj koga to zanima taj i kupuje novine, a novine od toga žive.
    A dotična gopođa je trebala ranije misliti o svojim postupcima ako ju već mišljenja anonimaca tako jako pogađaju.
    Mada ja mislim da je njoj ipak frizura važnija.
    Jednostavno, zar ne?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ima puno bogatijih od nje koji žive povučeno i ne povlače se po storiju i gloriji i ne iznose svoju intimu najužem krugu od 100 000 čitatelja.


    tako da sama pala, sama se ubila. kao i svi koji se slikaju a poslije plaču jer ih se slika kad oni to ne žele

  48. #148
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    istina maria, ne može se u takvoj poziciji selektirati kad želiš da te slika a kad to tebi ne odgovara
    kad si jednom unutra to je tako i ipak ih većina samovoljno iznosi svoj osobni život na uvid svekolikom pučanstvu
    ali meni je opet uza sve to neprihvatljivo ganjanje nečije djece, obitelji...
    i moguće itekako da je to iskonstruirana priča koja nema veze s istinom
    ali prodaje novine, donosi profit
    i nije mi svejedno jasno što bi to mene zanimalo?!
    ne vidim tu materijala koji bi me trebao ispuniti, nahraniti, razonoditi, opustiti
    ali to sam ja
    neko drugi ima prava biti on, sve je legitimno
    samo govorim da je meni osobno bezveze

  49. #149
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Jednostavno, zar ne?
    Uopće nije jednostavno nego jako zločesto (ispričavam se na direktnosti, ali pročitala sam da vi old school gospođe jako volite takav stil komunikacije)

  50. #150
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Nije riječ o slikama, nego o priči koja je toliko glupa da gluplja ne može biti - bivši i sadašnji u rađaoni, sadašnji (koji u priči treba ispasti naivna, mlađahna lutkica) pada u nesvijest, pa bebu prvi u rukama drži bivši. Itd, itd. Ja mislim da to prelazi granicu dobrog ukusa kada je riječ i o javnim osobama, a kamoli ne o, npr., susjedima. Tko zna, možda i na ovim slikama, tata Vlaho ustvari drži bebu u blizini dok je ona otišla do dućana - neš ti teškog grijeha. Onda sam i ja griješila jer su mi mama ili MM vozili bebu u kolicima ispred dućana dok bih ja ušla unutra jer nisam htjela da bebi smetaju gužva, vrućina i umjetno svjetlo.

    I eto, gospođu sam jako često viđala sa njezinom majkom i djecom u šetnji po Jarunu. Možda je to ipak znak da ima koje zrno majčinskog srca u njoj?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •