Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: dječji psiholog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno dječji psiholog

    ..eto kad se napokon sve riješi, morat ću svoju curicu vodit kod dječjeg psihologa i polikliniku..
    da li netko zna nešto o tome?
    na koji način "obrađuju" djecu i slične stvari?
    hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    U Suvagu napr.rade kompletni pregled( ne znam koliko je djete staro i koji je problem) snimanje glave,pregled fizijatra,neurologa,psihologa,psihijatra i logopeda.Nakon toga svega dobijes upute i terapiju( naravno nesto je mozda malo drugacije,ovisno o problemu)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ja sam u Suvag išla psihologu zbog Šimunovog mucanja i izrazito sam nezadovoljna, dugo se čeka, a psihologica na koju sam naletila je više nego neljubazna. No najstarijoj je dijagnosticirana migrena, pa smo u okviru pretraga morali i psihologu, sve smo obavili u Klaićevoj i tamo sam naišla na vrlo topao doček i prekrasnu psihologicu. Eto, ja preporučam Klaićevu. Ne znam što si mislila pod time kako "obrađuju" djecu, moja je rješavala neke testove, zatim je pozvana kod psihologa, a nakon toga su pozvali i mene, pa smo sve tri lijepo razgovarale. Mi nismo dugo ostale, jer je zaključak bio da glavobolje nisu psihološke prirode, kasnije je ustanovljena migrena. No, tvoje dijete uslijed užasa koje prolazite sigurno nije bez trauma i nemoj misliti da ti ne treba stručna pomoć, naprosto za neke stvari, niti uz najveću ljubav, nismo školovane. Eh da, prijateljica je nakon razvoda išla kod nekog psihologa koji sa djecom razgovara pomoću lutaka, to je bilo relativno davno, no sjećam se da je bila jako zadovoljna. Ako te zanima, mogu je pitati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Ako ti nije problem mozes mi reci ime psihologa??Zacudena sam malo,jer sam isla tamo godinama i bila sam izuzetno zadovoljna.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Joj, morala bih prekopati po papirima, budem kasnije, pa ti pošaljem na pm. Uglavnom, moj Šimun nije vrtićko dijete i malo je, u stvari, vjerojatno puno, zatvoreniji od ostale djece. Kada smo došli tamo, on se jako uplašio i nije htio surađivati. Ja sam ga moljakala, a ona je nervozno lupkala prstima po stolu i šizila, da ona ne može ovako, da nikada nije vidjela ovakvo dijete ( a mali je samo zario meni glavicu u krilo i ni makac, ne smatram da baš to nije nikada vidjela), bilo je to tako neugodno, ja sam se samo preznojavala, a ona je bila sve nervoznija. Užas.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    78

    Početno

    imas i MODUS. to je obiteljsko savjetovaliste u, mislim, kneza mislava. spominjalo se i na forumu, pa potrazi. na internetu ih mozes naci na stranicama drustva za psiholosku pomoc. sretno.

  7. #7
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    dizem temu, dakle ima li tko dobro iskustvo sa djecjim psihologom u nekoj bolnici, klaiceva, rebro, svejedno. samo na uputnicu me zanima ne bih privatno.. preskupo mi sve vise placat privatno.. radi se o tinejderici i tinejderskim musicama. ne znam jel erfi jos radi besplatno ?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    evo u potrazi isto za dječjim psihologom ...može i privatni samo da li ima neko neku preporuku curica ima 7 g. i odnedavno simptome vidnog poremećaja -oftamologica sumnja da je nešto na psiho bazi ali nas je naručila u bolnicu na sve neurološke preglede za 3 tjedna ...pa svakako bih s radije prije s nekim dobrim dječjim psihologom popričali.....

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Prvo iskljuci sve moguce organske uzroke ( obavezno!) , a onda razmisli o psihologu.
    kod psihologa se dugo ceka.
    na uputnicu preporucam rebro i Marinu Grubic.
    privatno -psiholoski centar medvescak.

  10. #10
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mi smo kod psihologa u Klaićevoj došli u roku 10 dana na red. Na uputnicu i bez veze.

  11. #11
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    dizem temu, dakle ima li tko dobro iskustvo sa djecjim psihologom u nekoj bolnici, klaiceva, rebro, svejedno. samo na uputnicu me zanima ne bih privatno.. preskupo mi sve vise placat privatno.. radi se o tinejderici i tinejderskim musicama. ne znam jel erfi jos radi besplatno ?
    Ne rade besplatno , mislim je 60 kn.
    Ali ako primas dd ili je rijec o djetetu branitelja ili jos gomila takvih kategorija onda je free

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    dizem temu, dakle ima li tko dobro iskustvo sa djecjim psihologom u nekoj bolnici, klaiceva, rebro, svejedno. samo na uputnicu me zanima ne bih privatno.. preskupo mi sve vise placat privatno.. radi se o tinejderici i tinejderskim musicama. ne znam jel erfi jos radi besplatno ?
    Suvag - prof. Ana Čović, na uputnicu

    Ali ne znam da li možeš odmah k njoj, moj E. je obavio kompletnu dijagnostiku prije, pa tek onda k njoj (frustracije zbog disleksije, samoozljeđivanje i slično, u 2. ili 3. razredu). Riješilo se.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.02.2014. at 07:58

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kak izgleda pregled kod kliničkig psihologa, kolko dugo traje prvi pregled

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kak izgleda pregled kod kliničkig psihologa, kolko dugo traje prvi pregled
    Prvo razgovor s roditeljem da se vidi zasto ste tamo (ovisno o psihologu i instituciji traje od 5 do 30 minuta) a zatim dijete ostaje samo unutra, rijesava nekoliko testova (inteligencija i sl.) i razgovara. Taj dio, opet ovisno o psihologu i instituciji, traje 30 do 60 minuta.
    Govorim iz iskustva nase 3 obrade u 3 institucije...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •