Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: S maramom u javnom prijevozu?

  1. #1
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno S maramom u javnom prijevozu?

    Nosimo se u marami već 10 mjeseci i svo to vrijeme ja nikad, ama baš nikad nisam ušla s maramom u tramvaj ili autobus. Jednostavno se ne osjećam sigurno. Što ako tramvaj naglo zakoči, pa ja tresnem, ili netko tresne na mene, a beba mi u marami? Ili ako je netko u gužvi prignječi? Ili, ako sjednem, a dođe do naglog kočenja, postoji opasnost da pritisnem malu. Meni se ta ideja o vožnji u tramvaju s bebom u marami nikako ne sviđa, premda maramu obožavamo i ja i beba. S druge strane, rado bih otišla malo u grad i prošetala maramu 8) , a ne da vječito guram kolica.
    Kako je kod vas? Vozite li se u tramvaju, autobusu... Je li vas strah?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    vozimo se busom, vlakom i tramvajem već godinu i pol

    uglavnom nam se netko digne, sjedim kontra od smjera vožnje ako mogu i držim se čvrsto... nikad nisam pala u tramvaju/busu iako se vozim svakodnevno od srednje škole

    doduše ja ne vozim iako vozačku imam 20 godina pa i nemamo puno izbora ako ne želim sjediti doma i čekati da me netko poveze

    rizik uvijek postoji, ali nisam sigurna je li veći nego u autu i uz najbolju sjedalicu

  3. #3
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    A jesi li se u trudnoći vozila tramvajem?

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Nosimo se u slingu i vozimo se busom, sjednem kontra smjera vožnje i sve ok.

  5. #5
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Vozila sam se tramvajem i u školu, i na faks, i na posao, pa i u trudnoći, nikad se ništa nije desilo niti sam se ikada opterećivala potencijalnim opasnostima. U trudnoći sam izbjegavala tramvaje u kojima je bila gužva i nastojala sam sjediti obrnuto od smjera vožnje. Ako sam stajala, odabrala bih stražnji dio tramvaja tako da nitko ne može pasti na mene ako tramvaj zakoči - tako sam se osjećala sigurnije.
    Malu više ne mogu nositi na naprijed, preteška mi je, a i na boku se brzo umorim, tako da je zadnja 2 mjeseca nosim isključivo na leđima. Ne vidim kako bih s njom na leđima u tramvaj :/ . Sjedenje je isključeno, a stajanje...hm...ako se čvrsto primim, raširim noge za dodatnu stabilnost i potjeram sve koji mi stoje preblizu... Ili da stanem kraj vozača i kažem mu da pazi kako vozi
    Ne znam, možda leđni položaj nije za tramvaje i buseve?

  6. #6
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    Ne znam, možda leđni položaj nije za tramvaje i buseve?
    Aaaa, to je sasvim druga priča. Ni ja se ne bih usudila s djetetom na leđima. :/ Ja sam mislila na opciju nošenja sprijeda ili na boku.

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi se stalno nosimo i vozimo u javnom prijevozu, a imam običaj sjesti kada se vozim s njom na sebi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    nosimo se u mei tai-u par puta smo se vozili u tramvaju,naprijed kod vozača,ne volim da su nam ljudi preblizu pa čekam da nije gužva u tram.

  9. #9
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Mislim da ću se i ja uskoro odvažiti na tramvaj.... Sve su to rizici koji dolaze u paketu s činjenicom da živimo u gradu. tako ja sebe ohrabrujem :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Vozimo se stalno, drugu opciju nemamo jer ja ne vozim a u kolica neće. Ne ulazim u gužvu, gledam da je praznjikavo. Uvek mi neko ustane pa sednem. Nije mi baš najprijatnije, ali često nemam izbora.

  11. #11
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    nosili se u slingu i u MT-u i u busu i u tramvaju....MT mi puno bolji....okrenem se da sam suprotno smejru vožnje i ako stojim i ako sjedim..bilo bi me strah da bez idem sa njim na rukama...

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    vozimo se javnim prijevozom u marami i slingu i to u svim položajima, pa i na leđima
    do sad uopće nisam razmišljala tako anksiozno o tome (a inače jesam anksiozna)

    što se tiče opasnosti, nije ništa manje opasno ako ti dijete nije zavezano u marami - nećeš ga prignječiti, ali će slobodno letjeti po vozilu :/

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dijete mi se bilo probudilo. što sam htjela reći:

    u običnoj svakodnevnoj vožnji neće vam se ništa desiti, niti ćeš ti pasti, niti ćeš prignječiti dijete. ako je baš velika gužva, čekaj drugi tramvaj/ bus. ja to radim čak i kad sam sama jer mrzim kad ne mogu disati koliko me stisnu.
    a ako dođe do jakog naglog kočenja/ prometne nezgode, onda je dijete podjednako nesigurno i ako je vezano u marami, i ako je na tvom krilu, i ako je u kolicima - jer znamo da je jedini pravi i najsigurniji način onaj u kojem je dijete pravilno vezano u pravilno pričvršćenoj autosjedalici.

    (iako, rizik od nezgoda jest manji u gradskom prijevozu zbog malih brzina)

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja sam neki dan bila u busu sa Zorom od mjesec dana, vraćale se s prvog pregleda. Sjela sam na ona prva sjedala predviđena za trudnice i osobe s malom djecom. Bus prije sam propustila jer je bio prepun, prošetala još jednu stanicu. Razmišljala sam što se može sve dogoditi; ispred je prozirna plastična stjenka, pa što ako bus naglo zakoči i sl., ali mi je uskoro sve strahove raspršila brzina kretanja busa po gadnoj uzbrdici - nije išao više od 30 km/h.

    S Nevom u marami sam se dosta vozila, ali tek od 2 mj.

    Samo jednom sam išla busom s kolicima, jeftinjak kišobran od 4 kg okačen na jednoj ruci, ona od tada 12 kg na drugoj. Skoro sam skviknula, jedva održavala ravnotežu, jedva izašla. Za nazad mi je još i zaspala na krilu, pa sa svime time van iz busa, već sam počela padati, zadnjim snagama sam nekako doskočila da se ne razbijemo. To više

  15. #15
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    mi se isto vozimo u busu u marami i nikad nije bilo nikakvih problema-
    dapače-obično zaspi 10 min nakon polaska!
    čak mi se čini da je sigurnije da mi je u marami nego da bi ga čuvala u krilu (u busu, u autu je u sjedalici)!
    a s kolicima u bus-isto nikad više!

  16. #16
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Zahvaljujući vašim pozitivnim iskustvima, jučer sam se konačno odvažila, vozili smo se u grad i natrag tramvajem! Pomoglo je što je išao i MM s nama, ali nije on nosio malu nego ja 8) . Bila mi je na leđima, tako da nisam sjela nego smo stajali i bilo je OK. Na povratku je zaspala u tramvaju. Slažem se s vama, praktičnije je nego s kolicima, em zbog ulaska i izlaska iz tramvaja, em zato što je s kolicima skroz nespretno manevrirati u tramvaju. Jedino što sam poslije svega bila fakat umorna od nošenja. Prije podne smo već bile u dugačkoj šetnji, isto sam je nosila na leđima, pa još taj izlet u grad, računam da sam je jučer nosila barem 4 sata. A više nije perce. Nisu me toliko boljela leđa (na to sam već navikla) nego koljena, ali dobro, to je druga priča, nema veze s tramvajem.
    Ići ćemo opet

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •