Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: pomoć.. što izabrati?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno pomoć.. što izabrati?

    Čitala sam malo po forumo i znam da je bilo već ovakvih tema. Nadam se da me zato moderatorica neće maknuti

    Nemam vremena sada prečitavati sve, a nažalost ni probati.. i zato molim savjet.

    Meni treba nekakva nosilica (zasada) za povremeno nošenje bebe koja sada ima 3 mjeseca. Matija ide u vrtić i grupa mu je na katu, pa mi je nespretno s Tonkom kad ju na rukama nosim gore (a ne nose mi se kolica gore), jer su mi ruke zauzete i ne mogu Matiji pomoći oko oblačenja. Isto tako, po kući bi mi ponekad bilo zgodno da mogu imati obje ruke slobodne, a nju kraj sebe..

    Maramu sam vidjela, ali mi se ne čini kao zgodno rješenje za ove moje potrebe (čini mi se da se dugo veže).. Nisam protivnik kolica. Matija se volio u njima voziti, a ni Tonka se za sad ne buni. Za sada mi se sling čini kao bolje rješenje, ali kako vidim slingova ima više vrsta pa sam zbunjena... Gdje ih ima za kupiti povoljnih..

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    moderatorica te neće maknuti ali će ti ipak savjetovati da pročitaš stare topice na ovu temu.

    nema više vrsta slingova (ako misliš na sling s prstenovima), ako ti se marama čini prekompliciranom (a nije, samo ti se čini ) sling bi ti bio dobro rješenje. i sigurno će ti dobro doći kad malecka bude veća.

  3. #3
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Toplo preporucujem mei tai. Najudobniji, najlakse se stavlja, najduze koristi. Barem probaj oboje, i mei tai i sling, prije nego se odlucis.

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    za tromjesečnu bebu?

  5. #5
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Da, i za tromjesecnu bebu. Jucer sam bila na babywearing grupi tu lokalno. Zena koja vodi babywearing grupu je donijela mei tai, beco, ergo, maramu, sling i pouch, i najvise zanimanja je bilo za mei tai (i beco/ergo kao alternativa za muske, samo sto su te nosiljke papreno skupe, preko 100$). (Nitko nije niti mrdnuo na sling. Uglavnom su ga svi probali prije i zakljucili da nije za njih.) Zena ima bebu od 9 tjedana i demonstrirala je kako staviti tu bebu na ledja u mei taiju i rekla da ona bebu nosi na ledjima u high back carry od prvog dana...

  6. #6
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    A ja sam cula da u MT moze se nositi beba koja samostalno sjedi...

  7. #7
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja sam imala sling, a kasnije i pouch
    sling iz razloga što mi je bilo žao dati ~400 kn za maramu a djelovala mi je komplicirano...
    sada, da imam bebu, uzela bi definitvno maramu, eventualno pouch za kasnije kad prohoda (malo mjesta zauima, a lako se stavi za klinca koji bi se samo malo nosio)

  8. #8
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Aneta, ja sam tu informaciju o nosenju novorodjenceta u mei taiju dobila iz vise izvora:
    - zena koja vodi babywearing grupu upravo ima 3. dijete (svi su noseni), a inace se bavi (i) prodajom nosiljki
    - iz ovog foruma http://www.thebabywearer.com/forum/
    - iz ove web stranice proizvodjacice jedne ugledne marke mei taija: http://kozycarrier.homestead.com/

    Ima vrlo razlicith misljenja od kad beba moze u mei tai, a na kraju je na svakom roditelju da odluci sam izmedju tih misljenja sto mu se cini najbolje jer su na kraju oni najodgovorniji o dobrobiti svog djeteta.

  9. #9
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Na drugom forum sam citala da na Zapadu uglavno se promovira nosenje djeca po receptu: "Nije vazno kako i u cemu nositi, samo da se nosi" :?

  10. #10
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    Na drugom forum sam citala da na Zapadu uglavno se promovira nosenje djeca po receptu: "Nije vazno kako i u cemu nositi, samo da se nosi" :?
    Pa ne bih se bas slozila s tim - mislis da su mame ovdje nemarnije? Da ih ne zanima sta rade svojoj djeci nego se brinu samo o vlastitom komforu i komotnosti? Ili da su ortopedi ili pedijatri ili fizijatri ovdje manje strucni? I ovdje i u HR imas puno ljudi koji djecu nose u klokanicama - vjerojatno iz neznanja. Babywearer forum se meni cini bas obrnut - tu se ljudi itekako dobro informiraju, i ima clanova foruma iz svih dijelova svijeta, ne samo Amerike. Onda, npr. imas podforum o nosenju djece u tradicionalnim drustvima, ili podforum o poducavanju o nosenju, ili podforum o nosenju djece s posebnim potrebama... Babywearing forum je mjesto gdje sam nasla najvise informacija o nosenju. Mozda da mi kazes koji je tvoj izvor informacija - mozda i promijenim misljenje, ako je bolji od mog.

  11. #11
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    na kraju je na svakom roditelju da odluci sam izmedju tih misljenja sto mu se cini najbolje jer su na kraju oni najodgovorniji o dobrobiti svog djeteta.
    Mislim da to je najbitnije. I zato je dobro da na ovakvim forumima iznose se razlicite stavove da svatko zna da ne postoji jedno obavezno misljenje.
    Sto se tice ovoga o Zapadu - to je misljenje mama koje zive vanka i susrecu tamosnje maramo-mame. Naravno da nisu sve iste, ali najcesce prvo upada u oci ovo sto ne valja. Pa i ovdje u HR mozes svasta vidjeti...
    Ali kako si napisala, na roditelju je da odluci sto je najbolje za njegovo dijete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •