Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: od kada u sling

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno od kada u sling

    Od kada najranije može beba u sling?

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    od rođenja, samo prvo prouči odgovarajuće položaje!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    a isti su?

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://www.pixiekid.com/shop/images/...kolijevka.html
    http://www.pixiekid.com/shop/images/...sa_o_prsa.html
    obrati pažnju svakako na položaj nogu i guze! Na glavicu ćeš obratiti i bez da ti kažem

    to je odavde:
    http://www.pixiekid.com/shop/index.p...d=32&chapter=0

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    hvala

  6. #6
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    may,
    sa slingom možeš komotno prošetati iz rodilišta u tummy to tummy, ili koljevka položaju 8)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Meni hitno treba podučavanje za stavljanje bebe u sling. Nama to baš i ne ide od ruke. Čini mi se kao da je prevelika za sling, a i vrišti kad pokušam da je stavim u kolevka položaj.
    Sve filmove što smo pogledali o tome, za nas su čist SF

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Meni hitno treba podučavanje za stavljanje bebe u sling. Nama to baš i ne ide od ruke. Čini mi se kao da je prevelika za sling, a i vrišti kad pokušam da je stavim u kolevka položaj.
    Sve filmove što smo pogledali o tome, za nas su čist SF
    Dobro bi bilo da ti netko pokaže uživo, ali meni si zbilja daleko

    Položaj koljevke većina djece baš ne prihvaća. Pokušaj radije položaj prsa o prsa (drugi po redu od mojih linkova gore). Izaberi vrijeme kad je dobre volje ili kad je spremna za spavanac. Ubaci u sling, podupri glavicu ako je beba još ne drži samostalno, noge raširi i odmah kreni u šetnju brzim tempom. Bebe jako smiruje kad osjete ritam majčinih koraka koji im je poznat još od prije rođenja. I bitno, ti budi smirena i opuštena.

    Koliko je stara bebica? Ako već samostalno sjedi možeš je nositi i na boku.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    imam pitanje..

    ja imam relativno zdravu kicmu, tj. nemam neke patoloske promene osim sto nije savrsena kao sto je valjda i kod malo koga.

    e sada, primetila sam da kada nosim torbu tako krizno, kako bih rekla, mene ipak zabole, ledja, vrat, ni sama ne znam sta, ali mi nije prijatno posle nekog vremena kada je torba malo napunjenija.

    pretpostavljam da sling koji stoji na isti nacin sigurno izaziva isti problem, bar kod mene.

    da li to znaci da bi mi marama vise pasala jer stoji na oba ramena tj. bolje rasporedjuje tezinu, bar u tom kolekvka polozaju.

    cini mi se da je ovako kod slinga sva sila na toj jednoj strani ili gresim?

  10. #10
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    A zašto se na filmićima čuje samo muzika?

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj frost prvotno napisa
    imam pitanje..

    ja imam relativno zdravu kicmu, tj. nemam neke patoloske promene osim sto nije savrsena kao sto je valjda i kod malo koga.

    e sada, primetila sam da kada nosim torbu tako krizno, kako bih rekla, mene ipak zabole, ledja, vrat, ni sama ne znam sta, ali mi nije prijatno posle nekog vremena kada je torba malo napunjenija.

    pretpostavljam da sling koji stoji na isti nacin sigurno izaziva isti problem, bar kod mene.

    da li to znaci da bi mi marama vise pasala jer stoji na oba ramena tj. bolje rasporedjuje tezinu, bar u tom kolekvka polozaju.

    cini mi se da je ovako kod slinga sva sila na toj jednoj strani ili gresim?
    moja kičma je nikakva još od prvog osnovne, ali me ipak za sad solidno poslužila. Prvo sam nosila maramu, pa MT, ali kad sam prešla na sling kao da mi je bilo lakše - premda si ne znam to objasniti, jer to što kažeš je točno, sling ide samo preko jednog ramena a maramu možeš vezati na razne načine, pa možeš rasporediti težinu ravnomjerno.

    Da li mi je bilo lakše jer je dijete poraslo, pa premda je otežalo nije više toliko tražilo stalno nosanje... ili ima nešto u tom nosanju na boku, možda je ipak nama primatima to prirođeno, zbilja ne kužim. Ali otkad sam isprobala sling ostale nosiljke su mi nekako izašle iz mode. Ipak imala bih za novorođenče jednu maramu u rezervi, jer mi se čini da im je ipak najudobniji križni vez.

    Jedino ne kužim što misliš kad kažeš koljevka položaj u marami a da je težina raspoređena na oba ramena, mislim da toga nema.

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    meni je marama definitivno bolja za kičmu od slinga. što je dijete teže, razlika je primjetnija. ipak je kod marame opterećenje ravnomjernije raspoređeno po trupu. baš osjetim olakšanje kad malca stavim u križni ili dupli križni vez (ok, olakšanje ne traje baš dugo , ali što ću kad je težak).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    hvala!

    pre neki dan na nekom od topika o vezivanju marame sa videla da postoji taj kolevka polozaj i sa maramom.
    jedino sto se pravi od dva dela prakticno.
    sling je iz jednog i beba unutra a ovde se preklope deo sa desnog i levog ramena.
    hmm gde videh to, seticu se.
    a znam, mislim na sajtu mamaibeba pa primeri kako se vezuju marame koje oni proizvode.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    pomikaki, evo su ti nacini vezivanja.
    ima i taj kolevka

    http://www.mamaibeba.hr/dugamarama_hr.php

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pogledaj ovdje vezanje kolijevke s maramom:

    http://www.wrapyourbaby.com/crosscradle.htm

    http://www.wrapyourbaby.com/hip%20or...le%20carry.htm

    no, moram reći da ja nisam uopće prakticirala kolijevku - moji dečki nisu voljeli biti polegnuti. otpočetka sam ih nosila tummy to tummy, u marami i u slingu.

  16. #16
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    gle naučila sam nešto novo... možda posluži za drugo dijete

    ali s prvim je bilo isto ovako
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    no, moram reći da ja nisam uopće prakticirala kolijevku - moji dečki nisu voljeli biti polegnuti. otpočetka sam ih nosila tummy to tummy, u marami i u slingu.

  17. #17
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Ja Dunu nosila tummy-to-tummy od nultog dana,tj od samog rodjenja. U slingu sam je iznela iz porodilišta. Svo osoblje je bilo :shock: , a ona je tako spokojno pajkila na maminoj levoj siki

  18. #18
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    F. nije nikada želio u kollijevka položaj, čak ni kao mala beba, spavao mi je na prsima, i to se je tako ugnijezdio da je znao odvaliti i po 3 sata dok sam ja kuhala, šetala i sl.

  19. #19
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Imam bebicu od tri tjedna i kupila sam sling . Pokušala sam ga utrpati unutra po video snimkama , ali nam baš ne uspjeva . Problem mi je u tome što bebi moram pridržavati i glavicu , pa se sva pomotam.Na snimkama su lutke ili veća djeca pa to izgleda kao mačji kašalj
    Ima li tko kakav video s full malom bebicom?

  20. #20
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Mi smo se nosali sa tri tj. Glavicu si sam namjesti među sike, a kada zaspe znam mu staviti pelenicu srolanu da položi glavu na nju. Isto smo pokušavali po video uputama i vježbali po kući. treba gornji dio malo jače pritegnuti, pa mu on pridržava glavu da neode nazad.

  21. #21
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Meni stiže sling ovaj tjedan i pokušati ću savladati sama tih par polužaja sa plišanim medom , ali znam da to nije niti približno isto...

    Ako mi ne bude išlo, zvati ću pomikaki da mi da instrukcije uživo...

  22. #22
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Meni stiže sling ovaj tjedan i pokušati ću savladati sama tih par polužaja sa plišanim medom , ali znam da to nije niti približno isto...

    Ako mi ne bude išlo, zvati ću pomikaki da mi da instrukcije uživo...
    samo daj

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Da li mi može tko pomoći,naime zanima da li je štetno za dijete od 5 tj. ulazimo u 6tj. koljevka štetna za djetetovu kičmu . Meni sin izgleda tako spigano u tome položaju,a kakav je to tummy to tommy položaj. Nemogu otvoriti da vidim video linkove kako se to stavlja. Pomozite...

    Kako dojiti tako malo dijete u slingu,ima li koja iskustva kako se to radi',htjela bi izbjeći stalno vožnju u kolicima više želim u slingu. I moj sin urla kada ga stavljam ali kada je unutra prestane i uživa.

  24. #24
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Tigrice - jedan od najlogičnij argumenata za kolijevka položaj je - kako je bilo u maternici? Sfrkano
    Namiještaš dok ti ne "sjedne" - mic po mic. Mislim da je kolijevka super za dojenje tako male bebe.
    Tummy to tummy - T. je nedavno i tako sisala
    al ona ima dvije godine kad su mogućnosti i daleko veće.

    Staviš sling na sebe kao za kolijevku, onaj džep za rame baš na rame ili malo iznad, ne niže, bebu spustiš odozgora na sebe, negdje na sredinu trupa, nategneš sling preko guze, pridržiš jednom rukom, drugom narihtaš detalje na slingu i stegneš kod prstena. I kod tako male bebe moraš i na gavicu paziti, naravno.
    Nadam se da nisam previše zapetljala, vjerojatno će doć netko pametniji
    Ali u svakom slučaju, nije nauka, vjeruj mi.

  25. #25
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Tigrice-za sling kao i za sve nosiljke treba malo prakse i navike. Stavljaj bebicu svaki dan po malo i priviknut će se. Mislim da se sve bebe malo u početku bune.
    Evo ti video uputstva za tummy to tummy.Na videu je beba od 6 tjedana. http://www.youtube.com/watch?v=HdP_KcN20uw

    Što se tiće dojenja to ti na žalost ne mogu pomoći jer ni sama nikad nisam uspjela dojiti u slingu. Ja sam ih vadila iz nosiljki pa bi sjela negdje i dala im ciku.

  26. #26
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Moj je miško slućajno namiriso siku u t2t položaju. Ja bila u maji na bretele,a on ju uhvatio i ne pušta, tako da smo lijepo sisali po kući. U koljevka položaju mi je nezgodno, ili sam nespretna. Sad kad se šetamo, on lupa po majici glavom i traži, a gladan nije, no baš mu se svidjelo nosanje i sisanje. Malo mi je bed hodati po gradu i dojiti u ovom položaju, pa kad se zaželi, sjednem i dam mu sisati.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Moja djevojčica isto vrišti kad je stavljam u sling (stara 2mj) od početka, niti baš ne voli spigani položaj, možda zbog glavice (inače ne voli ni kapice ni šeširiće niti išta na glavi), možda zbog nožica, a ja sam tako žalosna jer mi samo doma stoji nov novcat a ona mi želi 12h dnevno biti :? u naručju...

  28. #28
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Mi smo skupili hrabrosti i polako šetamo oko zgrade u t2t položaju Stalno imam osjećaj da ga nisam dosta stegnula pa ga još i pridržavam :/ Mali ima 5tj i stavljala sam ga tako da mu nogice vise van slinga , jel to isto ok?Samo sam mu donji dio slinga kao podmotala pod guzu.Baš sam gledala ovaj video koji je bubimira stavila , gdje beba ima nogice unutra .Probala sam i to , ali mi zbilja nije jasno kako su bebi noge unutra smotane...imam osjećaj da je pritisak na njih :?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Migoh, i ja sam isto stavljalja Davidu nogice van u tome položaju,nije se bunio,osim što su mu nogice bile poslije malo crvene od pritiska,glavicu sam mu morala pridržavati,što mi ne olakšava posao,a uvijek sam imala osjećaj da će mi ispasti,ma prelazim na pouch.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Ponovo sam pogledala ovaj youtobe za sling t2t i jeste li primjetile da bebica dobro drži glavicu i ima žena kratki sling,moj je JAKOO dugačak i koma je je za staviti. Kakva su vaša iskustva sa veličinom slinga>?

  31. #31
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ne da mi se otvarati novu temu pa ću napisati ovdje.
    Ja svoju princezu nosim u slingu od 2. tjedna života i ne mogu si zamislit život bez slinga, a i ona ga obožava, to je opće veselje kad vidi da ga uzimam u ruke :D
    Prije dva dana nas je neuropedijatrica u Vž vidjela kako se nosimo i bila je oduševljena :D Rekla je da je već vidla marame, ali sling nije i da je odličan jer je beba u potpuno fiziološkom položaju, a i za mamu je ugodno nošenje i rekla je da će si ona sigurno kupiti takav kad bude imala svoje bebače :D :D :D

  32. #32
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj TIGRICA prvotno napisa
    Ponovo sam pogledala ovaj youtobe za sling t2t i jeste li primjetile da bebica dobro drži glavicu i ima žena kratki sling,moj je JAKOO dugačak i koma je je za staviti. Kakva su vaša iskustva sa veličinom slinga>?
    gle, i mi imamo dosta dugacki sling, ai mislim da to nema bas neke veze. namjestis ga prije nego bebu stavis unutra, zategnes po potrebi, a ovaj ostatak kaj ti visi, neka visi.

    citajuci ovaj topic, mislim da smo mi jedni od rijetkih kojima kolijevka odgovara savrseno . i s Lovrom, i sada s Lorenom. kako mi je Lorena vec postala dosta velika (dugacka i teska), pokusala sam je staviti da gleda van, ali bas i nece tako zaspati. pa se jos uvijek furamo u kolijevci, i bez obzira sto susjedi, prodavaci, dobronamjerni prolaznici komentiraju kako zlostavljam dijete drzeci je tako sfrkanu, ja znam da joj to pase, jer tako uvijek najsladje zaspi. kako je jedna susjeda na moru komentirala: Tako cuje mamino srce, osjeti maminu toplinu i moze mirno i spokojno spavati i sanjati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •