Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: ne znam ništa o kolicima, a trebaju mi...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno ne znam ništa o kolicima, a trebaju mi...

    Dakle, trudna sam 5 mjeseci pa mislim da je vrijeme da počnem razmišljati o dječjim kolicima. Međutim, obišla sam nekoliko trgovina i shvatila da ja o tom području ne znam ama baš ništa. Dakle, nije mi jasno kakva kolica su za koju dob, šta znači AS, zašto je dobro ili nije dobro da se ručke okreću ili da se kolica mogu prati, kakvi kotači su najbolji, koliko teška moraju biti, da li su sva kolica sklopiva ili ne...kužim jedino da je dobro imati neka 3 u 1 kolica. Da je bitno imati auto sjedalicu, no ni tu ne kužim primjerice koja je bolja i zašto. Ne znam niti zašto služi baza i da li je dobro imati bazu ili nemati :? :?
    Iščitala sam hrpu tekstova na forumima i vidim da većina majki/trudnica raspravlja o tome jesu li bolja PegPerego ili Bubu ne znam koji model kolica. No ja, kao što vidite, nisam na tom stupnju. Bila bih jako zahvalna ako bi mi mogli objasniti što je bitno kod kolica, na što moram pripaziti, a što izbjegavati, a onda i neka vaša iskustva s određenim modelima koja imaju te 'performanse'. Primjerice, neki dan mi je jedna mama ukazala da je za kolica bolje da imaju veće kotače jer se lakše prelaze prepreke. Ja o tome nikad nisam niti razmišljala :shock:

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ajde napiši uvjete u kojima živiš (da li je: prizemlje ili kat, stepenice ili lift,kuća ili zgrada) Di buš ostavljala kolica, kakav ti je gepek od auta. Sve to utječe na odabir. 8)

  3. #3
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    da ponovo moram kupovat kolica definitivno bih razmisljala o puno vise faktora nego sto sam kad sam kupovala prva. i definitivno bih kupila kisobran kolica koja imaju i lezeci polozaj za male bebe koje jos ne sjede, koja su lagana(da ne teglim po stepenicama kolica od 10 kg + bebu), koja imaju manje kotace (ova s vecim kotacima stvarno mogu ici svuda ali zauzmu pol gepeka) i u kojima beba kad spava moze imati ispruzene noge i vec kad je malo poveca, a ne da joj vise. koje su marke- to mi nije toliko bitno, necu kupit najjeftinija, ali moraju bit prakticna ane da se zbog nekog imena ja poslije mucim zbog tog i tog.
    autosjedalicu sto kvalitetniju- na tome se ne bi trebalo stedit. u skladu sa velicinom bebe, tezinom i ostalim uvjetima o kojima si vjerovatno citala.
    no to sam ja. svatko treba vidit sta zeli sta mu treba pa onda u shoping. iskustva drugih nije na odmet procitati

    cathy je dobra pitanja postavila.

  4. #4
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    jesam rekla bez panike

    p.s. kako te ne primjetih prije

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ja sam malca nosio i do danas nisam doznao koja kolica čemu služe. Nekidan pred hotelom Dražica (Krk) nekakav lik mi je namignuo da mu pomognem podići skupa kolica s imenom uz stube, valjda očekujući nekakvu samilost, a ja si mislim gdje sve taj lik NIJE bio sa svojim djetetom. Pomogao sam mu, a lik je oddrmusao dijete dalje u kolicima. Do slijedećih stuba.

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Pa kolika su to kolica bila kada ih jedan muškarac nije mogao sam prenijeti
    Imala sam i teška i lagana kolica, i sva sam zajedno sa djecom i punim "gepekom" stvari nosala sama preko svih prepreka.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    jesam rekla bez panike

    p.s. kako te ne primjetih prije
    ninochka samo se zelim informirati. mislim, kakva cu ja to biti mama ako tebi prepustim da mi nabavis kolica, a ja ne znam niti zasto imam ta koja imam

    Cathy - dakle, prvi kat, ima lifta, imam auto sa srednje prostranim gepekom (skoda fabia), u zagrebu sam i ne mislim bas na planine s kolicima. u stanu imam ostavu u koja mislim staviti kolica pa mjesta ima

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Pa kolika su to kolica bila kada ih jedan muškarac nije mogao sam prenijeti
    Čovjek je imao opravdanje - u drugoj ruci je nosio hranu. Da je dijete nosio u marami ili slingu, ne bi imao nikakvih problema.
    Nego, nije lijepo potezati fraze tipa što jedan muškarac može ili ne može. Takve konstrukcije imaju tendenciju da ti se lijepo obiju o glavu.

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam za prvo dijete kupila kolica chicco ct1. nisam htjela 3 u 1 jer onu kosaru beba brzo preraste a onda kaj ces s njom, a autosjedalicu smo kupili posebno--maxi cosi cabrio, imala je najbolje testove.

    naslon kolica se mogao spustiti skroz u lezeci pa smo tako vozili f. dok jos nije sjedio. prednosti--cvrsta su, imaju ok mjesta za stvari, beba moze lijepo spavati unutra (ima i podesiva tenda za zastitu od sunca/kise/whatever). nedostaci--teska su za nositi, velika kad se sklope (za gepek moje mazda 323f, u nekom karavanu ne bi bila toliko velika), tesko upravljiva jednom rukom (kad u drugoj nosis bebu koja urla), kotaci mali pa zapinju na neravnijem terenu, apsolutna nemogucnost voznje po pijesku ili sljunku, nemogucnost npr. rolanja dok guras dijete jer se na vecnim brzinama pocinju tresti.

    sa drugim djetetom sam se opskrbila nosiljkama (marama, slig, mei tai) koje su mi bolje iz ogrmone mase razloga, jedina im je mana to sto kad imas ekstra stvari (iz ducana i sl.) sve moras nositi. ali definitivno--nosiljke uvijek prije nego kolica.

  10. #10
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Pokusat cu redom , a ostali nek nadopunjavaju : AS je autosjedalica ( zakonom je propisana ako ces voziti dijete u autu), najbolja je ona koja se najcvrsce moze montirati u tvoj automobil (isprobaj)i ima najbolje ocjene na crash testovima, baza sluzi za lakse montiranje as , ali ni to uvijek nije pravilo. Jednostavno odes s automobilom u ducan i vidi koja ti as najbolje lezi , te da li je uopce potrebna baza ili ne.
    Kolica sto imaju vise polozaja to bolje, lezeci , medu polozaj , sjedeci.. 3 u 1 kolica mi nisu bas neka fora jer klinci brzo prerastu kosaru , as ti ne mora odgovarati , lezeci polozaj kolica dobro dode i kad je dijete starije.Meni je bilo jako bitno da se rucka okrece jer kad djetetu puse vjetar u lice ili je sunce jednostavnim okretom rijesimo taj problem , periva navlaka takoder jer bebe bljuckaju, jedu u kolicima .Mozes ih prekrivat koliko te volja, ali uvijek ih zamazu. Veci kotaci manje zapinju , ali traze vise mjesta , sto su kolica laksa , lakse je s njima rukovat.
    Njgore je sto kad odlucis sto zelis i krenes u potragu skuzis da ne postoje kolica koja ispunjavaju sve zahtjeve .

  11. #11
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Pa kolika su to kolica bila kada ih jedan muškarac nije mogao sam prenijeti
    Čovjek je imao opravdanje - u drugoj ruci je nosio hranu. Da je dijete nosio u marami ili slingu, ne bi imao nikakvih problema.
    Nego, nije lijepo potezati fraze tipa što jedan muškarac može ili ne može. Takve konstrukcije imaju tendenciju da ti se lijepo obiju o glavu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    e sad mi je slika ipak malo bistrija. hvala na pojasnjenjima

  13. #13
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa
    Najgore je sto kad odlucis sto zelis i krenes u potragu skuzis da ne postoje kolica koja ispunjavaju sve zahtjeve .
    Ovo je fakat istina. I ja sam tako krenula u nabavku kolica u trudnoći, ispregledala sve žive dućane po x puta. I sad kad malac ima skoro 6 mjeseci, neke me stvari izluđuju u vezi odabranih kolica, a opet da ih mogu zamijeniti- nemam pojma za koja bi.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Mi smo kupili PegPerego 3u1 – i zadovoljna jesam u principu ali mi nije jasno zašto toliko puno koštaju...

    -AS je bila super do cca. godine dana, kad smo prešli na novu u kojoj dijete sjedi u smjeru vožnje. Nemam primjedbi.
    -Košaru smo stvarno puno koristili i bila sam sretna što ju imam; cijelo ljeto i jesen smo mrvicu u njoj vozili- osobno mislim da je super jer je bebica u njoj stvarno zaštićena i možeš ju lijepo zašuškati. Nemam primjedbi.
    -Sportski dio, dakle onaj koji se najviše koristi (počinje kad dijete samostalno sjedi, iako može se spustiti naslon u ležeći položaj pa neki voze i manju djecu u njima), se lako sklopi (sistem kišobran) , relativno su lagana za nositi i ne zauzimaju puno mjesta. Primjedbe: kotači me užasno živciraju jer zapinju i škripe, već je i makadam izazov (npr. stazice u Maksimiru).
    Remenčići s kojima se dijete zakopča su dobri (nema šanse da dijete samo otkopča ili da ispadne jer idu i preko ramena i to je jako važno) ali za tu cijenu su ih mogli napraviti od nekog mekšeg i ljepšeg materijala. I po najvećim vrućinama morala sam maloj oblačiti bodi ili majcu s kratkim rukavima jer bi ju inače grebali (bretelice nema šanse).

    Imaju dvije ručke za gurati pa ih je jako teško gurati s jednom rukom, s druge strane možeš brdo vrećica iz šopinga na njih objesiti ili ak ništa drugo svoju torbu.
    Ona torba/vreća ispod kolica je velika i to je odlično, ali još sam kupila u TL-u mrežu koja se objesi na ručke za sitnice koje mi uvijek moraju biti pri ruci kad smo vani (voda, maramice, kapa, dekica,...)

    Pojma nemam kakva bih kupila da sada biram... ali bih definitivno obratila ekstra pažnju na 'škripavost' kotača

  15. #15
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    Mi smo kupili Peg perego s "nultim" polozajem tako da nije bilo potrebe za kosarom i kostala su cca 2.500 hrk.izdrzala su dvoje djece bez problema, jos uvijek ih koristimo sa "skate" nastavkom i da, sklapaju se po sistemu "kisobran"...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •