Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Ring sling - beba od tri mjeseca - drugačiji položaj

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno Ring sling - beba od tri mjeseca - drugačiji položaj

    Aloha svima,

    Malog nosim od početka u ring slingu u ležećem položaju, sve do sad. Više ne mogu, predugačak je, sav se spiga.

    Svi video klipići koje sam pogledala imaju za aktere bebe od par tjedana ili pet-šest mjeseci, a mene zanima u koji položaj smijem staviti bebu od tri mjeseca. Jel prerano ovaj tummy to tummy položaj sa nogama vani? Jer na videu je klinac od pet mjeseci. I jel postoji još neki položaj koji sam fulala? I šta znači "kad je beba starija"?

    Pliz pomoć. Hvala puno.

  2. #2
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja sam svoje nosila u tummy-to-tummy skoro pa od prvoga dana. Nije prerano. Pripazi samo da leđa budu u obliku slova C, drugim riječima da guza "upadne" duboko u sling. Uf. teško za objasniti ovako :/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Al na koji način? S nogama unutra ili vani? Vidjela sam video klipove, ne trebaš se maltretirati objašnjavanjem, samo me to muči.

  4. #4
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Vani. Odnosno koljena moraju biti "pokrivena". Ostatak vani.

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam malca nosila s nogama vani otpočetka - negdje od trećeg tjedna.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Nemrem ja to namjestiti. Reže ga tkanina ispod koljena i ja nekaj radim krivo, a ne vidim što.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    za žuljanje ispod koljena ovdje imaš dobar savjet; http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=81166

    a ovdje ćirni hoće li biti dogovora za radionicu: http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...6172&start=250

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Uspjela sam pravilno namjestiti sve, ali mu se ne sviiiiiđa ali nikako.

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    polako

    možda je pokupio malo tvoje napetosti. slingajte se pomalo, najbolje je za početak otići u šetnju a malac mora biti sit i napola pospan.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Cure mene muči buda položaj,najbolje se ja osjećam u tom položaju kada ga stavim,jer onda lakše ga nosim. Ima 7kg,i 4mj.je star sin. Naime muči me buda položaj koliko dugo ga mogu u tome nositi? Isto tako,kada ga izvadim iz slinga,da mu vidite noge,katastrofa,sav mu se sling urezao u noge,a tek u buda položaju,noge crvene ko rak i izrezane od skvrčenog položaja. Pitanje,jel to normalno??? Inače on se ne žali,više voli biti okrenut prema ljudima,nego prema meni,jel ima koji položaj sličan budi,a da nije buda??? Molim iskusne cure da se jave,hvala...

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nije normalno, sling ne bi smio žuljati. toplo ti preporučam radionice o nošenju, evo cure se dogovaraju s josie... pogledaj: http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...6172&start=250

    nošenje prema naprijed nije preporučljivo na dulje vrijeme jer je dijete neprestano izloženo podražajima.

    kad bude sjedio možeš ga nositi na boku.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    sada nisam u zag,ali u buda špoložaju držim ga 45 min,to je puno?
    svakako ću otići na radionice kada sam u zag,hvala

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne postoji preporuka u smislu minuta. ja sam svojem malcu dopuštala da se malo zabavlja vireći iz buddhe, ali nisam npr. išla u dvosatnu šetnju tako.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    evo stalno plače u slingu, a kada ga držim u rukama prema naprijed šuti,težak je i nemogu više tako. šta da radim,da ga prisiljvam na sling.stvarno nemrem više

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    polako , proći će to... sad ste u kritičnoj dobi, ubrzo će biti lakše jer će moći na bok i bit će strpljiviji. nosajte se pomalo u buddhi... koliko ide.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    ms.ivy,hvala ti na pomoći. Svaki dan pomalo se nosam,kada je bolje raspoložen,ali primjetila sam da na strani kojoj ga nosim tj.desna strana imam problema sa kičmom. boli me jako. Kako si ti riješavala taj problem. Bojim se za svoju kičmu. Na lijevu stranu mi ga je teže staviti i zategnuti(fali prakse).

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hm... i moj malac je težak i ne mogu ga dugo nositi u slingu. neki dan sam ga nakon dugo vremena stavila u maramu - ajme, preporod! :D

    e sad, budi sigurna da si dobro rastegnula tkaninu na leđima, da si osim gornjeg i donjeg ruba zategnula i sredinu slinga i da si navukla sling preko ramena. ako je dobro postavljen, dalje ovisi o tvojim kapacitetima. ja sam prije 5 godina mogla dijete nositi satima, sad izdržim znatno kraće jer me ionako sve boli.

    ako planiraš dulja nošenja, nabavi neku nosiljku koja bolje raspoređuje težinu, maramu ili mei tai.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    mei tai je još on premali bar su mi tako rekli. D ima 4 mj. Šta ti misliš?

  19. #19
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    tko ti je reko da je premali za MT?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Žena za koju sam pitala za mei tai,ona proizvodi mei tai i firma se zove panda. Poznati su,dok mi je mama i beba isto to rekla.
    Tako da sam odustala od mei taia.

  21. #21
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam k. pocela nositi u mei-taiju s negdje 4 mjeseca.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •