Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: koju vrstu slinga da kupim???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno koju vrstu slinga da kupim???

    Cure,zanima me vaša iskustva sa slingom. Naime imam sling ali je napravljen kod tete šivalice,no međutim kada sam gledala filmiće o slingu vidim da tamo mame vrlo brzo namjeste dijete i sling,samo povuku ja naime se 5 minuta mučim sa povlačenjem slinga prema dolje da ga zategnem. Shvatila sam da ne valja sling,loš materijal,pa sada mi vi pomozite gdje da kupim novi sling? Preko pixieda,panda ili neki drugi proizvođač?

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja na pixiekid nemam prigovora. ako dobro složiš lepezu, zategneš ga za čas. a i lepeza se lako popravi ako treba.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Od kojeg je materijala? Ja imam ovaj malo grublji materijal,a vidjela sam i ovaj svileni,pa mi je to važno. Šta je bolje?

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim da se ti trebaš malo uvježbati s navlačenjem slinga, ove koje vidiš u filmićima imaju više prakse. Probaj se dogovoriti s nekim curama s foruma koje su ti u blizini. U Zagrebu se svako toliko održavaju radionice.
    Evo vidi: http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...6172&start=250

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    moj je pamučni.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Nema dalje odgovora? Ima li koja sling svileni da kaže svoje iskustvo?

  7. #7
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    nemam svileni, al da ti se javim. i ja imam pamucni, pixiekid, i super sam zadovoljna. i ja mislim da ti samo treba malo prakse i da ce ti i ovaj sling koji imas biti ok.
    sretno!

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ja na pixiekid nemam prigovora. ako dobro složiš lepezu, zategneš ga za čas. a i lepeza se lako popravi ako treba.
    Isto ovako

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ja sam jučer kupila svileni, pa ako netko ima, nek' podijeli malo iskustva.....

  10. #10
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    svileni je dobar jer je kraci i kruci ( ), ali mana mu je (bar kod mene) sto klizi po odjeci

    ali mislim da je za hladnije dane dusu dao. ne znam, probat cu ga jos koji put nositi pa se javim sa iskustvom.

    inace, pamucni pixiekidovi su mi super, ali i od teta sivalica su dobri. vjerojatno je stvar u tehnici, a ne materijalu. bilo bi dobro da dodes na neku radionicu da ti iskusniji pokazu par fora na koje bi trebala obratiti paznju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    ja sam prije imala jedan debeli sling koji se nije dao namjestiti - moraš vući k'o životinja da bi ga malčice zategnuo. brzo sam odustala

    imam sada svileni sling i odličan mi je, lagan, prozračan, nerežući - i ne klizi mi. nedavno sam otvorila topik o tome da mi dijete klizi iz slinga, ali to je bilo zato jer je zora divljala grozno dok bih je namještala, a noge držala u stupu. sad smo uvježbali 'kako se ono uhvatiš za mamu', pa se moj mršavi majmun okači na mene i za čas se namjestimo

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a taman me malo pustila želja za svilenim slingom

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    meni je najbolji bio j edan koji sam sašila od materijala za radna odjela (tako su rekli u trgovini, pretpostavljam da bi to bile kute za čistačice, nešto ljubičasto). Kao malo čvršća plahta, pamuk. Tanki čvrsti materijal, super se zatezao. Kad sam probala Pixiekid nakon toga, moram reći da sam se razočarala. Premekan mi je, teže ga namjestim. Istina probala sam samo par puta jer sam ga kupila za poklon.
    Kasnije sam od nekog jačeg materijala lan-pamuk napravila sling koji je možda malo pregrub za novorođenče i teže ulazi u ringove, ali ima svoje kvalitete - zbilja je čvrst, koristimo ga i kao ljuljačku u kojoj dijete spava kad smo na moru (dodatni materijal je još dva komada špage, a dobro dođe i dodatni par ringova za drugi kraj slinga) i, vjerovali ili ne, i ja se mogu leći u njega 8) i ljuljati se
    Još sam kasnije šivala lanene slingove ali ne za sebe, nisam ih puno isprobala. Kad sašijem još jedan za sebe reći ću vam kako mi se sviđa lan. Ali čini mi se dobar. Isto imam ideju jednom probati dupli sling koji bi s jedne strane bio svilen a s druge lanen. Sama svila... ne znam, treba znati izabrati dovoljno čvrstu tkaninu.

    Sve u svemu, meni su najbolji tanki i čvrsti materijali.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Moj je dosta grub materijal,mislim da je to lan i pamuk zajedno.[/code][/list]

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    pomikaki, ta svila je izrazito debela, ne znam kako da ti opišem, ali recimo da kad je izvadim iz mašine - materijal uopće nije zgužvan

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    ovca i janjad,kako ti se dijete ponašalo u slingu od prijašnjeg materijala? Dosta teta šivalica mi govori da svileni sling ne valja jer klizi,vidim da imaš dalekog iskustva pa me savjetuj.

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    pomikaki, ta svila je izrazito debela, ne znam kako da ti opišem, ali recimo da kad je izvadim iz mašine - materijal uopće nije zgužvan
    da, to bi trebao biti brokat, ali ga nikad ne nađem s nekim prihvatljivim uzorkom za dječju nosiljku, sve ih vidim nekakve barokne, a to nikako nije moj stil. U svakom slučaju, to si ne mogu priuštiti da kupim gotovo, već se trebaju zvijezde posložiti da nađem prekrasan svileni brokat vesele boje koje se meni sviđaju na popustu a da ga ima preko 2 metra, ukratko, to će biti nikad

  18. #18
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    najbolja svila za sling je definitivno brokat, jer je čvrst, krut i ne klizi.
    ostala svila je dosta nježna i glatka, pa nije prikladna.
    brokatov problem, pak, je što je u startu iznimno skup (jedna od najskupljih svila), ali je stvarno prekrasan i jako efektan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •