Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Slatke i zapravo nepotrebne stvari za bebu

  1. #1
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno Slatke i zapravo nepotrebne stvari za bebu

    Primjerice kolijevka nije nužna, osobito za djecu koja spavaju s roditeljima. (ova mi je sjajna http://male-stvari.hr/viseca-kolijevka-leander/ )


    Imate li zapravo stvari koje nisu potrebne samo zato jer su slatke, bebaste, romantične...?

    Jeste li kupili nešto za bebu za što ste unaprijed znali da nije "o glavu"?

  2. #2
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Ili nešto nepraktično samo zato jer je predivno i tako retro?

    http://strollersandprams.com/strolle...6/stroller.jpg

  3. #3
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja nisam, ali ne zato što ne bi, nego zato sto smo dosta toga dobili i najviše zato sto smo bili na kratkom lancu sto se financija tice (naime, odlucili smo vratiti SVE dugove prije poroda)
    jedino s cim sam riskirala su bile platnene pelene, ali ta mi se investicija DOOOBRO povratila. no to ne znas dok ne krenes

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Ili nešto nepraktično samo zato jer je predivno i tako retro?

    http://strollersandprams.com/strolle...6/stroller.jpg
    Ovo sam vidjela uživo u kafiću jednog shoipping centra u GB. Beba je naravno bila sva u volančićima i nekoliko nijansi roze.
    Slatko je samo u katalogu, u stvarnosti je nakaradno.
    Užas.

    A slažem se, ima gomila nepotrebnih stvari, kad god dođem u dućan za klince se pitam "pa dobro kome to treba?!".
    Osobno, skoro sam kupila košaru. Dobro da nam nije stala u auto kad smo bili u Austriji, jedva da i kinderbet koristimo za spavanje.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 16.11.2012. at 22:39

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    ona ljuljačka koja se kod nas zove seđolino, koja se koristi odkad dite napuni 3 mjeseca, a sa 6 više neće u to

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ima takvih stvari more. I uvijek se zapikiram za njih u dućanu, a onda se zapitam da li mi to stvarno treba? Mogu li bez toga? Mogu! I vratim na policu....
    Frendica me, kad sam rodila, pitala dal hoću sleepy wrap ili nekakvu ovcu koja imitira majčine otkucaje srca pa navodno umiruje bebe dok spavaju bla bla... Ma reko, uzmi ti meni maramu, ima mama vlastite otkucaje

  7. #7
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Nije da je nesto " slatko", a ni bas potpuno nepotrebno, ali meni dvije stvari padaju na pamet.
    Mala kadica koja dojde uz komodu za robicu i ona spuzva za presvlacenje koja ide na vrh.
    Kadicu smo koristili par tjedana za prvog sina i onda smo presli u vecu. Do drugog sina se negdje izgubio cep, tako da smo ga odmah kupali u vecoj kadici i super,nista nam nije falio.
    Sto se tice spuzve za prematanje nju sam koristila dosta sa prvim sinom, ali drugog sam od pocetka presvlacila na krevetu ( spuzva se zagubila i sve sam mislila da cu kupiti novu) i to mi je bilo puno lakse i prakticnije tako da sam odustala od kupnje spuzve.
    Sada za trecu bebu planski ne planiram koristiti ni jedno ni drugo.
    Posljednje uređivanje od mimi 25 : 17.11.2012. at 14:35

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    te uske komodice sa spužvom i kadicom su meni općenito bezveze. preuske su da bi beba bila na njima sigurna, nema mjesta sa strane za niš, kadica je premala i ne kužim kaj će mi kada u sobi...
    ja imam presvlačenje na vešmašini, ljepa velika daska s ogradicom da mi ne padaju stvari (i beba ), kada je blizu ak se zakenja do vrata. kupa se u velikoj kadici koju stavim na lavabo jer mi je to taman visine za moju jadnu kičmu.
    koljevka je totalno bezveze stvar, ali ja sam ju imala, samo zato jer je nasljeđena (od mene, u njoj je spavalo jedno dvadesetak beba). da trebam kupiti, ne bi nikad.
    meni je ta ležaljkica (viper, seđolino) bila super praktična, jedina joj je mana što je kratkog vijeka. najbolje ju je posuditi. u tom je beba s menom kuhala, bila na tuširanju, uglavnom, vukla sam to za sobom po stanu.
    beskorisna mi je većina fensišmensi robice za bebe koja se uglavnom teško navlači na dijete i obuče se u prosjeku jednom ili nijednom.

  9. #9
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    te uske komodice sa spužvom i kadicom su meni općenito bezveze. preuske su da bi beba bila na njima sigurna, nema mjesta sa strane za niš, kadica je premala i ne kužim kaj će mi kada u sobi...
    sve je stvar vlastite percepcije
    meni je ta komoda (kadu nisam nikad koristila) recimo najbolja stvar koju sam kupila, koristim je već sad 5-tu godinu (za 2 djece)

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Ili nešto nepraktično samo zato jer je predivno i tako retro?

    http://strollersandprams.com/strolle...6/stroller.jpg
    A ja sam na tvojoj strani!
    Jesu, nepotrebne su. Ali, predivne su i ta kolica i kolijevkice.

    Trebat će kratko, nisu praktične, ali ako možeš i želiš- go for it.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    sve je stvar vlastite percepcije
    meni je ta komoda (kadu nisam nikad koristila) recimo najbolja stvar koju sam kupila, koristim je već sad 5-tu godinu (za 2 djece)
    a kaj ja znam, valjda si u pravu.
    ja sam htjela nabaviti onu veliku komodu ko što ima u ikei, pa se može skinuti (ili sklopiti) onaj dio za presvlačenje i ostane obična komoda. ta mi je izgledala tak super, ali sve koje sam kod nas vidjela su jednostavno bile preskupe, ikea mi je ila nedostupna i na kraju sam stavila dasku na vešmašinu...

  12. #12
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Ne znam tko si u ovo krizno doba može priuštiti taj luksuz. Možda oni koji imaju.

    A ja sam škrtica, sve sam posudila ili kupila polovno.

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj ja znam, valjda si u pravu.
    ja sam htjela nabaviti onu veliku komodu ko što ima u ikei, pa se može skinuti (ili sklopiti) onaj dio za presvlačenje i ostane obična komoda. ta mi je izgledala tak super, ali sve koje sam kod nas vidjela su jednostavno bile preskupe, ikea mi je ila nedostupna i na kraju sam stavila dasku na vešmašinu...
    Pa ja sam za 500 kuna kupila komodu, unutra kadica koja se izvadi pa ostaje ladica, gore spužva za presvlačenje koju sam izvadila i stavila ju na veš mašinu. Tak da imam komodu s 4 velike ladice a dijete presvlačim u kupaoni.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja sam za 500 kuna kupila komodu, unutra kadica koja se izvadi pa ostaje ladica, gore spužva za presvlačenje koju sam izvadila i stavila ju na veš mašinu. Tak da imam komodu s 4 velike ladice a dijete presvlačim u kupaoni.
    ma ova moja priča s komodom je bila u igri za princezu u sredini.
    treći nije dobil niš, sve je posudil. ...osim daske na vešmašini, to nam je ostalo .

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Uf...tonu stvari....narukvicu za dojenje, 2 nosiljke više, baby gym, kišobran kolica, suncobran za kišobran kolica , sebi sobni bicikl da vratim liniju (linija još uvije ista, sobni bicikl služi klincima za đipanje), hrpa kozmetike koju sam na kraju podijelila jer ne koristimo skoro ništa osim onog osnovnog, flexi bath, tuta (piškimo i kakamo u wc od prvog dana), glupa torba za pelene iz Adaxa (ja mislila da su sve torbe takve, zato sam ju i kupila), ...

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kadica za kupanje, jastuk za bebu, marama/sling (spasila nas klokanica)...

  17. #17
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj upitnik? prvotno napisa Vidi poruku
    narukvicu za dojenje
    Što je to?

  18. #18
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    I mene kopkalo pa googlala http://www.youtube.com/watch?v=1Bk-2Ukc8VU

  19. #19
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    S prvo dvoje sam bila nešto puno tehnologizirana, pa sam htjela znanstveno dokazane gadgete, makar bili npr. marama. S trećim bih kupila svaki kič na svijetu koji bi me veselio, i uživala bih kao prasica <3

  20. #20
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kupila sam svašta nepotrebno i opet bih.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •