Moram opet o marami , nakon jucerasnjeg dana.
Kad smo je dobili prvo sam se ja iscudjavala kako je to dugo i siroko(ma zasto siroko?), pa sam se zabavljal vezivanjem ( vez"mumija2 je tad bio najuspjesniji).To i nije nesto posebno. Onda sam stavila bebu u "zipku" . Mama (moja):"Kolike su ti cice......."
Mama:"Oces je ugusit?"(iskreno , i ja se to nekad pitam)
Kad smo se poceli nosit van:"Zasto joj je glava unutra?", "Hoce li ispast iz te krpe?", "To ti je iz Indije?"("Ne , kupila sam u Ruze (najpoznatija gradska Romkinja", Ja i onako zdusno njegujem "romski" djir), "grozno , sta sve nece izmislit!?", "Ma super ti je to!" , "Nesto najljepse sto sm vidila. Bebica je tako blizu mame...Kad budemo isli na trece , nabait cu , obavezno", "Kad sam ja zivjela u Etijopiji , tamo su ti zene tako nosile svoje bebe. Govorim ja svojoj nevisti vec godinama o tome.Sad kad bude cetvrto , nek si nabavi!", "Steta sto necemo imati vise djece!"...
File najvise voli maramu jer seka spava , ne vidi se , a ja se mogu u setnji gotovo u cijelosti posvetit SAMO NJEMU ( "Nemoj uzet kolica . stavi je u maramu!").
Najgluplji dogadjaj se dogodio jucer. Tip (ne djeluje previse inteligentno) nam prilazi (Iris u marami , File za rucicu ) :"Evo uzmi!" Daje mi par kuna i ceri se."sacuvaj to za platit psihijetra!", rekoh. I pomislih :"a da me jos vidis kako na podu doma dojim..."
Sta su vama rekli za maramu?