Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 86

Tema: Ne znam gdje mi dijete provodi dane...:(

  1. #1
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno Ne znam gdje mi dijete provodi dane...:(

    MUBM svaki dan cuva nasu mladju (zbog odredjene terapije ne smije u vrtic). Radim od 9-5, on ju uzme u 8 i pol i vrati ju navecer kad mu pukne iako mu stalno govorim neka ju dovodi ranije jer ju ovako nista ne vidim. Pred par dana sam imala sa njime okrsaj. Uhodio me i ''uvalio'' se na kavu dok sam sjedila sa dotičnim (a mala bila na igralištu) i držao monolog od sat vremena pun nekih uvjeta, zastrašivanja i donekle prijetnji uz to omalovažavo mene i vrijeđao me pred tim čovjekom.
    Sad sam odlučila promijeniti ploču. Ja ne znam gdje on stanuje, a što znači ne znam ni gdje moje dijete provodi 10 sati dnevno. On stanuje sa tom nekom X. Ne želi mi reći gdje stanuje, ne želi mi dati broj telefona te cure niti kućni, ne želi me upoznati sa njom, a mislim da na sve to imam pravo, barem na to da znam gdje je moje dijete preko dana. Danas sam mu rekla da ću ja doci po nju ali dobivam poruke od njega u stilu ' da se nisi usudila', 'nemaš ti što raditi blizu moje zgrade', 'nemaš ti ništa pravo znati', 'bit će kako ja kažem, je li jasno!?' i uvrede poput kako sam jadna, bijedna, glupa, zatucana...
    Što da radim? Mislim, imam kanale preko kojih bih mogla saznati gdje stanuje i gdje mu cura radi i da - pojavila bih joj se i na poslu (tu nema govora o ljubomori, čisto briga za dijete pošto ta cura nema djece). Mislim da imam pravo znati gdje mi dijete provodi dane? Da li on time čini ikakvo kazneno djelo? Tlak mi je na 500 i trenutno ne mogu razmisljati da odlučim koji bi mi bio najpametniji slijedeći korak.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    uf, koma samo da te nisam znala...vjerujem da ima lolgičan put riješavanja ovog problema a da se ne lomi preko djeteta....

  3. #3
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    I ja bih rado našla logiku. On si uzima za pravo da radi što hoće, živi sa kim hoće i drži sve podalje od mene, a meni želi krojiti moj život i apsolutno sve znati. Dosta mi je svega. Još i prijeti tužbom, nasilnik jedan.

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja bih saznala gdje stanuje . onda bi isto tako "uhodila" , i uvalila se njima na kavu.

    druga varijanta - zamolila bih czss da oni provjere gdje stanuje, pa da ga posjete i vide ima li uvjeta za čuvanje djeteta preko cijelog dana. jer svašta se događa...

  5. #5
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    sorci, i ja sam pomislila isto i učinila bih to kad ne bih po cijele dane radila. Ali, za 3 tj sam na godišnjem 3 tjedna pa ću imati vremena.
    CZSS ha? Vidiš, vidiš! Misliš da bi djelovali i posjetili ga?
    Pokušavam nekako se domoći adrese, držim fige da će mi mala znati pokazati put.

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa probaj ...

    jedino curi nemoj ići na posao...

    što ga onaj tvoj nije otkantao? :?

  7. #7
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Nije ! Kaže da ga je saslušao samo iz oštovanja prema njemu kao prema ocu djeteta, a to je ovog idiota više iznerviralo nega da mu je bilo što rekao.

  8. #8
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    iridana2666 - meni prvo sto je palo na pamet je da TUBM zivi s nekom tvojom frendicom

    a kaj se tice ovog drugog odi na CZZS i rijesi to na taj nacin
    nije dobro ni za koga da ti ne znas gdje se dijete nalazi
    i nikako ne dolazi toj curi na posao - ona nema nista s tim - ti te stvari moras rijesiti sa svojim bivsim

    a ako imas kanale pa onda SAZNAJ, al nemoj im dolazit na vrata i radit scene
    ja se cudim kak vec nisi saznala (ja bi vec odavno to napravila)
    ali nemoj raditi gluposti nego rjesavaj to kak se spada

    prvo neka ti CZSS izda neki papir u kojem pise kak ste regulirali ta vidjanja/cuvanja stovec

  9. #9
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Ma daj Iridana nemoj se igrat "dječjeg vrtića" uhođenjem i "uvaljivanjem" na tuđu kavu... to je samo dokaz i čin krajnje slabosti i nemoćnosti! Pa niste djeca da se na taj način prepucavate! Osim toga vidim da ti se "dotični" partner s kave vrlo dobro snašao u danoj situaciji pa ne vidim racionalnog razloga da UBM vraćaš istom mjerom osim ako nisi jednako djetinjasta!

    Prvo, mislim da bi ipak roditeljski trebala cijeniti to što ti BM svakodnevno čuva dijete i skrbi u tako nezavidnoj situaciji i mislim da tu ne bi trebala ičime dolijevati ulje na vatru, a radi neke svoje osvetoljubivosti ili ljubomore što je on s nekom drugom! Izdigni se iznad tog njegovog patetičnog čina zadovoljenja znatiželje "uskakanjem" na kavu i zadrži dostojanstvo.

    Drugo, doista mi je smješno da roditelj nemože saznat adresu na kojoj mu se nalazi dijete i smatram da bi vrlo vjerojatno posjetom CZSS to morala moći ishoditi kao i broj telefona na koji možeš dobiti dijete i pitati kako je, a što ti opet naravno ne daje za pravo dosađivati na telefon i ugnjetavati neku treću osobu, koja ipak s tobom osobno zaista nema nikakve dodirne točke.

    Treće, doista ne shvaćam kakve veze ima interes za dijete sa pojavljivanjem na poslu cure BM?!? Pa ne misliš valjda da možeš ikom prodat taj čin pod izlikom "interesa za dijete"? nemoj onda ni sebi...

    Četvrto, žao mi je što se ovdje rijetko javljaju upravo na ova pravna pitanja osobe odvjetničke prakse tipa forumašice Titulus, pa da razjasne da li on uistinu čini kazneno djelo neobjavljivanjem adrese boravka djeteta. Meni osobno s roditeljske pozicije to se itekako čini kaznenim djelom u smislu onemogućavanja kontakata roditelja sa djetetom, ali iz prakse sa svojom za spaćke prelukavom BŽ (da je poštena koliko lukava u tim pravnim spaćkama bila bi bez dvojbe druga Majka Tereza) naučio sam da puno toga što sam sa zdrave moralne strane smatrao da sigurno podliježe zakonu i kaznama, zakon tako nažalost ne tretira.

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Iridana, žao mi je što prolaziš kroz sve to. Meni prvo pada napamet da bi potražila tu njegovu curu i popričala s njom. Onako fino i iskreno. Čisto da vidiš o kakvoj osobi se radi i da ti kaže što ti kćer i kako provodi čitave dane. Ako nema ljubomore to nebi bio problem. Jeidno ako se stvarno ne radi o nekoj tvojoj prijateljici, ko što Mukica kaže.

  11. #11
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Tata! hvala ti na opsežnom odgovoru. Ipak, mislim da si krivo shvati neke kontekstualne segmente mog posta. Ja nisam ljubomorna, niti mi pada napamet da se 'uvaljujem' na kave. Htjela bih učiniti upravo ovo što je Trina rekla- iskreno porazgovarati sa osobom sa kojom je moja kći svakodnevno u kontaktu i sa kojom ponekad spava (u istom krevetu) poslijepodne, koja joj kuha i ostalo. Tata! ne shvati me krivo - ja cijenim (itekako!) to što MUBM čuva kćer jer da nije tako, ja ne bih mogla raditi. Ali, bez obzira na to, od njega tražim malo poštovanja prema meni (koje on nije imao ni tijekom braka, još jedan razlog zbog kojeg sam otišla). Da me prestane ispitivati (ili preko djeteta pokušati saznati gdje sam, što radim, sa kim itd). On već živi sa drugom ženom, a ja ne smijem ni sa kime ni na kavu. E to nije normalno i to nije fer od njega. Prijetnje po cesti pred ljudima, isto tako prijetnje da će mi, zbog toga što pijem kavu i družim se sa X dok se mala igra na igralištu (kao da išta radimo pred malom :? ) oduzeti skrbništvo nad djetetom (a svi znaju da je nasilnik, zlostavljač i manipulator i tu imam svjedoke, samo mi je žao što ga nikad nisam prijavila policiji). Sebi dozvoljava sve, a ja ne smijem ništa.
    Ne znam da li da nazovem CZSS? Vjerojatno je njima takvih poziva preko glave :? ?

  12. #12
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Iridana, žao mi je što prolaziš kroz sve to. Meni prvo pada napamet da bi potražila tu njegovu curu i popričala s njom. Onako fino i iskreno. Čisto da vidiš o kakvoj osobi se radi i da ti kaže što ti kćer i kako provodi čitave dane. Ako nema ljubomore to nebi bio problem. Jeidno ako se stvarno ne radi o nekoj tvojoj prijateljici, ko što Mukica kaže.
    Nikad nisam imala, a niti imam neku prijateljicu njenog imena, tako da ne - nije. A i da je, briga me, samo da me ostavi više na miru.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Ma daj Iridana nemoj se igrat "dječjeg vrtića" uhođenjem i "uvaljivanjem" na tuđu kavu... to je samo dokaz i čin krajnje slabosti i nemoćnosti! Pa niste djeca da se na taj način prepucavate! Osim toga vidim da ti se "dotični" partner s kave vrlo dobro snašao u danoj situaciji pa ne vidim racionalnog razloga da UBM vraćaš istom mjerom osim ako nisi jednako djetinjasta!

    Prvo, mislim da bi ipak roditeljski trebala cijeniti to što ti BM svakodnevno čuva dijete i skrbi u tako nezavidnoj situaciji i mislim da tu ne bi trebala ičime dolijevati ulje na vatru, a radi neke svoje osvetoljubivosti ili ljubomore što je on s nekom drugom! Izdigni se iznad tog njegovog patetičnog čina zadovoljenja znatiželje "uskakanjem" na kavu i zadrži dostojanstvo.

    Drugo, doista mi je smješno da roditelj nemože saznat adresu na kojoj mu se nalazi dijete i smatram da bi vrlo vjerojatno posjetom CZSS to morala moći ishoditi kao i broj telefona na koji možeš dobiti dijete i pitati kako je, a što ti opet naravno ne daje za pravo dosađivati na telefon i ugnjetavati neku treću osobu, koja ipak s tobom osobno zaista nema nikakve dodirne točke.

    Treće, doista ne shvaćam kakve veze ima interes za dijete sa pojavljivanjem na poslu cure BM?!? Pa ne misliš valjda da možeš ikom prodat taj čin pod izlikom "interesa za dijete"? nemoj onda ni sebi...

    Četvrto, žao mi je što se ovdje rijetko javljaju upravo na ova pravna pitanja osobe odvjetničke prakse tipa forumašice Titulus, pa da razjasne da li on uistinu čini kazneno djelo neobjavljivanjem adrese boravka djeteta. Meni osobno s roditeljske pozicije to se itekako čini kaznenim djelom u smislu onemogućavanja kontakata roditelja sa djetetom, ali iz prakse sa svojom za spaćke prelukavom BŽ (da je poštena koliko lukava u tim pravnim spaćkama bila bi bez dvojbe druga Majka Tereza) naučio sam da puno toga što sam sa zdrave moralne strane smatrao da sigurno podliježe zakonu i kaznama, zakon tako nažalost ne tretira.

    Poštovani Tata,

    osvrnula bi se na boldanu rečenicu. Dotični njoj čuva dijete... Hm... nebrojeno puta čula sam izjave toga tipa i nije mi jasno, nije nikako. Navodim primjer da bi bila bolje shvaćena- kaže muže ženi, idi u kozmetički salon, ali nađi si tko će ti čuvati dijete. Bode me ovo TI. Pa nije dijete samo Iridanino, otac je poznat i dakle, dužan je, ima obvezu čuvati dijete, i sebi i njoj. Zar ne? Nema se tu šta roditeljski cijeniti ili ne cijeniti, čuvanje dijeteta zajednička je obveza i za mene nema potrebe posebno naglašavati da otac čuva dijete i zbog toga ga smatrati posebnim.

    Ajmo okrenuti priču, Iridana ide na kavu koju pije u Božijem miru, a njezin bivši ako želi npr. ići na nogomet, nek si nađe tko će mu čuvati dijete.

    A sada o temi. Iridana, ja bi saznala gdje mi bivši živi. Isključivo i jedno zbog djeteta, zbog ničeg drugog, pa ni nove ljubavi. Morao bi mi on sam reći, a ako ne bi htio, bome u nepoznato ne bi odvodio dijete. Sve što ima veze sa djetetom, imam pravo znati, hoću saznati i moram. A njegova prijateljica, djevojka, ljubavnica ili kako god, ma šta me briga! Ne, ne bi joj išla na posao. To bi bilo za mene ponižavajuće, ne znam. Ne bi ga ometala ni na njegovoj kavi. Ako bi se odlučila na rastavu... hm.. odna bismo se doista i rastali. Mislim da bi ga više zabolila tvoja hladnokrvnost, jer bacanjem loptice, on očekuje kontru, lopticu natrag. Kada ono.... loptice nema... To se zove dobro obavljen posao

    Naravno, ti odluči sama kako ćeš dalje, ja ti želim sreću

  14. #14
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    osvrnula bi se na boldanu rečenicu. Dotični njoj čuva dijete... Hm... nebrojeno puta čula sam izjave toga tipa i nije mi jasno, nije nikako.
    Razjasnit ću! Dakle uopće mi nije bila namjera "TI" naglasiti kao nečije vlasništvo djeteta kao što je očito shvaćeno, nego kroz "TI" reći "tebi ipak time čini veliku uslugu", bez obzira što čovjek to čini iz ljudskih i roditeljskih moralnih poriva, ali čistom pravnom terminologijom on to uistinu "ne mora"... Može jednostavno reći "pobrini se za dijete u svojim terminima viđanja"!

    Dakle želio sam samo reći da je to roditeljski vrlo odgovoran čin, prihvatio je obavezu svakodnevnog čuvanja na sebe i rasteretio Iridanu u potpunosti te dnevne obaveze. A pokušajmo samo zamisliti u kolikim bi problemima bila snalazeći se ko će joj čuvati dijete, plaćati babysitericu, brinuti i provjeravati svakodnevno da li je sve u redu, smišljati menije dnevnih objeda, možda ih dan prije do kasno u noć i kuhati i sl. To što BM čini sa svojom novom partnericom je svakako veliko rasterećenje za nju, može smireno i opušteno bit posvećena poslovnim obavezama i tu činjenicu bi trebala uistinu cijeniti. A ne toj ženi odlaziti na posao i raditi joj tamo scene i poniženja!

    To što je on uletio na kavu s jedne strane je svakako djetinjasti i nepotrebni potez, al s druge strane može biti nesmotreni čin izazvan zabrinutoscu za dijete. Neznam koliko je dijete veliko i samostalno, ali ja u 3,5 godina svoga djeteta NIKAD nisam sjeo na kavu dok bi se on pentrao po igralištu u parku!

    Kad dijete nije sa mnom imam vremena za kavu koliko hoću i s kim hoću, ali kad je sa mnom on je centar mog interesa i brige. Da ne pričam da mi se nedavno pentrao na tobogan na visinu od 3 m i u trenu se okliznuo, izgubio ravnotežu, otrgnuli se prstići s prečke i u sekundi je strmoglavio prema betonu. Srećom velikom SREĆOM tata je bio pokraj njega i dočekao ga u naručaj, nekom intuicijom nisam taj put izabrao sjest na klupu pored tobogana, kao ponekad, nego biti uz njega. Inače je vrlo spretan dječačić i milion puta se pentrao na tobogan, ali to je bio trenutak nepažnje. Neznam bih li si ikada oprostio da sam sjeo na tu klupu pored, a kamo li na nekoj kavi tamo negdje i odlutanom pozornošću na dijete posvećen nekom drugom!

    evo samo jedan blic sa pozicije jednog roditelja koji ipak druženje na kavi bira u nekom sasvim drugom terminu od onog s djetetom!

  15. #15
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ja nisam ljubomorna, niti mi pada napamet da se 'uvaljujem' na kave.
    Dobro, možda želiš sebe i nas tako uvjerit sada, ali postupci te razuvjeravaju, jer su upravo tebi ovdje pale te ideje da im se uvališ na kavu, ali još i gore da se djevojci pojavš na poslu ili da maltretiraš svoju djevojčicu da te odvede do stana!

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Htjela bih učiniti upravo ovo što je Trina rekla- iskreno porazgovarati sa osobom sa kojom je moja kći svakodnevno u kontaktu i sa kojom ponekad spava (u istom krevetu) poslijepodne, koja joj kuha i ostalo.
    Mislim da u ovoj fazi u kojoj vi još niste ni rastavljeni i puni gnjeva jedno na drugo prkosa i nepovjerenja, nikakav razgovor sa njegovim partnerom nema smisla, niti bi to bio razgovor! Prvo vi rješite sebe, spustite tenzije, smirite povrijeđene emocije, a za to vam je ipak jedini lijek - vrijeme, pa kad to rješite, ako civilizirate taj odnos kako spada, onda možete razmišljati o međusobnom upoznavanju partnera i eventualnim razmjenama roditeljskih iskustava! Mada iskreno meni osobno nije u praksi poznat neki takav slučaj da majka djeteta otvoreno i dobronamjerno surađuje sa partnericom oca tog djeteta!

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    On već živi sa drugom ženom, a ja ne smijem ni sa kime ni na kavu. E to nije normalno i to nije fer od njega. Prijetnje po cesti pred ljudima, isto tako prijetnje da će mi, zbog toga što pijem kavu i družim se sa X dok se mala igra na igralištu (kao da išta radimo pred malom :? ) oduzeti skrbništvo nad djetetom
    Naravno da ti smiješ na kavu, ali moj dobronamjerni savjet je da za to ipak biraš vrijeme kad nisi sa djetetom, a s obzirom na njegovo rasterećenje obaveze čuvanja djeteta, ti stvarno imaš itekako prostora i vremena. Pa daj zamisli sebe da čuvaš dijete cijele dane i onda ga predvečer dovedeš drugom roditelju, a taj nonšalantno i pored tolkog vremena, ode na kavu umjesto da se posveti djetetu. Pa kvragu nijednom roditelju to nebi bilo svejedno niti drago!

    Dakle možda cijelo vrijeme krivo shvaćaš pravi razlog onoga što tvom UBM smeta i da to nije tvoj novi partner, nego što brigu i vrijeme za dijete podređuješ partneru, a ne djetetu!

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    (a svi znaju da je nasilnik, zlostavljač i manipulator i tu imam svjedoke, samo mi je žao što ga nikad nisam prijavila policiji).
    Iskreno, pitam se što je onda s tvojom savješću majko, da mirno prepuštaš vlastito dijete nasilniku i zlostavljaču, ako je to što kažeš uistinu istina!


    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ne znam da li da nazovem CZSS? Vjerojatno je njima takvih poziva preko glave :? ?
    To je isto ko da se pitaš da li nazvat 93 za "požarčić" u boriku, ma sigurno im je preko glave takvih poziva, ili 94 za prometnu nesreću! Uvjeravam te - njima je to posao!

  16. #16
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Zvala sam CZSS i zena mi je odgovorila da bi mi TREBAO dati njegovu adresu, ali d aje to do roditelja i da ga oni na NISTA ne mogu prisiliti. Rekla mi je neka se obratim centru pismenim zahtjevom i da bi ga oni MOGLI EVENTUALNO zamoliti da mi kaze adresu, ali neka najprije probam sama. To cinim vec 4 mjeseca i ne zeli! Katastrofa!

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Zvala sam CZSS i zena mi je odgovorila da bi mi TREBAO dati njegovu adresu, ali d aje to do roditelja i da ga oni na NISTA ne mogu prisiliti. Rekla mi je neka se obratim centru pismenim zahtjevom i da bi ga oni MOGLI EVENTUALNO zamoliti da mi kaze adresu, ali neka najprije probam sama. To cinim vec 4 mjeseca i ne zeli! Katastrofa!
    pitaj ih i da li ti njemu smiješ uskratiti pravo na viđanje djeteta.
    Sad će me dohvatiti Tata! ali meni bi bilo vrlo nelagodno da mi je dijete na nepoznatoj adresi, ne znam kad će se vratiti, čuva je nasilnik (kako si ga opisala, pogotovo ranije kad ste prekidali :/ ) i osoba koju ne poznaješ. Ne bih crtala vraga na zid, ali ima već jedan topic s djetetom koje je oteo bm. Ako radiš i imaš plaću, možda bolje da platiš čuvanje?
    Zbilja mi je žao što ti se to događa.

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    iridana, imaš pp...

  19. #19
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Pomikaki neshvatljivo mi je uopće što ti točno komentiraš, jer njen BM njoj ne uskraćuje viđanje djeteta!

    Rekao sam da osuđujem činjenicu da se nezna na kojoj adresi dijete boravi, ako ni zbog čega, a onda čisto radi sigurnosti i mirnoće drugog roditelja. Naravno da to ne bi smjelo ničime otvarat opciju uhođenja tog mjesta, nenajavljenog dolaska, prepadanja i sl.

    Iridana CZSS je ustanova kojoj se moraš popest na glavu da bi napravili pomak, pa budi ustrajna! Oni više novodonešenim zakonom od prije par godina više nemaju izvršnih i kaznenih ovlasti kao nekad, nego je sve prepušteno sudovima! najgluplji mogući zakon, jer onda ne vidim smisao postojanja CZSS. Ali u praksi sudovi se oslanjaju na mišljenja Centra a ne na vlastita istraživanja, tako da ti je u cilju svakako biti ustrajna u obavještavanju Centra o nepravilnosti!

    Ja imam sličan problem, naime BŽ ne daje mi svoj broj mobitela za direktnu mogućnost kontakta s djetetom i dogovora s njom, nego samo kućni broj njene majke na kojem je nikada nema. Takva situacija izaziva hrpu neugodnih situacija, nikad mi nije dostupna potvrda nekog dogovora, nemogućnost eventualne izmjene plana, da ne govorim ako mi dijete ima nekih zdravstvenih anomalija, nakon predaje djeteta naprosto ju je nemoguće dobiti i saznati bilo koju informaciju! Tako da te potpuno razumijem koliko neugodnosti izaziva svaki puta odlazak djeteta u nepoznato!

  20. #20
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Sorcie i Tata! imate pp...

  21. #21
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    A kaj nebi on mogao čuvati dijete u tvom stanu, tak ti znaš gdje su, djete je u svom prostoru, za kuhanje je najlakše... Pitam se samo...

  22. #22
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa
    A kaj nebi on mogao čuvati dijete u tvom stanu, tak ti znaš gdje su, djete je u svom prostoru, za kuhanje je najlakše... Pitam se samo...
    Jer neću da mi kopa po stvarima, kompjuteru, telefonu, ispisima brojeva, računima i da ne nabrajam.

  23. #23
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Sorcie i Tata! imate pp...
    ??? (empty)

  24. #24
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa
    A kaj nebi on mogao čuvati dijete u tvom stanu, tak ti znaš gdje su, djete je u svom prostoru, za kuhanje je najlakše... Pitam se samo...


    ma reci da se šališ, molim te!!!

    ... i naravno nek skuha ručkić, opere veš, opegla onu hrpicu od jučer, malo pobriše prašinu, oriba wc, obavezno popiše muške pozive, one nestrpljivije naglasit zvjezdicom, "dotičnog" tri put potcrtat molim, naravno alimentaciju platit na vrijeme - trajni nalog poželjan! ruža i pusica za doček mame neizbježna rutina prije neg se izgubi iz stana, s vrata ispraćen opaskom "sutra se nacrtaj u 6.30 i slučajno ne kasni!!!" *** single-mom's life dream!***

    you made my day!!!

    isprika na OT, nema zlonamjernosti, naprosto me ponesla inspirativna SF nota winnerice... sweet... no hard feelings pobjednice!

  25. #25
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    vidim da se raspoloženje popravlja...
    može malo muzike?

    http://www.youtube.com/watch?v=syYaYMFRfCE


  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj tata prvotno napisa
    i naravno nek skuha ručkić, opere veš, opegla onu hrpicu od jučer, malo pobriše prašinu, oriba wc, obavezno popiše muške pozive, one nestrpljivije naglasit zvjezdicom, "dotičnog" tri put potcrtat molim, naravno alimentaciju platit na vrijeme - trajni nalog poželjan! ruža i pusica za doček mame neizbježna rutina prije neg se izgubi iz stana, s vrata ispraćen opaskom "sutra se nacrtaj u 6.30 i slučajno ne kasni!!!" *** single-mom's life dream!***
    Slucajno zalutah ovdje i odvaljujem.

    iridana

  27. #27
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    tata sto god si rekao NE slazem se sa tobom...

    po cemu ona nebi mogla njemu uletiti na kavu???
    on je uletio njoj i jos drzao prodike...pa halllo nebi se po tvome trebali ponasati djetinjasto sto upravo njen muz radi a ona bi trebala pokunjeno gledati i sutiti sa strane dok nema pojma gdje joj je djete...
    pretpostavljam da i ti imas djete pa hajde ga daj nekome svaki dan na 10 sati a ti budi miran...
    po tvome pricanju (pisanju) sto god radi tata radi u redu ali sto god mama zeli poduzeti nije u pravu...

  28. #28
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Lidač, to što radi iridanin bivši je ne djetinjasto nego prilično neugodno, i čini mi se da nikom ne bi pomoglo da se i ona ponaša jednako. Upće mi se ne čini dobrom ideja o upadanju na posao ili na kavu toj ženi. MOžda bi moglo polučiti bolje rezultate da je nazove na posao i ljubazno pozove na kavu čisto radi upoznavanja, kad već dijete ostaje kod nje na čuvanju. Bez ikakvih tenzija, jer žena nema ništa s odnosom iridane i njbm-a. Ako to ne bi moglo proći bez tenzija, ideja o upoznavanju mi se ne čini dobra.

    Tata!, ja komentiram neučinkovitost czss-a. Smatram da je za svako dijete razvedenih roditelja dobro da održava kontakt i s oba roditelja (u slučaju da ni jedan od njih nije nasilan, a lik iz priče mi malo tako "miriše", ali dobro, o tome iridana odlučuje; i da, njegovu priču nismo čuli). Ali način na koji ovaj otac uzima dijete k sebi nije u redu, on ima previše prostora da zloupotrijebi svoje pravo na viđanje djeteta. Ako czss ne ispunjava svoju ulogu da ga prisili da se ponaša po pravilima, iridana ostaje prilično bespomoćna, i što može učiniti?

    Ja osobno ne bih pod ovakvim uvjetima voljela ostaviti dijete čovjeku, i to čovjeku koji se agresivno prema meni ponašao! Ne iz inata, nego bi me bilo strah za dijete.

  29. #29
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Baš mi je drago da sam Vas sve nasmijala i razveselila svojim komentarom :D .
    U principu, tak bi to trebalo biti kad bi razvod bio idealan, tj. kad bi se dvoje ljudi razilazili kao prijatelji, tj. zajednički roditelji nekog djeteta... Očito, da je bilo tako nebi se ni razilazili, pa nebi bilo ni ove teme...

  30. #30
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj lidać prvotno napisa
    tata sto god si rekao NE slazem se sa tobom...
    uh.. evo još jedne nabrijane ptičice koja nije shvatila, pa idemo redom...

    napomena: ako je poanta posta bila - "Tata! što god ti rekao, ne slažem se s tobom", molim u tom slučaju preskočiti sljedeće redove radi možebitne nepotrebne nervirancije i apsolutnog gubitka vremena.


    Citiraj lidać prvotno napisa
    po cemu ona nebi mogla njemu uletiti na kavu???
    on je uletio njoj i jos drzao prodike...pa halllo nebi se po tvome trebali ponasati djetinjasto sto upravo njen muz radi a ona bi trebala pokunjeno gledati i sutiti sa strane dok nema pojma gdje joj je djete...
    pa po tome, halllo, što bi jednako tako dokazala svoju djetinjatost i nezrelost ponašanja u danoj situaciji, baš kao i on! Ako nije takvog naglog tipa karaktera inače, smatram da joj to nije potrebno - ako jest, niko joj ne brani! btw. on svoje "kave" očito ionako obavlja u svom stanu sa novom partnericom tako da ne vidim kako bi to bilo izvedivo.


    Citiraj lidać prvotno napisa
    pretpostavljam da i ti imas djete pa hajde ga daj nekome svaki dan na 10 sati a ti budi miran...
    prvo sa mojom situacijom ovo nema nikakve veze da bi povlačila paralele i da bih ti u tom vidu obrazlagao... a drugo, očito je da je tih 10h stvar njihovog internog dogovora jer majka radi i nije u mogućnosti čuvati njihovo maloljetno dijete koje radi posebnih potreba nije u mogućnosti odlaziti u vrtić. Molim pročitaj malo detalje prije nego se sručiš komentarom. Osim toga i sama Iridana ti navodi da ne bi bila u mogućnosti raditi u slučaju da joj tata ne čuva curicu. I doista ne shvaćam tu tvoju poveznicu opravdanosti uleta na njegovu kavu s problematikom 10h boravka djeteta kod tate?


    Citiraj lidać prvotno napisa
    po tvome pricanju (pisanju) sto god radi tata radi u redu ali sto god mama zeli poduzeti nije u pravu...
    stvarno smiješno! po mom pričanju/pisanju:
    1) tata brine za dijete cijelo vrijeme boravka mame na poslu što je čin vrijedan poštovanja i zdrave roditeljske odgovornosti
    2) tata uskače na kavu što jasno komentiram kao čin njegove slabosti i djetinjatosti
    3) osuđujem što se majci brani adresa boravka djeteta
    4) majka spominje odlazak tatinoj partnerici na posao što, budimo iskreni, doista nema veze sa provučenom deklaracijom - brige za dijete
    5) sve nesuglasice sa njim, neredovitosti vraćanja djeteta i informacije o djetetovoj adresi treba rješavati civilizirano u razgovoru s njim ili unutar aktivnosti CZSS... sva ostala inaćenja, vraćanja istom mjerom, uhođenja i maltretiranja nekih trećih osoba, smatram da treba ostaviti po strani, jer osim neumjesnosti samih, spadaju i u kaznena djela uznemiravanja.

    ... prema tome stvarno mi uopće nije jasno odakle ti to iščitavaš svoju tvrdnju "sto god radi tata radi u redu ali sto god mama zeli poduzeti nije u pravu"???

  31. #31
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Tata, ja sam te upravo ispravno shvatila i svaka čast za pogled s druge strane. Nemoj se samo više dovoditi u poziciju da se ti osobno nekome opravdavaš i objašnjavaš svoje i tuđe misli i postupke.
    Ak pokretačica ovog topica ima želju upasti BM na kavu, nek mu upadne, valjda zna kaj radi, a i punoljetna je pa odgovara za svoje postupke.
    Ti i većina nas smo svoje rekli...

  32. #32
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    pa nisam primijetila da iridana žudi da upadne na kavu bivšem sa novom, meni zvuči kao da ona time naglašava apsurdnost situacije.

    iridana

  33. #33
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Hm, u mojem prvom postu bas ne vidim da sam napisala da bih se 'uvalila' na kavu. Kasnije sam to napomenula u odgovoru sorcie, ali mislim da kad bih i bila u prilici, tako nesto ne bih napravila. Ipak imam malo vise kulture od njega .
    Jucer mi je kcer pokazala gdje joj tata stanuje, tako da ni to vise nije upitno. Ionako smo prolazile tim putem do jedne nase prijateljice pa mi je dijete samo pokazalo . Pametna cura!
    Sad prijeti tuzbom, oduzimanjem skrbnistva i ostalim sto ide uz to, ali mogu zatraziti psihijatrijsko vjestacenje i zagarntirano ga ne bi prosao. I sam je svjestan da sve sto govori ne drzi vodu jer ako ja i moji svjedoci propricamo na sudu, mozda mu i zabrane da ikad vise i vidi svoje dijete (koja ionako svako jutro place kako nece tati ).
    Iako, niakd ne znam kakvog sve asa on moze drzatu u rukavu, ali jedno znam i jedno sam sigurna - da imam pravo zivjeti zivot kako ja hocu, sa svojim djetetom (jer je ukljucena u sve, bas sve, svaku minutu koju provodim sa njom) i da moj zivot nije zavrsio sa rastavom.

  34. #34
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    iridana, pa na kraju, jel on nasilnik ili nije? Ako jest, zašto mu daješ dijete na čuvanje, ako nije, zašto ga takvim opisuješ?
    A možda odgovor i znam, smatraš ga nasilnikom, ali nemaš kamo s djetetom dok radiš, pa...Ali budući da vjerujem da ti je dijete najdragocjenija osoba na svijetu, izgleda da ipak imaš povjerenja u njega. Ili štogod?

  35. #35
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    iridana, pa na kraju, jel on nasilnik ili nije? Ako jest, zašto mu daješ dijete na čuvanje, ako nije, zašto ga takvim opisuješ?
    A možda odgovor i znam, smatraš ga nasilnikom, ali nemaš kamo s djetetom dok radiš, pa...Ali budući da vjerujem da ti je dijete najdragocjenija osoba na svijetu, izgleda da ipak imaš povjerenja u njega. Ili štogod?
    Nekako slično razmišljam, ako je nasilnik, nemoj mu još dovoditi dijete dodatno vrijeme. Ili mu vjeruješ, ili ne!
    Iskreno se nadam da situacija nije ovakva kako primječuje Dijana: nasilnik je, a ti mu dovodiš dijete, jer nemaš kuda s njom. :/
    Naravno, slažem se da bi u svakom trenutku trebala znati na kojoj je adresi dijete i imati kontakt telefon.

  36. #36
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Citiraj Dijana prvotno napisa
    iridana, pa na kraju, jel on nasilnik ili nije? Ako jest, zašto mu daješ dijete na čuvanje, ako nije, zašto ga takvim opisuješ?
    A možda odgovor i znam, smatraš ga nasilnikom, ali nemaš kamo s djetetom dok radiš, pa...Ali budući da vjerujem da ti je dijete najdragocjenija osoba na svijetu, izgleda da ipak imaš povjerenja u njega. Ili štogod?
    Nekako slično razmišljam, ako je nasilnik, nemoj mu još dovoditi dijete dodatno vrijeme. Ili mu vjeruješ, ili ne!
    Iskreno se nadam da situacija nije ovakva kako primječuje Dijana: nasilnik je, a ti mu dovodiš dijete, jer nemaš kuda s njom. :/
    Naravno, slažem se da bi u svakom trenutku trebala znati na kojoj je adresi dijete i imati kontakt telefon.
    Htedoh ovako nešto da i ja napišem, ali ne stigoh...
    X

  37. #37
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    iridana

    jaka si ti, bit ce sve ok.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa

    Prvo, mislim da bi ipak roditeljski trebala cijeniti to što ti BM svakodnevno čuva dijete i skrbi u tako nezavidnoj situaciji

    Četvrto, žao mi je što se ovdje rijetko javljaju upravo na ova pravna pitanja osobe odvjetničke prakse tipa forumašice Titulus, pa da razjasne da li on uistinu čini kazneno djelo neobjavljivanjem adrese boravka djeteta. .
    kao prvo, ti meni covjece dignes zivac na 800! Pa ne cuva on NJOJ dijete, nego ga jednostavno CUVA, to je njegovo dijete jednako kao i njezino. To trazenje zahvalnosti radi neceg takvog mi je u najmanju ruku uvredljivo.

    cetvrto.. u slucaju da majka ima papir iz kojeg je vidljivo da ona ima skrbnistvo nad djetetom, onda da, otac radi kazneno djelo jer majka ima zakonsku obavezu i pravo znati gdje se dijete za koje skrbi boravi. U slucaju da nema tog papira, to je je drugi par rukava..

  39. #39
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa
    kao prvo, ti meni covjece dignes zivac na 800! Pa ne cuva on NJOJ dijete, nego ga jednostavno CUVA, to je njegovo dijete jednako kao i njezino. To trazenje zahvalnosti radi neceg takvog mi je u najmanju ruku uvredljivo.
    Pa meni, vidiš, ovakvi padobranci poput tebe, dižu živac na 8000 i kaj sad?!? popijem pivicu i velim takvima da se poklope ušima i još tri puta pročitaju debatu ak se misle uključivat, pa tek kad su sigurni da znaju kaj pričaju da se jave nekim pametnim savjetom... al tebe mi bespredmetno ičime izvodit na pravi put poznajući dosadašnje tvoje namjere kroz komentare i totalno neumjesne i drastično nabrijane reakcije na moje postove!

    Citiraj samamama prvotno napisa
    cetvrto.. u slucaju da majka ima papir iz kojeg je vidljivo da ona ima skrbnistvo nad djetetom, onda da, otac radi kazneno djelo jer majka ima zakonsku obavezu i pravo znati gdje se dijete za koje skrbi boravi. U slucaju da nema tog papira, to je je drugi par rukava..
    jel to još jedna tvoja "naklapuša" čist da bi blebnula nekaj? gle, prvo, iz aviona se vidi iz danoga da nisi ništa ovdje s pažnjom pročitala, a kamo li detaljno i analitički, pa jasno da niti neznaš da se nikakav papir nema, jer su roditelji "razvedeni" čist neformalno!

    druga stvar koja me osobito bode je opće logičnost ovog šta tvrdiš, da navodno samo papir skrbništva uvjetuje da se tek tada smije znati gdje je dijete s drugim roditeljem! A šta onda drugi roditelj koji nema taj papir nema šanse znat gdje mu je dijete na skrbništvu?!? Bože nadam se da zakon stvarno nije tak glupinjav ko nečije tvrdnje!

    samo ću preventivno dodat kako je Tweety već nekoliko puta reagirala ovdje i jasno napominjala da je autoritativno davanje krivih, imaginarnih i nestojećih informacija - nedopustivo, time se krše prava foruma i vrlo je nekorektno prema zajednici forumaša izazivat čistu zabludu!

  40. #40
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Citiraj rena7 prvotno napisa
    osvrnula bi se na boldanu rečenicu. Dotični njoj čuva dijete... Hm... nebrojeno puta čula sam izjave toga tipa i nije mi jasno, nije nikako.
    Razjasnit ću! Dakle uopće mi nije bila namjera "TI" naglasiti kao nečije vlasništvo djeteta kao što je očito shvaćeno, nego kroz "TI" reći "tebi ipak time čini veliku uslugu", bez obzira što čovjek to čini iz ljudskih i roditeljskih moralnih poriva, ali čistom pravnom terminologijom on to uistinu "ne mora"... Može jednostavno reći "pobrini se za dijete u svojim terminima viđanja"!

    Dakle želio sam samo reći da je to roditeljski vrlo odgovoran čin, prihvatio je obavezu svakodnevnog čuvanja na sebe i rasteretio Iridanu u potpunosti te dnevne obaveze. A pokušajmo samo zamisliti u kolikim bi problemima bila snalazeći se ko će joj čuvati dijete, plaćati babysitericu, brinuti i provjeravati svakodnevno da li je sve u redu, smišljati menije dnevnih objeda, možda ih dan prije do kasno u noć i kuhati i sl. To što BM čini sa svojom novom partnericom je svakako veliko rasterećenje za nju, može smireno i opušteno bit posvećena poslovnim obavezama i tu činjenicu bi trebala uistinu cijeniti. A ne toj ženi odlaziti na posao i raditi joj tamo scene i poniženja!

    e pa sad samamama ako ovo nije vrijedno poštovanja i cijenjenja, sa strane očeve susretljivosti, onda smatram da je tvoj stav inače prema roditeljskom partnerstvu vrlo bahat i neprizemljen, pun nesuradnje i nezahvalnosti, očito sklon arogancijama, otvorenim konfliktima i inatima, i vrlo mi je žao refleksije takvog ponašanja na aspekt sreće tvog djeteta!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Citiraj samamama prvotno napisa
    cetvrto.. u slucaju da majka ima papir iz kojeg je vidljivo da ona ima skrbnistvo nad djetetom, onda da, otac radi kazneno djelo jer majka ima zakonsku obavezu i pravo znati gdje se dijete za koje skrbi boravi. U slucaju da nema tog papira, to je je drugi par rukava..
    jel to još jedna tvoja "naklapuša" čist da bi blebnula nekaj?


    samo ću preventivno dodat kako je Tweety već nekoliko puta reagirala ovdje i jasno napominjala da je autoritativno davanje krivih, imaginarnih i nestojećih informacija - nedopustivo, time se krše prava foruma i vrlo je nekorektno prema zajednici forumaša izazivat čistu zabludu!
    kao prvo.. da, procitala sam postove i znam da Još nema papir o rastavi ( sto ne znaci da ga nece imati za 3 dana, jer koliko se sjecam nigdje ne pise u kojoj je fazi po tom pitanju.. drugo, koliko se sjecam ti si trazio da se javi netko tko je pravne struke, ili se varam?

    prije nego pocnes sa svojim prodikama stani i izbroji do 10.. zacudio bi se koliko ce ti to pomoci :p

    a moje viđanje toga da budem zahvalna nekome jer se "brine" o mom djetetu, a da pritom otvoreno kaze da nemam pravo znati gdje je, sa kime i sto radi za to vrijeme je u najmanju ruku neprihvatljivo i opasno.

    Radije platim baby sitericu i znam gdje mi je djete, nego da dobijem poziv iz bolnice jer mi se djete utopilo, otrovalo ili ne znam sto ne.. jer se nalazilo u uvijetima koji nisu bili primjereni za njegovu dob ( a moram posumnjati da je tako, jer inace ne vidim razlog zasto bi otac skrivao gdje se djete nalazi i sta za to vrijeme radi )

  42. #42
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    joj ljudi dajte nemojte ženi zagađivati topic svojim cjepidlačenjem...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    [quote="Tata!"][quote="Tata!"]
    Citiraj rena7 prvotno napisa



    e pa sad samamama
    ti si se bas nabrijao na mene. vidim da je puno ljudi ovdje shvatilo tu tvoju opasku "njoj" prilicno osobno

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    joj ljudi dajte nemojte ženi zagađivati topic svojim cjepidlačenjem...
    imas pravo.. isprike autorici posta

  45. #45
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    vidim da se tu vodi rasprava bez mene

    Prošli tjedan sam ga prijavila policiji jer mi je na ulici, pred mnoo ljudi, počeo trgati dijete iz ruku uz psovke i uvrede (posljedica toga što mu nisam htjela reći kamo idem sa malenom, a išla sam vjenčanoj kumi i nisam smatrala da mu to moram reći jer ni on meni ne podnosi izvještaje niti ga što pitam). Dala sam izjavu, sve je ušlo u zapisnik te je policija u subotu zvonila na vrata stana njegovih roditelja (još je tamo prijavljen), upozorila ih i uručili mu kaznu od 500 kn za nasilje 8) . Na sve to, on je totalno skrenuo s tračnice i počeo ponovno prijetiti i govoriti kako sam sada samu sebe zakopala i kako sam tako glupa da ne vidim da radim protiv sebe :shock: i kako će me on i njegov odvjetnik zgaziti da ću biti sretna ako ikad više vidim dijete :shock: .
    Mala stalno visi sa njime i tom njegovom, a sa mnom i X ne smije , to su njegovi uvjeti . Danas konačno idem odvjetnici i baš me zanima na čemu sam.

  46. #46
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    hm primjećujem verbalno nasilje pred djetetom i to još na javnom mjestu, to je definitivno kazneno djelo! Dakle sad konačno možete očekivati i službeni poziv u CZSS, koji ide automatizmom po policijskoj prijavi i obradi slučaja!

    Tamo ćete imati mogućnost raspravljati i daj bože - dogovarati se! U interesu djeteta je svakako smiriti tenzije, a sitne pakosti ostaviti po strani, pa čak i ako su u pojedinim glavama tretirane kao "opravdani" revanšizmi. Na kraju krajeva to neće promjeniti vašeg partnera, samo će zaoštrit bojišnicu i djetetu donijeti nove traume! Pitam se hoćeš li moći oporostiti sebi činjenicu da si nešto potpirila, ako već nisi mogla racionalno spriječiti.

    Moj topli savjet je da kreneš uvijek od sebe i svoje ponašanje zauzdaš u zoni ljudske savjesti i moralnosti i sve što činiš, čini onako kako ti ljudske vrijednosti nalažu da bi trebalo. Sve greške i neurednosti ponašanja koje čini drugi partner nosit će naposljetku kao svoj križ, ti se svoga riješi u hodu i budi uzor ponašanja svom roditeljskom partneru.

    Ja sam sa majkom svog djeteta stvarno prošao sito i rešeto, toliko pakosti i podvaljivanja, nepravdi, prijetnji, saplitanja i oglušavanja na moje roditeljske apele, ali bez obzira na njenu nerzumnost NIKADA nisam išao onim prizemnim sistemom "vrati joj na isti način"! Ona ionako nebi time nikako promjenila svoj stav, nego bi samo pooštrila svoje pakosti i dijete bi tim više otrpilo, al u tom slučaju bih i sam intimno osjetio teret svoje krivice.

    Prihvati životni princip savjesti po moralnoj i roditeljskoj osnovi i tim sistemom humanog ponašanja pred sobom i djetetom nikad nećeš strahovat da si učinila nešto pogrešno ili da nisi dala sve od sebe u svakoj situaciji i time maksimalno zaštitila svoje dijete.

  47. #47
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ovdje neki ljudi misle da su svu pamet svijeta popili....

  48. #48
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj lidać prvotno napisa
    ovdje neki ljudi misle da su svu pamet svijeta popili....
    Ne znam da li je ovo išlo Tati, ali meni se čini da čovjek govori baš razumno i realno.
    Što su ti roditelji postigli što se pred djetetom svađaju, nateži i raspravljaju. Što jedan drugom vračaju istom mjerom??? :?
    Razumijem, da je ponekad teško "smiriti strasti" kad si pun ljutnje i gorčine, ali opet djeca su u pitanju, treba se riješavati u njihovu korist, a ne na njihovim leđima lomiti pitanje roditeljstva.
    Ne mogu to razumjeti i točka.
    Isto tako s mojeg gledišta, nije mi nikako jasno, iridana 2666, zašto stalno uplićete djevojku BM i ti svojeg dečka, oni ne bi trebali imati ništa s tim. Pretpostavljam da su to neke tek površne veze, obzirom da se još niti papir od razvoda "nije ohladio", ili se naivka varam kao i puno puta u životu. :/
    Riješite taj slučaj ti i tvoj BM, ako treba uz posredovanje, ali u korist djeteta, ne na štetu.

  49. #49
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    vidim da se tu vodi rasprava bez mene

    Prošli tjedan sam ga prijavila policiji jer mi je na ulici, pred mnoo ljudi, počeo trgati dijete iz ruku uz psovke i uvrede (posljedica toga što mu nisam htjela reći kamo idem sa malenom, a išla sam vjenčanoj kumi i nisam smatrala da mu to moram reći jer ni on meni ne podnosi izvještaje niti ga što pitam). Dala sam izjavu, sve je ušlo u zapisnik te je policija u subotu zvonila na vrata stana njegovih roditelja (još je tamo prijavljen), upozorila ih i uručili mu kaznu od 500 kn za nasilje 8) . Na sve to, on je totalno skrenuo s tračnice i počeo ponovno prijetiti i govoriti kako sam sada samu sebe zakopala i kako sam tako glupa da ne vidim da radim protiv sebe :shock: i kako će me on i njegov odvjetnik zgaziti da ću biti sretna ako ikad više vidim dijete :shock: .
    Mala stalno visi sa njime i tom njegovom, a sa mnom i X ne smije , to su njegovi uvjeti . Danas konačno idem odvjetnici i baš me zanima na čemu sam.
    u cemu je ona ovdje kriva...???
    zasto bi morala rec kuda ide???

    po njenim postovima i da je rekla kuda ide nebi se cudila da i on dode za njima...
    zasto uvijek uplicu svoje "buduce partnere"???
    pa neznam dali se primjetilo da njen BM prijeti njoj i njenom partneru dok njegova partnerica cak i cuva dijete...dok se ona nesmije sa svojim niti nac...

  50. #50
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Mala stalno visi sa njime i tom njegovom, a sa mnom i X ne smije , to su njegovi uvjeti

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •