Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Privremeno uzdržavanje od CZSS

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno Privremeno uzdržavanje od CZSS

    Poštovani,

    sa 30.05.2011. odobreno je za moje dijete privr. uzdržavanje jer sam sa tim datumom podnesla i zahtjev.
    Kako je rješenje soc.radnica napisala tek sa 24.07. krajem 09/2011 isplaćeno je uzdržavanje za
    06, 07 i 08/2011.
    Otac je posljednju uplatu po alimentaciji uplatio u 11/2010 za 10/2011, a po kaznenoj presudi od 06/2011
    ima rok 5 mj da uplati dug od 6000kn - to je dug po alimentaciji sa 01.04.2011. sa kojim je
    DORH podignuo optužni prijedlog.
    Prošli tjedan platio je polovicu duga (znači za 11/2010, 12/2010 i dio 01/2011).

    Kako u rješenju CZSS piše da se isti mora odmah obavijestiti kada otac počne redovito uplaćivati alimentaciju,
    da se onda ukida privr.uzdržavanje, zanima me slijedeće:

    1. da li ja sad moram obavijestiti CZSS o ovom iznosu koji je otac uplatio?
    2. ne moram obavijestiti CZSS tako dugo dok otac ne plati sve rate do 06/2011 ?

    U biti nejasno je to "kada otac počne redovito plaćati alimentaciju"......ja sam si to protumačila da kada otac plati sve zaostatke,
    i dođe u tzv. kolotečinu , a do onda da dijete ima i dalje pravo na privr. uzdržavanje ......e sad pitanje je da li CZSS to isto tako tumači ili
    ako otac plati i samo 500 kn da se odma ukida privr. uzdržavanje ?

    Hvala unaprijed na odgovorima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    po meni, redovno znaci kada pocne placati taj mjesec za taj mjesec. sve dok postoji prethodni dug, on ne placa redovno, vec zatvara zaostatke.
    vodi racuna o tome da ces morati vratiti iznose CZSS-u za mjesece koje on plati.

    ja bi ih obavijestila o tome tek kada
    1. plati sve zaostatke
    2. kada uplati za prvu ratu koju su oni vec platili ( znaci kod tebe za 6. mj ),. onda bi ih nazvala i pitala gdje zele da uplatim iznos koji su oni platili za taj mjesec.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •