Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Redovna alimentacija ???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    9

    Početno Redovna alimentacija ???

    Da li postoji u nasem sustavu itko da prima redovnu alimentaciju, ali da je pritom sud primorao oceve da to redovno isplacuju? Zanima me jer pocinjem vjerovati da je to pak nemoguce. Sudimo se i sud stalno trazi dodatnu dokumentaciju, a ja do tada ne primam ni kune, i ako pocne da placa (u to sumnjam) tko ce izmiriti prethodne dugove i kada?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    60

    Početno

    Jelena, dobro nam dosla
    Ne bih htjela odmah da vas obeshrabrim, ali sud moze natjerati BM da vam pocne placati "redovno" alimentacije, a te koje nije placao ce morati platiti, ali nije uvjetovano do kada, jer obicno se uzme u obzir da nije bio u mogucnosti zato nije ni placao, pa ga sud tereti da poslije sudjenja bude redovan. E sad on ima pravo da jednom u 6 mjeseci plati alimentaciju, a ostalo kasni i onda opet nista, jer zakon kaze da ako u 6 mjeseci ne plati alimentaciju ide se na sud. Platice on to jer mora, ali niko ne zna kada, a vi tu ne mozete nista.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    na sud ides kad hoces, tj. onda kada sam ne mozes ostvariti svoja prava.. nema veze dali se ne placa 1 mjesec ili 5 godina.

    ima nas puno da.. sta reci? zelim ti srecu i da ces se uspjeti izboriti za barem ta materijalna prava koja ima tvoje dijete.

    ja sam po sudovima vec 4 godine, nakon dvije presude, evo sada tek u trecem postupku postoji neka blaga sansa da ga netko napokon natjera da izvršava svoje obaveze. i to jedino zato jer ovaj postpupak vodi DORH, a prva dva sam vodila ja.. pa drzavu, sustav i sistem boli ona stvar za tebe i tvoja prava.

    puno zivaca i strpljenja i stalan posao sa tvoje strane je jedini nacin da se gura kroz cijelu situaciju

  4. #4
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    užas! žene ja vama i djeci i želim da se izborite za svoja prava. i sama sam rastavljena, izborila sam nešto za svoje dijete i to BM plaća jer baš i nema izbora ...ali sve su to gorke i teške stvari, tako da vam od srca želim da se izborite.

  5. #5
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    welcome to the club
    meni je sudski rjeseno ovrhom na njegovu placu tako da sad nema izbora jer njegovo poslodavac isplacuje alimentaciju meni, a onda njemu placu. nije imao izbora uopce jer ima posao i redovitu placu pa se nije zalio na prijedlog za ovrhu, al iskreno, meni je bilo muka uopce sto moram uplitati pravni sustav da djeca dobiju ono sto im pripada
    Posljednje uređivanje od saska7 : 19.11.2011. at 21:19

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj jelena lena prvotno napisa Vidi poruku
    Da li postoji u nasem sustavu itko da prima redovnu alimentaciju, ali da je pritom sud primorao oceve da to redovno isplacuju? Zanima me jer pocinjem vjerovati da je to pak nemoguce. Sudimo se i sud stalno trazi dodatnu dokumentaciju, a ja do tada ne primam ni kune, i ako pocne da placa (u to sumnjam) tko ce izmiriti prethodne dugove i kada?

    ja primam, a suprug plaća djetetu iz prvog braka.tako da, moguće je

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    redovna alimentacija...hmmm...postiji li to uopće? pretpostavljam da postoji u slučajevima gdje je roditelj zaposlen pa mu poslodavac skida s plaće, a prethodno je to naravno odobreno zakonskim dokumentom; moj je slučaj - povremena ili nikakva alimentacija jer otac djeteta radi na crno, pa mi je jedina mogućnost kaznena prijava; žena na DORH-u mi je jednom prilikom rekla da čim prođu 3 mj. da se onda može na DORH ili MUP podnijeti kaznena prijava; e sad, po prvoj kaznenoj prijavi prije god i pol presuda je "upalila lampicu ocu" i htio on ili ne platiti morao je u roku kojeg je dobio; za 2. prijavu sad čekamo još neko vrijeme do pravomoćnosti presude (valjda bude dug podmiren), da ne govorim da se u međuvremenu dug poprilično nagomilao ponovno, pa nije isključen ponovni posjet DORH-u; dijete ima dva roditelja, zašto bi jedan roditelj radio budalu iz drugoga, još ako znate da ima primanja ali koja nigdje nisu prijavljena i jedini zaključak je da taj roditelj jednostavno ne želi plaćati - što je uostalom navedeno i u svim presudama gdje je otac sam priznao na sudu da je imao primanja od honorarnog rada te je itekako mogao platiti alimentaciju; najgore je to što vrijeme prolazi, ako se od CZSS traži privremeno uzdržavanje dok oni uspiju napisat rješenje, pa par mj. dobiješ tih cca. 460 kn, e onda otac nešto plati, a čim plati nešto moraš javiti u CZSS jer oni odmah ukidaju privremeno uzdržavanje......onda treba jedino čekati da li bude otac dalje plaćao uopće ili bude opet trebalo proći 7 mj. da se može tražiti privr. uzdržavanje i tako ukrug......moje je mišljenje: kome je stalo, pa barem nešto minimalno svaki mj. da netko da za svoje dijete mislio bi si: ok, nema, barem nešto je dao, ali baš ništa...i onda kad dođe presuda onda odjednom se ima novaca
    Posljednje uređivanje od strumpfeta05 : 21.11.2011. at 14:46

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    a čim plati nešto moraš javiti u CZSS jer oni odmah ukidaju privremeno uzdržavanje......
    netocna informacija.
    vec se puno pisalo na tu temu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Samamama,

    u rješenju za privr.uzdržavanje koje sam primila za svoje dijete piše citiram: čim obveznik plaćanja uzdržavanja počne plaćati uzdržavanje ...... e sad kako to protumačiti?! budući da ne želim sa CZSS biti na ratnoj nozi, ja sam oko 2 tjedna nakon što je otac nešto uplatio poslala dopis faxom u nadležni CZSS o iznosu koji je otac uplatio, a vezano uz moju obavezu javljanja istoga kako piše u rješenju. E sad ćemo vidjeti, nemam nikakvu povrantu informaciju, krajem mj. bi trebala inače doći sredstva za privr. uzdržavanje.....inače za one mj. za koje sam primila privr. uzdržavanje do sad, otac još za te mj. nije platio uzdržavanje.......ja sam si protumačila to rješenje kao da se odmah ukida privr. uzdržavanje čim otac počne nešto plaćati........ ne znam stvarno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Samamama,

    čim obveznik plaćanja uzdržavanja počne plaćati uzdržavanje ......
    mislim zasto si kompliciras život?
    to se moze tumaciti i ovako: dok god postoji dug za prethodna razdoblja, on ne placa uzdrzavanje, vec zatvara dugovanja od prethodnih razdoblja.
    U ostalom, isto kao i kod kredita, kada placas, prvo zatvaras svoje prethodno dugovanje, a ne ratu za taj mjesec kada si ti odlucio platiti, jel tako?
    Onog trenutka kada pocne zatvarati dugovanja razdoblja za koje ti je CZSS uplatio uzdrzavanje ( a na svakoj uplatnici pise tocno za koje je razdoblje ) , tek u tom trenutku si ti obavezna vratiti drzavi za to razdoblje, a ne prije toga. Nemoj se cuditi ako ti CZSS ukine uzdrzavanje, jer svi imaju direktivu da islaćuju što je manje moguće.
    Osobno, necu nikome vratiti niti lipe dok ne dobijem uplate za SVE zaostatke.
    I inace, CZSS ima neka cudna tumacenja u vezi svega. Meni za par mjeseci ističe period od 3 godine da primam uzdrzavanje i oni meni vec sada unaprijed kazu da ne mogu opet podnijeti zahtjev. U zakonu to NIGDJE ne pise niti mene ista sprjecava da podnesem zahtjev ponovno. U njihovom rjesenju i zakonu pise da se moze odobriti na maksimalno 3 godine, ali ne kaze da se ne moze podnijeti novi zahtjev ( sto cu i napraviti kada istekne ovaj period ).

  11. #11
    zizi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    žena na DORH-u mi je jednom prilikom rekla da čim prođu 3 mj. da se onda može na DORH ili MUP podnijeti kaznena prijava;
    Jel' ovo točno?
    Bivši svaka 3-4 mjeseca uplati alimentaciju....duguje već poveći iznos...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    svatko moze prijaviti svakoga, u bilo kojem trenutku i po bilo kojoj osnovi., a DORH odluci o tome dali postoje elementi kaznenog ili preksajnog djela

    Također, svatko moze tuziti svakoga u bilo kojem trenutku i po bilo kojoj osnovi..

    prema tome, ako tvoj bivsi ima neka primanja, nemoj cekati ( jer nemas zasto )

  13. #13
    zizi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    U pravu si...predugo sam i čekala. Dakle, pravac DORH.
    Imaš pp.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    9

    Početno

    u konacnici ostaje nam da se sudimo za svoja prava. Tek ulazim u sav taj proces, pa ima dosta nejasnih stvari, ali sad se moram uputit vise u to, da vidin sto moze a sto ne, ili naci dobrog odvjetnika da me uputi. Vidin da ste vi dobro obaviestene, a kako i ne bi bile kad ste prosle kroz sve. Jadno je da se moran baviti sada i pravom, a odrasli smo ljudi i svi bi trebalo da znamo sto su nam obaveze, a ne da ih sudom saznajemo. Ja imam primanja da mogu izdrzavati svoje dite, pa mi malo nezgodno da trazin jos, jer mi ne triba, a osobito putem suda me smeta, pa ne znam sto da radim.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ja bi pravac policija. imam neka saznanja da su oni azurniji u postupanju, pa ce ako nista drugo prije pozvati oca na razgovor. Za neke ljude razgovor u policiji cini čuda
    za mog BM je to na zalost bio "just an ordinary day"

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    jelena lena. to sto trenutno imas dovolja primanja da uzdrzavas svoje dijete ne bi smjelo znaciti da druga strana ne treba izvrsavati svoje obaveze. u ostalom, tim bolje., vec sada mozes stavljati sa strane za svoje dijete, da budes sigurna da ces mu i u buducnosti moci pomoci i priustiti neke stvari koje sigurno vec sada planiras. U zivotu se moze desiti svasta, a pogotovo kako je sve krenulo, pa prema tome od viska glava ne boli!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj jelena lena prvotno napisa Vidi poruku
    pa mi malo nezgodno da trazin jos, jer mi ne triba, a osobito putem suda me smeta, pa ne znam sto da radim.
    Nezgodno jeste, ali u konacnici neko te je na to primorao i trebas to uraditi, ne zbog sebe, vec znas zbog koga. Stisni zube, opusti kandze i kreni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •