Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Novi pocetak

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno Novi pocetak

    samohrana sam majka djecaka od pet godina.Bivsi me napustio kada sam bila u 3.mj trudnoce,doslovce me izbacio iz stana u kojem sam zivjela s njim.Ostala sam sama i nisam se zeljela vratiti u rodno mjesto roditeljima(studirala sam 600km dalje).Kada se djete rodilo otac ga je priznao,ali nije bas imao potrebu da provede koji sat s njim.Placao je redovno alimentaciju i sve je nekako islo dok je bilo kako on hoce,ja sam samo sutila i plakala sama...znala sam da je neka druga osoba zamjenila dijete i mene.Vratila sam se svojim roditeljima nije nas niti pokusao zaustaviti,prekinula fakultet i jednostavno pokusala krenuti dalje ali nije to tako bas jednostavno.E kada se doticni dobar otac ubrzo ponovo ozenio i dobio jos jednog sincinu nekako je dosao na ideju da bi nasem sinu bilo bolje kod njega,njegove mlade zenice i polubrata(ja nemam niti posao a on registrirani obrt i dvije jahte i stan)Pocela je borba za skrbnistvo koja je trajala skoro dvije godine ja sam dobila sud a on da si sina moze vidjeti svake druge subote.Prestao pitati za njega niti placa alimentaciju.otkazao je obrt,uzeo strano drzavljanstvo i sada ja pitam dali itko zna kako se sada u ovakoj situaciji moze utjerati alimentacija?Znaci nema prihoda i nije drzavljanin RH?:

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    u kojoj drzavi je uzeo drzavljanstvo?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Nemam pojma,predpostavljam bosansko jer mu je pokojni otac bosanac.Ma sve sam to saznala na njegovoj stranici na facebooku gdje opsirno vrijeđa drzavu,vladu,pravosuđe itd i da su svi protiv njega jer je srbin

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj zeljac prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma,predpostavljam bosansko jer mu je pokojni otac bosanac.Ma sve sam to saznala na njegovoj stranici na facebooku gdje opsirno vrijeđa drzavu,vladu,pravosuđe itd i da su svi protiv njega jer je srbin
    da, ta bosna im dodje kao racun na sejšelima..

    imala sam negdje link na ostvarivanje alimentacije kada je osoba u bosni. ali dali je on u republici srpskoj ili federaciji bosne i hercegovine., ne mozes vjerovati tamo su dvije drzave.. to ni ja nisam znala. glavni grad republike srpske je banja luka, a federacij bih je sarajevo.

    ima nekih nacina ostvarivati alimentaciju preko ministarstva vanjskih poslova ( stavila sam prije link na ovaj forum pa malo potrazi po temama ), to je besplatno ( osim taksi ) ali i vrlo dugotrajno.

    ako znas da ima neka primanja u bosni i da je tamo redovno prijavljen, najpametnije i najbrze je naci odvjetnika koji je tamo i da on umjesto tebe vodi postupak.
    ovrhe se mogu naplatiti i u drugoj drzavi, samo neznam tocno kako je u slucaju bosne, dali je presuda sa naseg suda priznata ili bi morala voditi ponovljeni postupak tamo. odvjetnik ce to najbolje znati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    saznala sam jucer da se odselio u Sarajevo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •