Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Kako se piše dopis državnom odvjetništvu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    11

    Početno Kako se piše dopis državnom odvjetništvu?

    Pozdav moje dame,
    nekoliko dana sam prisutna na forumu,prelazim teme i rasprave i u mnogima prepoznajem sebe....
    Mnogo muka,suza i neprospavanih noći bi lakše prošle da sam se kojim slučajem prije našla na ovim stranicama...
    Evo mog trenutnog problema...
    Državno odvjetništvo je donjelo rješenje da nije kriv,jer iz objektivnih razloga nije mogao plaćati (nezaposlen,nema imovine, živi kod roditelja....)

    Malo je reči da sam šokirana ja sam bila ljuta ,kao nikad u životu .

    Naputak meni ...da svakako obavjestim pismeno o bilo kakvom saznanju,promjeni il nekim dokazom kojim smatram da je odluka nepravedna....

    Mene sad zanima dali postoji nekakva špranca za dopis njima il neko kulturološko pravilo ...nekako mi neobićno dokazivati zar nije očito... kako osloviti,koliko iznjeti detalja iz suživota,prošlosti ....

    Evo kratko za početak...nadam se da ću dobiti odgovor

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Mami,mam prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdav moje dame,
    nekoliko dana sam prisutna na forumu,prelazim teme i rasprave i u mnogima prepoznajem sebe....
    Mnogo muka,suza i neprospavanih noći bi lakše prošle da sam se kojim slučajem prije našla na ovim stranicama...
    Evo mog trenutnog problema...
    Državno odvjetništvo je donjelo rješenje da nije kriv,jer iz objektivnih razloga nije mogao plaćati (nezaposlen,nema imovine, živi kod roditelja....)

    Malo je reči da sam šokirana ja sam bila ljuta ,kao nikad u životu .

    Naputak meni ...da svakako obavjestim pismeno o bilo kakvom saznanju,promjeni il nekim dokazom kojim smatram da je odluka nepravedna....

    Mene sad zanima dali postoji nekakva špranca za dopis njima il neko kulturološko pravilo ...nekako mi neobićno dokazivati zar nije očito... kako osloviti,koliko iznjeti detalja iz suživota,prošlosti ....

    Evo kratko za početak...nadam se da ću dobiti odgovor
    necu ulaziti u to sta trebas napisati od tvoje situacije, ali neke osnovne stvari moras napisati., oslovljava se sa Poštovani. Gore ispod njihove adrese obavezno upisati KLASU i URBROJ predmeta, odnosno rješenja koje su mu oni izdali. Napisati dalje predmet: naplata uzdržavanja, protiv : ime i prezime oca, napisati svoje ime i ime djeteta u čije ime ti kao zakonska zastupnica njih obaviještavaš o saznanjima ili novim činjenicama koje se tiču tvog slučaja.
    ne pisati romane, niti iznositi svoju potresnu situaciju., držati se isključivo dokazivih činjenica ( tvoje saznanje da on radi recimo, iskazi svjedoka, papiri, poruke, bilo sta sto znas i sto mozes dokazati neposredno nekim papirom ili za sta imas svjedoke KOJI SU VOLJNI svjedociti za tebe). cijeli dopis nebi trebao biti preko 1 stranice jer sve preko vjerojatno nece niti citati.

    i naravno, uvijek datum i potpis.
    u svakom iducem dopisu, napisati datume svih prethodnih dopisa i opet dvije iste recenice na pocetku, tko si, sto si, zasto pises ( jer su te usmeno ili pismeno uputili da ih obavijestis o novim saznanjima ili činjenicama ) , klasa i sve.

    eto, nadam se da ti je ovo od neke pomoci

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Samamama hvala ti!
    Naravno da mi je pomoglo.Nekako sam si ja to već u glavi tjednima sastavljala i ispada kilometarski....Hvala ti na naputcima jer je svakako bolje kraće a ćešće pisati.
    Nadam se da ću ovaj tj prvi dopis napisati ....prvi put je valjda uvijek najteže

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •