Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Što nakon privremenog uzdržavanja-kaznena prijava neplaćanja alimentacije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno Što nakon privremenog uzdržavanja-kaznena prijava neplaćanja alimentacije

    Pozdrav svima, eto mene opet...

    u postupku smo ukidanja uvjetne kazne radi neplaćanja alimentacije godinu i pol...ma mislim niti lipe nije bivši dao za dijete, kamoli iznos koji mu je određen. Dotični još uvijek ne radi, navodno bio mj. dana prijavljen na zavodu za zapošljavanje ali eto baš u tom terminu kad on trebao doći na savjetovanje imao je razgovor za posao pa izgubio pravo na zavodu....tj. više ga ne vode u svojoj evidenciji...tako on to izjavio na sudu, kad sud to provjeri vraćamo se nazad za 3 tjedna.....i što onda? Da li ima netko iskustva što bi se moglo očekivati...opet uvjetna i rok od 5 mjeseci da plati dug jer eto on se nije uspio zaposliti?! Pa to bi bilo već 3. put da mu produžuju rok da plati......a mislim tip traži posao isključivo posao u svojoj struci.......ne bi on radio kao pomoćni radnik, nema šanse....zato baš i nema volje prijavljivat se na zavod
    A i ima struku takvu gdje čisto fino može na crno zarađivati, čak zadnji put na sutu to i izjavio kad dobio tu presudu (prije 6 mj.).......i sad nikome ništa......trebala sam sutkinju podsjetiti da si pogleda što je izjavio koliko zarađuje na crno, i još mu dali rok da plati dug.....

    Na sudu ponavlja ko papiga: "aktivno tražim posao" ...ma da....

    Od CZSS dijete dobiva privr. uzdržavanje godinu i pol, znači još god. i pol ima pravo...što onda? opet reba proći 6 mj. ako otac ne plati pa ponovno tražiti ili više uopće nema pravo na privr. uzdržavanje?!

    Otac ima i drugo dijete staro 7 mj. i tvrdi da žive još teže, od partneričine porodiljne naknade (oko 2tiskn).....ali ima dokaza da ipak odlazi partnerica na neka službena putovanja...može biti i da čak radi, tj. da je prekinula porodiljni ali tko će to i da li će uope provjeravati?!
    Još će mu na kraju to biti olakotna okolnost...makar ne bi smjelo...dužan je on za alimentaciju još prije nego je to dijete i začeto više od godinu dana......

    Naveliko se piše o kaznenoj prijavi od strane czss čim počne davat privr.uzdržavanje......i što onda.....to smao na papiru?! Mislim, kako će pobogu kazniti onoga koji ne plaća uzdržavanje ?

    Ne znam što me čeka.....ali izgubila sam vjeru da će moje dijete dočekati dan da će od oca dobiti koju lipu

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    ..

    Od CZSS dijete dobiva privr. uzdržavanje godinu i pol, znači još god. i pol ima pravo...što onda? opet reba proći 6 mj. ako otac ne plati pa ponovno tražiti ili više uopće nema pravo na privr. uzdržavanje?!

    Naveliko se piše o kaznenoj prijavi od strane czss čim počne davat privr.uzdržavanje......i što onda.....to smao na papiru?! Mislim, kako će pobogu kazniti onoga koji ne plaća uzdržavanje ?
    odgovoriti cu samo na ovaj dio.

    nakon 3 godine privremenog uzdrzavanja vise nemas pravo traziti niti dobiti nista.
    kad sam ja pitala sta bi mi sad trebali napraviti ( mi smo vec primili svoje 3 godine privremenog uzdrzavanja ) oni su mi rekli: da nista. ja reko kako nista? a pa gospođo draga, sta vi mislite do kada ce drzava placati necije obaveze umjesto njega. ja ono ?!?! pa barem ga osudite onda.. mislim svasta.

    CZSS bi sam trebao podnjeti kaznenu prijavu ( u stvari vec ju je trebao podjnjeti ). onda ce te prvo zvati sa MUP-a koji ce utvrditi dali postoji osnov za podizanje kaznene prijave, tj. dali je mogao platiti, a nije.
    nakon toga ide kazneni postupak. nas je zavrsio jos prosle godine, BM je dobio kaznenu presudu na koju je ulozio žalbu. sada to stoji na županijskom sudu u žalbenom postupku i lagano se safta u nekoj ladici. dakle ni od toga nista.
    sud ce sasvim sigurno uzeti u obzir njegovu cjelokupnu situaciju, drugo dijete, zenu itd., na zalost nacina za izbjegavati svoje obveze uzdrzavanja ima previse, a sud i drzava ih jos uvijek malo previse toleriraju.

    na alimentaciju se samo gube živci, a od toga nista. ja zivim za dan da vidim ovog svog bivseg iza rešetaka., više mi ni novac ne znaci nista, mozemo bez njega, ali ovo bi mi bilo bas za moju osobnu satisfakciju. a kaze se: tko ceka taj doceka.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    odgovoriti cu samo na ovaj dio.

    nakon 3 godine privremenog uzdrzavanja vise nemas pravo traziti niti dobiti nista.
    kad sam ja pitala sta bi mi sad trebali napraviti ( mi smo vec primili svoje 3 godine privremenog uzdrzavanja ) oni su mi rekli: da nista. ja reko kako nista? a pa gospođo draga, sta vi mislite do kada ce drzava placati necije obaveze umjesto njega. ja ono ?!?! pa barem ga osudite onda.. mislim svasta.

    CZSS bi sam trebao podnjeti kaznenu prijavu ( u stvari vec ju je trebao podjnjeti ). onda ce te prvo zvati sa MUP-a koji ce utvrditi dali postoji osnov za podizanje kaznene prijave, tj. dali je mogao platiti, a nije.
    nakon toga ide kazneni postupak. nas je zavrsio jos prosle godine, BM je dobio kaznenu presudu na koju je ulozio žalbu. sada to stoji na županijskom sudu u žalbenom postupku i lagano se safta u nekoj ladici. dakle ni od toga nista.
    sud ce sasvim sigurno uzeti u obzir njegovu cjelokupnu situaciju, drugo dijete, zenu itd., na zalost nacina za izbjegavati svoje obveze uzdrzavanja ima previse, a sud i drzava ih jos uvijek malo previse toleriraju.

    na alimentaciju se samo gube živci, a od toga nista. ja zivim za dan da vidim ovog svog bivseg iza rešetaka., više mi ni novac ne znaci nista, mozemo bez njega, ali ovo bi mi bilo bas za moju osobnu satisfakciju. a kaze se: tko ceka taj doceka.

    Strašno......pa nek država onda kazni takve umjesto kojih plaća....mislim, čemu onda plaćaju uopće 3 godine?!
    Nisu me nikad zvali s MUP-a radi toga da bi CZSS podnio kaznenu prijavu protiv njega...možda zato jer sam ja osobno podnijela kaznenu pa da jadničak nema hrpu prijava?! Mada bi CZSS radi sebe trebao podnijeti kaznenu, kad umjesto njega plaća .......

    Meni nije lako financijski, ali kako sam do sad gurala, budem i dalje......i da, čim ga vidim na sudu tlak mi skoči i sve živo, taj dan nisam svoja.......i želim da ga se kazni i nek mu uđe u tu njegovu glavu da je dijete i njegovo i da je živo

    I da mu se obije u glavu to što tvrdi da nema primanja, a znam da ih ima......

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    czss ce svakako podnijeti kaznenu prijavu u kojoj ce od njega potrazivati iznos koji su uplatili tebi, umjesto njega.

  5. #5
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Pazi samo da ti ne ode u zastaru nakon 5 godina..
    Meni su u CZSS rekli da nema zastare na neisplaćenu alimentaciju. Otišla sam kod odvjetnika i dobro da sam išla, od 2007 bi mi otišlo u zastaru.. zadnji tren , ipak je 2012.
    Ja također još godinu dana primam naknadu od države.. Ali sam pričala sa odvjetnikom i pokrenuli smo ovrhu na mirovinu bivše svekrve. Moj bivši također nije zaposlen i odbija se zaposliti. Po zakonu ako on ne plaća alimentaciju, baka ili djed moraju preuzeti plaćanje. Samo zaostatke ne možeš tražiti od bake ili djeda, već samo ove redovne alimentacije koje dolaze. Za zaostatke traži ovrhu na imovini. Ja sam tražila da se na dio kuće upiše založno pravo, tako da mi je dijete ipak osigurano na neki način. Ako ti kako mogu pomoći javi mi se na pp

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    newa., odgovorila sam ti na drugoj temi.

    rok od 5 godine je opci rok zastare iz Zakona o obveznim odnosima, odnosi se na rok u kojem imas pravo potrazivati povrat novca, ne odnosi se na isplatu duga po sudskoj presudi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Pitanje - u slučaju da se otac zaposli, da li se može stavit ovrha na plaću za zaostatke alimentacije a po kojima je već donesena kaznena presuda?! Da li ja trebam pisat prijedlog za ovrhu ili to može sutkinja napisat sve na ročištu slijedećem (na kojem će otac navodno izjaviti da se uspio zaposliti)?
    Treba to nositi na finu ili tek kad postane pravomoćno?

    Dakle zanima me slijedeće - otac se navodno zaposlio (hvala bogu) i javio da će dati trajni nalog banci da se skida alimentacija; da li mogu stavit ovrhu za zaostatke koje je dužan - to sama moram pokrenuti ili to ide nekim automatizmom ?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    nista ne ide automatizmom, osim ako ne dugujes drzavi

    ovrhu trebas sama zatraziti. sad se mjenjao ovršni zakon pa to navodno ide jednostavnije., trebas u fini popuniti obrazac i uz njega priložiti pravomoćnu presudu, onda fina skida sa svih otvorenih racuna u banci.

    ovrhu ne mozes traziti ni dobiti ako nemas pravomoćnu presudu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    nista ne ide automatizmom, osim ako ne dugujes drzavi

    ovrhu trebas sama zatraziti. sad se mjenjao ovršni zakon pa to navodno ide jednostavnije., trebas u fini popuniti obrazac i uz njega priložiti pravomoćnu presudu, onda fina skida sa svih otvorenih racuna u banci.

    ovrhu ne mozes traziti ni dobiti ako nemas pravomoćnu presudu.
    Hvala Samamama...znači ipak ću morat ja osobno kročit u finu sa pravomoćnom presudom.......no dobro, još da dođemo do toga bilo bi super......

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •