Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Tko određuje alimentaciji?

  1. #1
    fat-boy

    Početno Tko određuje alimentaciji?

    Naime sestra mi je bas danas dobila rjesenje od suda da joj se Nika Zara daje na skrb, a otac je moze vidjati svaki drugi tjedan po dva sata (s obzirom da je u deset mjeseci vidio tri puta vjerojatno mu je i to previse, ali o tom potom...) međutim tamo se nigdje niti jednim slovom ne spominje alimentacija (uzdržavanje ili kako to u ministarstvima već popularno zovu)... E sad zanima me da li alimentaciju određuje sud ili CZSS i tko treba podnijeti zahtjev? Sestra već ujutro misli ići u CZSS gdje rade djelatnice koje su jako jako mudre i uvijek je otpile sa nekom spikom da to radi netko drugi ili im nema pravnice ili tako nesto, pa da ima municije za napad?
    Hvala

    P.S. Kad smo već kod CZSS, samo jedan primjer, sestra išla tražiti da joj dadu potvrdu da je samohrana majka radi ostvarivanja prednosti upisa u vrtić, da se Nika Zara malo sa drugom djecom druzi, tamo je najprije dva puta otpilili kao ne daju oni to, pa pravnica im na porodiljskom, pa ovo, pa ono... i na kraju joj jedva dadu nenkavu potrdu gdje se niti jednom rječju ne spominje samohrani roditelj, nego kao ona se skrbi o djetetu, a tražila je potvrdu za vrtić, i jos su prodavali spiku da oni nista vise od toga ne mogu... Sto da im covjek radi....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    i moja sestra je samohrana majka i kod upisa u vrtic je samo to navela, bez ikakve potvrde.

    jos najbolje da mora od djetetova oca traziti potvrdu. svasta.

  3. #3
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja nisam po nikakvu potvrdu išla samo sam navela da smo jednoroditeljska obitelj.tad još niti nije bio okončan postupak dodjele djeteta na skrb i odgoj pa nisam imala ni to rješenje.
    na mjestu tvoje sestre ja bi eventualno ponijela rješenje o dodjeli djeteta na skrb i odgoj.
    to bi trebalo biti dovoljno da dijete ima prednost.
    no u praksi (u mojem slučaju) prednosti nije bilo.odnosno izvukli su prednost iz rukava nakon što sam malo oštrije s njima popričala i nakon još nekoliko okrenutih brojeva.

    što se alimentacije tiče.CZSS može samo u rješenju napisati da je postignut dogovor te da je alimentcija tog i tog iznosa. ako dogovora nema...pravac------sud.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •