Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: ostavi dijete i idi na posao?!?

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno ostavi dijete i idi na posao?!?

    Moja princeza je krenula u vrtić, po prvi put, ima 2,8 godina. Ispočetka je sve bilo OK, ja bi ušla s njom u sobu u vtrić, malo bi se poigrala s njom, dok se nije zainteresirala za nešto, a onda bi se izvukla više manje neopaženo. Sve skupa je to trajalo oko 10-tak minuta.
    Nakon toga se situacija promijenila. Sad teta preferira da je ostavim pred vratima i da ne ulazim u sobu. Meni se to ne sviđa. Dijete urla da neće u vrtić, a teta ju samo primi i odnese unutra. Kaže do je to normalan dio prilagodbe. Kako je sve to ujutro uvijek u brzini i popraćeno plačem, nikad ne stignem ništa reći teti u vrtiću. Poslije spavanja, oko 2 sata po nju dolazi teta čuvalica i odvede je doma.

    Danas je teta iz vrtića komentirala teti čuvalici da je bolje da je ne dovodi mama jer je mama previše emocionalna.

    Imam osjećaj da mi je dijete pod ogromnim stresom. Prije spavanja priča jedno 45 minuta samo o tome kako ne želi ići u vtić, kako će nju čuvati teta čuvalica koja ju je čuvala do tada, kako bi ona bila s mamom...
    Zadnjih par dana se budi u 5 ujutro i govori da ne želi ići u vrtić.

    Ne želim pisati o tome kako se ja osjećam u cijeloj situaciji (MM misli da sam skroz luda), ali stvarno i mi dobro došao koji savjet.

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    OBAVEZNO i POTHITNO na razgovor s tetama, nađi vremena, pobjegni s posla, ali razgovarati moraš.

    mi smo imali sličnu situaciju, ne toliko drastičnu, ali sličnu.

    možemo se pp-ati ako hoćeš.

  3. #3
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Ja samo suosjećam jer smo mi imali sličnu situaciju proljetos...Hana nije željela u vrtić, plakala je, doma se stalno igrala kako ju ja ostavljam u vrtiću i ona onda plače. Navečer nije mogla zaspati...po 10 puta je ponavljala da neće više u vrtić ili da će još sutra ići, ako ja to želim, ali onda nikad više, nije htjela ništa jesti, nije dala da je teta presvuče... U vrtiću sam je mogla ostavljati pomalo (pola sata, sat, dva), ali nisam s njom mogla biti unutra, već sam stajala ispred vrata i slušala kako plače...Par puta mi ju je teta tako otela ispred vrata...U mom gradu su sva tri vrtića takva. Rezultat...jako brzo se razbolila i mi je do sada nismo ponovo odveli u vrtić, a krpamo se svakako, jer ne nalazimo prikladnu tetu čuvalicu...
    Slažem se s Lutonjicom...razgovaraj s tetama...ako ne ide vadi princezu van otamo.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    svakako porazgovaraj s tetom i inzistiraj na onome što misliš da tebi i djetetu odgovara.

    neka me lutonjica ispravi, ali čini mi se da i nije bilo najbolje rješenje neopazice se izvlačiti.
    zar nije bilo bolje pozdraviti se i reći joj da ideš?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kod nas su obje prilagodbe bile koma prva 2-3 tjedna dok sam ja bila na godišnjem. Kad su stvar preuzeli MM ili teta čuvalica sve se magično riješilo.
    Ako ti je jedino rješenje da je ti vodiš, kad je ostavljaš moraš imati silno veselu facu - kao, ti se veseliš, onda se i ona veseli vrtiću... To sam ja primjenjivala kad sam uskakala za dovođenje (jer bi inače tih dana opet bilo"ja ne bi u vrtić").

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    neka me lutonjica ispravi, ali čini mi se da i nije bilo najbolje rješenje neopazice se izvlačiti.
    zar nije bilo bolje pozdraviti se i reći joj da ideš?
    ma to je istina, ali to mi sad više nije imalo smisla komentirati jer ne može to promijeniti.
    a mislim da je gorući problem što sada nemaju dovoljno vremena za rastanak.
    ali ja sam se s rozom već pp-ala, i nadam se, pomogla joj

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajde, super!

  8. #8
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Objasnite mi sad ovo jer ne mogu doći k sebi od čuđenja. Napisala sam kakvo je stanje bilo s odlaskom u vrtić prošli tjedan. Ovaj vikend smo imali intenzivne razgovore o vrtiću, sve u svemu ništa posebno revolucionarno, jedino smo puno, puno pričali.
    Jučer i danas dijete s radošću odlazi u vrtić! Bez i jedne suze. Sinoć mi je prije spavanja rekla da jedva čeka vrtić jer su skupljali lišće i lijepili ga na papir. Cijelo vrijeme doma priča o prijateljima u vrtići i o tome što su sve radili. Jutros je sama odjurila u sobu u vrtići i poslala nam pusu.
    Što reći na sve to? Mi smo oduševljeni i nadamo se da će samo tako i ostati. Valjda je situacija od prošlog tjedna bila neka kriza u adaptaciji.

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    koji vam je to tjedan bio kad ste imali krizu?

  10. #10
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Teško je reći koji je to bio tjedan:
    išla je 3 dana u vrtić, pa je bila doma 11 dana (bolesna)
    ponovo je išla 3 dana u vrtić i opet bila doma 11 dana (bolesna ponovo)
    problematični tjedan nam je bio prvi tjedan odrađen u komadu

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ajoj, pa normalno da vam je onda bila kriza, pa njoj je jadnoj sve bilo zbrčkano

    samo, moraš znati da će te krize dolaziti i odlaziti, pa se nemoj uspaničiti ako za mjesec dana opet počne plakati... tako ti je to! drž'te se cure

    (ali i dalje mislim da moraš ostvariti dobru komunikaciju s tetama u vrtiću)

  12. #12
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Tete u vrtiću su odrađene jučer! Došla sam po Luciju malo ranije, dok je još spavala i lijepo smo se napričale ja i tete iz vrtića nadugo i naširoko. Pa smo još otkrile da imamo jako puno istih interesa, da teta iz vrtića živi u blizini mojih roditelja itd.

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    super :D

  14. #14
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    jeeeeeeee :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •