Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 138

Tema: DV 'Bajka'

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    kate i tatek, pozdrav iz E/// :D
    Naš će junak na jesen u jaslice u te firmine zatvorene grupe, šta je stvarno super. Nego, koji je sistem - može li se tražiti određena teta ili djecu rasporede tetama već prema njihovoj raspoloživosti ?
    Usput, masu mi je drago da ste zadovoljni vrtićem :D

  2. #52
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    la-mama pozdrav i tebi :D
    Ne mogu se tete birati, dvije su za jaslice (Ivana i Dijana), dvije za vrticku grupu (Ana I Suzana) i jedna dodatna (Maja) koja je u obe grupe... mi smo iz vrticke, puno rade s njima, sve pet.


    Miloc
    , mi smo obožavali tetu Dubravku kad smo bili prve godine u "obicnoj grupi" , no izludjivalo me sto su nam tetu Dubravku (zato sto ima obrazovanje) stalno slali u druge grupe kad je neka teta bila bolesna. A ljeti je bio totalni kaos,svaki dan druga teta.

    U svakom slučaju, nemojte previše brinuti, sigurno ćete s nečim biti nezadovoljne, ali tako je u svakom vrtiću. Puno sreće u navikavanju svima

  3. #53
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Bajkaši iz zorkovačke:

    Max (16 mj.) je u četvrtak pobjegao iz vrtića i našao ga je slučajni prolaznik i vratio u vrtić.
    Neću ni pisati što mi sve prolazi glavom.

    Još od prije kretanja u jaslice sam luda na dvoja vrata dvorišta prema prometnoj Zagorskoj koja su stalno otvorena, prolazak ljudi kroz dvorište i nezaključavanje vrata vrtića poslije 9).
    Isti dan smo ostali i bez kopče na kolicima, što je sad opet druga priča.
    Teti sam danas rekla da mi se nikako ne sviđa što su vrata otvorena i kaže da je ravnateljica rekla da će se zavariti ta vrata, ali ja baš ne vjerujem jer je to već dugo tako.

    Mislila sam napisati pismo ravnateljici i zanima me da li ima još roditelja koji bi me podržali ili možda netko s kakvom drugom idejom.

    Već danima imam noćne more s filmom što bi bilo da je Max bio vani još 2-3 minute, pretpostavljam da bi krenuo prema doma, a mi živimo preko ceste.

  4. #54
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Ajme, ode 3 puta. sorry.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ivček badava ti pisanje ravnateljici, žena ne šljivi nikoga 5 %.
    Mi smo imali isto okršaj sa njom i onom ...... pedagogicom. Uopće ne znam tko ju tamo drži toliko dugo kao ravnateljicu, ništa korisno ne radi za taj vrtić, sve staro i derutno..

  6. #56
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Kome misliš da bio trebalo pisati? Jako me to muči.

  7. #57
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Ivček prvotno napisa
    Kome misliš da bio trebalo pisati? Jako me to muči.
    RAvnateljici prije svega.
    Iako jest tvrdoglava, mislim da na ovakvo sto ne smije ne reagirati (spomenite malo medije pa da vidite kako ce rado suradjivati ... ), vjerujem da je i u njenom interesu da se to rijesi.

    Kaj se tice derutnosti, vrtic mi ne izgleda ni bolje ni gore od drugih javnih vrtica ... evo, ofarbali nam stubiste, dolaze novi ormarici. Sigurno da bi se moglo i bolje, nadam se da i hoce.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    a mi danas idemo vidjeti jesmo li upali...ali podružnica opatijski trg.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ja da sam na tvom mjestu javila bih se rtl-u ili novoj da naprave malu reportažicu...

  10. #60
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Ovo s otvorenim vratima prema cesti je stvarno grozno... Zar nisu jasličanci još dodatno ograđeni, uz sam objekt?

    Citiraj dijana76 prvotno napisa
    a mi danas idemo vidjeti jesmo li upali...
    Vidi ovdje:
    http://www.vrtic-bajka.hr/novosti.php
    Ostalo je neupisano 12-ak djece.
    Ne spominju se posebno podružnice, valjda to znači da je dijete primljeno u odabranu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Dalma, ! mi smo upisani! :D

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Ivček, ne mogu vjerovati...
    Ja bih isto najprije otišla ravnateljici...
    Piši što si riješila...
    Drago mi je da ima još novoupisanih s foruma jer mi gotovo da i nismo išli pa se smatramo novima...

  13. #63
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    I mi smo primljeni :D :D :D

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj Ivček prvotno napisa
    Bajkaši iz zorkovačke:

    Max (16 mj.) je u četvrtak pobjegao iz vrtića i našao ga je slučajni prolaznik i vratio u vrtić.
    Neću ni pisati što mi sve prolazi glavom.

    Još od prije kretanja u jaslice sam luda na dvoja vrata dvorišta prema prometnoj Zagorskoj koja su stalno otvorena, prolazak ljudi kroz dvorište i nezaključavanje vrata vrtića poslije 9).

    Mislila sam napisati pismo ravnateljici i zanima me da li ima još roditelja koji bi me podržali ili možda netko s kakvom drugom idejom.
    I mene muče ta vrata. Koliko ja znam (barem je tako u grupi gdje je moj sin) jasličke grupe imaju posebno ograđeno dvorište i ne idu u veliki park koji je otvoren. Ne znam kako je onda dospio van...???? U svakom slučaju pozovati tete na red!
    Mogli bi nekako svi skupa napisati neko pismo ili peticiju da se ta vrata skroz zatvore jer ljudi prolaze i skrate si put da ne idu okolo, a to mi se nimalo ne sviđa. Ne želim uopće razmišljati ni tu pisati o tome što se sve može desiti...
    A ako ravnateljica može biti tako tvrdoglava možemo i mi biti tvrdoglaviji, pa ići i u medije ako treba....
    SVE ZA NAŠE KLINCE.

  15. #65
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mi idemo u Humsku, ali preko ljeta cemo biti u Zorkovackoj, pa se pridruzujem potpisivanju bilo cega 8)


    Tatek, jel ste vi u objektu Selska ili Zorkovacka? Jel V isao preko ljeta u vrtic? Zanima me kako je to organizirano tjekom ljeta.. Znam da samo centralni radi.. svi su klinci izmijesani manje vise? Koliko se tete cesto izmjenjuju? Uopce neznam sto bih ispricala malom i kak cu ga pripremiti na to :/

  16. #66
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Mi idemo u Humsku, ali preko ljeta cemo biti u Zorkovackoj, pa se pridruzujem potpisivanju bilo cega 8)


    Tatek, jel ste vi u objektu Selska ili Zorkovacka? Jel V isao preko ljeta u vrtic? Zanima me kako je to organizirano tjekom ljeta.. Znam da samo centralni radi.. svi su klinci izmijesani manje vise? Koliko se tete cesto izmjenjuju? Uopce neznam sto bih ispricala malom i kak cu ga pripremiti na to :/
    Mi smo u centyralnom objektu i klinci su isli preko ljeta. Tete su izmjesane, odmah nakon proljeca i pred jesen je obicno po jedna poznata teta, no sredinom ljeta su grupe skupljene odasvuda i nenaviknutim klincima sigurno nije lako.
    Ono sto zamjeram ravnateljici (ili tko li je vec zaduzen za to) je sto se do zadnjeg casa (ponedjeljka ujutro) ne zna koje ce tete raditi koji tjedan pa se ne mogu ni klinci pripremiti na dolazak. OK, zna se generalan raspored, kad tko ide na godisnji, no cesta su iznenadjenja. Imam dojam da je to bilo bolje radjeno prije 3-4 godine ...

    Inace, tete su izmjenjuju obicno svaka dva tjedan, no zna biti nerijetkih izmjena i svaki tjedan tako da se djeca prilagodjavaju u hodu i to nije sjajno, pogotovo za male.

    Mi smo ovo ljeto u vrticu do 20.07. oboje, zatim Zrinka dolazi od 20.08., a sa Vedranom se moramo nekako snaci do skole jer niej red da iz vrtica ide direkt u skolu.

    Inace, nisma cuo da je u Zorkovackoj bilo ikakvih problema sa sigurnoscu niti lutanja klinaca.

  17. #67
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Mi smo u centyralnom objektu i klinci su isli preko ljeta. Tete su izmjesane, odmah nakon proljeca i pred jesen je obicno po jedna poznata teta, no sredinom ljeta su grupe skupljene odasvuda i nenaviknutim klincima sigurno nije lako.
    Ono sto zamjeram ravnateljici (ili tko li je vec zaduzen za to) je sto se do zadnjeg casa (ponedjeljka ujutro) ne zna koje ce tete raditi koji tjedan pa se ne mogu ni klinci pripremiti na dolazak. OK, zna se generalan raspored, kad tko ide na godisnji, no cesta su iznenadjenja. Imam dojam da je to bilo bolje radjeno prije 3-4 godine ...

    Inace, tete su izmjenjuju obicno svaka dva tjedan, no zna biti nerijetkih izmjena i svaki tjedan tako da se djeca prilagodjavaju u hodu i to nije sjajno, pogotovo za male.

    Mi smo ovo ljeto u vrticu do 20.07. oboje, zatim Zrinka dolazi od 20.08., a sa Vedranom se moramo nekako snaci do skole jer niej red da iz vrtica ide direkt u skolu.

    Inace, nisma cuo da je u Zorkovackoj bilo ikakvih problema sa sigurnoscu niti lutanja klinaca.
    Fala ti tatek

    Ja nisam ni sama pametna sto nam je ciniti... od 26.06 krece ljetni program, znaci u centralnom su objektu do 1.9.

    Mi smo vrlo vjerojatno na moru od 1.7 -20.07 ( a bas sam se nadala da ce V naletiti na svog prijatelja tamo )... I sad neznam jel pametnije da tih 4 dana prije odlaska na more ode u centralni i uopce se navikne na ideju da ce ici u drugi vrtic s drugom djecom i drugim tetama.. ili da cekam da se vratimo s mora pa da onda tek ide (a to je 4 tjedna bez vrtica pa kretanje u nepoznato :/ )

    Aj tatek, sto bi ti napravio?

  18. #68
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Anchie ljeti je živi užas,ako ikako možeš ne vodi ga.
    Nama su se tete mjenjale svaki dan,a ne tjedan.

  19. #69
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Aj tatek, sto bi ti napravio?
    Ja nemam drugog izbora pa bih ga onda odveo u vrtic.

    Ja shvacam da ljeti nije sve bajka, ni u "bajci" ni u bilo kojem drugom vrticu, ali, hej, nije ni katastrofa, pogotovo za vece klince. Kao prvo, ako tamo nisu njihove tete, ne znaci da su neke sasvim nepoznate - koliko sam vidio, u spojenim grupama s drugih objekata se uvijek vodi racuna da barem jedna teta bude s objekta s kojeg dolaze djeca, a ona ipak poznaju tete s kojiam se vidjaju svaki dan u prolazu, susjedstvu, dezurstvu, na igralistu. Vedran vec dobro poznaje sve tete s njegovog objekta, a i neke druge mu nisu nepoznate.

    Kao drugo, klincima su vazni i njihovi prijatelji iz grupa - raspitajte se da li je netko iz njegove grupe tad u vrticu. Sjecam se kad smo lani dosli s mora u vrtic, prvi dan, jos rano ujutro u dezurstvo jer sam morao rano na posao, tete su bas bile one koje Vedran bas ne voli previse, a od citave njegove grupe jedan jedini decko ... ali bas jedan od onih s kojima se voli igrati i Vedran je uletio unutra brzinom metka i rekao posliej da mu je bilo bas lijepo.

    Dakle, vec sad se probajte raspitati tko ce u to doba biti u vrticu, a bacite oko malo i na tete (iako ce to biti 100% poznato tek u zadnji cas), pitajte kad idu na godisnji (mi vec znamo kad idu nase).

  20. #70
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Hvala ti tatek. Ove info su nam dragocjene

  21. #71
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Jaslice imaju odvojeno dvorište unutar glavnog no on je zbrisao iz predvorja kroz neku sobu koja ima izlaz na glavno dvorište. Bilo je dosta rano ujutro pa stariji klinci s tetama još nisu bili vani. On je krenuo po puteljku prema Zagorskoj vjerojatno jer mu je to bilo poznato.
    Max se još nije adaptirao i veliki dio dana provede teti u krilu ili teti uz nogu (iako je doma harambaša) pa nisu od njega očekivali takav pothvat.
    Tete su mu inače super, jedna je čini mi se friška i ja isto spadam u grupu koja često brani tete jer mi je mama zaradila penziju u jaslucama a sam nekako navikla gledati sve i iz njihove perspektive. Koliko je god grozno što se to dogodilo, lijepo je da su mi to ipak rekle.
    I ne brinem se samo zbog toga da klinci ne odu van i već što svatko može unutra.
    I btw neki dan nam je netko s kolica skinuo kopču za remenčiće.

  22. #72
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Je li bio tko jučer na roditeljskom sastanku za novoupisane?
    Zanima me o čemu se govorilo, nisam uspjela doći.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    bila sam ja.
    pričali su općenite stvari koje možeš naći na njihovoj stranici.
    više su se okrenuli na jasličku djecu jer su izgleda njih ove godine jako puno upisali.kako ih trebamo osamostaliti u ova 2-3 mj.,u smislu odvojiti od dude,učiti piti na čašu i sl.
    hvalili su se kako klince zdravo hrane.
    kada ćeš imati potvrdu od pedijatra,treba se naručiti kod psihologa na razgovor i radi potpisivanja ugovora.tel br. je isto na njihovoj www.stranici.

  24. #74
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    To za dudu vam najtoplije preporučam, zgrozit ćete se kad vidite da neka teta izvadi snop duda iz džepa.

  25. #75
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    I ja sam bila.
    Moram reci da se stvarno malo govorilo o vrtickoj djeci. Vise se cijela prica bazirala na jaslicama. Cak i informaciju kako su formirane grupe (mjesovito godiste ili svi ista starosna skupina) je trebalo "cupati" iz njih.
    Nije bilo navedeno niti kakve su aktivnosti s djecom (vrtickom) kroz dan, da li idu u kakve posjete (kazaliste, upoznavanje okolisa, izleti...). Malo mi je bilo siromasno predstavljanje za vrticku djecu .

    Mi smo vec obavili upise, pa mali info:

    Na razgovoru kod psihologa odgovarli smo na pitanja svakakve vrste, a kretala su se od obiteljskih (udani, broj djece, ...) preko poroda, navika pri jelu, spavanju, alergija, bolesti, higijenskih i ostalih navika djeteta, te u kojem vremenu ce djete boraviti u vrticu i tko ce ga dovoditi u vrtic i podizati iz vrtica.

    Ponijeti treba i zdrastvenu iskaznicu djeteta kako bi prepisali broj s nje, a za izjavu koja se potpisuje. Izjava sluzi da se djetetu moze pruziti medicinska pomoc u slucaju neke nezgode ili bolesti.

    Nakon tog razgovora ide potpisivanje ugovora.


  26. #76
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Naše tete na panou pišu vrtićke aktivnosti za svaki dan.
    Predstave budu povremeno s samom vrtiću.

  27. #77
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Hvalili se hranom, al sigurno ima namirnica koje nikako ne spadaju u zdrave (hrenovke, puding, eurokrem...) Čini mi se da je pašteta izbačen.

  28. #78
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Pasteta bude dosta rijetko, hrenovke na zalost cesce ... eurokrem se pojavi tu i tamo, a puding ... ne vidim nista lose u pudingu. Nije zdrava hrana, ali ne vjerujem da je ista losije od recimo sladoleda.

    BTW, mi doma jedemo i pastetu i eurokrem i puding (jedino ne hrenovke) i mislim da je to OK dok se ne pretjera. 2-3 pastete mjesecno i otprilike toliko eurokrema (mozda je ovih dana malko vise ) smatram razumnom mjerom.

  29. #79
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Nika ide u jaslice u Humskoj i sve pohvale teti Ivi i Blaženki. Zaista su savršene. Naravno da ima teta koje baš nisu ..., npr. ima jedna teta koja se stalno dere (kad god prolazim pored njihove sobe, stalno čujem deranje) i već sam ju par puta čula da prostači. Ja nikako ne bih htjela da moje dijete dospije kod nje u grupu. Zlo mi je ujutro kad ju ostavim u dežurnoj grupi i vidim navedenu tetu. Što se tiče prolaza kroz njihovo dvorište, također podupirem akciju da se ta vrata zatvore jer je vrlo opasno za našu djecu. Jaslićka djeca imaju odvojene, zatvorene ograde, ali svejedno to treba zatvoriti. Ako bude kakva peticija, javite. Isto, ne znam što da radim (a morat ću) s ljetnim režimom rada jaslica. To mi se sve čini neorganizirano i nije nikako fer prema toj djeci koja inače ne vole dežurne grupe i ne vole kada nisu njihove tete.

  30. #80
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    (kad god prolazim pored njihove sobe, stalno čujem deranje)
    Aj pls napisi koja ja je to soba Mozes mi i na pp ak ti je bed javno. Stvarno bih zeljela znati

  31. #81
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    (kad god prolazim pored njihove sobe, stalno čujem deranje)
    Aj pls napisi koja ja je to soba Mozes mi i na pp ak ti je bed javno. Stvarno bih zeljela znati
    Ajd javi i meni na PP, bas me zanima da li je to ona teta na koju mislim ...

  32. #82
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Vjerojatno mislimo na istu tetu, al ne znam kak se zove. Meni je neki dan rekla da će od Maxa dobit sijede, uredno preokrene očima kad ga ujutro dovedem. Kad je teta Snježana dežurna (to je teta iz dežurne sobe) možete biti mirni , teta je predobra i Darija je super kad je na poslu. Jako mi se sviđa teta Tihana (s dugom plavom kosom) iz prve grupe kod ulaza. Uvijek je nasmijana a jedan dan je bila na podu i svi klinci su skakali po njoj . Ne znam kak se zove teta s smeđom kosom do uha i šiškama u plavoj kuti iz 3. jasličke. Ona uvijek izljubi Maxića iako nije u njenoj grupi.

  33. #83
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    vidim da u zorkovačkoj ima "ritmika", kakva su iskustva ako je netko išao?

  34. #84
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    vidim da u zorkovačkoj ima "ritmika", kakva su iskustva ako je netko išao?
    Nismo isli.
    Iz Vedranove grupe je islo par cura i nitko se nije zalio.

  35. #85
    Hilary

    Početno

    da malo osvježimo Bajku

    Mi smo u Humskoj od devetog mjeseca. Za sada sam prezadovoljna svime, posebno tetama. Nažalost, desilo to da se jedna teta u našoj grupi razbolila i sad smo dobili zamjenu, ali što se može, mislim da to i nije bio neki veliki šok za djecu, a i nova se čini ok.
    Istina je da ima jedna teta u dežurstvu za koju mislim da nikad ne priča. Naime, kad dolazimo ujutro, ako je tišina u grupi, sigurna sam da je ona unutra jer nikada ne razgovara s djecom. No, možda uletim svaki put u "krivom" trenutku. No i to ćemo preživjeti.

    U svakom slučaju bih htjela pohvaliti Humsku!

  36. #86
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Jedna od mojih najvecih zamjerki tom vrticu je taj sto je ravnateljica meni rekla u razgovoru (dok smo razmisljali koji vrtic upisati) da klinci u tom vrticu ne moraju spavati, da odlucuju da li zele ili ne. Meni je to bilo strasno bitno, i to je bio jedan od glavnih razloga koji je prevagnuo za taj vrtic. Ali avaj, iznenadjenja kad smo dosli prvi dan u vrtic i kad sam pitala tetu "sto rade oni klinci koji ne spavaju?", i njen odgovor "Pa svi spavaju. Nema nikoga tko ne spava :? " I moje :shock:

    Prica jedno, realnost drugo Imaju tak lijepu dvoranu u vrticu, sto bi bio problem da klinci koji ne spavaju igraju neke igrice tamo ili vec nesto drugo? Ne zahtjeva neznam sto - da, razumijem, to zahtjeva tetu koja bi pazila na te klince. Al zasto mi se onda prodala prica o tom ne spavanju - cak je na web stranici i spomenut taj "program zdravog spavanja" (ili tako nesto) kroz koji oni kao zele nauciti klince da budu svjesni svojih potreba itd. A u realnosti to izgleda "lezi, gledaj u zid, ne moras spavati, ali po mogucnosti zatvori oci".

    Pa kak bi trebali jedni spavati a drugi ne spavati ak su svi u istoj prostoriji? Neizvedivo... al ja sam pala na dobru marketinsku foru.

    Sva sreca pa su nam tete divne, one cupaju cijelu stvar

  37. #87
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Jedna od mojih najvecih zamjerki tom vrticu je taj sto je ravnateljica meni rekla u razgovoru (dok smo razmisljali koji vrtic upisati) da klinci u tom vrticu ne moraju spavati, da odlucuju da li zele ili ne. Meni je to bilo strasno bitno, i to je bio jedan od glavnih razloga koji je prevagnuo za taj vrtic. Ali avaj, iznenadjenja kad smo dosli prvi dan u vrtic i kad sam pitala tetu "sto rade oni klinci koji ne spavaju?", i njen odgovor "Pa svi spavaju. Nema nikoga tko ne spava :? " I moje :shock:

    Prica jedno, realnost drugo Imaju tak lijepu dvoranu u vrticu, sto bi bio problem da klinci koji ne spavaju igraju neke igrice tamo ili vec nesto drugo? Ne zahtjeva neznam sto - da, razumijem, to zahtjeva tetu koja bi pazila na te klince. Al zasto mi se onda prodala prica o tom ne spavanju - cak je na web stranici i spomenut taj "program zdravog spavanja" (ili tako nesto) kroz koji oni kao zele nauciti klince da budu svjesni svojih potreba itd. A u realnosti to izgleda "lezi, gledaj u zid, ne moras spavati, ali po mogucnosti zatvori oci".

    Pa kak bi trebali jedni spavati a drugi ne spavati ak su svi u istoj prostoriji? Neizvedivo... al ja sam pala na dobru marketinsku foru.

    Sva sreca pa su nam tete divne, one cupaju cijelu stvar
    Kod Vedrana je to islo tako da su se oni koji nisu spavali igrali na hodniku u tisini (drustvene igre, crtanje i slicno), ponekad sa tetom, ponekad sami (hodnik nije bio prolazan ni hladan, vec OK mjesto za igru).
    Dosta toga ovisi o tetama i njihov dobroj volji i snalazljivosti, a to nespavanje zaista nije "istemski" rijeseno. (ja nisam cuo za taj program o kojem ti govoris, jel to nesto trajnije ili je to bila onak prica za "jednokratnu" upotrebu?)

  38. #88
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Tatek da to je problem, sto to nije rijeseno sistemski, nego se tete snalaze kako znaju i umiju. A nekad im stvarno nije lako. U nekim grupama puno klinaca spava, i ak ima jedan klinac koji ne spava sto onda s njim? Njemu je dosadno biti u sobi gdje svi spavaju (i tesko je da ce dijete od 4-5 god biti vrlo tiho), a da bude sam na hodniku - pa ni to mi se bas ne cini kao neka spektakularna alternativa za to dijete.

    Pogle ovdje http://www.vrtic-bajka.hr/akt_djeca.php

    PROGRAM OSMIŠLJENOG DNEVNOG ODMORA
    U našem vrtiću spavanje nakon ručka nije obvezno . Procjenjujući potrebu djeteta za dnevnim odmorom a u suradnji sa roditeljima dijete u vremenu nakon ručka ima mogućnost odabira sredstava , igara i aktivnosti kojim će se baviti. U tom periodu nastala su mnoga stvaralačka ostvarenja djeteta. Dijete koje ima potrebu za dnevnim snom ima mogućnost neometanog spavanja nakon ručka.

  39. #89
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    I nakon sto sam to vidjela na njihovoj stranici sam otvoreno pitala ravnateljicu da li je to zaista tako, a njen odgovor je bio da naravno da je. Jer nisam htjela da mi se desi upravo to sto mi se desilo. Ja sam naravno ispricala djetetu prije odlaska da nece morati tamo spavati ako ne zeli (to mu je bilo problematicno), i onda je bio lagani udarac u "glavu" kad sam vidjela realnost, i naravno da sam u djetetovim ocima ja njemu lagala. Stvarno sam bila ljuta.

    Tad sam nazvala ravnateljicu i pozalila se da to tako nije kako mi je rekla i da sam neugodno iznenadjena, i onda je to naravno palo sve na ledja teta i onda su one jadne ispale krive A kak da tete same izvedu da neki jaslicari spavaju da drugi ne? I jos je samo jedna teta tamo dok spavaju. Ja stvarno ne vidim nacina.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mi nismo (više) u Bajci, ali u našem sadašnjem vrtiću izbor spavati-ne spavati imaju samo predškolci. Oni koji žele spavati odlaze u susjednu grupu (gdje su mlađi koji svi spavaju), a ostatak-većina se mirno igra u svojoj grupi.
    Moja Mia je bila strašno nesretna prošlu godinu kad je morala spavati, a ove godine kad ne mora, svaki dan odlazi na spavanje kod malih. Čini se da glavni problem nije bio u spavanju nego u onom "mora".

  41. #91
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Čini se da glavni problem nije bio u spavanju nego u onom "mora".
    To je i meni bio problem jer poznam svoje dijete i znam da je u stanju jako dobro skuziti jel mu treba odmor ili ne. I samoinicijativno bi on zaspao u 99% slucajeva. No i nama je bio to veliki problem u pocetku sto se od njega ocekivalo da "mora" spavati. SAmo to ocekivanje je kod njega stvaralo kontraefekt.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    26

    Početno

    da malo podignem temu....

    zna li neko ko ide u Bajku da li ce za vrijeme ljeta raditi samo glavni objekt ili ce raditi i drugi objekti?
    prvenstveno me zanima objekt u Humskoj.

  43. #93
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj bajkica prvotno napisa
    da malo podignem temu....

    zna li neko ko ide u Bajku da li ce za vrijeme ljeta raditi samo glavni objekt ili ce raditi i drugi objekti?
    prvenstveno me zanima objekt u Humskoj.
    To i mene zanima, ali jos se cekaju rezultati anketa tako da ni oni jos neznaju

  44. #94
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Evo ipak sam isla pitati i definitivno Humska nece raditi
    Dezurni objekat je onaj u Zorkovackoj 8 i ljetna organizacija pocinje 1.7.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Evo ipak sam isla pitati i definitivno Humska nece raditi
    Dezurni objekat je onaj u Zorkovackoj 8 i ljetna organizacija pocinje 1.7.
    hvala na brzom odgovoru

    uh, sve me strah kako ce mi curke reagirati na to
    mm ima godisnji tek u 8. mjesecu a ja mozda ni ne dobijem godisnji ovo ljeto (novi posao)

  46. #96
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    U posljednjih 7 godina preko ljeta nikad nije radio niti jedan drugi objekat osim centralnog u Zorkovačkoj.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    26

    Početno

    tatek, mi u vrtic idemo tek godinu dana (u stvari, i manje), pa nismo znali za taj podatak

    bas sam jucer procitala na vratima vrtica da ce se humska zatvarati "tek" 15. 7., osim u slucaju da ipak bude manje djece nego sto su ankete pokazale, u tom slucaju zatvara se i ranije.
    mozda je danas vec osvanuo i popis gdje ce koja grupa biti ali ja cu to tek sutra vidjeti.

  48. #98
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj bajkica prvotno napisa
    tatek, mi u vrtic idemo tek godinu dana (u stvari, i manje), pa nismo znali za taj podatak

    bas sam jucer procitala na vratima vrtica da ce se humska zatvarati "tek" 15. 7., osim u slucaju da ipak bude manje djece nego sto su ankete pokazale, u tom slucaju zatvara se i ranije.
    mozda je danas vec osvanuo i popis gdje ce koja grupa biti ali ja cu to tek sutra vidjeti.
    Iz mog iskustva taj se popis pojavljuje na vratima tek na prvi dan nove organizacije, dakle nemoj previše očekivati prije 01.07.
    (ja sam se već bunio protiv tog "last minute" rasporeda, no rečeno mi je da se do zadnjeg časa ne zna koja će teta biti bolesna, koliko roditelja će u zadnji čas odlučiti da dijete ide baki, a koliko će djece biti bolesno ... i taj argumenat zaista stoji - koiko sam čuo, već postoje neki "nepisani" rasporedi za ovo ljeto tako da najbolje pitaj tete )

  49. #99

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Da li ima netko iskustva sa podružnicom vrtića Bajka na Opatijskom trgu? :?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Citiraj Macic Pacic prvotno napisa
    Da li ima netko iskustva sa podružnicom vrtića Bajka na Opatijskom trgu? :?
    moja curka tamo ide i mi smo zadovoljni.ili imaš konkretnih pitanja?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •