Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: DV Tratinčica - iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    316

    Početno DV Tratinčica - iskustva

    imate li iskustva s vrticem Tratinčica u Dugavama?
    bas sam u dilemi gdje bih pokušala upisati malenu. Tratinčica, Travno ili Botinec??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    42

    Početno

    Mi smo u Tratinčici već godinu i pol i zadovoljna sam.
    U prošloj školskoj godini bilo je 3 ili 4 skupna roditeljska sastanka i nekoliko poziva za individualne sastanke, a uvijek možeš tražiti individualni sastanak s tetama kad ti to želiš. (Barem je kod naših teta tako).
    Meni je to, npr. jako bitno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Stariji sin mi ide u Tratinčicu. Zadovoljna sam tetama, dobivam dosta povratnih informacija što mi je važno kako negativne (ako je nekoga udario, odgurnuo, ugrizao ), tako i pozitivne. Kad je dobar ga pohvale.

    Sad je napunio 3 godine i od jeseni je upao u eng grupu jer smo dali zahtjev.
    Žao mi je što napušta ove tete, ali ovdje je najstariji jer je poč godine rođen tako da imam osjećaš da će mu u toj mješanoj grupi biti interesantnije, ali ne mora biti tako.

    Voljela bih čuti neka iskustva od roditelja čija djeca idu u eng grupu u Tratinčicu, ali već sam prije to pitala pa mi se nitko nije javio :/ .

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ako je web stranica mjerilo, ova je jedna od boljih!

    http://www.vrtic-tratincica.hr/

    Inače, čula sam dosta pozitivnih stvari i ne mogu se sjetiti ni jedne loše. Nemam direktnog iskustva.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Ako je web stranica mjerilo, ova je jedna od boljih!

    http://www.vrtic-tratincica.hr/

    Inače, čula sam dosta pozitivnih stvari i ne mogu se sjetiti ni jedne loše. Nemam direktnog iskustva.
    Da, vidjela sam njihove stranice i stvarno su ok.

    Ali mene zanimaju konkretna iskustva roditelja djece koja idu u DV Tratinčica... grupa Jagoda?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Engleski program u DV Tratinčica nije vrijedan novca. Trebalo bi se raditi po sat vremena dnevno integrirano kroz situaciono učenje kroz cijeli dan ali nakon što mi je dijete prošlo taj program i sada krenulo u školu uviđam da nije usvojilo neko minimalno predznanje. Znam da to ovisi o samom djetetu i samoj angažiranosti roditelja, ali također moram napomenuti da kada bi pitala dijete još u vrtiću da mi opiše što su radili ili se igrali na engleskom odgovor bi bio uvijek ništa i ispočetka sam mislila da je to faza djeteta u kojem mi ne želi reći više ali sam brzo uvidjela u razgovoru s drugim roditeljima da sam program ovisi o angažiranosti i kreativnosti samih voditelja što je u našem specifičnom slučaju falilo. Da li bi više dobili da smo dijete uključili u neku školu za strane jezike pa da je išlo 2 puta tjedno umjesto u poseban program u vrtiću teško je reći ali ovdje sam samo htjela dati informaciju o tom programu u spomenutom vrtiću kako bi roditelji mogli donijeti racionalniju odluku prilikom upisa. Ili ako se već odlučite za taj program ja bi preporučila detaljno ispitivanje i definiranje samog rada sa tetama prije upisa i zahtijevanje da se spomenuti detaljni plan rada stavi u ugovor kako bi se na isti mogli pozvati kod individualnih sastanaka o individualnom napretku djeteta.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Moje je dijete išlo na eng. program u DV Tratinčica i iako je lijepo zamišljeno da se uči engleski situacijski kroz cijeli dan ponajprije mislim da to ovisi o zalaganju i trudu samih odgajateljica i u tom segmentu nije previše učinjeno...tek kada je dijete otišlo u školu se moglo to predznanje komparirati s drugima i nažalost samo mogu reći da je u našem slučaju to bio uludo bačen novac. Da li bi bilo bolje da smo dijete dali na tečaj umjesto vrtićkog programa teško je reći jer klinci su individualno različiti i svako drugačije prihvaća program. Ali znam da se tete nisu previše trudile, vrlo su malo prakticirali engleski i eventualno pred kraj godine kada se treba izvesti program su ih naučili par pjesmica. Smatram da ukoliko situacijski uče svaki dan po sat vremena raštrkano kroz dan kroz 3 godine tog programa u vrtiću, djeca koja kroz te godine 4-7 zaista puno upijaju bi trebala puno više upiti znanja nego nabrojati boje, znati brojati do deset, nabrojati članove obitelji i eventualno protisnuti ako se sjete koju pjesmicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •