Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Previše voli čuvalicu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3

    Početno Previše voli čuvalicu

    Moj mali se totalno zakačio na tetu čuvalicu, toliko da neće da ide doma sa mnom. Tjera me i plače za njom kada ode da ga jedva smirim.
    Moram priznati da me totalno to baca u depru i tuži...

    dali ima tko slično iskustvo?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    I mi, koji smo imali djecu u vrtiću, znamo za to stanje (fazu).

    Dijete je s tom osobom ili u vrtiću cijeli dan. Mama mu nedostaje i žalosno je. Jedan od načina da pokaže koliko mu je mama nedostajala i koliko je patilo je da se zalijepi za tetu čuvalicu ili odgajateljicu.

    Dobre stvari u toj priči:
    - to je prolazno stanje (faza)
    - to je znak da adaptacija teče uredno i da se dijete emotivno veže za osobu koja brine o njemu dok mame nema

    Bez brige, vratit će se on mami za koji dan/tjedan...

  3. #3
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    L je jednom bio bolestan pa deset dana nije išao teti (jer čuva više djece).
    Kad sam ga deseti dan odvela tamo, bacio se na tetu i nije ju htio pustiti. A kad sam došla po njega se sakrio s drugim djetetom pod stol i vrištao iz petnih žila.

    Sad je srećom ponovo u fazi da je mama car i samo trči za mnom

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3

    Početno

    Malo mi lakše, mada ta faza kod nas traje već dva mjeseca...pa sam zabrinuta. Inače u svim drugim sitacijama i okolinama, mama je zakon, neće se odlijepiti od mene. Čak smo imali problema da mrdnem bilo kam!!

    Vadlja je faza, samo se nadam da neš generalno ne griješim u pristupu,
    ubi me posao, umor i def. nisam te energije kao naša čuvalica...

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja sam zbog takvog iscrpljivanja na poslu nakon 2 godine teških muka odlučila promijeniti posao. Nikada, ali stvarno nikada, nisam požalila tu odluku. Požalila sam samo što to nisam učinila prije....

    Draga, razmisli o tome kako si možeš olakšati posao (ne moraš ga nužno promijeniti) da nešto vremena i energije ostane i za dijete. Oni nepogrešivo osjete kad smo mi umorni, iscrpljeni, bezvoljni....i tada pažnju traže na drugoj strani. Pravi su mali radari. Iskusila sam to :/ ...

    Probaj si naći način (zbog djeteta, ali i zbog sebe - nemamo beskrajni izvor snage) da te posao manje iscrpljuje. Posao ćemo morati raditi još puno puno godina, a dijete ima godinu-dvije-tri SAMO SADA i taj se period kad jako ovise o nama nikada više ne vraća. Meni je žao što baš u tom periodu nisam bila sa sinovima više i češće, ali izgradili su tako dobar odnos s tatom da zapravo za to nemam razloga. Sve će biti dobro! Sretno...

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Pogledaj moj post na topicu Prilagodba na čuvalicu. P. je s bakom koja dolazi k nama i još uvijek teško prihvaća moj odlazak na posao. Ujutro uglavnom odlazim kad još spava, ako se probudi onda se neće od mene odlijepiti pa ju prvo uzme mm, a onda baka jer njoj ne želi.
    Kad dođem s posla onda je druga priča. Opet se neće od mene odvojiti, ali je jako tužna kaj baka odlazi doma, pa kad ju uzmem za par minuta hoće opet baki i sama ne zna kaj bi jer hoće biti sa mnom a ne pusti baku doma.
    Jučer je tak plakala za bakom, da nas je netko vidio valjda bi mislio da dijete zlostavljam ili sl. - mama drži dijete na rukama a ono tuli za bakom tak da cure suze i šmrklji.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Draga, razmisli o tome kako si možeš olakšati posao (ne moraš ga nužno promijeniti) da nešto vremena i energije ostane i za dijete. Oni nepogrešivo osjete kad smo mi umorni, iscrpljeni, bezvoljni....i tada pažnju traže na drugoj strani. Pravi su mali radari. Iskusila sam to :/ ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •