Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: promjena vrtica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno promjena vrtica

    Moja dijete ide u vrtic Vrbik i jako smo zadovoljni, al nazalost sljedece skolske godine se njezina grupa raspada, svi skoro krecu u skolu osim njih 6 koje ce raspodjelit po drugim grupama, a tete se sele u jaslice.
    A posto vise ne ziovimo na Vrbiku vec u Spanskom, odlucili smo da u 5 mj. dijete upisemo u DV Suncana (trg Ivana Kukuljevica) Njoj je jos godina dana do skole, pa bi tako upoznala i dijecu koja ce isto krenut u skolu 2011/ 2012.
    E sad me zanima, dali preseljenje iz vrtica u vrtic ide bez frke ili je to isto glavobolja kao i kad dijete prvi puta upisujes ???
    Nisam pametna dal da idem prije 5mj na razgovor u novi vrtic
    Hvala u naprijed na savjetima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Hoće li proći bez glavobolje u velikoj mjeri ovisi o djetetu, ti najbolje znaš kako je do sad reagiralo na situacije u kojima je u novoj okolini. U pravilu petogodišnjaci dobro reagiraju, veliki su, lakše im se objasne neke stvari.

    Možeš nešto prije polaska u vrtić otići na razgovor (pretpostavljam da će oni to i sami tražiti, kao kad si upisivala dijete u jaslice) pa ćete na licu mjesta najbolje dogovoriti strategiju kako curici olakšati taj prijelaz

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mislim da je ona mislila na administraciju
    mene isto zanima, vjerojatno ćemo prekogodine bit u sličnoj situaciji.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nekima ide uz frku nekoma ne, sve zavisi o tetama koje to rade, inače starija djeca su na Kukuljevićevom , što nama pos-ovcima nimalo ne paše, da moramo vucarat djecu gore, a drugi klinci idu u naš središnji vrtić

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je ona mislila na administraciju
    na to sam mislila! Kaj se tice prilagodbe mislim da nece biti problema jer se ona dosta brzo uklopi, a i onako ce joj i na Vrbiku biti isto, nove tete, novi klinci.............

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nekima ide uz frku nekoma ne, sve zavisi o tetama koje to rade, inače starija djeca su na Kukuljevićevom , što nama pos-ovcima nimalo ne paše, da moramo vucarat djecu gore, a drugi klinci idu u naš središnji vrtić
    Znam da su starija djeca na Kukuljevicevom I meni bi vise pasao vrtic u POS-u. Mi zivimo preko puta potoka, nove zgrade (Profektus)

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    probaj je prebaciti, ponekad i nisu baš oduševljeni bar u tom vrtiću.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Aha... onda idi ranije. Za svaki slučaj.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Ja sam svoje dijete selila prije dvije godine i normalno sam predala papire u svibnju.
    Najbolje bi bilo da odes vec sada u novi vrtic na razgovor da vidis ima li mjesta (pa
    ako ima prebacis curu vec sada ili kako se dogovorite, npr. u lipnju) jer ako nema (kao u mom slucaju) moras normalno prijaviti dijete. Moja je bila primljena u zeljeni vrtic.
    Prednost je jedino ta da dijete ne moras ispisati iz sadasnjeg vrtica pa ukoliko ne dobijete mjesto u novom ne gubis mjesto u starom (nadam se da kuzis sto je pjesnik htio reci).

  9. #9
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    dakle, proces kao kod prvoga upisa?
    uh.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Hvala svima! otici cu krajem mjeseca u novi vrtic na razgovor

  11. #11
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    filip je s tri godine krenuo u mješanu grupu (3-6 godina) na voltinom jer smo tamo živjeli. onda smo se preselili na par mjeseci na trešnjevački plac i konačno na remizu. nismo ga htjeli vaditi iz vrtića, iako postoji bliži vrtić, jer je našao prijatelje a inače nije baš druželjubljiv tip. nakon dvije godine njegova grupa se raspla zbog školaraca, ali su neki od njegovih prijetelja ostali i nije bilo nikakvih problema u prilagodbi na nove tete i novi prostor. iskreno, nismo ga se usudili prebacivati jer je smo teško postigli da zavoli vrtić (sad ne želi ići popodne doma).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Sto se tice promjene vrtica, i sama sam u slicnoj situaciji. Dijete mi je upisano u jedan vrtic s kojim nisam zadovoljna i htjela bi ju dogodine upisati u drugi vrtic u koji ide i starije dijete.
    Posavjetovala sam se s tetama i one su mi rekle slijedece. Kod upisa, bolje je da dijete nije vec upisano jer djeca koja su vec upisana u neki vrtici imaju nizi prioritet pri upisu nego djeca koja nisu nigdje upisana. Tako da sam ja odlucila ispisati svoju malu iz ovog vrtica u kojem je sad i u 5. mjesecu normalno predati papire za novi vrtic.

    Olakotna okolnost ti je slijedeca. Sto su djeca veca, to su grupe vece pa u starijim grupama uvijek ima mjesta za novu djecu. Osim toga, ipak se tu i tamo neko ispise pa opet ima mjesta za novu djecu.

    Mislim da su ti i drugi dobro rekli, najbolje da se informiras u vrticu prije samih upisa.

  13. #13
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Podizem temu- otvorilo se jedno mjesto u vrticu koji nam je bio prvi izbor kod upisa ali nismo upali tada. Upisali je u drugi, prosla je adaptaciju relativno dobro, nekad još ujutro malo zaplace ali ništa strašno. Voli dosta jednu tetu, često je doma spominje. Ide u jaslice od 1.9. a sada ima godinu i pol.
    U velikoj sam dilemi- preseliti je u novi vrtic koji nam bolje odgovara iz x razloga, pogotovo dugoročno gledajući ili je ostaviti obzirom da se dobro adaptirala? Hoću li joj stvoriti traume ako je preselim? Sto biste vi napravili?
    Inače je dosta društvena, dobro prihvaća nove ljude i djecu. Uh na sto sam muka

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ah gle, najbolje poznaš svoje dijete, ali olakšaj si život
    malena je, stvoriti će nove odnose, poznanstva, prijateljstva, adaptirati će se i u novoj okolini ziher, e sad, je li bude to teže ili lakše od prvog puta, ne znam, ali....sad je vrijeme ako je uopće misliš seliti, što kasnije to gore

  15. #15
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Hvala ti zo, i ja tako nekako mislim- ako da, onda sto prije.
    Ako još netko ima iskustva molim vas pišite, svaki savjet je dobrodošao.

  16. #16
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne znam koji su vam sve plusevi za novi vrtić pa je teško reći no još je dovoljno mala i dovoljno kratko bila u ovom vrtiću da bi i prilagodba na novi trebala proći ok... Bar ja tako mislim.

  17. #17
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Gabi mislim da dok su tak mali da bolje podnose adaptaciju.. bar moje je iskusvo takvo!!

    A što se tiče administracije meni su obajsnili da je bitno da je djete dobilo gradski vrtić (bilo koji) a da bi ga "kao redovno" prebacili u željeni vrtić treba napisati molbu i predati u 5 mj. i to se zove kao "predupis" odgovor na tu molbu bude kad i objava rezultata. Odgovor bude pozitivno ili negativno riješena molba.( U DV od 15 molbi , 13 pozitivno i 2 negativno riješene) i klinci tek 1.9. kreću u novi vrtić /grupu.
    naravno ovo se odnosi na proceduru gdje su vrtići dupke puni, a u ovim gdje ima mjesta ide automatizmom, samo prebačaj.

    Ja u velikoj dvojbi hoću li uopće tražit taj premještaj kad mi se DV Prečko tak zamjerio , tak da mislim da bi se moglo dogoditi da iduće četiri godine djete vodim u DV G.VItez na Vrbane.
    Naša priča o vrtiću se pretvorila u sagu!! tj. noćnu moru!!

    Moram reć kad su krenuli hapsit ljude oko Bandića da sam se zapitala hoće li itko dovest u pitanje to masovno upisivanje djece u vrtić preko veze..

    kad ono danas Lovrić otišao u zatvor!!(doduše ne zbog toga)

  18. #18
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Gabi 25, ja bih prebacila. Ako će svima dugoročno tako biti lakše, nemaš što razmišljati.

    Šiškica, može offt. pitanje - da li u Zagrebu kod upisa djece postoje natječaji s jasnim kriterijima i da li se nakon završetka natječaja objavljuje popis primljene i neprimljene djece s brojem bodova koji su im dodijeljeni? U kojoj fazi procesa prolaze ovi preko veze?

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Zuska skoro 90 % djece ima jednak broj bodova (maksimalan) tako da je teško uočiti one koji idu preko veze.
    Kriteriji nisu nešto, oba zaposlena roditelja, da si iz kvarta, onda neke prednosti djeca branitelja, socijalni slučajevi i tako. ima cijeli pravilnik al po mom mišljenu nije dobar.

    Puno djece, malo vrtića.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku

    Šiškica, može offt. pitanje - da li u Zagrebu kod upisa djece postoje natječaji s jasnim kriterijima i da li se nakon završetka natječaja objavljuje popis primljene i neprimljene djece s brojem bodova koji su im dodijeljeni? U kojoj fazi procesa prolaze ovi preko veze?
    u toku godine ziher tj. neposredno nakon upisa kada objave liste sa primljenim/neprimljenim, imaš onih koji odustaju, djeca im se ne adaptiraju i sl. onda dolaze u obzir raznorazni upisi preko štele

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Kod nas ovi preko veze upadaju odmah s 1.9. Nema cekanja, kad je prekko veze sve moze.

  22. #22
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Najzanimljivije je što nigdje ne možeš dobiti napismeno koje su to nijanse koje daju prednost pri upisu djece s istim brojem bodova.
    Rekli su nam : više djece, kredit, podstanarstvo , rastavljeni, samohrani, preporuka socijalne službe zbog nasilja u obitelji i slični razloga..
    naravno da neće nikada reć VEZA , bar ne uprava vrtića..
    Zato ljudi koje upoznaš u parku otvoreno kažu da su upali preko veze..
    poludiš kak se prave blesavi i smišljaju glupe isprike i priče kad ih stisneš!! i ukopavaju se sve dublje i dublje..

    Srce mi puca kad vidim kćerkinu ekipu iz privatnog da su u istoj grupi meni pod prozorom a ja svaki dan malu u auto i vozi na Vrbane..

    Osjećaš se ko totalni idiot , prošle godine nije primljeno nekih 35 klinaca koji imaju bodove ukupno(lista neprimljenih je bila podugačak al ti klinci nisu imali 10 bodova)moja mala je bila među njima, ove godine nije primljeno 38 klinaca s bodovima i ona opet među njima.
    Što kaže MM ovo je prešlo na neku osobnu razinu!! i taj bahati prepotentni stav!!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    mislim da u zagrebačkim pravilnicima piše da ukoliko djeca imaju isti broj bodova odluku o upisu donosi stručni tim na temelju vlastite procjene - to tako ne smije biti, tu je prostor za manipulacije
    borite se, tražite od predstavnika roditelja da na sjednici Upravnog vijeća potegne to pitanje i da se pravilnik mijenja

  24. #24
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi smo bili i takvoj situaciji da su primili 40 djece, a 5 ne i svi sa istim brojem bodova.
    Dakle, napisala sam zalbu i dosla ujutro u 7h u ured kod ravnateljice i nisam izasla dok mi nije receno da ce zalba biti usvojena. Uglavnom, tijekom trosatnog nadmudrivanja nisam odustajala od zahtjeva da mi se prezentiraju ti *dodatni* kriteriji po kojima su neka djeca sa istim bodovima primljena, a neka ne. Uglavnom, zalba je usvojena. Za one koji me znaju sa foruma, mogu samo reci da sam tamo pokazala svoje najgore i najbolje u raspravama.

  25. #25
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Gabi, jeste li prebacili K.? Kako je prošlo?
    Naime, mi prebacujemo V. iz privatnog u gradski (jako sam zadovoljna tim privatnim vrtićem, ali ne mogu plaćati) i zanima me hoće li opet biti kakve adaptacije?
    Još barem dvije cure iz njegove grupe prebacuju se u isti vrtić pa se nadam da će mu to olakšati. Adaptacija s godinu dana je bila užasna, ali kad je to prošlo, naviknuo se. Jako voli ići u vrtić, jako se veseli nekim prijateljima, dobro jede, spava i obožava jednu tetu. Nadam se da će se brzo priviknuti na novu sredinu :/

  26. #26
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Jesmo. Ponovo smo prošli adaptaciju jer su tete tako htjele ali skraćenu- mislim da je bilo tjedan dana. Sve je prošlo super, jako je zavoljela novi vrtic, obožava tete i stalno priča o njima, prva dva mjeseca nije ni jedno jutro plakala ni prigovarala, a sad je postala pametnica pa svatko jutro ima nesto za grintati ali uđe bez problema.
    Ja nisam ni sekunde požalila sto sam ju prebacila, i ja i ona smo puno zadovoljnije. Voli nove prijatelje i rijetko se sjeti nekog od starih.
    Eto, kod nas je prošlo bezbolno pa držim fige da tako bude i kod vas

  27. #27
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Super! Nadam se da će tako biti i kod nas, on baš voli djecu i vrtićko okruženje. I ok mi je to s kraćom adaptacijom.

  28. #28
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    I meni je bilo ok, ipak je to novi prostor i nove tete

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •