Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Vrtići koji su blagonakloni prema vegetarijanskoj prehrani djece

  1. #1
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Vrtići koji su blagonakloni prema vegetarijanskoj prehrani djece

    Možda naslov nije najbolje sročen ali sigurno kužite što hoću pitati: molim vas, znate li koji su državni vrtići otvoreni za dogovor oko vegetarijanske prehrane djeteta?

    Relativno je hitno - prijave za vrtić su uskoro, a mi smo vegetarijanci.

    Može pomoć ?

    Pliz!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Borongaj, taj ti paše po udaljenosti

  3. #3
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    Bilo koji, samo se treba naznačiti, svaki mora izaći u susret!!!

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Uzmi u obzir da su postrožili, tj. više se pridržavaju onoga da li spadaš k njima prema mjestu stanovanja.

  5. #5
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Hvala cure !

    Mi smo podstanari (nažalost neprijavljeni, kao i većina podstanara...), tako da prema službenoj adresi spadamo na Črnomerec.

    Znate li kako pogledati koji sve vrtići spadaju pojedinoj općini ?

  6. #6
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Našla popis vrtića po općinama

    Još uvijek mi je dobrodošla info o vege friendly vrtiću u Centru ili na Medveščaku (jer tu živimo)!

    (Promijenit ćemo prebivalište - samo da znam gdje da se prijavimo, pa da smo konkurentni za željeni vrtić.)

    Hvala vam puno !

  7. #7
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Znam sigurno da vrtić Duga(Pešćenica) ima vegetarijanski menu
    Posljednje uređivanje od twinmama : 12.04.2010. at 15:48

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    iako tako na svojem webu ističu, nisam baš sigurna da su nakloni vegetarijanskoj prehrani djece, nažalost, jer nam je tajnica nedavno (prije neka 2 mj.) rekla da su uvjeti postroženi (prema nekim novim smjernicama ili sl.) i da će se od iduće pedagoške godine (tj. od upisa) tražiti potvrda pedijatra (!) da dijete mora, treba ili sl. (!) biti na takvoj prehrani, tj. vegetarijanstvo će se tretirati kao posebna potreba (doslovno je tako rekla). gledajte, to stvarno graniči s ludošću! nije dakle dovoljno da roditelj (koji hrani i podiže dijete) napiše da on stoji iza takve prehrane i da dijete tako doma hrani, nego treba netko tko niti kuha niti hrani dijete to isticati! drugim riječima, koji će hrvatski pedijatar vegetarijanstvo javno (napismeno) sugerirati kao bolju opciju? ipak, vjerujem da bi se praksa mogla pokazati drugačijom. Na webu DV Tatjane Marinić piše da uzimaju u obzir vjerske i zdravstvene razlike u prehrani, ali kad sam ih izravno (telefonom) pitala što to konkretno znači, ispalo je da eventualno ne kuhaju svinjetinu za djecu muslimanske vjere; treba li se učlaniti u neku vjersku zajednicu koja promiče vegetarijanstvo pa da se iziđe u susret ili što?


    Citiraj twinmama prvotno napisa Vidi poruku
    Znam sigurno da vrtić Duga(Pešćenica) ima vegetarijanski menu

  9. #9
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    O, Bože!

    Ako se može, najbolje platiti privatni vrtić pa te kao roditelja "slušaju", bar u nekima...

    Joj meni!

  10. #10
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Neznam kakav je njihov stav prema vegetarijanstvu-u to ne želim ulaziti.
    Znam samo da postoji-pored uobičajenog tjednog menija izvješen je i vegetarijanski.

  11. #11
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Twinmama, hvala još jednom !

    Po ovome kaj pišeš, pretpostavljam da tvoja djeca idu u Dugu.

    Mi ne pripadamo tamo po mjestu stanovanja - ima li šanse da nas prime jer je dijete vege, a drugdje baš i nema te mogućnosti...

    Kaj misliš?

    Pitam te čisto zato kaj, ak ste tamo, znaš kakva je, da tak velim, opća "klima".

  12. #12
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Neznam Teica što da ti kažem
    Informacije telefonom sa tajnicom sigurno neće pomoći.Najbolje da odeš kod ravnateljice i razgovaraš s njom..možda će imati sluha.
    Jednom je prilikom rekla da je vege menu i uvela jer joj je bilo žao djece koja su po ormarićima držala sendviće koje su im roditelji doma napravili.
    Reci joj da ti je važno da dijete ima kuhani,topli obrok.
    Ako možete promjeniti mjesto boravka...

  13. #13
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Hvala ti, twinmama, baš si frend

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    Apsolutno se slažem da se treba porazgovarati s ravnateljicom; što više ljudi to bude tražilo, vjerojatno će biti otvoreniji prema vegeprehrani.
    Suprug i ja razgovarali smo osobno s tajnicom, a onda smo na hodniku sreli i ravnateljicu, tako da nije bilo ništa preko telefona. Oni sad imaju opciju prehrane za vegetarijance, ali je govorila, kao što sam navela, o idućoj pedagoškoj godini. Zapravo traže papire da ih nitko ne bi prozivao. Ipak, znam da u vrtiću Bajka ima nekoliko djece vegetarijanaca i da im se izlazi u susret s vegeprehranom.


    Citiraj twinmama prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam Teica što da ti kažem
    Informacije telefonom sa tajnicom sigurno neće pomoći.Najbolje da odeš kod ravnateljice i razgovaraš s njom..možda će imati sluha.
    Jednom je prilikom rekla da je vege menu i uvela jer joj je bilo žao djece koja su po ormarićima držala sendviće koje su im roditelji doma napravili.
    Reci joj da ti je važno da dijete ima kuhani,topli obrok.
    Ako možete promjeniti mjesto boravka...

  15. #15
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Hvala ti, twinmama, baš si frend
    Neznam čime sam ovo zaslužila
    Svatko bi ti dao savjet,voljela bih da mogu učiniti više

  16. #16
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Zaslužila si, zaslužila !

    Ne, ne bi mi svatko dao savjet, na moju veliku žalost i teško mi je to prihvatiti: ljudi se ne "petljaju" ako ih se ne tiče - u tome i jest tvoja veličina
    Posljednje uređivanje od Teica : 14.04.2010. at 15:50

  17. #17
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Twinmama i majeczka, kako mogu doći do ravnateljice tj. može li se telefonom dogovoriti sastanak?

  18. #18
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Možda da samo dođeš u jutarnjim satima u centralni objekt na Ferenščici...ma bolje ti prije nazovi da nebi slučajno ravnateljica bila odsutna
    Evo link na stranice vrtića
    http://www.vrtic-duga.hr/o_vrticu.php

  19. #19
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Mi smo u Poletarcu u Dubravi zadnja dva mjeseca. Doduse, u waldorfskoj smo grupi i oni imaju vege prehranu. No, pricao mi je jedan vege tata iz iste grupe da su na pocetku vrticevanja bili u "obicnoj" grupi i da su im bez problema izlazili u susret u vezi prehrane. Znam da ti je taj vrtic podosta daleko, ali ja potegnem s Tresnjevke i nije neka frka (jer vozim u suprotnom smjeru od guzve )

  20. #20
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Joj, išli bismo u waldorfsku grupuuuu!

    Kako bismo mogli?

  21. #21
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Molim te, možeš nekak pomoći savjetom? Molim te.

  22. #22
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Terr hoće crtić, tak da nikako nemrem na kompj.
    Molim te, možeš mi možda smsnuti?
    098/915-3220 ili 095/88-47-063, Teodora

    Stvarno trebam pomoć!
    Posljednje uređivanje od Teica : 15.04.2010. at 15:47

  23. #23
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Prvo istrazivanje vege opcija u zagrebackim vrticima smo napravili 2007 kad se Luka upisivao u vrtic. Moj savjet je svakako unaprijed obaviti razgovor u svakom vrticu koji vas interesira (cak po mogucnosti i s vise od jedne osobe) i ispitati sve opcije. Narucit se za razgovor ne bi trebao biti problem (nazvati, pitati...).

    Moja iskustva i informacije:

    *DV Duga jedina ima izvijesen drugi menu i to zahvaljujuci dugogodisnjem angazmanu pedagogice koja je i sama vegetarijanac; ne propagiraju svi koji tamo rade vege ishranu - mi smo tako tamo prvo naletili na med. sestru koja nas je prakticki odgovarala jer da ce Luki biti bad gledati kako druga djeca jedu mesu... uglavnom skoro sam posumnjala u taj vrtic i vege iskrenost dok nisam razgovaral s tetama i pedagogicom i stekla pozitivan dojam
    *u DV Vjeverica se moze dobiti vege hrana: to znamo iz iskustva jer smo tamo isli (odlucili smo se za Vjevericu iako smo razmatrali i Dugu, jer nam je bolje pasala zbog blizine posla); oni imaju sportsku grupu na Ksaveru pa se i vise naglasavaju vaznost zdrave hrave (sportska grupa je imala posebni menu sa jos "zdravijim" (integralno, leca...) namirnicama no ni hrana za ostatak vrtica nije bed a moze se bez problema dobiti vege hrana - bar je tako bilo do sad); njih i Ministartsvo ili gradski ured (ne sjecam se vise) i izricito i spominje u odgovoru Prijateljima zivotinja kao gradski vrtic u gradu Zagrebu koji ima vege prehranu
    * cula sam da se u DV Bajka isto da dogovoriti
    * pitajte, trazite, razgovarajte (nekad glatko odbiju i zatvoreni su za ideju, no nekad su iskreno zainteresirani: i tajnice i med. sestre i tete...) - mi smo za Zgb imali citav popis "vege friendly" vrtica te se odlucivali i na osnovu pozicije prema poslu, jezika...
    * waldorfski vrtici su najcesce cisto vege, no i neki drugi privatni vrtici znaju imati vege mogucnost

    Zanima me trenutna situacija i zbog upisa Kaje u jaslice a i principjelno. Nadam se da se nece ici u nazad s nekim novim nebuloznim smjernicama.

    Luka je dosad bio u 5 vrtica (3 u Njemackoj i 2 u Hrvatskoj). Samo je jedan bio cisto vege vrtic. Bez problema smo dobili vege opciju u ostalim vrticima. Luka se ful dobro snalazi sa svojom prehranom i nikad nije bilo nikakvih socijalnih problema zbog toga. Lukin pedijatar zna da je vegetarijanac i nikad nije tome nista prigovorio - vec naprotiv. Ali traziti potvrdu od pedijatra za vege ishranu je suludo jer je to najcesce eticka odluka (da, prvenstveno nas roditelja - iako i on sad vec ful kuzi razloge i vjerujem mu vise nego okolini, a mozda kasnije u zivotu i on nastavi tako - vidjet cemo...).
    Btw, ima li netko iskustva sa skolama?

  24. #24
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Passek, hvala !

  25. #25
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Mi smo malog upisali u Šumsku vilu koja se nalazi u Gracanima. Vrtic je waldorfski i imaju opciju cak i za male vegance. Krecemo na jesen i bas sam uzbudjena i radosna zbog malog! Imam dojam da ga nismo mogli upisat u bolji, imaju super program i svaki dan izlaze u sumu koja je na par metara od samog vrtica.

  26. #26
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Posto je sad velika grupa djece izasla zbog prelaska u skolu ima jos par mjesta za upis novih!

  27. #27
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    A kak/kaj je sa cijepljenjem?

  28. #28
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    U Waldofrskim vrticima nije problem ne cijepljenje. Moj J. nije vidio igle,,,

  29. #29
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Super!

    A kolika je cijena?

  30. #30
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    u dakinom vrtiću (dugine boje, osijek) tu i tamo dođe koje dijete sa vege prehranom. i svima je sasvim normalno za njih naručivati posebne obroke. tako i sva djeca znaju što je vegetarijanstvo, zašto.... i rado svi jedu povrće, žitarice i bezmense obroke. mali vegetarijanci nerijetko isprobaju i meso.

    možda od pedijatra treba tražiti potvrdu da je mesna ishrana zdrava i jedina dobra opcija za nečije dijete.

  31. #31
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa Vidi poruku
    u dakinom vrtiću (dugine boje, osijek) tu i tamo dođe koje dijete sa vege prehranom. i svima je sasvim normalno za njih naručivati posebne obroke. tako i sva djeca znaju što je vegetarijanstvo, zašto.... i rado svi jedu povrće, žitarice i bezmense obroke. mali vegetarijanci nerijetko isprobaju i meso.

    možda od pedijatra treba tražiti potvrdu da je mesna ishrana zdrava i jedina dobra opcija za nečije dijete.

    i roditelji im sigurno pucaju od sreće ( sorry, nisam mogla odoljeti ).
    S obzirom da u našem vrtiću ( a nije samo u našem tako ) alergičari koji imaju dokumnetaciju od specijalista što ne smiju jesti dobe baš to na tanjuru ( a od te hrane mogu dobiti: proljev, osip, gušenje itd.itd. zašto vrtić može i nahebati ) ne vidim zašto bi se držali želja roditelja gdje djeca nisu u opasnosti ( neki i životnoj ). Sorry, možda nije tako ali ja sam u svojoj glavi to tak nekak postavila i ne vjerujem da bih plaćala privatan vrtić da mi tam netko sa smješkom kaže kak će mi dijete jesti baš ono što ja želim.

  32. #32
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    1500 kn. sto nije puno jer su ukljuceni dorucak, rucak i dve uzine, pije se rizino ili zobeno mlijeko. Imaju web stranicu, a imaju na fejsu puno slika i informacija pa mozes pogledat!
    Posljednje uređivanje od Vala : 06.08.2010. at 13:25

  33. #33
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa Vidi poruku
    možda od pedijatra treba tražiti potvrdu da je mesna ishrana zdrava i jedina dobra opcija za nečije dijete.
    Koja je dijagnoza bolesti kod koje se ne smije jesti meso?

  34. #34
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Teice, OT pitanje, da li tvoja malecka odbija jesti meso, ili joj nikad niste ni ponudili da proba meso ili ribu jer ste vi vegetarijanci?

  35. #35
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je dijagnoza bolesti kod koje se ne smije jesti meso?
    vegetarijanstvo ................šalim se

  36. #36
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    gle to što isprobaju je njihov osobni odabir. kod kuće nemaju priliku pa zašto ne. ne moraju živjeti u neznanju.

  37. #37
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    inače i mi jedemo vrlo malo mesa. 5-6 puta mjesećno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •